Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Różanie- i nie tylko - u Juleczki

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/08/04 09:53 #209586

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Tak Małgosiu- zupełne wycięcie najbujniej rosnących. Już wycięłam Ghislaine de Feligonde



Wycięłam jedną Lavender Lassie, jedna Lagunę, jedna ogromną Larissę... A namęczyłam się jak licho... Korzenie były bardzo zdrewniałe. Róż mam bardzo dużo, rozrastają się bardzo a ścinków przy formowaniu ogrom. Zaczynam wsteczny bieg :) usuwanie najmocniej przyrastających. Inne skróciłam do 1/3 wzrostu... Tu na fotce Florentina- już puszcza nowe listki- a mocno skróciłam.


Zaczynaja rozkwitać hortensje- bardzo się na nie zakręciłam i kupiłam kilka nowych odmian. W sumie ponad 40 odmian uzbierałam- wiekszość mlode...

Kilka...

LIMELIGHT


GREAT STAR


MAGICAL CANDLE


ANNABELLE


trzecia ANNABELL


ogrodowa CAMILLA


FRAMBOSINE


dębolistna BURGUNDY


miniaturowa CONFETTI


Albo TINKY WINKY albo VANILLA FRAISE... Zaginęły etykiety a ja nie rozróżniam . W kazdym razie- jedna z nich


różowa Annabell
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, nelu-pelu

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/08/09 20:02 #210000

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20835
Juleczko- piękna kolekcja hortensji hu_rra clap hu_rra a chciałam zapytać o framboisine czy masz ją dłużej czy to nowy nabytek bo chodzi mi o to jak się przebarwia, zamówiłam taką sobie ,ale jeszcze nie dotarła więc nie wiem czy w tym sezonie zobaczę kwiaty ,poproszę o kilka fotek jak zacznie zmieniać kolor
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/08/09 20:27 #210008

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Frambosine to niedawny zakup- tak mnie zakręciły hortensje,ze jestem gotowa kilka róż usunąć by im zriobic miejsce. ;) Jeszcze po 18 sierpnia przyjdą trzy- Magical Moonlight, MagicalSweet Summer i Magical Mont Blanc. 2smiech W minionym tygodniu przyniosłam z rynku- Silwer Dollar, Polar Bear i Phantom... pocztą przyszła... Diamantino. polewkamax To mój normalny szał gdy się nakręcam na jakieś rośliny- nie spocznę nim kupię co dostępne. co dostępne. O różach na razie nie myślę, bo miejsc nie ma a pod ogrodzeniem stoi multum wykopanych do donic- to mnie rzuciło w hortensje. ;) Jeszcze mam ochotę na Skyfall- ma kwiaty hiacyntowe- na pewno kupię... ;)

Na Frambosine sie skusiłam, bo sie ma ciekawi prtzebarwić. Na czerwono...hm... Przebarwiającą się tak mocno mam Fraise Melba. Fotka zeszłoroczna, bo w tym jeszcze jasna chociaz pokazuje juz lekko przebarwiające sie kwiaty. Niewiele mi przyrosła bo znowu wykopana do donicy- posadziłam przy szopce a ona została rozebrana i musiałam znowu wykopać. We wrzesniu będe z tych wszystkich donic sadzić w grunt. Nowa szopka na ukończeniu to uporzadkuje teren i zrobię nowe nasadzenia wokół.

Fraise Melba zeszłoroczna





I tegoroczna




A to fotki Frambosine









A to mój nowy "domek" na klamoty ogrodowe- będzie nawet swiatlo. clap flower

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2020/08/09 20:32 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/08/09 20:51 #210012

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20835
Juleczko -i ja lubię bukietówki bo są bezproblemowe i pięknie kwitną hu_rra a napisz jeszcze jak Ci się begonie sprawują
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2020/08/10 18:18 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/08/12 09:02 #210164

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Żaneto- begonie kwitną... Z powodu najazdu hord komarów nie ma jak dopieścić roslin- i rosną bez opieki- ot podlane galopkiem- ostatnio to by szybciej było to latam po donicach z wężem... Wylecę czasem zrobić trochę fotek- i kwiaty to właściwie oglądam na kompie gdy zgrywam zdjęcia . 2smiech . Wiem, wiem - powinny byc o tej porze już pięknie rozrośnięte- ale chyba im pogoda tegoroczna nie sprzyja a dodatkowo wszystkie w slońcu...
Kupowałam rózne odmiany, ale z powodu cygaństwa powtarzają sie odmiany. Przebolałam i jest jak jest. ;)

Kilka fotek przykładowych.. :)



















begonie dragon





















"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/08/12 16:57 #210179

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20835
Juleczko -piękne są a z ogrodowaniem mam tak samo ja dodatkowo dostałam uczulenia na słońce ,więc go unikam a wieczorem komary recourse ,nocą podlewam albo wczesnym rankiem i nic więcej nie da się zrobić
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/08/19 21:42 #210648

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Tradycyjnie ;) - donoszę,że w Biedronce pokazały się kapersy z cebulowymi. Pyknęłam fotki takie ogólne- nie było jak rozłożyć zawartości do fotek- kartony na wejściu...








