Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2017/05/25 10:10 #67452

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25406
Miłko, ja też nie plewię jak jest sucho i to nie tylko ze względu na ochronę dla roślin. Plewienie w suchej glinie to sport ekstremalny z pomocą wąskiej i długiej łopatki, a i tak nie zawsze skuteczny, bo korzonki uparcie w ziemi zostają :unsure: . Niebieskie granulki zakupiłam po raz pierwszy, bo w tym roku widzę chyba największy najazd ślimaków jaki przeżyłam :angry: . Jednak ciągle mam opory przed zastosowaniem :dry: . Widziałam kiedyś kosa z nagim ślimakiem w dziobie i zastanawiam się czy nie jest to dla ptaków niebezpieczne :nie_wiem , a nóż dorwie takiego zdechlaka think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2017/05/25 13:48 #67502

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1462
  • Otrzymane podziękowania: 4696
Ależ ładnie jest u Ciebie Miłko! Raj na ziemi po prostu! Tak się zastanawiam, jak nauczyć się odpoczywać w ogrodzie... ja nie umiem ... może dlatego, że działkę mam daleko i jak przyjeżdżam, to rzucam się w wir pracy i zazwyczaj wyjeżdżam z poczuciem niedosytu ...
Pozdrawiam serdecznie :slonko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2017/05/25 20:11 #67534

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21168
Miłeczko ale cudne fotki zrobiłaś :bravo u mnie dalej pada normalnie ta pogoda jakoś nierówno dzieli w tym roku u jednych susza a u mnie znów leje już trzeci dzień :(
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/05/26 21:31 #67726

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Czekam i ja na Twoje dalie, ja wsadziłam kilka zalediwe i tak był kłopot z upchaniem. Piwonie będą a róże jak po zimie, dzisiaj szukałam w gwiazdnicy swoich 2smiech nieraz byly cięte do ziemi po mroxnej zimie ale w tym roku jakoś nie pędzą.... :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/05/27 10:26 #67790

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Miłka, jak ja bym czekała z fotkami, aż wypielę, to byście sie naoglądali… ostatnio irysa złamałam przy pieleniu, bo już zaczynają kwitnąć, a zza chwastów ledwo je widać. Jednak pielenie to w czasie kwitnienia zadanie ekstremalne. Z resztą „pieliłam” to dużo powiedziane.
Peonia śliczna :zielony .
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/05/27 12:00 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/05/28 17:08 #67968

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14731
  • Otrzymane podziękowania: 44590
Dziękuję wszystkim za odwiedziny! :buziak

Gosiu! Ja mam wiele miejsc niewypielonych, ale staram się, żeby było "przyzwoicie" 2smiech Właśnie jestem po młodzieżowym garden party i mam nieco strat. Jak bym się wkurzyła, jakbym w tych miejscach wcześniej wypieliła i wysprzątała polewkamax Ja też wyrywam to, co wystaje ponad rośliny ozdobne. Reszta mi nie przeszkadza. gwizdac

Ewa! U mnie też miejscami łany gwiazdnicy. Ponoć można ją jeść jak szpinak think: Ale zaatakować to ona potrafi! Dziś jak nastał cień na warzywniku, trochę powyrywałam, ale nie wiem jak długo będzie to skuteczne :nie_wiem
Dziś planuję wieczorem oprysk róż, bo już zauważyłam pierwsze objawy plamistości :mur

Danusiu! Dziękuję! Już po deszczach, jak dla mnie, to za krótko padało. Coś straszą burzami, ale ja im nie wierzę... gwizdac

Kalmia! Hmmm! Ładnie to na zdjęciach wygląda 2smiech Ale rośliny się obronią, bo są piękne same w sobie. Odpoczywać trzeba w ogrodzie, choć chwilę. Ja teraz mam hamaki, ale kiedyś po prostu rozkładałam kocyk na łące (inni mają w ogrodach trawniki) , potem wyremontowałam łóżko polowe babci, miałam też leżaki, ale chłopaki moje i obce koncertowo mi je łamali. Jeszcze miałam stary tapczan pod daszkiem altany. Zresztą mam go do teraz, ale kocurki się tam wylegują (obce oczywiście) i już tam nie siadam.

Wiesiu! Nie miej oporów przed niebieskimi granulkami. Ja nie stosuję za często i za dużo, ale ryczeć się chce, jak Ci wszystko zeżrą te potwory! Póki jest sucho, to nie ma najazdów, ale zaraz po deszczu nadciągają armie!

