Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wśród sosen, buków, kotów...

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/11/19 19:22 #94526

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Dorotko śliczny ten Twój ogród a trawy oczywiście przepiekne w jesiennej odsłonie :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/11/20 17:56 #94644

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Jurku, dziękuję za odwiedziny w moim wątku vishenka
Trawy u mnie rzeczywiście rosną i wyglądają bajecznie. Uwielbiam je absolutnie. Dodają lekkości rabatom, są zwiewne i szumią niesamowicie. A potem całą ponurą jesień i nawet mroźną zimę zdobią ogród. Ja jestem z nich zadowolona, bardzo zadowolona..
Co do paproci, to rzeczywiście co raz to czytam o fascynacji nimi. Sama myślę, właśnie o nich, bo będą się u mnie dobrze komponować z hostami, czy brunnerami. A i z rozplenicami, czy miskantami, też im będzie dobrze.

Żanetko, za każdym razem, jak patrzę przez okno, na ogród, widzę urok traw i za każdym razem zastanawiam się, jak je zmieścić w większej ilości :diabelek
Fuksje też u mnie, w ubiegłym roku, marnie zimowały. Ale znam przyczynę. W tym roku przyłożę się bardziej i częściej będę je oglądać.

Danusiu, ogród jesienią prezentuje się u mnie całkiem, całkiem. Nie mam wielu bylin, które zanikają na zimę, to i pustych miejsc, wielu nie ma. Jeszcze myślę, jakie trawki wprowadzić na rabatę pod sosnami. Bo smutno na niej bez nich. A żurawki, które tam rosną, chyba mnie nie lubią, bo marnie rosną think:

Bambus, mały, nieekspansywny i lubi półcień



Kwitnie pierwiosnek belarina



Róża rabatowa jeszcze kwitnie.



I jeszcze w domu mi kwitnie taki fiołeczek.
A w ogóle, to zaczynam, po raz kolejny, przygodę z nimi. Kupiłam sadzoneczki i posadziłam. Teraz czekam na kwitnienia. I bardzo, ale to bardzo bym chciała, żeby w domu też były pełne parapety, bo coś opuściłam się w domowych roślinach. A zawsze miałam ich pełno :czarownica

Ostatnio zmieniany: 2017/11/20 17:59 przez dorkow0.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, VERA, zanetatacz


--=reklama=--

 

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/11/20 21:27 #94700

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
Zr a podobnie.
Ja też lubię stonowane kolory i tylko wiosną i jesienią toleruję wszystko.
Za to sadzę impulsywnie, chociaż ostatnio też zwróciłam uwagę, ze nie wszystko już mnie kręci jak kiedyś, już bardziej rozsądnie dobieram rośliny
Widocznie dojrzałam gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/11/20 21:33 #94702

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Dorotko balerinka piękna a z kwiatkami w domu mam podobnie tez mam coraz mniej jakos chyba zaniedbałam ale kupiłam sobie w Biedronce grudnika pierwszego w życiu rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/11/20 22:06 #94714

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Gosiu, może być, że obie dojrzałe już jesteśmy :zdrowko
Co do sadzenia, to jeszcze nie umiem, tak do końca z głową. Czasem ze dwa, trzy razy zmieniam miejsce roślinie, nim uznam, że i mnie i jej pasuje :czarownica
Ale chyba zyskują na tym wszyscy użytkownicy ogrodu, zarówno ssaki, jak i zieleninki..

