Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly'

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2021/04/22 20:51 #233505

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6375
  • Otrzymane podziękowania: 25076
I mój 'Shiny Holly' wznowił wegetację, a ubiegłoroczne liście ma jeszcze bez skazy....szkoda wycinać ;).

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, jugo, basik, ewacz, wojtek, Wertyk, dultom

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2021/04/23 19:45 #233671

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16502
  • Otrzymane podziękowania: 55890
Zeszłoroczny młodziak, tym czasem ma sporo słońca. Starszy egzemplarz jeszcze nie oczyszczony z opadłych liści i ocieplenia.

fot.23.04.2021


pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, th, ewacz, wojtek, a.nia, dultom


--=reklama=--

 

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2021/05/26 21:48 #238658

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6375
  • Otrzymane podziękowania: 25076
Moje paprotniki 'Shiny Holly' wystartowały w tym roku całkiem przyzwoicie. Ten na fotce ma dziwnie, jak na tą odmianę, wzniesiony pokrój...

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, nelu-pelu, ewacz, a.nia, dultom

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2021/08/08 09:59 #246418

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6375
  • Otrzymane podziękowania: 25076
Najstarszy egzemplarz 'Shiny Holly' , w tym roku bardzo się zagęścił i w przeciwieństwie do neolobatum ma bardzo rozłożysty pokrój.



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, jugo, nelu-pelu, ewacz, a.nia, dultom, DorotaZ

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2021/08/17 20:14 #246940

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4270
  • Otrzymane podziękowania: 15013
Zaczął się pomalutku zagęszczać.Stanowisko pół cieniste.
Najdłuższy pastorał mierzy 65 cm.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, basik, ewacz, dultom, DorotaZ

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2021/08/18 10:19 #246968

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4240
  • Otrzymane podziękowania: 16395
Górkowy egzemplarz Shiny Holly w tym roku całkiem fajnie wygląda...
08.08.2021
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, jugo, nelu-pelu, Franusiowa, basik, ewacz, Wertyk, dultom ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2021/08/18 16:25 #246983

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16502
  • Otrzymane podziękowania: 55890
Polystichum neolobatum 'Shiny Holly', ładnie się zagęścił od zeszłego roku. Jak widać pasuje mu półcieniste stanowisko, naturalnie, stale wilgotne.

fot.18.08.2021
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, jugo, nelu-pelu, Franusiowa, ewacz, dultom, DorotaZ

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2021/09/22 19:50 #249639

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16502
  • Otrzymane podziękowania: 55890
Fot.13.09.2021 Arboretum w Wojsławicach

pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, nelu-pelu, ewacz, dultom

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2021/09/29 09:23 #250098

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6375
  • Otrzymane podziękowania: 25076
Mój 'Shiny Holly'. o tej porze roku ma sporo cienia.W tym roku mocno się zagęścił...wypadało by go podzielić, ale dzielenie paprotników do łatwych nie należy. Na razie czekam na przypływ energii ;)

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, nelu-pelu, ewacz, dultom

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2021/09/29 09:56 #250103

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4240
  • Otrzymane podziękowania: 16395
Tomek a dlaczego należałoby podzielić? Lepiej wygląda, lepiej rośnie jak ma luźniej, czy po prostu z jednego masz trzy? :P Pytam bo kupiłam w tym roku takiego z trzema sercami i nie dzieliłam go think: posadziłam tak jak siedział w donicy...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2021/09/29 10:15 #250104

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6375
  • Otrzymane podziękowania: 25076
Aniu, mój egzemplarz ma pewnie z 6-7 lat i tych serc/koron ma wiele. Zrobił się trochę 'naćpany'. Niektórzy miłośnicy paproci zwłaszcza Anglicy twierdzą, że najlepiej prezetnuje się jedna korona...myślę, ze mają tu na myśli szczególnie wietlice, zwłaszcza te o delikatnych, przewieszających się liściach. Chociaż niektóre paprotniki również ładniej prezentują się z jedną, wyrośniętą rozetą np. 'Bevis'...ale to też rzecz gustu. Natomiast czasem dobrze jest odświeżyć wieloletnią paproć. Wyciąć martwe fragmenty i posadzić głębiej jeżeli była wypiętrzona. A o tym, ze lepiej mieć trzy niż jedną nie wspomnę ;).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, nelu-pelu, a.nia

