Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: A Nowinka wciąż w ogrodzie

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/10 13:38 #121450

  • Olga1234
  • Olga1234 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 264
  • Otrzymane podziękowania: 412
:slonko
Ale u Ciebie musi być pięknie , clap taki wielki ogród ,tyle kwiecia , zawrót głowy krecigl Życzę dużo zdrówka ,bo przy takim areale jest potrzene :przytulam
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/11 08:59 #121563

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Maju ,sama się zdziwiłam taka reakcją tym bardziej ,że od tych zakupów jakiś czas upłynął . może w tym tygodniu już przyjadą .A sprzedawcy to Azalia ,ja mam od nich większość swojej kolekcji :tup


Żanetko ,u mnie dziś trochę chłodniej i kropi deszcz .Boję się ,że w każdej chwili przestanie ,bo marniutki jest bardzo .Chciałabym dziś zrobić sobie dzień wolny ,bo przyznam że już trochę jestem zmęczona tym upałem i suszą :kawa


Olu zdrówko ,to każdemu potrzebne ,bez względu na areał .Ja się bardziej martwię o Twoje .A w ogrodzie jest pięknie ,to fakt .Ale przy takich gorączkach ,to się nawet nie da do końca cieszyć pracą w nim .Rano popracuję trochę ,a potem uciekam do domu bo nie da się wytrzymać .Marzę o deszczu ,żeby tak popadał kilka dni :deszcz






























Ostatnio zmieniany: 2018/06/11 14:07 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, chester633, nowababka, grzegorz66


--=reklama=--

 

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/11 09:11 #121566

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3635
  • Otrzymane podziękowania: 11484
U mnie też chwilę pokropiło, ale już własnie wyjrzało słońce. A takie same miałam plany jak Ty 2smiech
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/11 20:18 #121609

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Marysiu jednak troszkę chłodniej było ,tylko ten deszcz się nie udał .Poobcinałam trochę przekwitniętych kwiatów i przesadziłam marcinka .Mam nowy przypływ sił na jutro wink-3
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka, zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/11 20:39 #121614

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
U mnie też przez chwilę popadał kapuśniaczek. To taki deszczyk, co ledwie kwiatki i liście zmoczy, ale do ziemi nie doleci krecigl . Dzień lenistwa się nie udał :diabelek
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/11 20:45 #121617

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Martuś ,to u mnie było dokładnie tak samo i w dodatku bardzo krótko .Nie podoba mi się to wszystko ,bo to za długo już się ciągnie .I wygląda na to ,że te susze ,to się jeszcze pogłębią .Dobrze ,że mam kilka traw na wszelki wypadek polewkamax
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/11 22:23 #121667

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Ewuś wiem że róże kuszą a na tym forum niestety na każdym kroku czyhają kolejne pokusy rotfl na dodatek juz mam troche tych zielonych bzików-pierwisnki,liliowce,hortensje,jeżówki no i teraz jeszcze róże a lubię jeszcze dużo innych roślinek 2smiech
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/13 14:35 #121877

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5271
Tadamm! Wróciłam Rozalko!

Czy to Eden Rose się uśmiecha na ostatnim zdjęciu?
Piękna!
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/13 18:31 #121914

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Danuśka ,mnie już ogród pęka od tych zielonych bzików wink-3 Dochodzi już do tego ,że pozbywam się jakiejś rośliny po to aby wsadzić inną .Przyrzekłam sobie koniec tej rozpusty i mam nadzieję słowa dotrzymać :na_ucho


Betinuś :przytulam ! no fajnie ,że jesteś w dobrej formie .Edenka zachwyca mnie już kolejny rok .Nawet nie pamiętam ile lat :zielony Dziś przyjechała do mnie azalka japonka i mój wymarzony różanecznik Makiyak .Już myślałam ,że go nie będę miała .Mam go drogą reklamowania pomyłki ,która zaszła w azalia pl .Tak się pięknie zachowali ,że aż muszę pochwalić .No i już posadzony na honorowym miejscu ,a ja ciągle chodze i podziwiam te cieniutkie listeczki obsypane pylkiem ,no cudo po prostu cudo :kocham
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/13 20:31 #121936

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13811
Za każdym razem jak tu zajrzę, to mi sie robi "coś: z zachwytu! Wszystko piękne, dorodne!
Lewkonię masz? Ja się do nich też przymierzałam, bo to kwiaty z dzieciństwa (nie wiem dlaczego, ale je jadlam z koleżanką ku rozpaczy jej mamy, dbającej z pietyzmem o ogród).
Chwile zwątpienia dopadaja każdego, ja każdy przyjazd na wieś od marca do pażdziernika zaczynam od: o żesz w mordę... a potem jakoś idzie :-)
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/13 20:41 #121938

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Ewuś ja już sobie nic nie przyrzekam bo podobno najgorzej siebie oszukiwać rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/14 11:05 #122006

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Zuzanko ,lewkonie to jakieś mizerne w tym sezonie :nie_wiem Lubię je ze względu na zapach .Ale , że Ty
je jadłaś w dzieciństwie .....nie to co ja ;mrówki ,bez ,oraz tynk 2smiech



