Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/03 21:10 #130350

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Ewuś śliczna ta ostatnia fotka :) ciekawe co wymysliłaś do posadzenia na miejscu jałowców :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/03 21:56 #130366

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Ale łany rutewki :woohoo:
Jaka szkoda, że ona u mnie słabo sobie radzi
Bardzo dziękuję za nasionka, mam nadzieję, że kiedyś i u mnie będzie tyle orlai, że będę rozdawać
Dlaczego piszesz, że kupujesz głupstwa?
Czy chodzi o kolor?
Nawet nie wiedziałam, ze sa pachnące jeżówki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/10 22:44 #130955

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Wiesiu, perukowce lubia mój ogród, sieją się na potęgę krecigl chyba niedoceniane u nas.

Miłka, nazwy nie znam, taki budyniowy kolor z żółtym środeczkiem, wysokość cóż rosnie w doniczce ze szkółki więc niska ale niedaleko widzę identyczną w gruncie i ma 70-80cm. Jest przesliczna, zachwycam się nią każdego dnia.

Polu, nie widac jesieni absolutnie, bardziej czuję ja w pogodzie niz ogrodzie 2smiech to lato obfitowało w deszcze, częste i obfite stąd rośliny dorodne i kwitną niesamowicie, ten rok jest pokazowy u mnie jeśli chodzi
o kwitnienie róż, floksów, bylin wszelakich no i czekam na astry. Warzywka tez zaplonowały, wiele ich nie ma ale cieszą.

Danusiu, zamieniłam jałowce na cisy płożące, niezbyt oryginalnie..... :lol:

Gosia, robię głupstwa gdyż zaczęłam przynosic rośliny w niedozwolonych do tej pory kolorach, ale głupstwo to nie jedyne :nie posadziłam we wrześniu sporo jeżówek, ja, która zawsze twierdziłam, że to nie jest termin na takowe działania ale cóż, stało się....... :glupek owszem pachną jeżówki, niektóre....

Wczoraj byłam w Bolestraszycach na święcie derenia, przytargałam oczywiście jeden aby stanowił parę do gatunku, plony, plony.....obeszłam całe arboretum, dośc ponure o tej porze, kolorowe były pawie i nenufary
w ogromnej ilości pokrywające staw.
Wyrwałam pozostałości po ogórkach, dyniach, cukiniach i pomidorach, wszystko zutylizowane juz, płomienie pochłonęły też jałowce stare i łyse, czeka na przesadzenie jagoda kamczacka i pontyjka a mój pomcnik zdarł darń pod liliwce tak więc nowa rabatka przygotowana, dzisiaj przekopałam ją z popieczrkową. Starą liliwcową opróżnię, dodam trochę dobra do ziemi i znów dosadzę co nieco, koniecznośc i przyjemność, szkoda mi pzobywać się kwiatów a łan/łanik/ kwiatowy będzie cieszył, M stwierdził, że głowa chora 2smiech Mimo, że lat przybywa to ciągle cieszy nowe :diabelek uwielbiam liliowce, szczególnie te stare :)
Fotki jutro jakies wgram......Danusiu nie denerwuj się :)
Poza tym czekam na pakę z cebulowymi, ach Mirka wysłe mi jutro floksy z Łotwy, niedługo przyjedzie do mnie też asterek prosto z Holandii hu_rra hu_rra hu_rra czyż świat nie jest piękny?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, zanetatacz, Danusia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/11 08:34 #130959

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43380
To zamawiam kawałek na wiosnę. Uwielbiam takie, będę miał do kolekcji. Na wiosnę pogadamy! I to poważnie ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/11 21:04 #131008

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
To bardzo poważnie zabrzmiało, zaczynam bać się..... 2smiech wiesz przyszło mi do głowy, że możesz wpaść z aparatem, będę miała wreszcie fotki, które wydobywają urok i piekno roslin. wsiadzasz w Poznaniu w pociąg, rano jestes u mnie, przede wszystkim poznamy się :)

Naprawdę chciałam wgrać fotki ale przerabiali mi sprzęt i jeszcze brakuje jakiejś części, bez której nie mogę zainstalować tego co chcę :angry: a w tym co zainstalowali w ogóle nie łapię się krecigl po co staremu nowinki :oops:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/12 13:26 #131065

  • Łodyga
  • Łodyga Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 298
  • Otrzymane podziękowania: 721
Ewo, piękny ogród w pełnej krasie.
Super zdjęcie i zbliżenie rozchodnika, zastanawiałam się co to jest, myślałam, że to iglak.
Żałuję że nie spotkałyśmy się w Bolestraszycach, pewnie mijałyśmy się spacerując ścieżkami.
pozdrawiam Krystyna :)
ONZ czyli Ogród Na Zielono
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/12 21:44 #131091

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Szkoda, to już drugi raz, po prostu trzeba ogłaszać wszem i wobec, kto i gdzie jedzie, byłoby miło....... :)

Jestem znów wypompowana, tylko czym pytam think: zdaje się, że nic nie robię a w czwartym secie przysypiałam polewkamax dostałam pakę z cebulami, są tez 2 liliowce, przyszły floksy, nic tylko sadzić. Jutro juz na serio łapię szpadel i walczę z karpami.... hu_rra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/12 22:01 #131094

