Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród irysowy Ewy F

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/06 21:44 #107589

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Cześć Poluś ! Ty nie musisz.Widziałam ,ze u Ciebie jest o niebo cieplej.Zapewne ruszysz z pracami budowlanymi lada moment !
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/07 12:29 #107644

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Ewuś witaj kochana,u mnie śniegi topnieją mam go w całym ogrodzie spore ilości :woohoo: tam gdzie odmiatałam nawet metrowy wał.Zima była piękna w górach :P ale teraz czas zacząć porządki wiosenne,powoli będe wywozić śnieg na rabate daliową z trawnika,dzisiaj juz troche zwiozłam. Wiosnę czuć w powietrzu u mnie nawet ciepło bo 10 st a w niedzielę ma być 13,może halny przyjdzie to stopi śniegi w górach,ściskam Was mocno :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/13 21:07 #108468

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Daga ! Zima wraca ku mojemu przerażeniu.U mnie podcięte clematisy i hortensje. Trochę zasiane w 1 oknie inspektowym. Miałam brać się za porządki, ale chyba trzeba przeczekać załamanie pogody. Widziałam Twoje zdjęcia z Babiej Niesamowite !
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia, zanetatacz

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/13 22:21 #108476

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Ja ogarnęłam byliny i hortensje tez, clematisów póki co nie tnę, ani traw, ani róż, wiaodomo, czekam też az przewalą się mrozy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/14 20:01 #108553

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Ewa ! Clematisy zawsze tnę pierwsze, ale jak będzie duży mróz to pączki pomrozi. W wolnej chwili podczytywałam Twój wątek Wybrałaś byliny i jednoroczne jako rośliny przewodnie , a to masssakrycznie dużo pracy. Serce nie sługa..Ja zamówiłam ponad 30 róż i już mam wyrzuty,że nie podołam.W większości mają to być dosadzenia do różanki. Czeka mnie też w tym roku przebudowa roślin w okręgu na środku ogrodu Myślę o tym od jesieni.Strukturę iglakowa pozostaje/ no może poza jednym jałowcem/,ale pozbędę się 2 krzaków bzu i potrzebne jest obramowanie zewnętrzne . Wiąże się to tez z dosypaniem ziemi.Chodzi mi po głowie ciurkadełko, kamienna ławka .....Czekałam z dokończeniem kręgu ,aż podrosną iglaki ,zwłaszcza tuje są bardzo zaborcze .Zmiany są więc trochę wymuszone ,a w sposób zasadniczy zadecydują o klimacie tej części ogrodu. A ja ciągle nie wiem , co chcę.Budżet też nie jest z gumy.Rozterki i, a nawet rozdarcie ogrodniczki nie ma końca czdziura
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia, zanetatacz

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/14 21:05 #108570

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Byliny lubię bardzo, fakt są wymagające mimo, że nie dobieram kapryśnych czy raytasów, jednoroczne najwięcej trudności sprawiaja przed wysadzeniem ale i tu stawiam na pewniaki. Każdy sezon jest inny, zawsze coś tam zamieszam ale zachowawczo :) a róże? czy one nie są wymagające? bardzo, tez zdrowo narobisz się krecigl
Przebudowy, temat rzeka to i rozdarcie nie kończy sie, ile razy wydawało mi się, że jestem na prostej, że takie kosmetyczne wstawki i poprawki :diabelek
Ciurkadełko z kamienna ławą brzmi interesująco, takie klimaty są mi bliskie, nie raz zamarzylo się takie detale mieć ale mój budżet więcej niz skromny a do takich rozwiązań potrzeba spójności, sam detal to za mało.
U Ciebie to częśc wiekszego przedsięwzięcia, z zainteresowaniem będę czekac na rezultat :) znam ten ból gdy podoba się mnóstwo rzeczy a człowiek miota się co wybrac i czy tego właśnie chce? w mojej głowie koncepcji na każdy kawałek ogrodu jest kilka i nic wybrac nie mogę :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/16 22:40 #108796

