Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2018/12/01 21:37 #139483

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Jurku! Leeeeeeeeć!!!!! I nic mądrego nie trzeba pisać! rotfl

Gabriel! Właśnie już tak jest! Trudno wyczuć co przyleci i co sypać. Jeden ro miałam taki, ze na moich drzewach przesiadywało 40 synogarlic i zawłaszczyły karmnik kompletnie :mur Myślałam, że jak będę sypać tylko słonecznik - uniknę sierpówek. Niestety im wszystko jedno, co jest w karmniku 2smiech
Dziękuję! :buziak

Elu!
Rudziki są śliczne i w sumie są symbolem ogrodowych ptaków! Liście fajnie wyszły w jesiennym słońcu, ale to nie moja zasługa, a liści wink-3

Inuś! Pewnie był to krogulec. Jastrzębie lubią podjeść coś większego, ale kto tam ich wie! :nie_wiem Ale muszą też żyć. Zawsze w takich sytuacjach życzę im smacznego :mniam A ptaki zjadły Ci tyle, bo im tyle dałaś! 2smiech
A badyle? think: Nadal poszukuję badyla doskonałego. Czekam na słońce :slonko

Danusiu! Dziękuję! :buziak

Wiesiu! Dzięki! :buziak I wiem, że ptaków jest na pewno większa różnorodność, ale pewnie są nieśmiałe i uciekają przed obiektywem wink-3

Efka! E! Dzięki! :buziak Najważniejsze, że ptaszki zalatują! U mnie wiem, gdzie są karmniki, bo widać skąd przylatują i dokąd lecą. 2smiech Ale najbliżsi sąsiedzi nie mają karmników i dzięki temu nie mam specjalnej konkurencji. :P

Khamil!
Ja właśnie tak robię! Patrzę, gdzie świeci i tam biegnę. Światło słoneczne ma magię! W duecie z zielenią to już odlot! :slonko

Dziś nawet na ogród nie spojrzałam. Zimno, ciemno i mgła. Rano posypałam ptakom i musiałam wyjechać na 2 godziny. Jak wróciłam, już było prawie ciemno. I tyle!
Czyli podam coś, co sfociłam wcześniej:





Ostatnio zmieniany: 2018/12/01 21:39 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, piku, zuzanna2418, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2018/12/01 22:14 #139487

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5950
Piękne detaliki ogrodowe. Nareszcie mają swój czas :diabelek

Czy może zaobserwowałaś u siebie, że któryś gatunek ptaków zjada owoce berberysu, kaliny lub głogu?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2018/12/02 01:18 #139491

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Miłko :witaj
Wydaje mi się , że byłam już w Twoim wątku , a nawet jeśli nie byłam , to tak często czytałam Ciebie i oglądałam Twoje zdjęcia , że jakbym bywała tutaj regularnie. :P :P
Zdjęcia badylków przepiękne !
Grubodziób już w listopadzie przyleciał do karmnika? U mnie zawsze pojawiał się dopiero w styczniu ( jak jeszcze nie mieszkaliśmy , to karmniki już napełnialiśmy).
I w końcu rudzik na dłużej zakotwiczył w moim ogrodzie , z czego bardzo się cieszę, ale zbiera ziarna z ziemi , nie chce podlatywać do karmnika.
Może dla niego za duży ruch przy karmniku , bo sikorki robią straszne zamieszanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/12/03 08:51 #139595

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Magda! :buziak Cieszę się, ze zajrzałaś i oglądasz! I cieszę się, ze badylki Ci się podobają!
Grubodzioby u mnie słyszę cały g=rok. Wiosną widzę ich zaloty więc muszą się gnieździć gdzieś w pobliżu. Są dość skryte więc podczas karmienia i wychowywania młodych raczej ich nie widuję. Widziałam kiedyś jak byłam w puszczy Białowieskiej całe stadka młodzieży latające po lesie, ale tam jest dość ciemno i gęsto i nie sposób zrobić im sensownego zdjęcia. A na mojej brzozie widać je było już od października. Może zapamiętały, ze pod nią był zawsze karmnik ? think:
Rudziki z reguły zjadają z ziemi t co wypadło z dziobów innych ptaków. One same nie łuskają ziaren, ich dziób nie jest do tego przystosowany. Toteż rzadko lądują w karmniku. czasami wleci któryś, ale niezbyt często.

Sibi! W zasadzie nie zaobserwowałam, bo berberysy nie rosną przy oknie i nigdy nie widziałam, ze coś je je. Kaliny i głogu nie mam. Ale pytasz, bo coś Ci je objada, czy chcesz, żeby Ci coś objadało? Amatorami owoców w ogrodzie są kosy i kwiczoły. Grubodzioby nie pogardzą mumiami wiśni (pestki rozłupują), owocami cisu.

