Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2017/07/31 14:17 #78867

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
Marysiu :) ,
z tym liliowcem może być tak jak z liliowcami Krasnaja Zwiezda i Stanisław. Nigdzie nie są rejestrowane. Przeszukując internet w innych sprawach trafiłam na stronę hemeromanii i oczywiście tam pogrzebałam i znalazłam, że twórcą Czerwonej Gwiazdy są państwo Bilscy a Stanisława stworzyła pani Janina Białobłocka.
Mam jeszcze liliowca Mieczysława, bardzo ładny o ciekawej kolorystyce, ale też zero informacji kto jest twórcą. Był w sprzedaży u Bilskich więc może oni??????

Ale wracając do twojego liliowca Antiare - znalazłam w archiwach allegro sprzedającego tę odmianę w 2016 roku. tu telefon do niego (kontakt 695263737 po godz.17). Spróbuj może ci coś podpowie skąd miał tę odmianę.... :na_ucho

Mirko :)
Twój pierwszy liliowiec to wygląda jak niewybarwiony Purplelicious :nie_wiem krecigl :blink:
A drugi to mi bardzo przypomina odmianę Startle. Prawie zawsze jest niewybarwiony. Na 5 lat i kilkadziesiąt kwiatów jakie były to tylko kilka było "normalnych".
To moje zdjęcia z tego roku (do dzisiaj nie było ani jednego "normalnego" kwiatu)





i z lat poprzednich 2015 i 2013. Jakoś tak się dziwnie składa, że kwitnie tylko w lata nieparzyste 0flaga rotfl



Pozdrawiam
Katarzyna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirdem, nowababka, babciakrysia

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2017/07/31 14:35 #78869

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3673
  • Otrzymane podziękowania: 11676
Dziękuję Kasiu za próbę identyfikacji. Akurat ten liliowiec kupowałam też na Allegro, ale od fenixa - który jest/był? nawet zarejestrowany u nas na forum i ma ogród pod Sandomierzem 2smiech
W tamtych czasach pewnie i on kupował u wielu różnych sprzedawców i pewnie też nie zna właściwej nazwy think: Na poprzednim forum był przez jakiś czas aktywny i tam próbował zidentyfikować swoje stare odmiany...
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2017/07/31 14:35 przez nowababka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2017/07/31 14:45 #78871

  • mirdem
  • mirdem Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2373
  • Otrzymane podziękowania: 5818
Kasiu dzięki :buziak :buziak Startle powiadasz na czwartym i piątym zdjęciu wygląda dokładnie jak ten kwiat co mi sie dzisiaj rozwinął więc to może byc to .





Natomiast pierwszy think: think: , mój Purplelicious co prawda nie kwitnie ale ten będzie znacznie potężniejszy , to jego pierwszy sezon i ma zdecydowanie 70cm + , podejrzewam , że w następnych sezonach śmiało dojdzie do 90 cm , kwiat na długiej , sztywnej , wyprostowanej łodydze.
Pozdrawiam wiosennie przez cały rok - Mirka - :P
Ostatnio zmieniany: 2017/07/31 19:07 przez mirdem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2017/07/31 18:34 #78882

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
Marysiu, ja od fenixa kupiłam sporo odmian i te są właściwe ale...
Ma kilka błędów, np. Double River Wye pisze, że to jest miniatura 40 cm wysoka a w rzeczywistości to jest Double Cutie, trochę nazw pisanych z błędami lub nazwy niekompletne np. u niego jest Marie Curie a w rzeczywistości powinno być Hermitage Marie Curie. Szkoda, że przed wydaniem katalogu nie sprawdzi pisowni w jedynie właściwym źródle czyli w AHS. Podaje również wymiary swoje a nie wg AHS i to może jest dobre jeżeli odmiana właściwa. W zeszłym roku miał ładne sadzonki a w tym już znacznie mniejsze.

Mirko, mój stary 5-cio letni Purplelicious ma dobrze ponad 70+. W pierwszych latach trzymał się wymiarów a teraz już nie.... clap .
Pozdrawiam
Katarzyna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirdem, nowababka

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2017/07/31 20:46 #78904

  • daglezja
  • daglezja Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 85
  • Otrzymane podziękowania: 141
nowababka napisał:
Czy ktoś pozna mój? Mam go od kilku lat, może 5-6, kupiony jako Antiare - ale takiego liliowca nie ma :-( Wtedy zupełnie nie znałam się na liliowcach - to zakupy przypadkowe. Wysokość około 70 cm. Kwitnie w lipcu, raczej późny M.