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027










W oczekiwaniu na wiosnę.
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Ostatnio zmieniany: 2018/03/16 22:54 przez ewa f.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, tabaaza, piku, Fabiola, takasobie, Krzysia, Zielona Ania, sierika ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/17 08:34 #108808

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1589
  • Otrzymane podziękowania: 4760
Olbrzymi łoś przebiegł nam kiedyś drogę - tak z 10 m przed nami - podczas przejażdżki rowerowej w Lasach Janowskich,
nie sądziłam, że to jest aż takie duże, ciężkie zwierzę. To znaczy, nby wiedziałam, ale co innego wiedzieć a co innego zobaczyć tuż, tuż.
Oczywiście nie było czasu sięgnąć po aparat, bo zniknął wśród zarośli. Gratulacje dla fotografa. I za sówki :) .
Także zaczęłam przygotowania do siania warzyw, ale powrót zimy stanął na przeszkodzie.
Jak się ogląda Wasz ogród to wydaje się doskonały, ale rozumiem potrzeby zmian; 'czasami człowiek musi inaczej sie udusi...... '
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Ostatnio zmieniany: 2018/03/17 08:35 przez Elsi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/17 09:39 #108813

  • tabaaza
  • tabaaza Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 615
  • Otrzymane podziękowania: 2270
Hejka! :)
Oj, strach się bać tych przemeblirowek planowanych ! :P Z drugiej strony wszystko rośnie i kiedyś przychodzi ten moment kiedy inaczej niż szpadelkiem a czasem nawet siekierką po prostu się nie da. Nie wiem dlaczego nie czuję się zaskoczona tym różaństwem powoli rozpełzającym się po irysowym ogrodzie, he, he, he. polewkamax
Buniole
Tabs :kot
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/18 11:04 #108967

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
EwaSierika ! Jeżeli chodzi o jednoroczne to faktycznie dużą barierą jest brak w Polsce ciekawych odmian i przeważnie jest to mix kolorów , co nie zawsze służy kompozycji .Dlatego rozumiem angielskie zakupy nasion. Moje zapędy brak szklarenki powstrzymuje.Ale też totalny brak funduszy na ogród w przeszłości uchronił mnie od wielu głupstw. A mój M nic nie lubi usuwać z ogrodu ,oj nie wink-3
Elu ! Łosie uwielbiam ,zwłaszcza maluchy są przeurocze .Duże sztuki oczywiście budzą respekt.Tego ,co się porobiło za oknem nawet nie chcę komentować Po świętach wysieję trochę ogórków i kwiatów na parapety, chociaż się zarzekałam ,że to ostatni raz Kiedy szkółking wiosenny robimy?
Tabcia ! Ja w zmianach jestem mocno zachowawcza, ale jak mnie coś drażni powyżej 2 lat, to zmieniam i żadne fochy nie pomogą :diabelek Ten mój pociąg do róż jak odkryłaś?Co z Ciebie za koleżanka ,że mnie na czas nie odradziłaś i brnę dale! krecigl .Tylko dobrze czytaj ,nie poszerzam tylko uzupełniam rabaty
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Ostatnio zmieniany: 2018/03/18 11:14 przez ewa f.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): tabaaza

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/19 15:49 #109146

  • tabaaza
  • tabaaza Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 615
  • Otrzymane podziękowania: 2270
Hejka! :)
Taa, znamy to poszerzanie i uzupełnienia rabat. :diabelek Pewnego dnia to Krzysiu ocknie się w ogrodzie bez Tyrawnika za to należycie zakrzewionym różami. Mamelon się pyta czy planujesz w nowym nasadzeniu na środku cóś z hortensji? Ma ostatnio fazę hortensjową i namawia znajomków na hortensje.
Pozdrówka
Tabs :kot
P.S. A w ogóle to kto mnie namówił na Portugalię?! Nic Ci nie będę odradzała bo Ty mnie namawiasz. No, nie powiem że do złego ale namawiasz! :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/19 20:39 #109231

