Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 2017/11/20 21:42 #94707

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Gosiu ale Ci jeszcze ładnie kwitną chryzantemki u mnie już przymrozki wszystko prawie załatwiły
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/20 22:03 #94712

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Danusiu, to są zdjęcia październikowe
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogródek Gosi 2017/11/20 23:09 #94724

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Małgosiu, jesienne widoki w ogrodzie i do mnie przemawiają. I mimo nadchodzącej zimy, lubię ten czas w ogrodzie.
Róże u Ciebie cudowne. 70 sztuk to spora kolekcja jest. Jak kwitną musi to niesamowicie wyglądać.
Zakupiłam kilka sztuk, znowu. Może ze 20 będzie wszystkich. I tak się zastanawiam, czy ja dobrze zrobiłam. Bo ciągle mam dylemat, co do róż. No, zobaczę, jak się będą prezentować z trawami w przyszłym roku.. :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/20 23:21 #94726

  • ewulab
  • ewulab Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1200
  • Otrzymane podziękowania: 2708
Małgosiu, cudny ten październikowy ogród, jak zawsze zdjęcia oglądam po 2-3 razy jak już gdzieś zawitam, a to dlatego, że nie lubię pisać :oops: . Zdjęcia zaszronionych roślin bardzo lubię, a u mnie w tym roku zamiast pięknego szronu to mokry i paskudny śnieg, który zaraz stopniał tworząc błoto.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/21 08:32 #94734

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43373
Piękny fotoreportaż. Szczególnie piękne róże, które wzruszają o tej porze roku! :)

Tak sobie pomyślałam, że chłopak przy przychylnych wiatrach może wiele osiągnąć w życiu. Kto nie zaznał bogactwa, wygody, szczęścia, ten docenia każdy drobiazg, potrafi się cieszyć i szanować, a również pracować, by osiągnąć cel. zwyc
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/21 09:50 #94747

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Gosiu no przecież pisało że październikowe :patel pewnie dlatego się tak rozkojarzyłam że M mi cały czas czyms głowę wieczorem zawracał :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogródek Gosi 2017/11/21 18:27 #94792

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20834
Danusia -ciesz się ,że Ci głowę zawraca 2smiech
Gosiu -pażdziernikowy ogród pełen koloru ,fajne chryzantemki -muszę i ja dokupić
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2017/11/21 18:29 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/21 21:47 #94852

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Dorotko, jak widzisz ja trawy sadze wszędzie i róże też :)
Lubię to zestawienie, chociaż pamiętam komentarze jak pierwszy raz pokazałam takie zestawienie
Teraz to juz sporo osób sadzi podobnie. Najbardziej lubię połączenia róż z ostnicami, trzcinnikami, rozplenicami i prosami. Miskanty raczej mi w tym zestawieniu nie pasują, są zbyt wyraziste.
Ciekawa jestem jakie róże kupiłaś. Napisałaś u siebie?
Co do ich wyglądu u mnie to ja nie mam spektakularnych kwitnień. Ja mam bardzo ubogą ziemię, ale co roku zasilana coraz lepsze daje efekty. Zauważyłam, że muszę częściej dokarmiać rośliny.

Ewo, tym bardziej mi miło, że sie u mnie odezwałaś :buziak
Przecież nie musisz pisać. Wystarczy, że gdzieś zostawisz podziękowanie, wtedy zostanie ślad, że byłaś w wątku.
Pogoda w tym roku nie podobała mi się, co nie oznacza, że roslinom też nie. One raczej były zadowolone.

Miłeczko, faktycznie pokazuję ogród jak fotoreportaż. Po prostu robię zdjęcia idąc od rabaty do rabaty. Zazwyczaj nie wybieram zbyt długo zdjęć. Pokazuję jak leci. A że lubię oglądać u innych perspektywę, sama też jej najwięcej robię. Mma za słaby aparat do robienia cudownych zdjęć takich jak Twoje.
Ten chłopiec jest bardzo pracowity. Żebyś Ty widziała jak on nam pomagał. Pracował jak równy z równym, nie jak czternastolatek. Mma nadzieję, że ta pracowitość przyniesie swoje efekty.

Danusiu, Żanetka ma rację, ciesz się, że zawraca głowę
W naszym wieku różnie to bywa gwizdac rotfl

Żanetko, w przyszłym roku na 100% przybędzie u mnie chryzantem. Nadal cieszą oczy.

