Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2018/09/23 13:02 #131966

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3634
  • Otrzymane podziękowania: 11480
Kupiłam dwa lata temu proso rózgowate Kupferhirse, w zeszłym roku wyglądało jak proso, a teraz ma dodatkowe kłosy?





pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2018/09/23 13:26 #131968

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Chyba w kępę prosa wsiał się trzcinnik piaskowy - polna odmiana trzcinnika, w odróżnieniu od ogrodowych, dość ekspansywna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, nowababka


--=reklama=--

 

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2018/10/16 17:21 #134550

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9995
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Dostałam kilka lat temu kawałek miskanta olbrzymiego, rósł sobie pod sosną i ciągle miała za nisko więc go wiosną przesadziłam. A on teraz sobie zaczął kwitnąć :ohmy: podobno gatunek nie kwitnie, czy to może być on question
Trudno zrobić mu ładne zdjęcie bo w koło pełno żołędzi a teren jeszcze prawie dziewiczy :oops:







Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2018/10/16 18:00 #134554

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16255
Maju, wszystkie miskanty kwitną, tylko nie wszystkie w naszym klimacie :P. Mieliśmy wczesną wiosnę i mamy ciepłą jesień. Jak widać nawet giganteus zdążył się wykłosić wink-3.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2018/10/16 18:00 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2018/10/25 00:35 #135498

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Tak , to prawda, nawet mój giganteus zdążył się wykłosić , a dziś padał śnieg i grad :) .

Może ktoś mi pomoże z tą rozplenicą , jest wielka . Nazwę chciałabym poznać tylko dlatego by nie kupić już drugiej takiej samej , tym bardziej ,że ta się sieję i mogę mieć setki sadzonek .

2 sierpnia


10 sierpnia




28 sierpnia


6 października


21 października


Beata
Ostatnio zmieniany: 2018/10/25 01:01 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2018/10/25 12:07 #135512

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16255
Beatko, nie widać dobrze na zdjęciach jakie ma kitki, ale sądząc po wielkości to może Lady U think: ? Tylko ona dość późno zakwita (przynajmniej tak było u Poli :P ).
Wysoko (do 1,2) o dość jasnych pędzelkach jest jeszcze rozplenica Herbstzauber. Wydaje się, że kwitnie wcześniej od Lady U think: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2018/10/25 12:14 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, wojtek

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2018/10/25 14:13 #135531

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Edytko pędzelki takie całkiem jasne to nie są , w środku są żółte a włoski są bordowe . Obok mam Moudry , i dziś zobaczyłam ,że Moudry to ma jasne pędzelki . Zrobię zdjęcia porównawcze pędzelków i wstawię do porównania .

Beata
Ostatnio zmieniany: 2018/10/25 14:15 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2018/10/25 18:04 #135558

  • KiTzRadkowa
  • KiTzRadkowa Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 34
Co do rozplenicy to wcale taka duża nie jest. To może być odmiana 'Cassian', ale trudno tu powiedzieć jednoznacznie. Co do kłosków u 'Moudry' - 'Moudry nie kwitnie w Polsce. Na rynku jest pelno rozplenic sprzedawanych pod tą nazwą, ale prawdziwej 'Moudry' jeszcze nie widziałem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, beatazg, wojtek

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2018/10/25 18:23 #135561

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Może nie jest bardzo wysoka ,ale bardzo szeroka to jest . Posadzona jesienią 2015 r marniutko wyglądała ,następnego roku już była pokaźna i tak wyglądała w 2016 .



Beata
Ostatnio zmieniany: 2018/10/25 18:24 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2018/10/25 18:24 #135562

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9995
  • Otrzymane podziękowania: 22871
To ja się też podepnę z rozplenicą wink-3
Żeby ułatwić wspomnę, że mam ją już dobrych kilkanaście lat czyli jakaś stara pewnie nieodmianowa jak to bywało kiedyś. Nigdy nie podmarzła, siewkę znalazłam tylko jedną, może wyplewiłam, zaczyna się kłosić w sierpniu, teraz już ma większość nasionek wysypanych przez wiatr i zaczepianie bo rośnie przy chodniczku.
zdjęcie z 8.08.