Weekend dość pochmurny, choć w niedzielne popołudnie trochę się pogoda polepszyła i wyszłam porządkować ogród z pozostałości po sezonie. Jakies doniczki się walały, szczawiki były nie schowane. narzędzia pochowałam, skrzynki. Nie mogłam zadołować doniczek, bo ziemia lekko przymarzła, ale dziś chyba mi sie to uda. A jak nie dziś, to na dniach.

na dziś:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, piku, edulkot, VERA, inag1, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, April, a.nia

Ogród takisobie 2018/12/03 16:11 #139619

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25220
Widzę że udało Ci siw uwiecznić nieco mrożonek :lol: , u mnie chyba nieco cieplej albo zbyt długo śpię B)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/12/03 22:04 #139670

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9847
  • Otrzymane podziękowania: 21368
cudowne fotki -zresztą jak zawsze :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/12/04 23:00 #139750

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8470
Uwielbiam Twoje fotki :kocham
Potrafisz uchwycić piękno największego brzydactwa
Co do dalii, jesli stracę swoje nie odmówię, jeśli zaproponujesz swoje gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/12/05 09:17 #139757

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Gosia! Dziekuję Ci bardzo! :buziak Działa to na mnie motywująco! :fotka
A dalie oczywiście zaproponuję wiosną. Zawsze mam jakieś nadwyżki i cieszę się, że mogę się podzielić! wink-3

Żanetko! Cieszę się, że wróciłaś do żywych! 2smiech No i ze zdjęcia Ci się podobają! Badylki zawsze focę na otarcie łez po skończeniu sezonu. Dziś piękny dzień do focenia, ale niestety nie ma mnie w ogrodzie :mur

Wiesiu! Na pewno za długo się wylegujesz!!! 2smiech A tak serio, to mrożonki były przez krótka chwilę i zdążyłam przed ociepleniem i złapałam jeszcze kilka promyków słońca. Potem było gorzej.

Planowałam zadołować doniczki, ale się nie udało. Dziś znów przymrozek. I to po deszczu! :mur Rano lekkie lodowisko, ale ja powolutku jeżdżę :czarownica

Wczoraj chwila optymizmu. Dostałam od Stanisława Lipienia katalog dalii na przyszły rok i kalendarz. Muszę się przyjrzeć i na pewno coś zamówię, bo mam pewne chciejstwa. Po tegorocznym sezonie mam straszny niedosyt :mniam

Ptaki coraz liczniejsze przy karmnikach. Zjadają wszystko do cna. niedługo skończy mi się pierwszy 15-sto kilogramowy worek.

Na dziś:






Ostatnio zmieniany: 2018/12/05 09:18 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, VERA, Elżbieta, zanetatacz, a.nia

Ogród takisobie 2018/12/05 11:18 #139763

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
I kto to pisał, że za dużo sypię ptakom. 2smiech
A co do tego niby jastrzębia , co to porwał sikorkę, to M go tak rozpoznał. Pewnie chciał się popisać a na ptakach zna się tak jak ja wink-3 Uświadomiłam go , że to był krogulec.;)
Zdjęcia jak zwykle :bravo Mrożonek nie widzę z takiego samego powodu, jak Wiesia. Kto zabroni emerytowi. polewkamax
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie

Ogród takisobie 2018/12/05 20:49 #139802

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21003
Miłeczko przepiękne te Twoje mrożonki u Ciebie to nawet suszek zmrożony wygląda przepięknie :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/12/07 09:02 #139944

  • April
  • April Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 49
Witaj Miłko, znów miesięczna przerwa w odwiedzinach i znów potężna dawka wspaniałości w twoim wydaniu. Dalie wyjątkowo długo kwitły w tym roku, dając się podziwiać i powodując pogłębianie się daliowego wirusa think: Listy zakupowe coraz dłuższe, a zima jeszcze się nie zaczęła na dobre.
Co do zaproponowanej przez ciebie wymiany daliowo/trawkowej, jestem bardzo chętna :mniam Spikniemy się wiosną z listą chciejst :na_ucho

pozdrawiam
April
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/12/07 11:12 #139953

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Jolka! Bardzo bym się cieszyła, gdybyś bywała częściej! Wiem, że też lubisz dalie i je uprawiasz więc może zaglądała byś częściej do naszych daliowych wątków i pochwaliłabyś się swoimi. Może nie są wiodące u Ciebie, ale bardzo by do Twojego soczystego ogrodu pasowały. Koniecznie wiosną się odzywaj, wymienimy się? A do Stanisława będziesz pisać zamówienie?

Danusiu!
:buziak To taki zamiennik, kiedy niewiele w ogrodzie jest! wink-3

Inuś! Ja mam 2 karmniki i dlatego tyle idzie! 2smiech zazdroszczę możliwości wyspania! Ja już mam taki tryb, że nawet w weekendy wcześnie wstaję, bo lubię! :slonko A krogulec bywa nazywany jastrzębiem wróblarzem więc małżonek Twój nie pomylił się zbytnio, uspokój go i pochwal! zwyc

Wczoraj po południu rozkroiłam kolejną dynię. Tym razem na soki typu kubuś. Przepis podawałam wcześniej TU.