Po sporym deszczu zrobiło się z powrotem sucho. Niewiele robię w ogrodzie. Trochę porządkuję, dziś chcę wieczorem podlewać i pryskać róże.
Po najeździe młodzieży trochę połamanych host i żurawek, a to niewiele. Syn zrobił ze świeczek "pas startowy", żeby łazili tylko tam, gdzie wolno i nie przekraczali światła 2smiech
Wczoraj byliśmy w Toruniu i był to kolejny dzień bez ogrodu, choć całkiem miły. Musiałam jakąś roślinkę sfocić więc fotografowałam jakieś kurdybanki na fosie, ale nie swoim aparatem więc zdjęć jeszcze nie mam.

Tymczasem w ogrodzie:

Nareszcie rozkwitł Duke of York! hu_rra Jest cudowny!


Piękne irysy syberyjskie




Orliki królują



Róża Therese Bugnet :kocham


Krzewuszki zaczęły, kwitną jeszcze białe, ale zdjęcie nie wyszło


Żurawka taka nieodmianowa Chyba najbardziej ją lubię...


Bardzo fotogeniczne chabry


Rozwija się powoli pierwszy liliowiec
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, piku, edulkot, Dagusia, zanetatacz, Danuta, BluszczykZielony

Ogród takisobie 2017/05/28 21:56 #68015

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6801
  • Otrzymane podziękowania: 15111
Miłko, Książę mnie zachwycił! :kocham
Ma takie lejkowate kwiaty, czy rzeczywiście pachnie?
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2017/05/29 20:57 #68216

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21168
Miłeczko piękny ten rododendron :bravo chabry u mnie w pączuszkach więc jeszcze czekam :tup krzewuszki mam trzy ale szału w kwitnieniu strasznego nie będzie
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2017/05/29 21:03 #68223

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2477
  • Otrzymane podziękowania: 2424
Jestem w szoku zdziwko długo mnie nie było w Twoim ogrodzie ale to co zobaczyłam powaliło mnie na kolana. Muszę się pochwalić, że i u mnie w tym roku tulipany zaszalały no i dumna jestem moich azalii japońskich.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2017/05/29 21:14 #68232

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13700
  • Otrzymane podziękowania: 32431
Żurawka, chabry, róża, krzewuszka, ale Ci pędzą te kwiaty Miłko.
Duke of York :kocham :kocham :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2017/05/29 22:15 #68269

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25406
Sybiraczki już Ci kwitną zdziwko , szybką masz tą wiosnę flower
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/05/31 09:00 #68531

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1462
  • Otrzymane podziękowania: 4696
Miłko, rododendron Duke of York zjawiskowy! Nigdy nie spotkałam w sprzedaży ale teraz to już będę szukała.
Reszta też super i nigdy nie przekonasz mnie, że to tylko tak na zdjęciach wygląda! teacher
vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/06/01 09:10 #68756

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14731
  • Otrzymane podziękowania: 44590
Kalmia! Rododendron trafił mi się jak ślepej kurze ziarno! Koleżanka mi go dała ze swojego ogrodu ze względu na rozbudowę domu. Nawet bym nie wiedziała, co to jest, ale Monika th wrzuciła go do bazy i tak do rozpoznałam. Widocznie u mnie dobrze się czuje. Ma niewiele liści bo po przeprowadzce je zrzucił, to go jednak trochę kosztowało, bo to już był dojrzały okaz. Teraz przekwita, ale nadal cudnie wygląda, bo zrzuca kwiaty, a nie zasusza na krzewie!



Wiesiu! U mnie sybiraczki jak chwast! Wyrywałam, a przeszły mi od sąsiada! Białego dostałam od Olusi więc jest nietykalny, ale jest piekny i sie nie rozrasta jak głupi!
Zaczęły za to inne irysy, takie bródkowe. mam je, bo wszyscy mi dają, choć nie mam dla nich dobrego stanowiska. Ten sezon jednak łaskawy, bo kilka ładnie zakwitło!





Ewka! Wszystko tak pędzi, że przez dwa tygodnie ogród totalnie się zmienił! Tak jest zawsze o tej porze w naszych ogrodach, a radość z nowych kwitnień - codziennie! :buziak

Zaczęły kwitnąc róże, to cudowny czas! Jeszcze chwila, a będą różane żniwa! W zeszłym roku zrobiłam 8 słoików z konfitura z płatków. Na razie Louise Odier w pąkach, za to kwitną Variegata di Bologna i Therese Bugnet.




Romka! Oglądałam twoje azalie! Są przepiękne! Miód na serce, uczta dla oka! Tulipany też ładnie zakwitły. Ja sobie kupowałam podobne i już wiem, ze muszę dokupić niektóre odmiany!

