Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 2017/11/06 08:47 #92448

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44002
Sporo jeszcze kwiatów w Twoim ogrodzie!
I Gabriel poszukiwany się odezwał! clap Ktoś go szukał ze względu na wymianę dalii!
Widok z okna masz fajny. U mnie albo krzaje, albo kołysząca się róża. No i jeszcze ogród sąsiada, jak jemy śniadanie w salonie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/06 11:41 #92458

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
Dziewczyny ja to prawie nigdy nie mam dłuższych czy umalowanych paznokci a o tipsach to nawet nie myślę. Czasami po pracach w ogrodzie rzeczywiście wyglądam jakby mnie kot podrapał i to taki wyjątkowo wredny polewkamax . Tak to już jest z ogrodnikami 2smiech
Co do trawnika - to podziwiam wszystkie kobiety, które same koszą trawę. Ja bardzo lubię ale mam jej za dużo. I to jeszcze na skarpach.
Tak więc kosząc trawę mój starszy syn zarabia na kieszonkowe :)

Gosiu w Larvanem zainwestuj na wiosnę i to taką późną - najlepiej po zimnych ogrodnikach, tak żeby ziemia była juz trochę ogrzana.

A takiego psiaka zawsze chciałam mieć. Niestety bardzo często wyjeżdżamy i jak na razie zwycięża rozsadek. Pies to obowiązek, a niestety póki co nie miałabym go z kim zostawiać ;(

U Ciebie ciągle jeszcze kolorowo w ogródku, jest czym się zachwycać :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogródek Gosi 2017/11/06 21:53 #92613

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
Miłko, mam nadzieję, że Gabriel zagości u nas na dłużej
Zawsze bardzo podobał mi się jego ogród.
A ogród sąsiada przynajmniej przyjemny w odbiorze?
Ja mam praktycznie ze wszystkich stron zasłonięte ogródki sąsiadów. Widze swój rotfl

Aga, dlatego na paznokcie najlepiej załozyć akryle. Ja mam je od kilkunastu lat i chyba nigdy z nich nie zrezygnuję. Coś rewelacyjnego. Nie łamią się, sa zawsze umalowane, więc nie widać tego i owego. Ręce to co innego, tego sie nie da ukryć. :)
Ja mam sporo trawnika do koszenia i tez pod górkę :)
No, ale ja to lubię robić. Takie bezmyślne chodzenie za maszyną. Szczególnie po cięzkiej umysłowej pracy lubię takie odmóżdżenie.
To chyba u Ciebie czytałam jak stosowac Larvan, czy jak mu tam. Wiem, że musi być odpowiednia temperatura. Ale można chyba kupić wcześniej? Potem jest sporo innych wydatków.
Dlatego właśnie ja tez cały czas myślę, czy będe miała kolejnego psa. Też ostatnio sporo wyjeżdżam, a w dodatku często pracuję bardzo długo i nie miałby kto wyjśc z psem. Od czasu do czasu prosze o to sąsiadki, ale ile można?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogródek Gosi 2017/11/06 22:05 #92621

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20950
Gosiu wiem że raczej nie da rady zresztą nawet nie wiem czy jest z tych co zimuja ale jak miałam wyrzucić to stwierdziłam że wkopię do ziemi najwyżej na wiosnę tylko resztki wyrzucę :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Ostatnio zmieniany: 2017/11/06 22:05 przez Danusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/06 22:24 #92634

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31839
Gosiu, cudnie masz :)
Chryzantemy zimujące w gruncie podziwiam w kilku ogrodach i coraz bardziej się do nich przekonuję. Warto mieć późną jesienią kolorowo w ogrodzie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/07 08:31 #92660

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44002
Ogród sąsiada może niezbyt fantazyjny, ale zadbany. Niestety teraz na trawniku postawił jakiegoś grata i jego przyszły zięć wieczorami przy nim grzebie przy lampie i trochę to niefajne, ale się przyjaźnimy wiele lat i sobie wybaczamy takie drobiazgi...
Zaglądamy sobie w ogrody z sąsiadami i nawet niespecjalnie nam to przeszkadza, bo trochę nawzajem pilnujemy swoich posesji.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/07 19:43 #92714

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Wreszcie Gosia zadowlona 2smiech dobrze, że chociaz przed zimą 2smiech
Ja też zbieram różane liście, a to przez Markitę bo przypomniała mi, że są takie czynności :diabelek zbieram porządnie bo nie lubię gdy pod kopczykiem leżą jakieś chore, chociaz w tym roku większość zdrowa, cuda jakieś gwizdac znalazł sie Gabriel, fajnie może pokaże coś ze swego ogrodu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/07 21:53 #92727

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
Danusiu, i bardzo dobrze zrobiłaś.Kilka osób pisało, że udało im się takie chryzantemy przezimować.
Może i Tobie się uda. :)

Efcia, polecam z całego serca. Tam gdzie rosną chryzantemy to teraz najbardziej przyciągające wzrok miejsca. Wiadomo, że wybarwienie liści robi też swoje, ale mimo wszystko ja kocham kwiaty i to one zawsze u mnie są na pierwszym miejscu.
Dlatego nasadziłam tyle marcinków i będę dosadzała chryzantemy
I jak tu nie poszerzać rabat?