Przynosząc dynię z altany do domu, zauważyłam,z e jeszcze mieczyków nie schowałam, muszę to zrobić w weekend! :mur

Na dziś:




Ostatnio zmieniany: 2018/12/07 11:12 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Elżbieta, Danusia, April, a.nia, Maryna44, Khamil

Ogród takisobie 2018/12/07 11:49 #139955

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Przedostatnia fotka niesamowita. :bravo
U mnie też są dwa karmniki a M stwierdził , że przydałby się trzeci, bo taki tłok przy nich. Wtedy na pewno puściłyby nas w skarpetkach do końca zimy. wink-3
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/12/07 14:21 #139960

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3582
  • Otrzymane podziękowania: 13902
Kurczę, a u nas słońca nawet jak na lekarstwo. Chlapie z nieba takie byleco i tyle.
Na rozgonienie szarości obejrzała Twoje fotki z OB w Poznaniu. Od razu :slonko choć i refleksja, że takich zdjęć to ja w życiu się nie nauczę robić.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/12/07 15:30 #139967

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Zuza! Aż mnie zdżaźniłaś! Jak to nie będziesz robić? Już robisz! Jak słonko wyjdzie, poplenerujesz, wiedzę pozyskaną wcielisz w życie!
U nas też pogoda już brzydka. Zdjęcia archiwalne, ale jutro z rańca ma być ładne, znów pofocę badyli!

Cieszę się Inuś, że Ci się podoba! :buziak Teraz będzie takich więcej, bo nie ma co focić! wink-3
Ja też mam trzeci karmnik i pewnie niebawem go ustawimy, ale tego ciężkiego musi ustawić chłop, zrobi to, jak czas będzie.

Jutro na pewno pokręcę się po ogrodzie, bo i posprzątać nieco trzeba jeszcze, a od rana ma być ładna pogoda.




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, inag1, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, April, wojtek ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2018/12/07 18:57 #139980

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25220
O, u Ciebie też oszroniona latarenka :woohoo: . A ta żywica to z jabłoni? think:
Z poidełka widzę wodę wylałaś :) , a dajesz ptakom wodę w takie mroźne dni?
Przedostatnie zdjęcie cud, miód :kocham
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/12/07 20:02 #140001

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21003
Uwielbiam te Wasze cudne fotki nawet drobiazg wygląda jak klejnot :) :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród takisobie 2018/12/08 14:55 #140054

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Danusiu! Bo to nie zasługa zdjęć, a natury! Tak wyglądają badylki, które oświetli słońce. wink-3 Inna sprawa, ze nie każdy aparat to uchwyci, ale można mu pomóc, trochę tylko nastawiając bądź cierpliwie czekając na odpowiednie warunki.

Wiesiu! Tak jakbyśmy się umówiły!!! A z poidełka nie wylałam właśnie wody, bo mi zamarzła. Może nie widać tego wyraźnie na zdjęciu. Teraz już jest woda. :( Nie martwię się o wodę zimą. Muszą sobie znaleźć think: kiedyś wystawiałam ciepłą przy tęgim mrozie i faktycznie piły. Do wieczora zamarzała, a ja rano wystawiałam świeżą, ale to było kilka lat temu, bo potem nie było jakieś tęgiej zimy.
Dziękuję! :buziak

Dziś od rana strasznie wiało, ale ciepło i świeciło słonko. Porobiłam trochę zdjęć, pograbiłam liście na rabatę pod jabłonią, bo mam wrażenie, ze ziemia pomimo, ze ja wzbogaciłam kompostem, strasznie się zbiła w skorupę, a jak przymroziło - to już mogiła. Podołowałam też doniczki z siewkami host od Olusi i kilka roślin, które nie wiedziałam gdzie posadzić. Więc udało mi się popracować w ogródku. Wykopałam kilka pietruszek naciowych i kłącza mięty i posadziłam w doniczkę do domu. Może coś urośnie, bo nie chcę kupować opipiałych ziół w biedrze.

Na dziś:

Sikoreczki:



Suchelce:





W moim zielniku jeszcze zielono:


Kupiona na jesieni różyczka dostała pąka. Nie wiem co to, bo oznaczenia pod kopczykami.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, VERA, Elżbieta, a.nia

Ogród takisobie 2018/12/08 17:21 #140065

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5950
zuzanna2418 napisał:
Na rozgonienie szarości obejrzała Twoje fotki z OB w Poznaniu. Od razu :slonko

Gdzie one, bo ja też chcę obejrzeć flower
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/12/08 18:11 #140072

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21003
Miłeczko ale pięknie uchwyciłaś te sikorki u mnie tylko one na razie w karmniku :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.201 s.