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2021/09/29 10:34 #250105

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4240
  • Otrzymane podziękowania: 16395
Tomek musisz zrobić kurs dzielenia paproci... mnie to przeraża... boje sie, że jak je ruszę to zamorduję. I nawet nie przemawia do mnie trzy zamiast jednej rotfl
Czasami Anglicy maja rację.. :P faktycznie.. paprocie z delikatnymi frondami zdecydowanie lepiej sie prezentują z pojedynczym "pióropuszem"
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2021/09/29 10:35 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, jugo, nelu-pelu, dultom

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2021/10/18 16:46 #251601

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7493
  • Otrzymane podziękowania: 16436
'Shiny Holly' kupiony we wrześniu, znalazł miejsce na nowej rabacie. Dopiero po zakupie doczytałam się, że potrafi wymarzać.
No cóż, będzie miał szkołę przetrwania :P :



W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, jugo, nelu-pelu, ewacz, a.nia, dultom

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2021/11/15 08:30 #253479

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6375
  • Otrzymane podziękowania: 25076
Polystichum neolobatum 'Shiny Holly' , aktualna fotka Pomimo przymrozków trzyma się dobrze.



Edyto, większość chińskich paprotników źle znosi bezśnieżne mrozy i wiosenne przymrozki więc lepiej zabezpieczyć im serca ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jugo, ewacz, dultom

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2021/11/15 09:50 #253480

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4240
  • Otrzymane podziękowania: 16395
Kilkuletni egzemplarz górkowy Shiny Holly. Rośnie na stanowisku mocno cienistym i dosyć suchym.
07.11.2021


i dwa egzemplarze w nowym, kupione w tym roku.. zobaczymy jak im się u mnie spodoba.. od dnia zrobienia zdjęć niewiele się zmieniły :)
30.09.2021

Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2021/11/15 09:51 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, jugo, nelu-pelu, basik, ewacz, Wertyk, dultom, DorotaZ

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2021/12/16 23:56 #256121

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5745
  • Otrzymane podziękowania: 15271
Omrożony paprotnik 'Shiny Holy' w zwieńczeniu sezonu 4 (2021)

Zdjęcia z 14.12








I aktualnie... na plusie :silly:




Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2021/12/17 00:07 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, nelu-pelu, ewacz, wojtek, Shalina, Wertyk, a.nia, dultom, DorotaZ

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2022/06/07 18:39 #269163

  • Wertyk
  • Wertyk Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 202
  • Otrzymane podziękowania: 511
P.neoblatum


Ciekawe co wyskoczy ze środka na jesień ? ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, nelu-pelu, basik, ewacz, dultom, ewakatarzyna

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2022/08/19 00:39 #275025

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16502
  • Otrzymane podziękowania: 55890
Mam trzy egzemplarze tej odmiany, ale na ten moment najlepiej prezentuje się najmłodszy (zeszłoroczny zakup) .
Stanowisko półcieniste z wschodnią wystawą, naturalnie wilgotne, zaciszne.

fot.18.08.2022
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, nelu-pelu, ewacz, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2022/08/22 21:25 #275257

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6375
  • Otrzymane podziękowania: 25076
I u mnie w tym roku najlepiej wygląda jeden z młodszych egzemplarzy.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, nelu-pelu, basik, ewacz, Wertyk, dultom

Paprotnik (Polystichum neolobatum) * 'Shiny Holly' / 'Spiny Holly' 2022/08/22 21:38 #275262

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6712
  • Otrzymane podziękowania: 14651
Ależ to ślicznota..! Czy ona jest taka ciemna, czy to Wasze fotki tak ją przedstawiają..? :kawa
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, dultom
Moderatorzy: Poll, Tomek Mr
Czas generowania strony: 0.192 s.