Miłko, najważniejsze, że się przyjaźnicie z sąsiadem. Ja mam wokół samych fajnych sąsiadów. Z tyłu ogrodu też nie mam żywopłotu, bo akurat z tymi sąsiadami też się przyjaźnimy, znaliśmy się zanim tutaj zamieszkaliśmy. Ale nie wiedzieliśmy, że będziemy sąsiadami. Zresztą sporo osób z osiedla to znajomi. A z pozostałymi poznaliśmy się na miejscu i całkiem dobre relacje utrzymujemy. Często między nami nastepuje wymiana roślinna. Ale tylko 2 na ulicy jesteśmy wariatki ogrodowe.
Mimo to raz w miesiącu organizujemy spotkania "forumowe". Odbywa sie wtedy zwiedzanie ogrodów i degustacja skromnych poczęstunków.

Ewa, żebyś wiedziała, że jestem zadowolona. Jakos ten jesienny ogród bardziej do mnie przemawia. Zastrzeżenia mam bardziej do tego letniego na przełomie lipca i sierpnia, ale już poczyniłam kroki, żeby to się zmieniło i mam nadzieje, że tak się stanie.
Jeśli udaje Ci sie zebrać dokładnie wszystkie liście, to pełen szacunek :zdrowko
Mnie się to nie udaje, ale zbieram większość. Też nie lubię sypać kopczyków na liście/
Ale w tym roku nie wiem, czy w ogóle zrobie kopce.
Też liczę, że Gabriel sie ulituje

Podobno jednak mimo poprzednich prognoz weekend nie będzie taki zły. Może uda się wykopać dalie, bo chyba czas najwyższy.
Marzy mi się jeszcze jeden taki weekend jak ostatnio






































Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, takasobie, edulkot, chester633, zanetatacz

Ogródek Gosi 2017/11/08 17:25 #92793

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
Gosiu witaj, trawnik udało mi się skosić i przy okazji ,,coś'' wykarczować i wykopać i przesadzić..... krecigl :grabie pomiziaj siwuska ode mnie, Azji i Kokosa.... :spacerek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2017/11/08 20:11 #92828

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20950
Gosiu śliczny jesienny ogród a te kępy traw chyba ostnica jeśli dobrze myślę przy ścieżce ślicznie wyglądają :bravo muszę jej poszukać w przyszłym roku aaaa Gosiu ona zimuje u Ciebie bez problemu??
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Ostatnio zmieniany: 2017/11/08 20:11 przez Danusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/08 20:48 #92844

  • Fabiola
  • Fabiola Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1040
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Gosiu czytałam , że szukasz nadstawek na skrzynie, pytałaś może w firmach transportowych ? Powinni je mieć :lol:
Pozdrawiam Fabiola.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2017/11/08 22:07 #92866

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
Pawle, czyli plan na weekend wykonany :)
Ciekawe, co takiego karczowałeś? U mnie na rzie nie ma co karczować. Za to wiosną znowu zacznie się przycinanie żywopłotu. Całe szczęście już tylko kosmetyczne. Jak sobie przypomnę jak ja się namęczyłam skracając go o jakieś 2 m to ciarki mi przechodzą po plecach krecigl
Flesz wymyziany :)

Danusiu
, jeśli chcesz, to mogę wiosną wysłać Ci kilka siewek. Ostnice zimuję w sprzyjających warunkach. Najlepiej kiedy zwiąże się je przed zimą. A nawet jak nie przezimują bardzo ładnie sie sieją. Oczywiście siewki nie są tak okazałe, ale zawsze to coś i szansa na przyszły rok.Mam je nieprzerwanie od kilku lat.

Fabi, szukałam w internecie, ale ostatnio chyba stały się bardzo popularne. Najgorsze, że nie ma w mojej okolicy.
Na razie nie skupiam się na tym, bo przed nami zima, ale pewnie po świętach ruszę na poszukiwania.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fabiola, chester633, zanetatacz

Ogródek Gosi 2017/11/09 09:20 #92897

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44002
Patrząc na Twoje zdjęcia, zastanawiam się, czy by jednak traw więcej nie posadzić pomiędzy bylinami i różami. To tak teraz fajnie wygląda! Super zdjęcia! Z pieskiem mi się bardzo podoba, inne zresztą też!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/09 09:27 #92899

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20950
Gosiu to ja na te siewki będę bardzo chętna bo jakoś jej u siebie spotkać nie mogę ,miskanty i rozplenice tylko przywożą do ogrodniczego :przytulam
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/10 19:36 #93153

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
Margo2 napisał:
Pawle, Ciekawe, co takiego karczowałeś?.