Danusiu, właśnie postanowiłam tej jesieni, że odbuduje moje parapety, bo aż szkoda miejsca na nich. Tylko koty się wylegują i rozwalają, a spokojnie fiołki mogą rosnąć :jupi
Grudniki są ładne i kwitnące już okazy. Za niewielką kasę można oczy nacieszyć, zimową porą..
A ja mam jakieś szczepki, właśnie zygokaktusa i szkoda mi wyrzucić. Muszę komuś sprezentować :owady
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/11/21 10:04 #94749

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Dorotko fiołka mam też na razie jednego i jak spotkam to dokupię jakiś inny kolorek jeszcze do kuchni :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorkow0

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/11/21 14:36 #94771

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
coś w tym jest bo i u mnie mizerne kwiaty w domu think: ......ale to chyba z braku czasu ,bo ze wszystkim nie daje rady
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorkow0

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/11/21 20:05 #94815

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25989
  • Otrzymane podziękowania: 68117
Ja nie mam ręki do kwiatów domowych, choc przyznam, że taki ogród zimowy, pełen roslin, to by mi się marzył gwizdac Kiedyś nawet mi się śnił, ale co to za znak, jak w lotto nie wygrałam 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorkow0, zanetatacz

Wśród sosen, buków, kotów... 2017/11/26 22:34 #95419

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
Z tymi kwiatami domowymi to coś jest
U mnie też marne, ale fakt, że jakoś nie poświęcam im zbyt wiele uwagi
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorkow0

Wśród sosen, buków, kotów... 2018/01/23 16:35 #101826

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Witam serdecznie kochane Forum. Zaglądam, oglądam, coś tam napiszę. No, marny ze mnie zielono zakręcony. Ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że dzisiaj mam fotki i coś tam nabazgrolę.

Dziękuję za odwiedziny, Danusiu, Żanetko, Polu, Gosiu. Moje doniczkowe mają się już nawet nieźle, ale zamiast im dać odpoczywać przez zimę, to latam koło nich jak kot z pęcherzem. Ponoć nazywa się to syndrom pestki awokado 2smiech

Zima zawitała i do mnie i trzyma już kilka dni. Choć w południe śniegu ubywa, to noce są kilka stopni na minusie. Więc chwilę jeszcze pobędzie u mnie w ogrodzie, z czego rada jestem, bo śnieg to kołderka najlepsza i martwić się nie będę, że znowu coś wymarznie.

Ogród sobie radzi, całkiem dobrze. Dziś było troszkę słońca, więc wyszłam na spacer i kilka fotek zrobiłam. Choć tęsknię za wiosną, to taki rodzaj zimy może jeszcze chwilkę być.

Zapraszam na spacer, troszkę krótki, ale zawsze to kilka śladów na śniegu :slonko

























Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, VERA, Semper, zanetatacz, nelu-pelu

Wśród sosen, buków, kotów... 2018/01/23 16:59 #101829

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6694
  • Otrzymane podziękowania: 14575
Dorotko, słoneczne zimowe fotki w tym roku są mocno w cenie... rotfl
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorkow0, zanetatacz

Wśród sosen, buków, kotów... 2018/01/23 19:02 #101847

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25078
Jesień urokliwa była u Ciebie ale i zimie niczego nie brakuje :slonko . Fajne połączenie derenia z brzózkami widzę że wielu ogrodnikom przypadło do gustu :lol:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorkow0

Wśród sosen, buków, kotów... 2018/01/23 19:54 #101860

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Nelu, aż sama się zdziwiłam jak ładnie jest w ogrodzie. Śnieg leży już kilka dni, to przyjemnie się zrobiło. Kończy się styczeń, jeszcze luty i może powoli będziemy mieć wiosnę :kocham

Wiesiu, to połączenie derenia z brzózkami wyszło niechcący. Co kilka lat przesuwam, tak zwany "przetrwalnik" dla nadwyżek roślin, które się ukorzeniły, których mam więcej. I parę lat temu tam się przesunęło. I ten dereń, to była nadwyżka, bo się wziął i w dwóch egzemplarzach rozmnożył. I tak go rzuciłam i tak został. Tam jest sporo takich różnych, przypadkowych roślin, łącznie z pnącym kiwi, które rośnie przy śliwce, obok brzóz. I rabarbar i wierzba i sporo różnych pozbieranych z ogrodu. Nawet nie myślałam, że tak się ciekawie będą prezentować razem. A tam ma powstać nowe miejsce do siedzenia, z kamykami i leżaczkiem. Ale kiedy, to nie wiem rotfl

