Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/04 17:44 #311604

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9950
  • Otrzymane podziękowania: 21887
Wiesiu -mnie też powstrzymują z robotą te zapowiadane mrozy ,a poza tym wiecznie pada ......u Ciebie już fajne przedwiośnie
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/04 18:48 #311613

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13687
  • Otrzymane podziękowania: 32392
Oj, Wiesiu, to mnie zmartwiłaś swoją Anją krecigl Szkoda, bo pewnie ten zbrązowiały pąk już nie rozwinie kwiatków, ale tam głębiej, pod liściem, jest chyba jeszcze jeden, który może da radę? Żeby nasionka zrobił :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/07 20:26 #311824

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21162
Wiesiu ja dzisiaj swoim wycięłam bo stwierdziłam że i tak nic nie osłaniają bo leżą na ziemi ,wygldąły coraz gorzej a potem będzie je ciężko wycinać i udało mi sie wyciać irysy w stawie :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/08 13:24 #311893

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2778
  • Otrzymane podziękowania: 9239
Przyjechały z Ziemi Przodków i mają się dobrze u mnie, co za radość, dziękuję! :przytulam clap hu_rra
Ostatnio zmieniany: 2024/02/08 13:25 przez Katarzyna2021.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/08 21:51 #311931

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4696
  • Otrzymane podziękowania: 8576
U mnie nie zapowiadają silnych mrozów, tylko przymrozki.
Ciekawe, które prognozy sie sprawdzą.
Ja gdyby tylko pogoda i czas pozwoliły juz wycinałabym wszystko.
Potem depcze sie po wychodzących cebulowych
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/23 15:56 #312962

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14722
  • Otrzymane podziękowania: 44560
Sroczki i u mnie brylują. Tak samo jak sójki. Ich gody są dość ... hałaśliwe.
Kupiłam nowe budki, od razu pomyślałam o Waszych takich pięknie zrobionych z sercem. Ja niestety nie miałam ani weny, ani materiałów. A Maciej jakoś do tego nie miał pomysłu. Nawet go nie prosiłam wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/23 21:07 #313013

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25402
Ewo, i ja martwię się zapowiadanymi mrozami dlatego nie wycięłam jeszcze liści odmianowym ciemiernikom, a moje wieloletnie siewki zniosły już niejedno więc zostały już oczyszczone :zielony




Żanetko, deszcze i mnie nie omijają i ciągle łapię chwile pomiędzy kroplami B)




Efciu, udało się hu_rra , tylko się zastanawiam czy te zbrązowiałe pączki wyciąć czy poczekać, bo na razie jeszcze liści nie ruszyłam think: , a nasionka już miał w ub roku więc teraz liczę na siewki :zielony




Danusiu, ja na razie wycięłam liście jedynie ciemiernikowym siewkom, z innymi czekam na ustabilizowanie się pogody B) i podziwiam te fragmenty które cieszą moje oczy :zielony




Kasiu, i ja się cieszę :woohoo:
moje siewki jeszcze w pączkach :)




Margosiu, ja jakoś nie jestem taka szybka więc może jak zobaczę wychodzące cebulowe będę deptać pomiędzy B)




Miłko, może i z sercem te moje budki ale jakoś nie wszystkie znajdują chętnych lokatorów :unsure: , a nawiasem mówiąc znów chyba spóźniłam się z czyszczeniem think: a wiosna już dojrzewa :zielony





No właśnie wiosna już dojrzewa a ja ciągle jeszcze w zimowym nastroju B) , zamiast działać w ogrodzie to robię na drutach bo mam wymówkę że ciągle pada :zielony , na razie jedynie wycięłam wilki jabłonce, wygrabiłam nieco lepkich liści z przebiśniegów i przycięłam liście ciemiernikowych siewkom. Reszta czeka na natchnienie a ja podziwiam swoją wiosnę :zielony
Bluszcze zadarniają coraz większe połacie więc tu pracy nie będzie :zielony






Paprocie liście jeszcze mają wygędne więc poczekam wink-3
coumki wreszcie dały radę więc może powiększę ilość think:







i to by było na tyle na razie :witaj
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2024/02/23 21:25 przez piku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, th, Kalmia, Efkaraj, takasobie, edulkot, VERA, chester633, Ave ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/23 21:18 #313015

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9950
  • Otrzymane podziękowania: 21887
Wiesiu -piękne widoczki zapodałaś hu_rra clap hu_rra , z liśćmi ciemierników mam podobnie co roku się zastanawiam wycinać czy nie ,ostatecznie już wycięłam ,więc mam nadzieje ,ze nie będę musiała okrywać :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/24 07:54 #313050