Ja kupiłam tylko 3 opakowania takich róznych szafirków- mix


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, chester633, Elżbieta, zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/08/20 15:11 #210681

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43380
Dziękuję Juleczko! Byłam, zobaczyłam. Szkoda, ze żadnych nowości nie ma. Polecam tulipany Miranda. Są zjawiskowe!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/08/20 16:36 #210682

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Tak Miłeczko- piękne są- kupowałam w zeszłym roku. W tym nie kupuję/ na razie ;) / bo mam sporo innej roboty na ogrodzie i na dłubanie sie z tulipanami na razie nie mam ochoty...-
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/08/21 21:01 #210762

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Wczoraj wieczorem ogladałam fotki z zeszłorocznej wiosny- i przypomniałam sobie,że przecież przerabiałam jedną rabatę w tym sezonie i będzie tam brakowało cebulowych ;). Poszłam więc rano do Biedronki- mam bardzo blisko- i wybrałam takie- mam już , ale to inna rabtach, więc spokojnie mogę wsadzić. Wybrałam takie spośród tego co było- inne jakos mnie nie zachęciły. Z Lili Garden przyjda korony cesarskie, hiacyntowce, czosnek karatawski i ddwa razy po dwie lilie trąbkowe. Lilie to raczej tam wiosną, bo cebule bywaja wielkie- ale akurat tych odmian nie było, węc wolałam kupić teraz...

























"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, chester633, zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/08/22 10:50 #210780

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Po pierwszym kwitnieniu mocno przycięłam róże- i jak pisałam - z niektórymi postanowiłam się rozstać. Słabo kwitnące, trochę rachityczne, mocno przyrastające / mąż się złości na ilość worów po przycinaniu / - zostały usunięte. Był mus zrobić z tym porządek i miejsca na wsadzenie róż z doniczek, które są po wykopaniu z miejsca spod starej usuniętej szopy i miejsca pod postawienie nowej, ładniejszej- milszej dla oka między różami. ;) :) A przycięte róże zaskakują szybkościa regeneracji i delikatnie pzaczynaja powtórke kwitnienia.

BLUE FOR YOU


LIZZY STARLET


SISTER ELISABETH


GOLDEN CELEBRATION


ST SWITHUN


ANDRE LE NOTRE


BAILANDO


MEMORIAL DAY


THE WEDGWOOD ROSE


BRIGHT AS A BUTTON
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, chester633, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, janka.p

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/08/24 21:42 #210936

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
U mnie Gizelka też potwór
Doszłaś do etapu wielu różomaniaczek
Kochamy róże, ale ich ilość zaczyna nas przytłaczać
Ciekawe do ilu zredukujesz .
Dzięki za info o cebulach
Może jutro podjadę bo znowu mi sie porobiły miejsca
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/08/28 21:35 #211350

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Dzisiaj małżonek zabrał mnie łaskawie na zakupy- mało wychodzę , bo z moją astmą rodzinka pilnuje bym za dużo nie łaziła po mieście. Przywykłam do przebywania na ogrodzie- ale przecież to czas zakupów cebulowych- więc pojechałam z mężęm - z nadzieją znalezienia czegoś ciekawego. ;) Specjalnie ciekawych odmian nie było- wzięłam tylko to- no bo jednak na nowe rabaty cos wsadzić trzeba. :) bi1 to odpowiednik Auchana- ten sam towar- to w Auchanie pewnie więcej tego będzie- ale ja nie pojadę bo to tam zawsze pełno kupujących...











"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Margo2, zanetatacz, nelu-pelu

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/10/19 14:04 #215916

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Dawno nie pisałam- ale nie bardzo mam o czym pisać- nadal niewiele wychodzę poza ogród- małżonek pilnuje, bo już stale w domu... Robi zakupy, załatwia co trzeba na mieście... ja siedzę... Przełaże z komputera na balkon, czasem na ogród / na którym jjuz praktycznie nie ma co robić... Czekam tylko na przesyłki, które trochę ubarwiają tą monotonię... Czekam na róże z Floribundy, oraz na promocyjne cebule szachownic z Florio. Cebule jesienne z Lily Garden już wysadzone we wrześniu... To się pomału zabawiam ozdobami na święta- bo cóż z czasem robić ;) :) . Na cmentarze się nie pojedzie- mąż zawiózł do syna dekoracje nagrobne- może im na miejscu się uda zajrzeć na cmentarze 1 Listopada....
Co w sklepach nie napisze , bo nie chodzę... Ot mielę czas - ale nie powiem bym się nudziła - cos tam wymyślam ku rozrywce wink-3 ... 2pisze
Foteczki z września...

Wykopałam rozłozyste bardzo White Fairy i Swany do donic- a na ich miejsce weszło sporo młodych róż- wysadzonych z doniczek- miałam pozastawiane wszystkie kąty w ogrodzie ;)



:) Wysoki stojak po prawej- to odrasta Ghislaine de feligonde. 2smiech Ja powycinałam ogromny krzak do samej ziemi, mąż miał wykopac korzenie... i zapomnieliśmy , bo akurat kończyli szopkę- to gdy chciałam kiedyś wsadzić w to miejsce hortensję bukietową...okazało się,że Gizelka odrasta. rotfl - więc skoro sie uratowała to zostanie- będe bardziej od początku ciąć...