A tak wygląda to miejsce latem. Niestety niezbyt ciekawie i mus z nim coś zrobić. Ale chyba derenia, czy krzewuszkę, czy leszczynę tam zostawię. Co zrobię z resztą? Nie wiem. Traw mi tam brakuje, bo to ciężkie i zbite jest. Ot, jak powrzucane do worka rośliny.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, VERA, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu

Wśród sosen, buków, kotów... 2018/01/23 20:11 #101862

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25078
Latem też ładnie a trawy również bym dorzuciła ale ja sadzę je wszędzie bo to moje ulubienice :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wśród sosen, buków, kotów... 2018/01/23 20:16 #101864

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Z tegoż samego powodu są i u mnie prawie na każdej rabacie. Uwielbiam je z wzajemnością, bo zawsze rosną pięknie :jupi
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wśród sosen, buków, kotów... 2018/01/23 20:44 #101868

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31839
Dorotko, piękną masz zimę. U mnie jest za mało roślin, które tworzą szkielet ogrodu i teraz jest łyso, ot co!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wśród sosen, buków, kotów... 2018/01/23 20:45 #101869

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Dorotka śliczna masz zimę u mnie troszkę więcej śniegu a wczoraj było słoneczko i tez tak pięknie :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wśród sosen, buków, kotów... 2018/01/23 20:59 #101876

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24731
Kiedy u mnie będzie tyle cienia think:
O zimie nawet już nie marzę ..........................................
Ale za to traw już trochę u mnie jest clap i powstaje paprotowisko :tup więc muszę tu częściej zaglądać by się podszkolić w tym temacie .
Dzięki za pokazanie zimy, tegorocznej jeszcze u siebie nie widziałam - gdzie ona :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wśród sosen, buków, kotów... 2018/01/23 22:09 #101890

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Ewka, zima delikatna, pokazała swój urok. Ale podobno ma być znowu odwilż. No, zobaczymy.
A co do szkieletu ogrodu, to rzeczywiście rośliny zimozielone, czy iglaki tworzą takie widoki wtedy, kiedy inne śpią pod ziemią. Mus posadzić i u Ciebie. I spokojnie uformować, jak już będą za duże na rabacie :woohoo:

Dla Ciebie moja ulubiona różyczka, której niestety już nie mam i muszę sobie kupić, no po prostu muszę B)



Danusiu, a jeszcze ma być mniej, bo odwilż idzie. Ale może nie będzie mrozów, to jakoś by to było. I lada moment wiosna :slonko

Dla Ciebie taki kwiatuszek. Kolor ma obłędnie błękitny..



Verciu, no tak, cień potrzebny. Ale masz tak piękny ogród już, że ani się obejrzysz a drzewka urosną i będzie cień i będą liście i trzeba będzie grabić :silly:
Co do traw, to służę pomocą, jak najbardziej. Paproty sama będę dopiero nabywać, to będziemy się uczyć razem. I zamierzam kupować tylko te zimozielone, na początek i lubiące kwaśną ziemię, bo mają być dosadzone do rosnących już roślin i istniejących rabat. Mam nadzieję, że mi się uda połączyć jedno z drugim gwizdac

Dla Ciebie mam rzadkiego kwiatuszka, ale dobrze mu u mnie, bo kwitnie co roku i to obficie..

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, VERA, Elżbieta, zanetatacz

Wśród sosen, buków, kotów... 2018/01/23 22:44 #101897

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
też bym chciała dostać kwiatek z dedykacją 2smiech ,ale pod śniegiem wypatrzyłam ......kretowiska? ,tak mocno Ci zryły krety ,musi być dużo dżdżowniczek w glebie think: a może to zaspy?
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.190 s.