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3036
  • Otrzymane podziękowania: 6072
No... Pikutku... że też trzymałaś dla siebie tyle kwiecia krecigl Wiesz, że tu niektórzy w czarnej d..ie przedwiosennej nawet bez złamanego kwiatka? rotfl

Piękny wawrzynek. Kiedy ja chcę jakiegoś kupić, w sklepach zawsze posucha. Ale dorwałam jakąś nieznaną szkółkę z południa kraju i za kilka dni przyjdą 3 sztuki wawrzynka wilczełyko. Łudzę się, że będą miały pączki kwiatowe :lol:

Z tym czyszczeniem budek to bieda, bo weź się teraz wdrap po drabinie, gdy ziemia miękka, a kora drzewa śliska od wody. Toż to jak proszenie się o szybki wypad na sygnale na sor rotfl
Czy dziuple ptakom w lesie ktoś czyści? Niech sobie radzą same.
Ostatnio zmieniany: 2024/02/24 07:56 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, nowababka

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/24 08:24 #313057

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6445
  • Otrzymane podziękowania: 25551
piku napisał:
No właśnie wiosna już dojrzewa a ja ciągle jeszcze w zimowym nastroju B) , zamiast działać w ogrodzie to robię na drutach bo mam wymówkę że ciągle pada :zielony , na razie jedynie wycięłam wilki jabłonce, wygrabiłam nieco lepkich liści z przebiśniegów i przycięłam liście ciemiernikowych siewkom. Reszta czeka na natchnienie a ja podziwiam swoją wiosnę :zielony
Bluszcze zadarniają coraz większe połacie więc tu pracy nie będzie :zielony

Wiesiu, my doświadczeni ogrodnicy gwizdac , nie musimy rzucać się na robotę...to nie łazienka i nie musi lśnić Wystarczy powoli, systematycznie coś dłubnąć przy okazjii spacerów i podziwiania. :)
Ja akurat nie mam problemów z liśćmi ciemierników, bo mam trzy sztuki...gorzej z paprociami :lol: Ale znalazłem sposób żeby to przyspieszyć. Wszystkie duże kępy, ścinam nożycami do żywopłotu. Tyle, że liście zostawiam na sercach albo obok na wypadek przymrozków,;)
Wawrzynek faktycznie wyjątkowy :woohoo:
Co ciekawego stworzyłaś na tych drutach question
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Efkaraj, Danusia

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/24 20:52 #313123

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13687
  • Otrzymane podziękowania: 32392
Wiesiu, ależ masz wiosnę zdziwko
Cieszę się, że Anja jednak dała radę. Ja bym tych pączków nie wycinała, bo widzę, że się rachitycznie, ale jednak rozwijają. Tak sobie pomyślałam, że może płatki osłoniły przed zimnym podmuchem środek i dzięki temu pojawią się nasionka, a jakby się pojawiły, po lekkim podmrożeniu, to może zmutują i wyjdą jakies ciekawe sieweczki?
Ale ja laik ciemiernikowy jestem, bo z tego co mi pisała u mnie Monia, to może też być tak, że to przemrożone polegnie od grzyba i zachoruje cała roślinka... czego oczywiście nie życzę :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/25 19:53 #313201

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21162
Wiesiu cudne masz te bluszcze :kocham ja już ogarnęłam ogródek i niech sie dzieje co chce u nas i tak mróz i śnieg może być jeszcze i w marcu i w kwietniu więc roslinki muszą sobie radzić przez te kilka lat nie zauważyłam żeby np. ciemierniki mniej obrywały przez to że liście im obetnę więc sie juz nie przejmuję :)
Melduję że zaczyna kwitnąć wawrzynek biały od Ciebie i przylaszczka :buziak :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/25 20:58 #313213

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25402
Żanetko, a ja nadal jestem na rozdrożu bo trochę przestraszyła mnie 'Anja Outdoor' gdy zbrązowiały jej pączki, dlatego zostawiłam liście odmianowym a reszta poszła pod sekator :zielony Poletko siewek oczyszczone i podsypane popiołem z kominka na razie niezbyt atrakcyjne


ale może wkrótce... pójdą za przykładem pierwszego:zielony


Siberko, zapodam nieco więcej wiosny jak już obudzi się na dobre bo ja także nadal jakaś półsenna jestem :nie_wiem . A co do wawrzynków to miałam nieco odmianowych i nawet własnych siewek z których wszystkie na wieczne łąki się wybrały a ten jedyny posiał się sam z nasion poprzednika który też mój ogród opuścił :( . Natomiast co do budek to na błoto mam sposób bo podkładam deskę pod nogi drabinki ale i tak poszłam na kompromis i wyczyściłam jedną otwartą do której mogłam zajrzeć czy ktoś tam już się nie mości B)
Wawrzynek dziś wreszcie w słonku :slonko