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Tabciu ! Jedno słowo modne się ciśnie na me usta-konfabulantka , siejąca dodatkowo niepokój u drugiej połowy . M bez tyrawnika rozpadłby się z nudów :nie_wolno
Spieszę donieść Mamelonowi ,że tam jest mocno sucho od tuj i niezbyt chętnie rosną Hortensje.Do hortensji nie trzeba mnie namawiać,cztery już tydzień stoją na oknie przedwszcześnie dostarczone. Sadzę je jednak w miejscach dostatecznie wilgotnych
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Ostatnio zmieniany: 2018/03/19 22:19 przez ewa f.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/25 20:55 #109980

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, Krzysia, Ness, Dagusia, Zielona Ania, Iwona1311, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/25 20:58 #109981

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027















Tyle wiosny M dzisiaj złapał !
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Ostatnio zmieniany: 2018/03/25 21:03 przez ewa f.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, Ness, Zielona Ania, nelu-pelu, Franusiowa, Danusia

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/25 22:34 #109997

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Patrząc na twoje słoiczki przypomniało mi się, jak dawno temu u babci tez tak chroniłyśmy roślinki
Szczególnie tulipany, bo to wtedy były rarytasy
Teraz zapomniałam o tym
Ciekawa jestem tego przmeblowania
U nas chyba nigdy nie będzie spokoju, zawsze nas ciągnie do zmian
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/26 10:13 #110010

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1589
  • Otrzymane podziękowania: 4760
A gdzie to słonko próbowało się skryć???? :slonko , bo na tej pierwszej fotce z ostatniej serii, to chyba słonko??????
Ewa, przydałoby sie wyruszyć z domu, ale tego roku to chyba wszystko opóźnione? pewnie nie tylko u mnie.
Śnieg ginie powoli, a jeszcze w ubiegłym tygodniu było go z 20 cm i -15 w nocy.
Moja wiosenna drobnica ponownie wyłazi spod śniegu. :)
Do połowy kwietnia jestem mało dyspozycyjna a potem zobaczymy. :)
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/27 19:22 #110225

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Gosiu !Moja mama też słoiki i doniczki używała do wczesnowiosennych kwiatów Po świętach chyba będzie w końcu ocieplenie ,to ruszymy do ogrodów :grabie Póżna wiosna zabrała nam dużo dni ,które można przeznaczyć na porządki.Twój ogród przeszedł gruntowne zmiany w ubiegłym roku, a mój za duży ,aby w jeden sezon to zrobić.
Elu !U mnie śnieg zniknął .Posiałam ogórki i sałatę w skrzyniach .Ryzykuję ,najwyżej drugi raz posieję. M włóczył się gdzieś po szuwarach o wschodzie słonka :) Ja też myślałam o drugiej połowie kwietnia
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2018/03/28 10:51 #110317

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Ewuniu! Z prośbą o wrzucenie tych cudownych zdjęć z kwiatami do tematycznych: ranniki i krokusy! recourse

I koniecznie ptaszki do ptasiego! :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2018/04/08 22:35 #111547

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Faktycznie trochę się u mnie zmieniło, ale nie aż tak bardzo
Po prostu dosadziłam trochę roślin.
No chyba, że mówisz o robieniu trawnika i ścieżki, ale to też było robione etapami, bo wszystko sama
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2018/04/14 23:08 #112355

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027



Lato w tym roku wyprzedziło wiosnę.Miłko zdjęcia na spokojniejszy czas zostawiam.
Gosiu ! Dla mnie tak wysokie temperatury to dramat, bo nie wyrabiam się z pracami. Jeszcze wszystkich róż nie obcięłamkrew się leje, a inne prace już czekają krecigl
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Ostatnio zmieniany: 2018/04/14 23:33 przez ewa f.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Krzysia, inag1, Zielona Ania, zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.195 s.