Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Paprotka walijska (Polypodium cambricum) 'Macrostachyon'

Paprotka walijska (Polypodium cambricum) 'Macrostachyon' 2023/10/14 19:07 #305099

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4290
  • Otrzymane podziękowania: 15149
Paprotka walijska 'Macrostachyon',niedawno odebrałam kawałek i posadziłam na bardziej słoneczny stanowisku.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, Efkaraj, ewacz, Shalina, dultom, ewakatarzyna

Paprotka walijska (Polypodium cambricum) 'Macrostachyon' 2023/10/14 20:18 #305113

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6398
  • Otrzymane podziękowania: 25219
U mnie Polypodium cambricum 'Macrostachyon', rosną na różnych stanowiskach i dobrze przyrastają na każdym.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, jugo, ewacz, Shalina, dultom, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Paprotka walijska (Polypodium cambricum) 'Macrostachyon' 2023/12/22 13:42 #308980

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26147
  • Otrzymane podziękowania: 69018
Tak, to dobra, bezproblemowa paprotka, nawet dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym rodzajem.
Nawet w połowie grudnia wygląda bardzo przyzwoicie


fot. 18.12.2023r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewacz, dultom, ewakatarzyna

Paprotka walijska (Polypodium cambricum) 'Macrostachyon' 2024/04/25 22:29 #319238

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2875
  • Otrzymane podziękowania: 12432
Wybaczcie laikowi, ale mam trochę dylematów. Z paprotkami dopiero się zapoznaję dzięki prezentom od Tomka Mr. (Tomku recourse ). Mam m.in. tę, o której mowa w tym wątku. Na razie nie obserwuję żadnej aktywności, zeszłoroczne liście zaczynają marnieć, nowych nie widać, żadnych oznak ich rychłego pojawienia się. Moje pytanie: czy one późno wznawiają wegetację i czy zeszłoroczne liście tak samo obcinać, jak u nerecznic czy paprotników?
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Paprotka walijska (Polypodium cambricum) 'Macrostachyon' 2024/04/26 03:32 #319245

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5752
  • Otrzymane podziękowania: 15326
Tomku... odpowiedź na Twoje pytania to: 2x TAK

Nowych pastorałków paprotek walijskich wypatruj w lipcu... bywa, że pojawią się ciut wcześniej, bywa, że i później... także tu wrzucamy na luz... ewentualnie oznaczamy miejsce, żeby im nie posadzić czegoś na głowie :silly:

Ja już liście paprotkom wycięłam, bo się połamały i w związku z tym nijak mi rabaty nie zdobiły :P

Jeśli zaś szukasz paprotki, która wznawia wegetację o wcześniejszej porze, to u mnie poczyniło to już Polypodium x mantoniae 'Cornubiense', które wypuściło pierwszego, zapewne sondującego pogodę, frondzika :zdrowko


Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dultom

Paprotka walijska (Polypodium cambricum) 'Macrostachyon' 2024/04/26 08:13 #319257

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2875
  • Otrzymane podziękowania: 12432
Dzięki Moniu, teraz jestem spokojniejszy i wiem, co robić. :przytulam
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Poll, Tomek Mr
Czas generowania strony: 0.158 s.