Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2021/05/28 21:08 #238990

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Miłeczko to miałyście wspaniały dzień :) żałuję że nie mogę jechac na spotkanie czerwcowe.
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/05/28 22:47 #239036

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Danusiu! Ja jestem wytęskniona! Brakuje mi ludzi na pracy zdalnej i spotkania, zwłaszcza takie miłe są dla mnie cenne. Na duże zloty raczej nie jeżdżę, bo wolę kameralne spotkania. Jak nie będzie kataklizmu, to we wrześniu u mnie będzie daliowe. Miało być też tulipanowe na przełomie kwietnia i maja, ale aura i covid przeszkodziły.

Pokazywałam we wątku hobbystycznym moje ostatnie maziaje. Takie akurat na czasie. wink-3


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, Asia2, Olusia, Ave, nowababka, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2021/05/29 15:58 #239112

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31836
Malunki już chwaliłam w wątku tematycznym, ale i tu się nimi pozachwycam :kocham
W moich budkach już życie się wykluło. Maleńkie kowaliki kilka dni temu cichutki piskały, a dziś drą dziobki głośniej niż sikorkowe dzieci na sąsiednim drzewie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/05/29 18:08 #239134

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Miłeczko piękne te Twoje malunki ja nie pamiętam kiedy tak dużo haftowałam o tej porze roku to przeważnie siedziałam w ogródku a w tym roku skoro non stop pada to siedzę nad haftami rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/05/30 00:02 #239229

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Masz rację Danusiu, ze aura sprzyja twórczości. A ja i tak wolę słońce w ogrodzie o tej porze niż wymachiwanie pędzelkiem, choćby nawet mi wychodziło ładnie. wink-3

Dziękuję Ewka za chwalenie i tu, i tu :buziak
Jak fajnie, że masz dzidziusie kowalików i sikorek. Ja nadal czekam na rudziki i pleszki :tup

Dziś posadziłam ziemniaczki do worków hu_rra Znalazłam stare z wąsami w spiżarni i teraz czekamy na plon 2smiech

A poletko stokrotek się rozrasta:

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, Olusia, Ave, nowababka, Danusia, dultom, DorotaZ

Ogród takisobie 2021/05/31 18:35 #239422

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Chciałam Wam pokazać moje ziemniaki we workach po ziarnie dla ptaków:



I jak posadziłam powojnika, który wymagał glebokiego posadzienia, a ja miałam zbyt płytką skrzynkę:

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Krzysia, edulkot, Olusia, Danusia, a.nia, dultom, DorotaZ

Ogród takisobie 2021/05/31 20:03 #239424

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10008
  • Otrzymane podziękowania: 22946
Coś to za koszyk uplotła, fajnie wygląda. Też się zbierałam do wyplatania ale tak jak sójka za morze i nic z tego nie wyszło.
Ciekawa jestem plonów kartoflanych.
A malowidła jak zawsze urocze.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/05/31 22:20 #239451

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25075
Kiedyś też posadziłam ziemniaki w worku, ale zapominałam podlewać i zbiory miałam mizerne :oops: . Koszykowe podwyższenie dla powojnika pomysłowe :bravo
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/01 20:37 #239559

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Wiesiu! Mam nadzieję, że nie będę musiała zbyt dużo podlewać, zresztą nie wiem, co z tego wyjdzie. tak trochę dla jaj to posadziłam, zobaczymy. Gorzej, ze ziemi będę musiała dosypywać, a kompost mi się skończył, ale ziemniaki przecież na polu nie rosną w zbyt dobrej ziemi think: Z tym koszyczkiem wyszło spontanicznie. Miałam pod ręką przyciętego pięciornika. Początkowo jakąś doniczkę plastikową rozcięłam, ale nie wyglądało to dobrze.

Majka! Wbiłam sześć patyczków i przetykałam naprędce gałązkami derenia a potem pociętymi gałązkami pięciornika. Taki potargany wyszedł. Nie spodziewam się dużych plonów, ale obiadek bym chętnie z nich zjadła :mniam
Malowidła będę kontynuować, bo mnie strasznie świerzbi. Mam pomysły, ale spokoju i czasu brak.

Dziś wynalazłam jedno miejsce do posadzenia hortensji lub kaliny. Bukszpan obżarty więc kwalifikuje się do przycięcia lub wręcz do wyrzucenia, ale najpierw muszą spacyfikować trzmielinę i runiankę. mam zamiar tam wszystko wywalić widłami i cos posadzić, może nawet rodka? think: A może jedno i drugie się zmieści. Poprzycinałam więc wstępnie trzmielinę i przekonałam się, ze roboty z tym zakątkiem będzie sporo, bo trzmieliny z płotu pozbyć się nie da, ale wyrwać areał już może tak.
Posadziłam wreszcie różę, którą dostałam w prezencie na imieniny. Dałam ją przed dom, żeby wszyscy podziwiali.
W sumie fajny dzień, bo i popielić zdążyłam i zadołować kolejną donicę z pomidorem. Pomidory rosną takie solidniejsze, bo i wilgoci więcej w tych donicach i nawozem eko do pomidorów podsypuję. Zobaczymy gwizdac
Pogoda była fajna, bo nawet trochę przygrzało. Trawka skoszona, rodki kwitną...