Danuśka ,to fakt .Ale człowiekowi jakby lżej na sumieniu ,jak już sobie coś obieca :hejka
Ostatnio zmieniany: 2018/06/14 11:07 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu, Danusia

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/14 12:30 #122017

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9728
  • Otrzymane podziękowania: 20845
polewkamax -święta prawda ,że lżej ............tylko ,że to krótko działa 2smiech ,ja obiecałam sobie ,że dopóki nie zginą doniczki to nic nie kupie i co.............. i nic ,wczorajsze bezrobocie doprowadziło do kolejnych zakupów 2smiech ,w Azalii to jak kupujesz? bo to nie sklep internetowy,piszesz e-mail?
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/14 13:17 #122018

  • jolifleur
  • jolifleur Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 61
Ewcia, co to za róża z białym obrzeżem (15-te zdjęcie)? I potem 3 zdjęcia niżej na środku kadru jakaś prawie czarna roślina- trochę jakby liście do piwonii podobne? Cóż to takiego, bo mocno się wyróznia na rabacie?
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/14 14:12 #122021

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43397
To szczęściara z Ciebie, że popadało. U mnie padało 1 noc i to niezbyt mocno. Przydałoby się z trzy dni deszczu think:
Powzdychałam trochę nad Twoimi różami :mniam
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/15 11:01 #122138

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Żanetko zamówienie zaczynam od wejścia na stronę i przeglądnięcia oferty .Następnie piszę meila a w nim to co zamawiam ,potem czekam na potwierdzenie i już .Zapłata za towar następuje przy odbiorze już na miejscu . U nich zawsze można się załapać na ciekawe rośliny .Trzeba mieć silną wolę , zapchany ogród albo brak kasy .Inaczej grozi bankructwo :diabelek


Ewuniu ta róża ,to Roger Lambelin ,jak dla mnie ona jest śliczna :kocham a na dalszej fotce to jest ozdobna brzoskwinia Honey Red .Nieduża ,nie ma nawet metra i już większa nie będzie ,bo na takiej wysokości szczepiona .W zeszłym roku ja kupiłam .przezimowała bez problemu i nawet miała 5 owoców ,
co mnie niesamowicie rozśmieszyło ,bo kwaśne były jak piorun wink-3


Miłko u mnie też wielkiego deszczu nie było .Nawet nie ma czego wspominać :( Róże szybko się osypują ,dalie zaczynają kwitnąć i nawet jeden floks rozkwitł :woohoo: A podobno następny rok ma być jeszcze bardziej suchy i upalny .Klimat nam szaleje teacher



























Ostatnio zmieniany: 2018/06/15 12:55 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, zuzanna2418, chester633, nowababka, Olga1234, zanetatacz, nelu-pelu

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/15 18:59 #122162

  • jolifleur
  • jolifleur Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 61
Faktycznie śliczna ta różyczka, nie dość, że takie ładne ubarwienie, to jeszcze falbanki :woohoo: Doczytałam tylko, że łapie choroby grzybowe i jest dosyć delikatna. Nie masz z nią problemów?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/15 20:56 #122168

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Ewuś pięknie u Ciebie oczywiście ,róże zachwycają i kuszą niestety coraz bardziej a pomysleć że niedawno miałam cztery sztuki i twierdziłamże skoro u mnie nie rosną zbyt pięknie to nie będę ich zmuszać a potem dwa lata temu się zaczęło 2smiech
Pytanko mam właśnie odnośnie tej pierwszej rózyczki co to to za cudeńko??
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/15 21:25 #122173

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Ewciu, cóż tu dużo mówić... po prostu cudownie! Róże to jednak królowe, bez dwóch zdań. A takie ze świtą naokoło, to już prawdziwy dwór :)

Ewuniu, dasz namiary na tę Azalię :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2018/06/16 19:58 #122230

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Ewciu Roger jest faktycznie delikatny ,jak dama .Czasem dopada go plamistość ,ale regeneruje się jednak i kwitnie drugi raz .Dla niego zrobiłam wyjątek ,bo inna to już by dawno wylądowała na kompoście.
Przez ten brak opadów ,muszę poprawiac sobie humor i w związku z tym zamówiłam 4 liliowce z Sadzawki .Nie wiem czy nie będę ich klęła za parę dni ,bo ostatnio maja słabą opinię think:


Dana, ta róża to Eden Rose :kocham dla mnie piękność .Do pełnego cudu brakuje jej tylko zapachu .A każdy kto ją widzi wsadza nos w kwiaty zdziwiony ,że nie pachnie :na_ucho


Efciu wystarczy wpisać Azalia pl i wyświetla się strona .Klikasz tu gdzie napisane Iłowa i tam klikasz w sprzedaż detaliczną .Ja tam spędzam dużo czasu ,zwłaszcza zimą . Sporo roślin ma fotki ,więc można sobie pooglądać :mniam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jolifleur
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.205 s.