To zwyczajna ,Amtigua', nie Antiare. Często pomyłki w nazwach odmian wynikają z nieczytelnych podpisów na etykietach sprzedających i ich błędnego odczytania przez nabywców.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2017/07/31 20:51 #78905

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
Marysiu
daglezja prawie dobrze nazwała Twojego liliowca tylko zmieniła mu troszkę nazwę. Prawidłowa, zgodna z AHS to nazwa Antigua
Pozdrawiam
Katarzyna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): daglezja

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2017/07/31 21:08 #78911

  • daglezja
  • daglezja Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 85
  • Otrzymane podziękowania: 141
Faktycznie, sorry, to literówka, muszę zapalić światło, bo mam odbicie od monitora. powinno być ANTIGUA.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2017/08/01 09:36 #78947

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3673
  • Otrzymane podziękowania: 11676
Dziękuję Daglezjo i Kasiu :buziak I mam pytanie do Was - czy macie u siebie tą odmianę, znaczy ANTIGUA? Jeśli tak, to bardzo proszę o wklejenie zdjęcia recourse
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2017/08/01 09:37 przez nowababka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2017/08/01 14:01 #78986

  • daglezja
  • daglezja Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 85
  • Otrzymane podziękowania: 141
Mam takie starawe zdjęcie, bo już ich nie focę- zbyt dużo mam swoich siewek i czasu nie starcza, ale jakby, co to pójdę i zrobię fotkę dziś na nowo.


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2018/01/05 16:51 #99682

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4362
  • Otrzymane podziękowania: 7988
markita napisał:
Jak co roku ginie mi sporo znaczników :mlotek , albo coś przychodzi nie takie jak trzeba :angry:

Może ktoś ma pomysł co to za liliowce

1.kupiony jako Entrapment i takie zdjęcie jest na stronie sklepu, tylko, że to nie ta odmiana




2. Dostałam kiedyś w gratisie nieopisany, średnia wysokość, kwiat nieduży



3. Dość wysoki, kwiat średniej wielkości




4. Wysoki, kwiat nieduży, plątał się tam znacznik 'Cindy's Eye', ale to chyba nie to



5. Średniej wysokości, bardzo duży kwiat



Przypominam swój stary post, bo niestety żadna odmiana nie została zidentyfikowana i jeszcze dorzucam zagadki :diabelek

Czy to w końcu jest Eenie Fanfare, czy nie jest?





Ten kupiony jako Siloam David Kirchhoff, potem zidentyfikowany jako Little Fellow, ale to też nie to think: , mały, typowa mniatura





czy to jest Silent Sentry?





może jeszcze coś znajdę ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): babciakrysia

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2018/01/05 17:08 #99684

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4362
  • Otrzymane podziękowania: 7988
No to dalej ;)

kupiony jako Pink Damask




kupiony jako Goblin Moon, czy to może być Brygida?



kupiony jako Mini Pearl



i jeszcze taki od koleżanki, która zapomniała nazwy, wysokość 60-70 cm, kwiat dość duży, okazały

Ostatnio zmieniany: 2018/01/05 20:42 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2018/01/05 19:12 #99710

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3673
  • Otrzymane podziękowania: 11676
Ten już zidentyfikowany to 'Roswitha', pamiętam :) Brygida nie jest taka różowa think:

- moja jest od Marty/artam - raczej pewniak

a ta miniaturka? Moze to Lynn Hall? - tak wygląda mój

pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2018/01/05 19:30 przez nowababka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2018/01/05 20:41 #99726

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4362
  • Otrzymane podziękowania: 7988
Dzięki Marysiu :przytulam , zaraz usunę Roswithę, żeby nie było bałaganu. Co do Brygidy, to pewności nie miałam ;), tak strzeliłam, bo zdjęć w necie mało.
Moja miniatura to raczej nie Lynn, moja bardziej falbaniasta i wyraźnie żyłkowana. I płatki u mojej bardziej okrągłe think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2018/01/05 20:47 #99730

