Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/21 22:06 #208521

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20962
Ewka zapomniałam dodać że stolik z wszelakimi obsadzonymi doniczkami- cudo zazdroszczę normalnie :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Ostatnio zmieniany: 2020/07/21 22:07 przez Danusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/21 22:11 #208526

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Inuś Ty zawsze z dobrym słowem :buziak
Czy pisałam juz, że nie kupuję nowych roslin? nie kupuję ale mi przynoszą 2smiech dostałam 2 cudne floksy od Marty i Eli, tzrymam je przy progu i mlaskam za kazdym razem :kocham te obietnice floksów nie dotyczą, właśnie patrzyłam na floksową stronę/litewską/ ech cacuszka, czy bedzie jakiś wspólny zakup think:

Danusiu, nie zazdrość, masz takie fajne dekoracje w ogrodzie :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, inag1, Danusia


--=reklama=--

 

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/21 22:14 #208529

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
Goście się spisali i udostępnili szerszemu gremium uroki Twojego Ogrodu Ewciu, a najczęściej fotografowanym obiektem okazało się ptactwo :woohoo: i to prawda że zmyślnie ulokowane na trawniku prezentuje się wdzięcznie, zresztą jak i wszystkie Twoje ogrodowe ozdoby które nieustannie podziwiam :kocham . A ogród kipi kwieciem i nieustannego żerowania gryzoni nawet nie widać :zielony
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/21 22:35 #208535

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Wiesiu, teraz Twoja kolej ma fotki 2smiech :buziak masz rację, że jakoś ogród trwa, głównie dzieki samosiejkom zapychającym wszystkie dziury, niestety one oprócz dobrych stron maja wadę, niczym gryzonie duszą delikatniejsze/czytaj cenne/ rosliny. Dzisiaj trzebiłam jedne i drugie :bezsil
Ostatnio zmieniany: 2020/07/21 22:35 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, Danusia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/21 22:43 #208538

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
To już teraz wiem dlaczego Kondzio z Andrzejem i Anią nie dotarli do mnie w piątek, robili zdjęcia u Ciebie 2smiech . Taka masa zdjęć potrzebuje przecież czasu 037
A tak poważnie, to gdyby Konrad wstawił wcześniej swoje zdjęcia, to ja bym nic nie pokazywała, bo to wstyd przy takiej relacji fotograficznej :oops: . Jeszcze bardziej się wkurzam, że nie miałam swojego aparatu :glupek

Dzięgle poszły wszystkie, chociaż niektórym trzeba było tłumaczyć, co to rotfl . Jak zakwitną, to koniecznie pokaż kwiaty, bo sama nie wiem, co u siebie posadzę :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/21 22:51 #208540

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Wiesz, że każda ilość zdjęć jest pożądana, szczególnie, że ja rzadko wstawiam :mlotek pokażę fotki a jakże, niech tylko zakwitną, choć miałam juz wczesniej, może poszukam starych fotek. Ciekawa jestem co nakupiliście :tup :tup :tup
Acha, ile Twoje podpry maja wysokości, ze 2 m? i co ile maja poprzeczki? potrzeba mi na 3 róże takie. Przesadzałam dziś siewki od Ciebie z jesieni :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/22 07:31 #208552

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Najwyższe podpory mają po 2 metry i trzy poprzeczki, reszta jest mniejsza. Ale na duże piżmówki to może być za mało. Zastanawiam się w co wsadzić Dinky, zeby jednoczesnie była podparta i ładnie wyglądała think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/22 07:50 #208554

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Zdjęć mnogość, szerzej ujęte, z rozmachem. Jednak fajnie, ze od czasu do czasu masz gości. Szkoda, ze mam tak daleko! wink-3
Kwietny raj a Creme de Cassis w donicy - cudo!
Ale jak budyniowa masz ze szkółki? Karpę kupiłaś, czy w doniczce była już roślina?
Makowe rozsadziłam na 2 części. Cudowne są! Mam w skrzyniach, dzięki temu powiększyłam daliowy areał.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/22 09:40 #208564

  • dodad
  • dodad Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 686
  • Otrzymane podziękowania: 1833
Dzięgli nabrałam, dziekuję. Ogród w obiektywie Andrzeja cudny, z resztą nie tylko w obiektywie. Miałam w niedzielę zajechać do Ciebie podczas drogi powrotnej ale po pierwsze bez uprzedzenia jakoś tak nie bardzo a poza tym imieniny ojca miałam i troszkę mnie czas gonił. Szkoda, żałuję bardzo...
Pozdrawiam
Dorota
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/23 21:07 #208706

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Hm, wczoraj wysłałam odpowiedzi i gdzie one think:

Marta, no takie jak masz, powinna się dać objąć, o Dinky myslę :nie_wiem myslisz, że na moje to za małe będą think: przecież nie zrobię podpory jak wagon 2smiech będę ciachac ostro i juz.