30.08.


16.09.


13.10.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2018/10/25 18:50 #135573

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Sprawdziłam ,że Cassian faktycznie podobna . Za rok ją porządnie pomierzę i zdjęcia od małego porobię . Znalazłam jeszcze zdjęcie z tamtego roku .



Beata
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2018/10/28 22:05 #136043

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
A ja mam miskanta do rozpoznania. Wzrost razem z kwiatostanem ok 150cm

fotki aktualne



pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2018/11/01 23:11 przez piku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2018/11/01 23:12 #136451

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
I jego wygląd dziś

pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2019/08/22 14:30 #174299

  • northwind
  • northwind Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 9
Witam serdecznie;
zalogowałem się na forum, bo chyba nigdzie w necie nie ma tylu zakręconych zielonych ekspertów co tu  Wiele razy wczytywałem się na forum w wątek traw, ale dziś muszę wrzucić post, gdyż potrzebuję pomocy w identyfikacji roślin…
Zeszłej jesieni kupiłem internetowo Proso Northwind, a ponieważ była to późna jesień, a sadzonki niezbyt duże trudno było mi mieć przypuszczenia, że może nie dostałem tego, za co zapłaciłem, zresztą po raz pierwszy w ogóle sadzę trawy ozdobne w ogrodzie.
Na wiosnę trawy powoli zbierały się do życia, a wraz z ich wzrostem coraz większe miałem wątpliwości, że sprzedano mi jednak coś innego. Tylko właśnie… co? Czy Państwo są w stanie to określić?
Ten biały pasek na liściach, ten kształt kępy… Czy to nie przypadkiem Miskant Silberfeder? Choć kłos nie pasuje zbytnio w sumie…
Tylko, że jeśli to Miskant… to to będzie strasznie wielkie i szerokie, i przechylające się….
Ja w zamyśle chciałem stworzyć szpaler–żywopłot z prostych kęp Northwinda dosyć gęsto posadzonych…
W przypadku Miskanta będzie to zbyt gęsto, pomijam już fakt, że nie o takim „żywopłocie” myślałem, co mi zajmie pół ogrodu…
Czy w ogóle można reklamować sadzonki po tak długim czasie? Mają Państwo doświadczenie? Nie byłem w stanie wcześniej ocenić czy mam właściwy produkt, właściwie to nadal nie wiem, dlatego pozwoliłem sobie tu napisać…
Bardzo proszę o podpowiedzi, z góry dziękuję 
Tomasz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2019/08/22 14:34 #174300

  • northwind
  • northwind Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 9
już załączam zdjęcia

Ostatnio zmieniany: 2019/08/22 14:42 przez th. Powód: Uaktywnienie zdjęcia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2019/08/22 14:40 #174301

  • northwind
  • northwind Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 9
i kolejne







Ostatnio zmieniany: 2019/08/22 14:43 przez th. Powód: Uaktywnienie zdjęć
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2019/08/22 16:43 #174304

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Reklamować można zawsze , ja nawet po dwóch latach zareklamowałam bez czarny i reklamacja została uznana . Ale oczywiście wszystko zależy od sklepu , bo są tacy ,że w ogóle nawet nie odpiszą na reklamację . Można wtedy tylko na forum napisać ,kto wysyła takie pomyłkowe , lub marnej jakości rośliny , by ustrzec innych przed zakupem .
To na pewno jest miskant , a odmian jest tak dużo ,że niełatwo będzie go zidentyfikować . Kwiatostan podobny do mojego miskanta Noah ,ale liście chyba za szerokie . Zaczyna wypuszczać kłosy miskant Zwergzebra ,którego kupiłam jesienią , i jest podobny do Twojego , choć on powinien mieć gdzieniegdzie ciapki na liściach ,ale mój nie ma , co ponoć jest normalnym zjawiskiem , że raz ma a raz nie ma . Sama mam kilka miskantów z pomylonymi nazwami i choć mają po 3 lata nie szukam już im nazw .Popatrz w bazie miskantów na kwiatostany w szczególności , bo Twój ma ładny kłos i może któregoś dopasujesz .

