Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jakie prace wykonujemy teraz w ogrodzie?

Jakie prace wykonujemy teraz w ogrodzie? 2023/01/29 11:03 #285730

  • Andzia
  • Andzia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 510
  • Otrzymane podziękowania: 801
Super metoda, nigdy nie widziałam żeby tak robić. W tym roku spróbuję :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Jakie prace wykonujemy teraz w ogrodzie? 2024/01/04 12:42 #309561

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10437
Ja już drugi dzień sprzątam hostowisko, to w części dzikiej gdzie rosną tylko siewki . Słońce teraz wyszło i pewnie z 10 stopni tu jest. Na górze koło domu porządki zaczęłam robić jesienią i też jeszcze nie pokończone . Zapowiadają mrozy na następny tydzień .




Beata
Ostatnio zmieniany: 2024/01/04 12:42 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz, Franusiowa, DorotaZ, Katarzyna2021, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Jakie prace wykonujemy teraz w ogrodzie? 2024/01/04 17:46 #309577

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1495
  • Otrzymane podziękowania: 4720
Jakiś czas temu postanowiłam wykonywać prace ogródkowe systematycznie. Założyłam notes, w którym w liniach wypisuję zadania do wykonania. Zadania wykonane skreślam. Taka wykreślona linijka działa bardzo nagradzająco, niestety linijki nie skreślone na poprzednich stronach notesu kłują w oczy i wywołują frustrację :grabie . Mimo to system działa, ja działam skuteczniej.
Dziś pookrywałam co się da - co mniejsze różaneczniki i paprocie. Preferuję system wiader :) . Białe lub przezroczyste wiadro robi za szklarenkę nad rośliną. Trzęsę się nad ciemiernikami. Tak ślicznie zapączkowały. Co z nimi zrobi nadchodzący mróz? Część roślin w donicach schowałam do wewnątrz, część do zimnego inspektu. Okopczykowałam róże i czekam na syberyjską zimę :omg .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Efkaraj, takasobie, zanetatacz, Franusiowa, Katarzyna2021, ewakatarzyna

Jakie prace wykonujemy teraz w ogrodzie? 2024/01/04 20:45 #309588

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14460
  • Otrzymane podziękowania: 43373
Ja nie kopczykowałam róż od wielu lat think: Maja przyjść mrozy, ale i tak już nie zdążę. Za to po świętach przy sprzyjającej pogodzie uprzątnęłam to, czego nie zdążyłam na przełomie listopada i grudnia. Podobnie jak Beatka uprzątnęłam stare liście i nasienniki host, poucinałam suchelce od bylin i ... urżnęłam część róż, bo przeszkadzały w porządkach. Jakoś teraz to wszystko wygląda. No i przerzucany jest kompost, bo łętów przybywa. Jak przyjdzie śnieg i mróz, trochę odpoczniemy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Franusiowa, DorotaZ, ewakatarzyna

Jakie prace wykonujemy teraz w ogrodzie? 2024/01/05 02:07 #309615

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1313
  • Otrzymane podziękowania: 3420
Oj to chyba muszę przykryć paprocie...bo śniegu to raczej nie będzie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Franusiowa, DorotaZ, ewakatarzyna

Jakie prace wykonujemy teraz w ogrodzie? 2024/01/05 09:10 #309619

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1167
  • Otrzymane podziękowania: 3666
A ja w końcu dwa dni przed końcem roku posadziłam cebule wiosenne polewkamax . Jeszcze tylko hiacynty zostały.... :grabie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, takasobie, Ave, zanetatacz, Franusiowa, DorotaZ, ewakatarzyna

Jakie prace wykonujemy teraz w ogrodzie? 2024/01/05 18:02 #309662

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16253
Ja cebulowe posadziłam przedwczoraj (3.01.2024) :P .
W sylwestra, 2 stycznia i wczoraj wysadzałam krzewy (20 doniczek) i byliny (14 sztuk). Duża ulga i satysfakcja widzieć ubywające zapasy wink-3 .
Dzisiaj nie miałam czasu, ale jutro wezmę się za okrywanie :) . I jeszcze trochę zdobycznych kartonów wyląduje pod zrębki rotfl .
Te prace planowałam na listopad, ale zima pokrzyżowana mi plany. Jednak, co się odwlecze to nie uciecze teacher .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Ave, zanetatacz, Franusiowa, DorotaZ, Katarzyna2021, ewakatarzyna

Jakie prace wykonujemy teraz w ogrodzie? 2024/01/05 18:26 #309664

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2673
  • Otrzymane podziękowania: 8780
Robię zdjęcia, bo nie mam pomysłów na takie warunki

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Ave, zanetatacz, Franusiowa, basik, DorotaZ, ewakatarzyna

Jakie prace wykonujemy teraz w ogrodzie? 2024/01/07 17:13 #309792

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16345
  • Otrzymane podziękowania: 54835
Ostatnie dwa dni upłynęły mi na zabezpieczaniu roślin przed nadchodzącymi mrozami. W ruch poszły pudła po otrzymanych paczkach, które zbierałam przez cały rok.





... bluzy



styropian poszedł na co wrażliwsze paprocie ...



stare kocyki też się nie marnują gwizdac



Większość roślin w donicach wniosłam do domku gospodarczego i załączyłam tam grzejnik elektryczny na minimum. Te, które zostały upchałam w zacisznym kącie, a pod doniczki podłożyłam styropian.



Do figi, którą jesienią przesadziłam do dużej donicy przyłożyłam się szczególnie, bo mam ochotę na owoce, które kosztowałam u Wojtka :mniam
Gałązki obwiązałam sznurkiem i przyciągnęłam do środka. Na środek wsadziłam sztyl po złamanej miotle, a boki obłożyłam podnóżkami do leżaków dla stabilności konstrukcji. Na to poszła włóknina i kocyk :zielony

pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu, Franusiowa, Danusia, wojtek, DorotaZ, Katarzyna2021, ewakatarzyna
Czas generowania strony: 0.167 s.