Gosiu jeżeli pogoda tylko pozwala to 3-4 godzinki jestem w ogrodzie (tzn.pracuję w ogrodzie) , wycinałem dwa 1.60m berberysy - odmiany nie pamiętam, zielone w sezonie a na jesieni wybarwiają się na żółto-pomarańczowo (jak jest sucha jesień) ,po zmieleniu gałęzi miałem dwie pełne taczki zieleniny, wykopanie karp to już wyższa szkoła jazdy - ale się udało, karpy już odjechały w workach na biodegradowalne teacher .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/11 22:37 #93370

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
Miłeczko, mam zamiar dosadzić kilka ostnic na tylnej rabacie
Poza tym mam naprawdę sporo innych traw. Może tego nie widać, bo jest ogólny ścisk.
Nie umiem robić zdjęć. Bardzo chciałabym kiedyś iśc na jakiś kurs, ale to na razie marzenie ściętej głowy.
Zobacz Miłeczko jak wyglądają korzonki naszej dalii. Czy coś z tego będzie?





Danusiu, ok, tylko błagam przypomnij się wiosną. Ja mam pamięć dobrą, ale ...

Pawle, to będe drążyła temat dalej :)
Dlaczego karczowałeś? Czy już masz inną koncepcję, czy chorowały?
Kiedyś też chciałam się pozbyć berberysów z ogrodu, ale stwierdziłam, że mimo wszystko dają kolor, a na dokładkę zimą korzystają z nich ptaki. Zostawiłam. Chociaż nienawidzę wycinania ich kolczastych gałązek. Bardziej niż róż.
U mnie nie tylko pogoda musi pozwolić na prace, ale i czas. Zazwyczaj mam go tylko w weekendy


Wiem, że dzisiaj święto, ale musiałam posadzić otrzymanego od koleżanki astra. Jak już wyszłam, to wykopałam dalie,. powiązałam ostnice i chyba na ten sezon prace ogrodowe mam zakończone
Jeszcze tylko jak przyjdzie na to czas zabezpieczę hortensję ogrodową i klona japońskiego
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak i kiedy najlepiej to zrobić?

Zdjęcia historyczne





























Ostatnio zmieniany: 2017/11/12 18:27 przez th. Powód: Uaktywnienie zdjęcia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, chester633, zanetatacz, Franusiowa

Ogródek Gosi 2017/11/11 22:47 #93374

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2997
  • Otrzymane podziękowania: 5874
Wpadły mi w oko piękne brunery :woohoo:

Zakończone prace??? Boshhhh, zazdroszczę :silly: Moje nawet nie rozpoczęte :blink:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/12 18:07 #93501

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
"To chyba u Ciebie czytałam jak stosowac Larvan, czy jak mu tam. Wiem, że musi być odpowiednia temperatura. Ale można chyba kupić wcześniej? Potem jest sporo innych wydatków."

Małgosiu - Larvanem nie kupuj wcześniej bo on ma ograniczoną datę ważności (najczęściej 2 tyg). Musisz to przechowywać w lodówce a nie każdemu widzi się trzymać nicienie obok sałaty, czy pomidorów ;) W tym roku własnie taki błąd popełniła, że kupiłam zbyt szybko. Ale rozumiem argument finansowy - bo to nie tania rozrywka :) A tyle roslin kusi na wiosnę wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/12 19:48 #93544

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20950
Gosiu ja mieszkam n wsi więc u nas święto państwowe to normalny dzień pracy albo jeszcze bardziej wykorzystywany bo ludzie mają wolne więc chcą wykorzystać a ze jeszcze słonko było to i wszyscy szaleli ,mnie sie udało wyrwać trzyletnią wierzbę która coraz bardziej chorowała i brzydko wygladała i powiem Ci że już mi tam ładnie wygląda i powoli plan zagospodarowania na wiosnę sie klaruje wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/13 09:23 #93620

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44002
Czyli z siewu była... think: I nie wytworzyła bulwek, choć powinna. pewnie warunki były takie, ze jej się nie chciało! Czyli kicha. Można jedynie spróbować w ziemi lekko wilgotnej w donicy ją potrzymać przez zimę, ale może też nic z tego nie wyjść. :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.202 s.