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
zacznę pierwszego postu
1. "tupie mi po głowie nazwa ale.... przypomnę sobie :mur
2. pasuje do Pink Damask układ płatków tylko kolor trochę za ciepły róż question
3. trochę podobny do Magic Amethyst ale Twój ma większe oko :nie_wiem
4. z pewnością nie Cindy's Eye zupełnie inne kolory nic mi nie przypomina :bezsil
5. przypomina mi Barracuda Bay tylko Twój też jest jakiś w kolorze ciemniejszy zarowk
6. to może być Eenie Fanfare o ile jest niziutki i ma małe kwiatki - wg AHS to wymiary 30/7. clap Mój jest troszkę wyższy a kwiatki wielkością ok.
7. bardzo pasuje do Longfields Glory (wymiary 50/10). :bravo Z pewnością to nie Lynn Hall bo ona nie jest miniaturą i ma inny układ płatków
8. to może być Silent Sentry :)
Marto, mam wrażenie że Twój aparat trochę przekłamuje kolory - są jakby ciemniejsze i cieplejsze.
Pozdrawiam
Katarzyna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): babciakrysia

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2018/01/05 20:48 #99733

  • daglezja
  • daglezja Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 85
  • Otrzymane podziękowania: 141
Marysiu, ten pierwszy to nie Roswitha, chyba ona jest wielopłatkowa i ma ciemny środek?
Ten drugi, jako miniaturka to raczej nie Lynn Hall, bo wg opisu w AHS to dosyć wysoka odmiana i na zdjęciu nieco inaczej wygląda.

Marta- Twój liliowiec kupiony jako S.D.K- wygląda bardziej na Longfields Glory, ten jako Pink Damask jest raczej Vivacious a ten kupiony jako 42 Street jest Roswithą.- resztę potem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2018/01/05 20:59 #99738

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4362
  • Otrzymane podziękowania: 7988
Kasiu podobno Pink Damask nie ma też oka think: ..., a mój jednak jakieś ma. Numer 3 to siewka, odnalazłam zapiski z zakupów, jego identyfikacja nie dotyczy, sorry za zamieszanie.
6, czyli domniemamy EF to chyba on jednak, bo rozmiary się zgadzają :woohoo:
7 to na pewno nie LG, bo go mam i zarówno kępa jak i sam kwiat są większe niż u mojej miniatury.
8. dzięki, zawsze lepiej jak ktoś potwierdzi :)
Mam kłopot z moim aparatem jeśli chodzi o purpury, zawsze je przekłamuje krecigl . A może ja się już przyzwyczaiłam i patrząc na zdjęcie widzę rzeczywiste kolory, a Wy widzicie inne :blink:

Daglezjo Marysia odniosła się do liliowca, którego zdjęcie już usunęłam ;)
O Longfields Glory już pisałam Kasi - mam ten liliowiec i na pewno miniatura, o którą pytam nie jest zdublowanym LG
Trop w kwestii niedoszłego Pink Damaska bardzo ciekawy :woohoo: , to faktycznie może być Vivacious, dziękuję :przytulam
Ostatnio zmieniany: 2018/01/05 21:04 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2018/01/05 21:00 #99739

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
Z Roswithą był problem przy dodawaniu do bazy.
Z drugiego postu 1,2 i 4 to całkiem nie znam
I to chyba nie jest Mini Pearl. On jest jaśniejszy ale jego barwa bardzo zależy od warunków otoczenia. Twój wg mnie ma za wąskie sepale i płatki nie tak się wywijają.



Pozdrawiam
Katarzyna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): babciakrysia

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2018/01/05 21:02 #99740

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3673
  • Otrzymane podziękowania: 11676
Ha, to się przy okazji dowiedziałam - ten który kupiłam jako Lynn Hall - u mnie jest miniaturą! czyli ja mam NN 2smiech
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2018/01/05 21:07 #99741

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4362
  • Otrzymane podziękowania: 7988
Marysiu ja się ciągle czegoś dowiaduję przy okazji 2smiech , w tej chwili zanim wstawię jakies zdjęcie, to się w 3 miejscach upewniam, czy dobrze podpisuję, a i tak czasem pudłuję :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - liliowce do rozpoznania 2018/01/06 19:52 #99862

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4362
  • Otrzymane podziękowania: 7988
Jeszcze chciałam się upewnić, czy to jest Ruffled Apricot. Nie ma go w bazie, jeśli mam dobrą odmianę, to stworzę wątek. Wysokość i wielkość kwiatu podana w AHS się zgadza.



Ostatnio zmieniany: 2018/01/06 19:52 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Puszek
Czas generowania strony: 0.191 s.