Powoli kończą mi się zdjęcia, pewnie trzeba będzie albo zamknąć wątek, albo wrócić do wspomnień
To są jedyne słoneczne zdjęcia, jakie udało mi się zrobić tej jesieni. Pogoda była fatalna :dry:
Bardzo brakuje mi w tym roku słońca



























Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, VERA, dorkow0, chester633, sierika, zanetatacz

Ogródek Gosi 2017/11/22 13:11 #94921

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43373
To zdjęcie ze zwisającą dalią nad chryzantemami bardzo przypadło mi do serca!
I berberys wśród rodków - miód! :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2017/11/22 13:55 #94930

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16253
Po raz kolejny prześledziłam etapy Twojego zmagania się z trawnikiem i zastanawiam się czy rozpocząć tą nierówną walkę think: . Trawnika u mnie co prawda coraz mniej. Może warto więc, żeby był porządny think: . Zobaczę wiosną, czy znajdę w sobie wystarczającą ilość energii rotfl .
Tymczasem chciałbym zapytać o tego iglaka przed rh. Podoba mi się. Znasz jego imię?Margo2 napisał:
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogródek Gosi 2017/11/22 14:04 #94933

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3633
  • Otrzymane podziękowania: 11478
Ja też jestem ciekawa czy znasz imię tej chryzantemy - 2 i 3 zdjęcie, mam chyba taką samą think: Kwitnie najpóźniej ze wszystkich i do tej pory nieźle wygląda :)
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/22 18:02 #94959

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9995
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Słonecznych zdjęć rzeczywiście może być zbyt mało, jaką mieliśmy jesień każdy wie B) ale są za to bardzo cenne i ślicznie pokazują Twoje perspektywy i zakątki :bravo choć jak twierdzisz daleko im do mistrzostwa, są przecież rodzajem fotoreportażu wink-3

To co robicie dla tych dzieci świadczy o Waszej wielkości recourse a ten czternastolatek jest ewenementem wśród młodzieży :woohoo:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, zanetatacz

Ogródek Gosi 2017/11/22 18:44 #94965

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
Małgosiu zdjęcia oszronionych roślin - cudo :)

Chciałabym jednak napisać dwa słówka o Twoim wolontariacie. Po pierwsze bardzo Ci dziękuję, że robisz to co robisz. Zawsze i wszędzie podziwiam dobroć i bezinteresowność ludzi, którzy pomagają innym , zwłaszcza słabszym. To wcale nie taka oczywistość i powszechność. Tym bardziej recourse .
Mam nadzieję, że ten własnie chłopak, z pomocą takich ludzi jak Ty (może Twoją) wejdzie w dorosłe życie z nadzieję i przekonaniem, że jest ktoś komu na nim zależy. Życzę mu tego z całego serca .
I gorąco wierzę, że dobro wraca :)
Tak sobie myślę, że może można by było zgłosić go do jakiejś fundacji. Mam tutaj na myśli Akademię Przyszłości w Stowarzyszeniu Wiosna.
Akurat bardzo cenię to stowarzyszenie (znane ze szlachetnej paczki) i może warto byłoby spróbować. think:

Tak czy inaczej napisz proszę czasem (na priv) co u niego słychać i co się udało wykombinować vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fabiola, Margo2, zanetatacz

Ogródek Gosi 2017/11/22 21:30 #95007

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Gosiu proszę mi się tu nie napierniczać rotfl M siedzi wieczorami obok na kanapie i ogląda TV ale ja zaczynam sie chichrać do laptopa to zaraz słyszę-co tam się znowu dzieje polewkamax
Teraz poważnie -nie chce słyszeć o zamykaniu wątku poproszę wspominkowe fotki przez zimę :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2017/11/23 08:18 #95031

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1167
  • Otrzymane podziękowania: 3666
Żadnego zmykania wątku! :patel
Bo co ja będę czytać?
Pamiętaj, że kotlety też bywają smakowite :P , a i porozmawiać jest gdzie (napisała to ta, która najwięcej się odzywa 2smiech ...).
Brawa za działalność wolontaryjną clap clap clap !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, zanetatacz

Ogródek Gosi 2017/11/23 08:41 #95035

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43373
No weź się! Jakie zamykanie! ? (dopiero teraz doczytałam o Twoich zamiarach!)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, zanetatacz

