Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 2018/11/11 22:58 #137469

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Edytko, ja warzywnik też podlewam i też to wyzwanie, mimo, że mój jest miniaturowy. Raczej podlewam go konewką, żeby woda za bardzo nie lała się na liście, szczególnie pomidorowe.
Może my już mamy ogrody tak zwane dojrzałe nie wymagające zbyt dużej opieki? 2smiech
Ja przynajmniej takie mam wrażenie.
Nie mam potrzeby ciągłej pracy w ogrodzie. Kiedyś ciągle coś przesadzałam, kupowałam, teraz już tak nie jest
Owszem posadzę coś od czasu do czasu, ale to nie jest to co kiedyś
Masz rację kiedyś to była żmudna, systematyczna praca.

Gabrielu, ale dzięki takiej linii podzieliłbyś rabaty na sekcje, podłączał wąż co jakiś czas do innej i to byłoby wszystko.
Ja podzieliłam ogród na 2 sekcje. Podlewam je co drugi dzień w zależności od upałów.
Rozkładanie węży można robić etapami, nie trzeba wszystkich na raz.
Zresztą nie namawiam, każdy sam musi podjąć decyzję
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Gabriel, takasobie, Elżbieta, zanetatacz

Ogródek Gosi 2018/12/11 09:16 #140319

  • April
  • April Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 49
Cześć Goś, czytam że mamy takie same plany wiosenne z nawodnieniem. Też muszę poprzekładać węże kroplujące, dostosowując do nowych nasadzeń. Miałam to już w planach w zeszłym roku ale wiosna była za szybko i nie zdążyłam. Zarosło :diabelek
Linia kroplująca to jednak spora oszczędność wody i prądu do pompy. No i na moich piaskach to lepsze niż lanie z węża bo woda za szybko przelatuje. A kroplując, rośliny zdążą się napić.
W sobotę walczyłam jeszcze w ogrodzie, sama sobie się dziwiłam że mi się chciało, bo padała mżawka. Rozłożyłam trzy taczki obornika pod rododendrony. Niestety złoto się skończyło, bo mogłabym rozłożyć jeszcze 10 razy tyle. Przydałoby się pod róże. Mam taki plan na wiosnę. Obym się wyrobiła rotfl
Jak przygotowania świąteczne? Bo ja wczoraj kupiłam już choinkę, pierwszy raz tak wcześnie ale były takie piękne :kocham
Buziaki :przytulam
April
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogródek Gosi 2018/12/11 10:12 #140321

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13810
Margosiu oniryczny ogród we mgle jest zachwycający. Hakonka dostała ładnych kolorków, moje za nic nie chcą się przebarwiać jesiennie.
Ja w ogóle sobie nie wyobrażam podlewania z ręki całego ogrodu. Punktowo tak, ale bez linii czy taśm kroplujących zginęłabym. A raczej zginąłby ogród, bo czasu na kilkugodzinne sterczenie z wężem to ja nie mam. Po rewolucji na 1/3 ogrodu też będziemy układali węże kroplujące na nowo. I likwidowali zraszacz vis a vis nowej różanki.
Zapach smagliczek, obok zapachu floksów to dla mnie kwintesencja lata.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/12/11 22:16 #140439

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Jolu, trochę jestem przerażona zdejmowaniem i zakładaniem linii ponownie. Kolega podpowiedział mi, żeby zamiast zakładać od nowa po prostu dołaczyć nowy wąż i rozciągnąć go w miejscach gdzie trzeba, a nawet jak będzie przecinał sie z istniejącą linią to przecież nic nie szkodzi. Zastanowię się.
W ogrodzie wcale nie pracuję. Tylko od czasu do czasu przespaceruję się do kompstownika,
Zazdroszczę tego obornika. Ja mam tylko granulowany.
Na razie świątecznie robię jak zwykle ozdoby.