Mam też jedna azalię, potem ja zidentyfikuję. też pochodzi od koleżanki, która mnie obdarowała rododendronem Duke of York. Zdjęcie takie sobie, bo swiatło jakieś dziwne było, a kwiaty maja specyficzny kolor.



Danusiu! Wiadomo , ze czas kwitnienia zależy od wielu czynników, gleby, stanowiska, regionu, odmiany. Ale to kwestia kilku dni, a się wyrówna. wink-3

Moje pierwsze łubiny (uwielbiam ten kolor), margerytka (myślałam, że z rozpędu wypieliłam je wszystkie krecigl ) oraz zaczyna róża Rose de Resht





Nela! Rzeczywiście pachnie, ma lejkowate kwiaty i je zrzuca a nie schną na krzewie. Wszystko wskazuje, że to on. Mało tego, okazuje się, że sąsiedzi na ulicy mają takiego samego ale z 4x większego! Dopiero teraz zajarzyłam, że to taki sam! Piękna bestia! wink-3

Z innych nowinek:

Dostałam od kolego lotosa orzechodajnego! hu_rra Na razie siedzi w oczku ( polewkamax ) nie wiem, co zrobię z nim zimą, ale mogę go wsadzić do wazonu do domu. Zobaczymy!



I kwitnie trzmielina niska! hu_rra



Popołudnia upływają mi na pieleniu, przycinaniu i wiszeniu w hamaku. Strasznie mnie wczoraj pogryzły komary i mrówki. Nikt nie chciałby mnie wtedy słyszeć! :angry:
Ale niesamowicie mnie cieszy to, że codziennie coś nowego rozkwita i coraz lepiej to wygląda!
A dalie sobie powoli rosną swoim tempem:

Ostatnio zmieniany: 2017/06/01 11:50 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Kalmia, edulkot, Gosia1704, Dagusia, zanetatacz, nelu-pelu, Danuta

Ogród takisobie 2017/06/01 09:33 #68760

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25406
Nie wiedziałam że sybiraczki takie łażące są B) , a na takiego łubina polowałam już kilkakrotnie ale zawsze wychodzi mi jakiś taki buraczkowy, czy on naprawdę ma taki kolor :woohoo:
Lotosy są przepiękne ale czy to takie łatwe przechowywanie zimą to nie wiem think:
Trzmielina bardzo ciekawa :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2017/06/01 17:41 #68820

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3263
  • Otrzymane podziękowania: 5575
Kwitnącej trzmieliny nie widziałam ,ciekawe ma kwiatuszki .Ale to mi przypomniało ,że moja jeszcze w tym roku nie widziała sekatora .Jutro się za nią wezmę .Twój nowy rh jest cudny ,a miałam już nie zerkać na nowe :glupek Moje dalie wsadzone były bardzo wcześnie ,jeszcze przed przymrozkami .Co ja sobie myślałam sadząc tak wcześnie ? nie wiem .Ale przetrzymały wszystkie mrozki ,nawet minus sześć :nie_wiem Teraz wypuszczają liście i żadna nie jest zmarznięta :jupi
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2017/06/02 09:11 #68931

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21168
Miłeczko ale pieknie rózyczki już kwitnące i to takie piekności :bravo a dzięki tobie już wiem co mi rośnie w ogródku bo dostałam od kolezanki z nazwą -jakieś pnącze-więc prowadzę po kratce już czwarty rok a to trzmielina niska wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/06/02 15:06 #68986

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
To jest Miłko najgorsze w pieleniu,że w jednym wypielisz to,w drugim końcu ogrodu już zarośnięte krecigl i tak od wiosny chodzę z motyką i kopię,kopię i końca nie widać aż sie znudzi i zarośnie.
Dalie Ci w oczach rosna cudnie :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/06/03 00:20 #69101

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4700
  • Otrzymane podziękowania: 8599
Czytam, że między pieleniem masz czas na hamaczek
Niestety ja nie mam czasu nawet na pielenie
W domu mam meksyk, w ogrodzie trochę jest lepiej, ale też nie ma szału
Jutro zamierzam od samiutkiego rana nadgonić prace domowe, a potem wyjść do ogrodu
Może w końcu skończe pierwsze pielenie.
A juz trzeba zacząć drugie
Czy konfiturę z róż można robić tylko z historycznych, czy ze wszystkich?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/06/03 06:26 #69104

  • Yooaśka
  • Yooaśka Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 258
Miłeczko przepiękne, subtelne zdjątka flower
dawno, dawno temu miałam Kalmię... nawet przez parę lat ale po każdej, kolejnej zimie była coraz marniejsza i w końcu wywaliłam;
nic tylko pozazdrościć Ci sybiraczków; u mnie rośnie kępa niebieskich;
Variegata di Bologna i Therese Bugnet... cudne są i szybko rozkwitły :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/06/04 20:24 #69355