Ogródek Gosi 2017/11/24 22:15 #95203

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Miłko, też lubię tę rabatę. Tak naprawdę od niej zaczęłam swoją zabawę w komponowanie.
Czasem mam taką chęć na zamkniecie wątku
Sporo osób tak robi, chociaż ja tego nie lubię

Edytko, Ty masz zdecydowanie mniej trawnika niż ja. Możesz spokojnie się za to zabrać, szczególnie jeśli masz pomoc m. Tylko zastanawiam się czy u Ciebie warto aż tak drastycznie jak u mnie. Gdybym miała tylko zwykły zachwaszczony trawnik, odchwaściłabym, (wiem chemia, ale czasem można chyba B) ), potem bardzo głęboko zwertykulowała, jeśli bym miała kasę i siły to nawiozła na to ziemi i dopiero posiała trawę. Wydaje mi się, że to jest dużo łatwiejszy sposób.
To jest jodła koreańska, chyba Dark Hill

Marysiu, niestety nie mogę pomóc. Gdzieś zgubiłam zapiski, ale faktycznie kwitnie bardzo późno do tej pory

Ewo, własnie dlatego tak nas ujął. Wszyscy inni byli rozwrzeszczani, nadpobudliwi. On siła spokoju . Mam nadzieje, że jakoś mu się w życiu ułoży
Mój fotoreportaż opowiada ciągle tę samą opowieść. Może się w końcu znudzić.

Aga, jesli masz jakiś kontakt do tego stowarzyszenia to może warto spróbować
Tylko, czy będa chcieli zająć się tylko jednym chłopcem, jak w ośrodku jest kilkadziesiąt dzieci?
Na razie zbieramy na wykładzinę, pościel i meble do pokoju tego chłopca. Mieszka jeszcze z jednym dzieckiem, więc wszystko razy 2, bo przecież nie możemy go az tak wyróżniać.

Danusiu, tak jest recourse
Fotki wspomnieniowe za jakiś czas będą :)
Jak m się pyta, to mu czytasz co my wypisujemy?
Chłop się załamie gwizdac

Asia, to Ty powinnaś dostać tą patelnią.
Nie dosyć, ze się rzadko odzywasz, to jeszcze wątku nadal nie ma. I gdzie ja moge zobaczyć jak kamienna ścieżka pokrywa się patyną?
Nie bądź taka recourse

Dziewczyny, jakoś ostatnio nie mam siły pisać zwłaszcza w swoim wątku. Zdecydowanie wolę odwiedzać Was. Mimo, że pogoda za oknem jest super, nie mam na nic siły. Najchętniej przeleżałabym na kanapie. Nawet siedzenie przed kompem mnie męczy. Fakt, że ostatnie 2 tygodnie miałam bardzo intensywne, ale kiedyś też tak bywało i nie miałam takich schiz.
Nic to trzeba się wziąć w garść.

Na razie historycznych zdjęć ciąg dalszych, ale tych z bliższej przeszłości




























Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Gabriel, edulkot, VERA, dorkow0, inag1

Ogródek Gosi 2017/11/26 18:07 #95360

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Gosiu no czyś Ty oszalała przecież nie będę Go we wszystko wtajemniczać 2smiech
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/11/26 18:54 #95369

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Gosia, nie zamykaj wątku. To byłby kolejny ogród, gdzie gości nie wpuszczają :) A przecież czasem chce się pogadać, a ogród to nie tylko wiosna - jesień. W zimie są ptaki w karmnikach, może gdzieś zbłąkane jeże, to ośnieżone gałązki, cudowna szadź na drzewach... i takie tam :)

Słabaś? Może zacznij łykać vitD3, już czas na suplementację. Niedobory tej słonecznej witaminy to właśnie m.in. słabość mięśni, problemy z ciśnieniem, ogólne znużenie. A w naszym kraju wszyscy mają jej niedobory.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, zanetatacz

Ogródek Gosi 2017/11/26 20:01 #95399

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Danusiu. masz rację, musimy mieć swoje słodkie tajemnice gwizdac

Ewa, to była chwila słabości :)
Nie zamknę wątku. Bardzo nie lubię kiedy ktoś to robi, więc jak ja bym mogła?
Uwielbiam oglądać zimą zdjęcia wspominkowe. Jakoś tak cieplej się robi jak ogląda się słoneczne zdjęcia z burzą kwiatów.
Witaminę d3 łykam już od dawna. Mimo to jakoś słabo się czuję.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Efkaraj, zanetatacz, Danusia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.217 s.