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
W Lidlu są już 2kg opakowania tulipanów ;). Być może są już dawno, ja dopiero dziś zauważyłam rotfl . I tym razem sa podpisane odmiany, choć purpurowych nie było. Może się już skończyły think:
Wzięłam paczkę Salmon van Eijk i Mystic van Eijk :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/12 22:39 #131110

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
I ja dziś dopiero wpadłam na tulipany w łidlu, chciałam te purpury ale u mnie też nie było, wzięłam i odłożyłam....... 2smiech i szybko wyszłam ze sklepu polewkamax jutro napisze jakie kupiłam wysyłkowo, dzisiaj juz nie mam sił szukać faktury........... :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/13 13:31 #131138

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43380
Ja mam już pełną siatkę cebul, chyba nie zajrzę nawet do Lidla, bo nie daj Boże kupię kolejnych 50 sztuk :mur
W każdym sklepie wrzucam do koszyka kilka kapersów :kawa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/13 21:05 #131191

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Tylko słownie, nie wiem kiedy zyskam mozliwość wstawiania zdjęć, ale pstrykam.....

Cóż tam kupiłam think:
tulipany Chansonette, City of Vancouwer, Miss Elegance, Pink Diamond i Rejoyce, łącznie 130 sztuk.
narcyzy Bozonarodzeniowy Paperwhites Ziva, Recurvus i Thalia łącznie 125, Tahlię mam sprzed 2 lat ale zaledwie 10sztuk było, do tego moje żółcielce nn cała skrzynkę :woohoo:
Nie obyło się bez lilii ale zaledwie 5 Orange Electric i 3 Mister Cas, cóż będzie pomarańczowo...... 2smiech w ogóle to naszło mnie na te kolor bo wzięłam paczuszkę nasion kosmosa Diablo i siarkowego niskiego :diabelek
A 2 liliowce Blue Sea i Bluberry Candy, koniec grzechów, oj przypomniałam sobie, że jeszcze w moim ogrodniczym wzięłam 2 rodzaje narcyzów botanicznych i jakies Arctic cos tam i tulipana Claudia....uffffff a teraz zakaz wstępu gdziekolowiek :nie_wolno :nie_wolno :nie_wolno :nie :nie :nie

Akcja liliowiec zadziałała 2smiech wykopałam 4 taczki kęp, z tego 3 zasiliły kompost a reszta poszła na rzeczona rabatę, która jak sobie uświadomiłam rabata nie będzie tylko rozsadnikiem w przyszłym sezonie, wszystko bowiem wymieszało się, ostatecznie wiem tylko, że rozpiętośc barw od bladej żółci po ....pomarańcz :P dopiero gdy zakwitna będę je grupować, zajęcie mam zapewnione na kolejne lata krecigl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/13 21:09 #131193

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
No psze pani toście popłynęła z tymi zakupami rotfl Ja cebulek na razie zbyt wiele nie kupiłam za to poszło zamówienie z bylinami i jedną hortensją 2smiech
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/13 21:26 #131196

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Oj popłynęła Danusiu :mlotek później przyszła refleksja tulipany dla nornic narcyzy dla muchy narcyzowej....... :mur ale mój ogród ubogi w kwiaty wczesna wiosną. A jakie byliny skusiły Cię?
Ja złożyłam zamówienie do M o łopatę, bo jak przypięłam się do kęp liliowców to złamałam...... 2smiech
Ten młotek to na mnie, nie na Ciebie 2smiech
Ostatnio zmieniany: 2018/09/13 21:26 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/13 21:28 #131198

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Przypomniałaś mi, też kupiłam nasiona kosmosa siarkowego, tylko.........................nie wiem gdzie go podziałam think:
Miałam wysiać wiosną krecigl Czegoś mi brakowało - teraz już wiem :glupek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/13 21:34 #131200

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Verciu, byłam uprzedzona do niego ale dostałam wiosną od koleżanki Aldony nasiona, posiałam ale wyrósł różowy :lol: dopiero później z innych nasion wyrósł właściwy, jest śliczny :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/13 21:35 #131201

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Ewcia w Albamarze zrobili przeceny no to jak nie skorzystać a co ja zamówiłam??-dzielżana ,mikołajka,jeżówkę,niskie rozchodniki,trawki,cyklamena,bergenię,floksa i pierwiosnka lekarskiego czerwonego rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/13 21:46 #131202

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Bardzo fajnie, Albamar jest ok, choć mam od nich taki palibin z którego od lat wyrastaja dziki :mur ale to dawno było.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/14 19:33 #131265

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Ewuś ja już też kupowałam w Albamarze i byłam zadowolona więc myślę że i teraz tak będzie bo w zamówienie wciągnęły się jeszcze dwie sąsiadki rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Ostatnio zmieniany: 2018/09/14 19:33 przez Danusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/15 12:04 #131345

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Cierpliwie poczekam na fotki, czytając o mega zakupach :)

A czytając, tak sobie pomyślalam, że żeby się spotakać w takich miejscach jak np. Bolestraszyce, to moze warto mieć wpięty w ubranie identyfikator Zielono zakręconych? :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2018/09/23 21:55 #132033

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Kolor to faktycznie szaleństwo rotfl
Staram się unikać takowego.
Za to nie potrafię powstrzymac się przed zakupami
Cebul mam ponad 200. I gdzie ja to wsadzę?
W pustych miejscach rozsiała się orlaya clap
Pstrykaj zdjęcia, będa na długie zimowe wieczory
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.184 s.