No i bombki, ale aktualnych zdjęć nie mam
To są z zeszłego roku















Zuziu, moje hakonki zazwyczaj rosną w pełnym słońcu, może dlatego takie wybarwienie?
Podlewanie z węża to strata czasu i wody. Zanim doleci do ziemi to już część wyparuje
Wy robiliście rewolucję w ogrodzie, wszystko było wywalone. Ja tylko chcę dołożyć węży. Jak napisałam wyżej Joli, zastanawiam się nad dołączeniem węzą do istniejącego i po prostu pociągnięcie go w miejscach, gdzie go brakuje.

Dawno mnie nie było, bo jakoś w tym roku nie mam weny na zdjęcia. I cały czas mam wrażenie, że ciągle pokazuję to samo.
Może zatem czas na wspomnienia?

Z utęsknieniem czekam ten moment




















Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, takasobie, edulkot, VERA, inag1, chester633, Zielona Ania, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogródek Gosi 2018/12/11 23:38 #140454

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Gosiu, pora jak najwłaściwsza na twórczość ozdób świątecznych a ogród siłą rzeczy musi czekać do wiosny B) . Piękne wianki tworzysz flower a ja się przymierzam do wianka jak garbaty do ściany :unsure: , może podpowiesz jak łączysz te szyszki i orzechy w wianek recourse
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/12/12 06:47 #140465

  • April
  • April Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 49
Ja swoją linię kroplującą jednak będę zdejmować. Jak zostawię to będzie za długi ciąg i ciśnienie może nie dać rady przekazywać wody. Poza tym ja nie lubię jak mi się linie krzyżują bo się o nie potykam, nie mam takiego gąszczu jak u ciebie i wchodzę na rabaty pielić tam gdzie jest rzadko roślinności. Takie uroki ślepoty :diabelek
Nie mogę doczekać się wiosny, jakoś w tym roku nie bierze mnie atmosfera świąt więc nie zajmują mojego czasu. Wianki wiszą jeszcze wiosenne :bezsil
April
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/12/12 08:14 #140469

  • Maryna44
  • Maryna44 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 500
  • Otrzymane podziękowania: 2189
O! U Ciebie Gosiu już wiosenne widoczki :bravo ...U mnie jeszcze zimy nie było...Dzisiaj dopiero pierwsze poprószenie ...ja jednak jeszcze poczekam...ale wspomnieć miło! :hejka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/12/12 16:36 #140514

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9995
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Gosiu podziwiam że Ci się chce tak dłubać robótki ręczne :bravo mnie już chyba dopadło znużenie świętami i przygotowaniami, najchętniej to zasnęłabym i obudziła dopiero przy pierwszych krokusach wink-3
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/12/12 21:42 #140594

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Gosiu bardzo dziękuję za chęć podzielenia się nasionkami :buziak Kupiłam cztery opakowania tuż po moim wcześniejszym wpisie na ich temat. Oby tylko nie zapomnieć o wysianiu wiosną think:
Uwielbiam wspominki, szczególnie teraz kiedy to można na spokojnie jeszcze raz przeżywać poszczególne pory roku :owady :slonko flower czekając na nowe..............................................................
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/12/12 21:45 #140595

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20701
Gosiu przepiękne te bombki :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/12/13 12:32 #140652

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43384
Podziwiam Cię Gosiu! Ja nie mam cierpliwości do dłubania. Może też nie mam weny. Jak muszę, to zrobię. Obiecałam w tym roku, ze będzie wieniec na drzwi, bo mi folia popękała 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/12/13 14:31 #140663

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66639
Ja, dokładnie, jak Miłka - nie mam cierpliwości do takich dłubaneczek, choć kiedyś namiętnie robiłam na drutach. Daj mi widły, przerzucę kompost, potnę drewno, ale nie wyobrażam sobie, żebym miała uskuteczniać tak misterne robótki. Chyba od 2 lat leżą w szafie firanki do podwinięcia a ja rozmyślam, gdzie tu podwiesić karnisze, żebym ich nie musiała podwijać. polewkamax

Do czasu przebiśniegów już nie tak strasznie daleko :nie_wiem Na Nowy Rok dnia przybywa na barani skok, więc łatwiej będzie znieść te zimowe dni. :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/12/13 22:46 #140761

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
W dalszym ciągu tworzę ozdoby. Zajmuje mi to duzo czasu. Chcę skończyć do soboty, bo salon jest w firankach, bombkach i szyszkach. A przecież trzeba już szykowac dom do świąt.