Miłka, budyniowa w szkółce w doniczusi, w tym roku też mieli dalie ale takiej nie było, w ogóle ciekawych żadnych. Pojęcie daleko już nie istnieje w dzisiejszym świecie więc nic nie stoi na przeszkodzie :przytulam

Dorota, sadź na zdrowie, masz gdzie w końcu. Trzeba było zajechac a nie teraz żałować, ucieszyłabym się bardzo. Zwierzę ze mnie domowe więc zawsze obecna :lol: kiedy człowiek za dużo mysli podejmuje nietrafione decyzje :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/30 16:27 #209269

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Co to się dzieje z tymi odpowiedziami :nie_wiem ja się wczoraj napisałam i wszystko w kosmos uciekło .Już mi się drugi raz nie chciało pisać .Zebrałam dla Ciebie nasionka firletki dwukolorowej ,którą Ci obiecałam .Nie wiem kiedy wyślę ,ale grunt że zebrane , to już tak jakbyś miała :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/08/02 23:07 #209495

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Zazdroszczę tych odwiedzin

Sama bym chętnie zobaczyła ogród na żywo
Ale zazdroszczę też, że masz gości
Mnie nikt nie odwiedza, bo mieszkam na zadu.....
A południowa grupa bardzo liczna i prężna

Ptactwo na trawniku super
Widać, że Andrzejowi przypadło do gustu, bo ciągle je fotografował
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/08/03 20:19 #209550

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9817
  • Otrzymane podziękowania: 21231
Roboty w takim cudownym ogrodzie zapewne jest co niemiara ,ale i efekty pracy widać :bravo :bravo :bravo ,wspaniałe dekoracje hu_rra clap hu_rra ,i u mnie pokazały się nowe dziury w ziemi recourse
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/08/03 21:39 #209567

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Nowinko, buziaczki za pamięć :buziak sliczna jest.

Gosia, zaplanuj przyjazd i tyle, weź Izę po drodze, co prawda ogród po tygodniu upałów omdlewa a rabaty rozwalone ale pogadać i razem pobyć bezcenne :)

Żanetko, dzięki, dziur w ziemi mam setki już i sama się dziwię, że jeszcze cokolwiek rośnie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/08/05 21:25 #209757

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24750
Ewa, dobrze że Twoi goście nie szczędzili fotorelacji :bravo :bravo :bravo
Ale sobie poużywałam pięknych widoków, choć wirtualnie :mniam
Dziękuję :buziak :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/08/11 21:43 #210142

  • artam
  • artam Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 119
Ale pięknie!!!
Z niepokojem stwierdzam, że takie klimaty podobają mi się coraz bardziej, co może grozić poważną rewizją dotychczasowych, mocno zakorzenionych poglądów :mur
Trudno pogodzić kolekcjonerstwo z malowaniem plamami kolorów, kształtów, wiesz, o czym mówię.... Bo doskonale to robisz :)
Może ja bym pomiędzy te moje liliowce, które na zmianę lubię i nie lubię :lol: , powsadzała jakieś jednoroczne.... Jakie? Proszę mi podsunąć takie bez zabawy w pikowanie, tylko tak bym chciała wysiać od razu do gruntu, nie zabiegać o nie, nie troszczyć się i zaraz mieć kwiatki :lol: Słucham....? :) I nie przyjmuję odpowiedzi, że takich nie ma :P I o werbenie patagońskiej nie chcę słyszeć :)
Jak się nazywa ta różowa firletka? Taką bym mogła mieć... Ja tylu roślin nie lubię, trudna sprawa....

Zaniepokoiło mnie też Twoje stwierdzenie, że nie kupujesz roślin! Ja wiem, że ogród dojrzały, ale to żadne wytłumaczenie! :lol: Kupowanie to przyjemność, której nie można sobie odmawiać! I w związku z tym kolejne pytanie - dlaczego Cię nie było na szkółkingu?
Ewa, trzeba zachować rozsądne proporcje :) Gadżety ogrodowe kupujesz? Ja wiem, że one tworzą klimat, ale już ten klimat jest, czas dla równowagi posadzić trochę kwiatków nowych :)
Łaskawie proszę rozważyć moje słowa :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/08/16 20:14 #210426

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Verciu, dzięki, pogotowie foto działa, na szczęście zdążyli gdy nie było najgorzej, teraz masakra spowodowana suszą :mur

Marta, myslałam, że zapomniałaś o mnie :lol: a Ty przybywasz z pytaniami, sugerując od razu co powinnam odpowiedzieć, Malowanie plamami? Vita mówi, że my pejzażystki, choć w jednym szeregu z Vitą to na wyrost :na_ucho Wiem, że masz duszę Kolekcjonerki i nie lubisz tego, co rosnie i tu i tam :lol: w dodatku to marnowanie miejsca, kilka, kilanascie czy kilkadziesiąt jednakowych roslin :diabelek Nie rewiduj tych poglądów co to mocno zakorzenione bo to nie bedziesz TY :nie_wolno Któż inny ma moc przekonywania do zakupów? absolutnie nikt :nie
Zbyt mało Cię na forum :na_ucho wiesz ile razy stajesz mi przed oczami gdy wyrywam kolejną trzykrotkę?
Dlaczego nie szkółkingowałam? bo nikt nie przyparł mnie do muru, ja muszę mieć nakaz z egzekucją w jednym 2smiech widzisz kwiatków nie kupuję, prawda, za to przynoszą mi je, więc i tak wyboru mi nie dają i stoją sobie doniczki po kątach czekając aż sahara odpuści :slonko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/08/16 20:27 #210430

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Coś mi mówi Ewciu ,ze ta Sahara prędko nie odpuści .Ja też mam dużo roślin w doniczkach ,ale to przeważnie bylinowe siewki .Teraz jesień idzie ,to i doniczek przybędzie ,zamiast odwrotnie :diabelek Ogród piękny ,nie da rady nie pochwalić .A i napisz mi adres na pw .to wyślę nasionka . :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/08/16 21:32 #210452

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
A więc to tak, nikt Cię nie przyparł do muru? Dobrze wiedzieć :diabelek . Ja sobie zapamiętam :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/08/17 20:18 #210484

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Tylko nie maczetą 2smiech 2smiech 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.180 s.