Tomku, jak miło czytać takie słowa o spacerach i podziwianiu :woohoo: , to balsam na moją skołataną duszę, bo od mamy słyszę jedynie że jej wstyd za mój ogrodowy bałagan i nie pomagają tłumaczenia że takie są teraz ogrodowe trendy by nie przeszkadzać naturze :zielony
A na drutach ćwiczę kolejne techniki i powstał sweterek oraz czapka z wzorami mozaiką i czapka z kominem tzw iluzja, ma to polegać na tym że przy patrzeniu pod innym kątem widać wzór u mnie na razie to praca ćwiczebna :zielony
tu ma być kratka

a tu paski think:

może więcej w stosownym wątku pokażę :lol:
A co do działań w ogrodzie to żeby nie było że się obijam przycięłam rozplenice na jeża wink-3 a paprocie jeszcze czekają :zielony


Efciu, na razie delikatnie oberwałam obeschnięte płatki i czekam na bieg wydarzeń. A z siewek z niecierpliwością czekam na rozwój jednego z nasion od Asi :zielony :tup


Danusiu, wawrzynek to raczej nie ode mnie think: a przylaszczka cieszy mnie bardzo że spisuje się dobrze ale flower . Ja w tym roku po raz pierwszy wycięłam liście przylaszczkom bo jakieś brzydkie były :dry:




jedynie transylwańska pozostała w odzieniu zimowym :zielony


A dziś był znów dzień podziwiania B) , piękny, słoneczny i nawet pszczółki się pobudziły korzystając z niewielu krokusów jakie pozostawiły mi w ogrodzie gryzonie :zielony










coumek coraz piękniejszy flower


i przebiśniegi chętnie korzystają ze słonka :slonko






pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2024/02/25 21:10 przez piku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Tomek Mr, edyta, th, Kalmia, takasobie, edulkot, VERA, nowababka, markussch01 ten użytkownik otrzymał 11 podziękowań od innych

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/25 21:11 #313216

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5997
  • Otrzymane podziękowania: 24965
Wiesiaczku cudne te Twoje przylaszczki i czapeczki i wawrzynek i w ogóle wszystko hu_rra clap :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/25 21:21 #313220

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14722
  • Otrzymane podziękowania: 44560
Czapka zgrabniutka, pięknie wyszła!
Jak co roku podziwiem wawrzynka, a do swojego jeszcze nie zajrzałam. Mój ma chyba 12 lat, ale to jedna gałąź z kilkoma kwiatkami :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/25 22:36 #313250

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9950
  • Otrzymane podziękowania: 21887
Nowe techniki w robótkach ciekawe ......ja niestety porzuciłam dzierganie. Cudowne przylaszczki a w takiej masie robią wrażenie hu_rra clap hu_rra -u mnie jeszcze śpią ,wiosennie już masz -jest co podziwiać a jeszcze do tego cudowne fotki :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/26 19:57 #313320

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3036
  • Otrzymane podziękowania: 6072
Iluzja działa :woohoo:

Fotografie też piękne :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/26 20:49 #313329

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7511
  • Otrzymane podziękowania: 16521
Patrząc na Twoje przebiśniegi Wiesiu, pomyślałam sobie, że moje jkakieś nędzne są. Nie widzę, żeby z roku na rok jakoś wyraźnie ich przybywało :unsure: .
A czapeczka faktycznie działa zwyc .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2024/02/26 20:50 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/28 20:07 #313569

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21162
Wiesiu cudnie w słoneczku i jeszcze pszczółki do tego :kocham wiesz że byłam pewna że ten wawrzynek to od Ciebie think: teraz to nie mam pojęcia od kogo go mam ale znalazłam malutką sieweczkę hu_rra
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Na ziemi przodków ... i nie tylko - czyli to TU to TAM 2024/02/29 20:47 #313701

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 534
  • Otrzymane podziękowania: 2566
Wiesiu
U nas budki na co drugim drzewie, za płotem też... fakt, że w prawie wszystkich zawsze szpaki... ale zimą sikory śpią... Pusta jest jedynie budka dla rudzika... Muszę mu zmienić miejscówkę... Póki co zastałam tam jedynie orzechy schowane pewnie przez wiewióra.

Pięknie kwieciem sypnęło przedwiośnie, oby przymrozki już tylko łagodnie liznęły. Wawrzynek jak co roku genialny! Jak on musi pachnąć!
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.214 s.