Wiesiu, szyszki do wianków przyklejam na klej na gorąco. Trochę to uciązliwe, bo klej wycieka, trzeba sie spieszyć, wczoraj oparzyłam się z tego pośpiechu. Ale mimo wszystko lubię to robić

Jola, widzę, że nos spuszczony na kwintę. Trzeba coś z tym zrobić.
Mnie takie leżące węże nie przeszkadzają. Nie wiem tylko, czy da się to wszystko dobrze rozmieścić. Zobaczymy w praniu.

Maryniu, ja liczę, że jednak zaczniesz wspominki, bo czas szybko leci i nie zdążysz pokazać wszystkiego.

Maju
, nie dopuszczam do siebie, tego, że mi się nie chce. To najfajniejsze ze świąt. Czekam na nie co roku tak samo. Kiedyś nie lubiłam zimy. Chciałam tak jak Ty zapaść w sen zimowy. Od jakiegoś czasu ciesze się każdym dniem, nie narzekam na zimno, no może troszeczkę. gwizdac
Poza tym robótki mnie odprężają. Stanowią alternatywę dla ogrodu.

Verciu, ja też bardzo lubię wspominki. Latem często nie ma czasu na dłuższe zatrzymanie się nad zdjęciami.
Teraz wszyscy chyba zwalniają. Przynajmniej ja tak mam, ale to dopiero po świętach :)
Jakbyś jednak się zdecydowała na nasionka to daj znać

Miłko, czasem i mi sie nie chce, ale coś mnie jednak w końcu pcha do robienia. Szczególnie kiedy człowiek często sam siedzi w domu. Mimo wszystko lubię to robić. W tym roku zmobilizowało mnie to, że musiałam dorobić kilka bombek na olbrzymią choinkę. I tak jakoś poszło.

Pollu, wiesz, o czym marzę? Chciałabym nauczyć się stolarki. Mam czasem jakieś pomysły, ale nie umiem dokłądnie posługiwać się narzędziami, które posiadam. Niestety u nas nie ma takich kursów, dojeżdżać już nie mam ochoty.
Faktycznie od stycznie już bedzie coraz bliżej do wiosny. Szybko zleci :)

to ciąg dalszy wspominek





























Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, edulkot, VERA, inag1, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Maryna44

Ogródek Gosi 2018/12/28 22:14 #142929

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Jak ten czas szybko leci. Już koniec roku.
Jakoś nastroiło mnie to melancholijnie. Strasznie szybko mija czas i niby powinnam się cieszyć, bo przecież szybciej bedzie wiosna, ale potem ta wiosna i lato też tak szybko zlecą.
Pogoda za oknem tez nie nastrajają optymistycznie. Chociaż patrząc oczami ogrodnika to dobrze, że pada, ciągle pada, bo przecież lato było, jakie było.
Jednak trzeba się wziąć w garść i iść do przodu. Zazwyczaj tęsknić za ogrodem zaczynałam dopiero w lutym. Wynikało chyba to z tego, że miałam tak dużo pracy w ogrodzie, że musiałam mieć jakąś przerwę. W tym roku praktycznie moje prace ogrodowe ograniczały się do bieżących czynności, a w szczególności podlewania.
W kolejnym sezonie tez nie planuję rewolucji. Jedynym większym przedsięwzięciem jest ponowne rozłożenie linii kroplujących, bo po tegorocznym lecie stwierdziłam, że za rzadko je rozłożyłam.
Ale chyba ten brak zmęczenia ogrodem spowodował własnie to, że zaczęłam już myśleć o wiosennych porządkach. Już bym wyszła, powyrzucała stare gałązki, rozłożyła linię. Wstrzymuję się, bo wiem, ze jeszcze przyjdą zimne dni, a robaczki muszą mieć jakieś schronienie.
Zatem dla chętnych wiosennych widoków kolejna porcja zdjęć






























Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, th, piku, takasobie, inag1, chester633, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, wojtek

Ogródek Gosi 2018/12/29 01:12 #142953

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9721
  • Otrzymane podziękowania: 20835
Gosiu -piękne robótki świąteczne :bravo :bravo :bravo ,a co do pogody to faktycznie deszcz cieszy ,ale brak :slonko daje się odczuć....i znowu obawa jak przeżyją roślinki takie rozhartowane ,narcyzy botaniczne mają szczypiory o wysokości 15 cm :mur
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/12/29 13:13 #142996

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9995
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Gosiu z wiekiem czas ucieka szybciej teacher
Mnie się w dalszym ciągu nic nie chce, odpoczywam od wszystkiego, czytam zawzięcie, a robótek ręcznych wolę szycie niż taką dłubaninę wink-3
Oby do wiosny zwyc ale marząc o niej najlepiej planować jakieś wiosenne prace 2smiech
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/12/29 13:31 #142998

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43384
Widok świeżutkich liści i kwiecia na drzewach nad wyraz optymistyczny! Ale na razie odpoczywajmy, bo kolejny sezon będziemy jak zawsze mieć ręce pełne roboty! wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/12/30 20:25 #143157

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Żanetko, nawet nie byłam w ogrodzie. Nie mam pojęcia co się u mnie dzieje.
Jednak sąsiadka dzisiaj dzwoniła, i też mówiła, że wszystko wyłazi,
Na razie zimy nie widać, nie wiem, czy cieszyć się, czy bać. Najgorzej jak wszystko ruszy i nagle zacznie mrozić.
Może tak ma być? Będę miała co sadzić, bo na razie w planach tylko 3 floksy i koniec

Maju, jak ja Ci zazdroszczę tego nic nie robienia. Mnie ciągle coś pcha. Z jednej strony chciałabym sie zaszyć sama w domu, a z drugiej ciągnie mnie do ludzi i już cały styczeń mam zajęty. Nie mam kiedy odpocząć. Przez ostatni tydzień nie miałam ani jednego dnia lenistwa.

Miłko, ja mam niedosyt prac ogrodowych, dlatego mnie nosi. Zazwyczaj zimą odpoczywałam od ogrodu, nawet nie myślałam o żadnych pracach. Teraz naprawdę mam mało pracy w sezonie. Dlatego chętnie bym coś porobiła.


Moi kochani, raczej jutro nie będe miała okazji do złożenia życzeń, dlatego składam je już dzisiaj

Życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku, tym, którym było w tym dobrze, żeby był nie gorszy, a tym, którym było źle , żeby był dużo lepszy.
Żeby ogrody piękniały, rośliny pięknie rosły bez szkodników i chorób, żeby każdy czuł się dobrze w swoim ogrodzie.
No i wielu udanych spotkań ogrodowych. Mam nadzieję, że będą liczne, bo w tym roku bardzo mi ich brakowało.
Do siego Roku :witaj
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, markita, edulkot, Asia2, inag1, chester633, katja, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogródek Gosi 2019/01/01 20:26 #143319

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20701
Gosiu szczęśliwego Nowego Roku szampan
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2019/01/02 09:05 #143341

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43384
Gosiu! Po Sylwestrze to już z górki! 2smiech Ja zawsze w styczniu siałam w szklarni szpinak i roszponkę :P
No i darniak czeka. Teraz, jak nic nie rośnie , lepiej widać, gdzie trawkę lepiej wyrównać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.210 s.