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14731
  • Otrzymane podziękowania: 44590
Asiu! Nie zawsze wszystko dobrze się czuje w naszych ogrodach. Ja już wiem, że nic na siłę i jak coś nie rośnie - wypad! wink-3
Róże teraz zaczęły swój czas. Te które w słońcu i na cieple zaczęły wcześnie :slonko

Margo! Konfitura ze starych odmian jest najsmaczniejsza ze względu na specyficzny mocny aromat, którego nie mają do końca nowoczesne odmiany. Z tych nowszych to używam Heidi Klum i Othello.
Czasu na hamaczek nie mam, ale mimo to korzystam, bo to jest ważniejsze, żeby korzystać z tego co się ma, czyli z piękna i ciszy w naszych ogrodach. Nawet jeśli jest niewypielone! Z domem podobnie! Staram się dzielić prace na wszystkich domowników i gonić, żeby na bieżąco było posprzątane, wtedy tego czasu na relaks jest więcej.

Dagusiu! Ze mną jest różnie! Czasami chce mi się pielić, czasami nie. Najlepiej jest, jak złapię motywację, ale to rzadko się zdarza. Najlepiej powiedział Monty Don w "Gardener's World", że latem trzeba korzystać z ogrodu i starać się nie zauważać, że gdzieś trzeba pielić, trzeba się właśnie cieszyć ogrodem, wypoczywać w nim i cieszyć oczy!
A dalie coraz większe, muszę im dać kolejną porcję nawozu!

Danusiu! Ale jakie pnącze? To niewysoki, rzadki koronkowy krzew! No chyba, że poszalał i wyskoczył w górę! 2smiech
A róż coraz więcej kwitnie, to ich czas! Variegata di Bologna już prawie cała w kwiatach i Rose de resth już też cała w purpurowych kwiatach!

Nowinko! To mnie powaliło w tej trzmielinie - koroneczka z kwiatów i liści. Dostałam od koleżanki, bo jej się chyba zrobił odrost. tak mi się trafiło jak ślepej kurze ziarno! zwyc Ja też ją na początku przycinałam, bo musiałam dostosować do krajobrazu, ale rośnie spokojnie, nie za szybko i nie trzeba jej tera ciąć. Może jesienią ciachnę, jak się za mocno rozszaleje...
Rodek chwycił mnie za serce! W ogóle wszystkie moje oprócz dwóch są przygarniętymi sierotami. Lubię wkoło nich chodzić, one potrafią się odwdzięczyć!

Wiesiu! One się rozłażą, zle te rozłażące warto rozsadzać, bo kiepsko kwitną. Często to tylko kępy ładnych liści... gwizdac Kolor łubina też mi się podoba. Ja sama go siałam, nasiona dostałam od koleżanki, ale miał być nieco inny. Siewka nie raczyła powtórzyć cech mamusi! Mimo to się cieszę, bo naprawdę ładne są!

Piękny czas w ogrodzie! Róże coraz odważniej kwitną i muszę każdą z osobna wygłaskać i obwąchać. Zakwitły piwonie, do których nie miałam serca do tej pory, bo nie chciały kwitnąć, albo kwitły symbolicznie. Ni wszyscy znają historii piwoniowej klątwy w moim ogrodzie. Kiedyś rosła przy altanie piękna wielka kwitnąca co roku kępa, posadzona przez moich dziadków.
Jak poszerzaliśmy taras altany, małżonek zalał te piwonie betonem, bo nie pomyślał, że je można przesadzić :mur Od tej pory piwonie nie chciały rosnąć i kwitnąć w naszym ogrodzie. Np przywiozłam ze starej działki rodziców piwonie wraz z innymi roślinami np rododendronami. Wszystkie rośliny rosły fajnie, oprócz piwonii. Dałam sąsiadowi, on posadził i ... jemu się rozszalały 2smiech

Hosty się rozwinęły, też im się przyglądam i widzę, że niektóre są bardzo wdzięczne, pięknie rosną, wypełniają przestrzeń wokół siebie i współgrają z paprociami, żurawkami, innymi. Ale są paskudy, które się cofają wyglądają jak wypłosze i sieroty magistrackie. Tych nie będę pokazywać 2smiech





Przywrotnik

Piewsza szyszunia na kosodrzewinie

Deinathe
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edulkot, chester633, Dagusia, Elżbieta, Danuta
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.294 s.