Beata
Ostatnio zmieniany: 2019/08/22 16:43 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): northwind

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2019/08/23 10:24 #174391

  • northwind
  • northwind Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 9
Dziękuję Beato! Tak też przypuszczałem, że to jakiś miskant, ale teraz już mam pewność. Tyle, że nie mam zielonego pojęcia która to odmiana – pasuje mi i „Ala”, i „Dawid” i „Rotsilber”, i „Zwergzebra”.

Bardzo dziękuję; choć nie cieszę się, bo wprawdzie nic do miskantów nie mam, to jednak miałem inne założenie ogrodowe, no i zostałem zrobiony w bambuko ;) Straciłem rok, bo chciałem już w kolejnym sezonie mieć w miarę rozrośnięte kępy, muszę zaczynać od nowa.

Chciałbym się odsłonić od sąsiedniego ogródka, ale nie jakoś tak drastycznie, no i dosyć „małoprzestrzennie”, w sensie, żeby to był wąski żywopłot i nie zajmował dużo na szerokość, stąd mój pomysł na trawy.

Pomyślałem o Northwind, ale teraz sam już nie wiem. Która z odmian byłaby najlepsza? Straight Cloud, Nican, Northwind czy Heavy Metal? A może Trzcinnik Karl Foerster? Chodziłoby mi o dość szybko ruszającą z wegetacją trawę i raczej wysoką, powyżej 120 cm, no i żeby była wąska, wyprostowana, nie pokładająca się, choć falująca uroczo na wietrze…

A co ro reklamacji - ten sklep już mi raz nie odpowiedział, jeżeli i ta sprawa zakończy się fiaskiem napiszę na forum ostrzeżenie przed zakupami tamże.

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2019/08/23 10:58 #174392

  • SylwiaS
  • SylwiaS Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 41
northwind napisał:
Dziękuję Beato! Tak też przypuszczałem, że to jakiś miskant, ale teraz już mam pewność. Tyle, że nie mam zielonego pojęcia która to odmiana – pasuje mi i „Ala”, i „Dawid” i „Rotsilber”, i „Zwergzebra”.

Chciałbym się odsłonić od sąsiedniego ogródka, ale nie jakoś tak drastycznie, no i dosyć „małoprzestrzennie”, w sensie, żeby to był wąski żywopłot i nie zajmował dużo na szerokość, stąd mój pomysł na trawy.

Pomyślałem o Northwind, ale teraz sam już nie wiem. Która z odmian byłaby najlepsza? Straight Cloud, Nican, Northwind czy Heavy Metal? A może Trzcinnik Karl Foerster? Chodziłoby mi o dość szybko ruszającą z wegetacją trawę i raczej wysoką, powyżej 120 cm, no i żeby była wąska, wyprostowana, nie pokładająca się, choć falująca uroczo na wietrze…


Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Identyfikacja miskanta dopiero jak się rozrośnie - na pewno nie w pierwszym czy drugim roku uprawy.....
O ile w ogóle się da :/
Jeśli szybko startująca trawa to tylko trzcinnik i najlepiej Karl Foester :)

pozdrawiam
s
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): northwind

Trawa, ale jaka? Identyfikacje traw ozdobnych 2019/08/24 22:08 #174536

  • northwind
  • northwind Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 9
Dziękuję. W takim razie chyba zdecyduję się na Trzcinnika. Co do Miskantów, pewnie będę musiał je wykopać, a generalnie jak gęsto się je sadzi, jaki odstęp zachowuje?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: wojtek
Czas generowania strony: 0.195 s.