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Efkaraj, Krzysia, edulkot, zuzanna2418, Semper, Ave, nowababka ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/06/01 21:04 #239573

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Mnie 3 dni nie było , ponoć padało i przy obchodzie widziałam wszędzie zielsko ,,,,, krecigl
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/01 22:10 #239596

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Eko nawóz, co to takiego konkretnie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/01 22:44 #239608

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6694
  • Otrzymane podziękowania: 14573
Chyba muszę się do Ciebie wybrać na lekcje ratowania rodków... :P

Oj Duka bym przygarnęła.. pociągający jest bardzo... wink-3
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/01 23:10 #239613

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2834
  • Otrzymane podziękowania: 12188
Zadziwiający ten owad, ma bardzo sędziwy wygląd. Cóż to za jeden?
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/02 11:31 #239673

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13858
Oj! Ten malowany irys jest boski! Pięknie uchwycone szczegóły anatomiczne, a całoś taka lekkoziewna, tak jak Twoje zdjęcia.
A ziemniaczki lubią dobrą ziemię, zwykle obornikowaną w poprzednim sezonie.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/02 21:28 #239734

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Zuza! Nieważne, co pyry lubią! Będą jeść, co im dam! wink-3 Dostaną ziemię taką z wykopu pod róże plus ziemia liściowa, czyli słabo... think: Trudno!
Cieszę się, ze irys Ci się podoba. Będę jeszcze malować, będę o Tobie pamiętać ... :buziak

Tomku! To rączyca rdzawa (Tachina fera). Pewnie widziałeś ją już we wątku o owadach.

Nelu! Miałam również porażki. Uratowałam beznadziejne przypadki, a zmarnowałam całkiem rokujące. Ale bilans mam bardzo dobry. wink-3 Podstawa, to nie bać się ich przesadzać, dać im dobre miejsce i odpowiednie podłoże. Dbać o wodę, ale nie przesadzać z nawozami. Ja używam fusów od kawy tylko. No i duuuużo miłości i cierpliwości B) Pola zamierza uruchomić system rozmnażania przez odkłady. Poproszę ją o dodatkowy. Trzeba dbać o odmianę.

Ewka! Kupiłam taki w Kauflandzie do pomidorów. Jedzie obornikiem i takimi tam smrodkami naturalnymi.

Oluś! Jak to zielsko! Wszystko to dar Boży! Tylko się cieszyć, ze suszy nie ma. wink-3

Dziś próbowałam oczyścić to miejsce, o którym wspomniałam. Trzmielina obrosła wszystko. Gorzej niż bluszcz. Obok rośnie obżarty przez ćmę bukszpan. Nie wiem, czy go też nie wyćpić. Ale żal straszny, bo mam go od 10cm sadzonki. Zjedzony jest tylko do połowy więc może uda się go uratować przy odpowiednim przystrzyżeniu. bardzo dużo jest tam korzeni, bo dodatkowo tam rosła runianka.
Nadal nie wiem, co tam posadzić. Może hortensję, może kalinę, może rodki, sama nie wiem. są jakieś krzewy kwitnące w cieniu?
A i tak muszę jeszcze porządniej tam oczyścić, jeszcze mi trochę zejdzie, może do jakiejś szkółki będę musiała się udać. A przede wszystkim muszę się przyjrzeć tu na Forum w waszych ogrodach cienistym zakątkom.

Na dziś:



Tak poprowadziłam moja jeżynę. Nie wiem, czy wytrzyma życie w donicy, ale będę ją nawozić.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/06/02 21:30 #239736

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
I jeszcze kilka bieżących migawek:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, Semper, Ave, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/06/03 08:27 #239786

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2834
  • Otrzymane podziękowania: 12188
A tak Miłko. Sklerotyk ze mnie. :grabie
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/03 09:17 #239799

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1369
  • Otrzymane podziękowania: 3572
Ale się dzieje w Twoim ogrodzie... cudnie.
Podoba mi się ta spontaniczna plecionka dla powojnika. ja powinnam takie zrobić dla astrów krzewiastych bo się strasznie wykładają, ale zabieram się za to jak sójka...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/03 15:45 #239850

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10008
  • Otrzymane podziękowania: 22946
Takie spontaniczne plecionki są najfajniejsze, tylko żeby człek miał czas na wszystkie spontany czy przemyślane pomysły to ogród byłby rajem.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/04 14:58 #239934

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Majka! Fakt, że teraz roboty w ogrodzie sporo, nie ma kiedy taczki załadować 2smiech Ja nie ścięłam w tym roku dereni i nie upletłam płotów właściwych, planowanych w okolicy warzywnika. Ale tu byłam zmuszona podnieść poziom ziemi i niczego lepszego nie wymyśliłam. Trwało to może z pół godziny i efekt jakiś jest. wink-3

Ewka! Teraz we wszystkich ogrodach cudnie, kiedy zieleń soczysta i kwiecie! Z tymi plecionkami to tak jak Majka pisała, czasu mało, a też nie zawsze jest materiał. marzy mi sie wiklina, ale ona w cenie. Może powinnam do producenta uderzyć... think: ja mam podpórki do bylin ze stali nierdzewnej, taki dość delikatny drut. Pod liściami nie widać.

Tomku! Ja na tych czosnkach poluję na różne owady, ale już powoli przekwitają i tylko miodne pszczółki jeszcze obwąchują.

Nadal siedzę w tym trzmielinowym kącie i trzebię. Jestem coraz bliżej ścięcia tego bukszpanu, bo za nim mam irysy i mi zacienia, ale może jakieś banzaj z niego zrobię... think: Sadzę dziś nasturcje z wielodoniczek. Już widzę, ze po kilku dniach niepadania przydałby się jakiś deszczyk.

Na dziś:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Krzysia, edulkot, zuzanna2418, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.197 s.