Na poniższej fotce- cały przód rabaty zajmowały liliowce- zaliczyły wszystkie kompost- a na ich miejsce poszły róże... Wiosna zobaczę co się uratowało w kompoście to wysadze do donic wink-3



Red Leonardo da Vinci


Lavender Ice


Już widać jesień...



Les Quatre Saison



The Fairy




Taką cudna ketmię kupiłam wysyłkowo hu_rra Starbust Chiffon...

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/10/19 20:40 #215946

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3897
  • Otrzymane podziękowania: 13569
Juleczko dobrze ,że się zameldowałaś, bo już chodziły mi po głowie różne myśli
zawsze podawałaś nam tyle wiadomości odnośnie zakupów a tu była cisza .
Ja też siedzę w ogrodzie w obawie co bym nic do domu nie przywlekła :tup
Cieszę się żeś w zdrowiu :przytulam
Wstawiaj zdjęcia ,bo przecież jeszcze dużo roślin kwitnie .
Pozdrawiam i życzę zdrówka :zdrowko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Juleczka

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/10/19 20:57 #215951

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Jak miło czytać znowu wpisy. :jupi
Ja nie zaniechałam zakupów- tylko zmieniłam formę. Mąż już nic nie mówi by mi osłodzić to przymusowe siedzenie. Dam wam cynk na cebule ze sklepu internetowego FLORIO. Kupowałam tam łącznie dwa razy i oba udanie. Dzisiaj właśnie doszła paczka z szachownicami. Kto nie kupił - polecam. Cebule bardzo ładne i niedrogo bo wielka przecena. Pokazuje co przyszło- w ładnym pudełku- ogólnie bardzo porządnie zapakowane i całość miła wizualnie. O zgodność też się zbytnio nie martwię, bo to szachownice- a każda piękna. Sklep niby gwarantuje odmianowość- ale wiadomo jak dzisiaj jest. Kupowałam wiosną i było ok.
Myślę ,że warto zajrzeć do tego sklepu, bo szybko znika towar. Miałam zamiar jeszcze domówić- ale opamiętałam się, bo przypomniałam sobie jak musiałam kombinować gdzie by wysadzić te cebule co teraz miałam. Nasadzeń mam sporo- a wszystko się przecież rozrośnie... ;)






"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/10/19 21:26 #215955

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
2smiech Nie wytrzymałam- domówiłam przed chwilą jeszcze jeszcze... Takie- fotki ze strony sklepu / czarnych i białych perskich jednak nie wzięłam- mniej mi sie podobają...

Aureomarginata- po 13,60pln


Aurora - 4,28pln


Lutea Maxima- 6,23 pln


Rubra Maxima - 4,28pln


Wiele innych cebul tam jeszcze jest... :woohoo:
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2020/10/19 22:17 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Elżbieta, Franusiowa, Danusia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/10/19 21:29 #215956

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20835
Juleczko-cieszę się ,że się odezwałaś....., zakupy zacne hu_rra ,też się zastanawiałam nad zakupami we Florio ,ale chęci do sadzenia nie mam jakoś.....już jestem ciekawa jakie cuda tworzysz na święta
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/10/21 17:39 #216085

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Przyszły róże z Floribundy. Tym razem niskie- i jedna angielka. To trzecie podejście do Princess Alexandry of Kent... Poprzednich nie widze by kwitły- wiec następnamoże będzie lepsza... think:

DRAGA FRAYLA


HOMMEAGE A BARBARA


JAN PAWEŁ II - /jedną już mam ;) /


JELENA FRAYLA


PRINCESS ALEXANDRA OF KENT


QUEENS PALACE


Sadzonki wsadziłam w doniczki- zostaną zadołowane na zimę...


Posadziłam tez cebule szachownic z Florio- bedzie jeszcze jedna przesyłka z kilkoma cebulami, bo sa piekne ;)
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, Elżbieta, Maggie

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2020/10/24 13:35 #216258

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Moje ketmie- kupowane w ostatnich latach jako małe sadzonki- już cieszą oczy- jestem nimi zauroczona... hu_rra Zbieram kolekcję...;)

[SUGAR TIP -o dwubarwnych listkach



chyba MAGENTA CHIFFON


ULTRAMARINE


[NN -kupiona jako Manuela


STARBUST CHIFFON


LAVENDER CHIFFON


[bbiała pojed.][/b] - prowadzona na drzewko. Przesadzana dwukrotnie- w tym roku nie kwitła, bo opadły paki- ale zyje co najważniejsze...Fotka kwitnącej z zeszłego roku




BLUE CHIFFON


różowa pojedyncza- jest żywopłotem odgradzającym kompostownik od ogrodu- zasłania go...


WHITE CHIFFON
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2020/10/24 14:19 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz, nelu-pelu, Maggie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.218 s.