Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2018/04/10 06:59 #111662

  • mondfa
  • mondfa Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 211
  • Otrzymane podziękowania: 291
Poskrzypka mi lilie pożarła rok temu :mur "A taka była ładna, amerykańska. Szkoda." rotfl Ale Twoja widać tylko siedzi. Pewnie odpoczywa podczas lotu do mnie polewkamax
Zdjęcie z krokusami chłonącymi promienie słońca jest niesamowite :woohoo: :fotka :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/10 09:16 #111669

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Mondfa! Poskrzypki grasują u mnie co roku. Walczę z nimi, ale nie zawsze to skutkuje. Cieszę się, że Ci się zdjęcia podobają. :buziak

Żanetko! Jak jest pogoda i wena, to robota odchodzi! nawet jak łupie tu i tam, człowiek się rozkręci! Dzięki! :buziak

Wiesiu! Od razu grasuje! Siedziała sobie grzecznie na tulipanie! 2smiech

Danusiu! Ja wczesnowiosenne kwiaty sadzę w październiku/listopadzie, bo już z reguły nie ma liści i widać, gdzie wczesną wiosną będzie nieco słońca. Fotki dziękują! :)

Wczoraj wieczorkiem hycnęłam na 15 min do ogródka, bo ciemiernika zapomniałam przyciąć. I wisienkę kosmetycznie obrzępoliłam.
Czasu miałam niewiele, bo całe popołudnie lepiłam pierogi z mięsem. Nagle zapragnęliśmy zjeść takie domowe, nie z mrożonki. Zrobiłam 80 sztuk. Większość już zjedzona. cook

Na dziś:

Poidełko dla ptaków. Ma stać na nóżce, takiej jak karmnik z pnia.





Sezon hamakowy już otwarty!



Świeżo posadzony Hoppy
Ostatnio zmieniany: 2018/04/10 09:18 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, VERA, zuzanna2418, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2018/04/10 09:22 #111673

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6694
  • Otrzymane podziękowania: 14574
Przyjemnego hamakowania w tych cudnych okolicznościach przyrody... :) :witaj :)
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/10 15:28 #111700

  • mondfa
  • mondfa Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 211
  • Otrzymane podziękowania: 291
Taki sam zegar miał mój Dziadek. Tylko później go przemalowali na czarny kolor :mur Spaskudzili jednym słowem. :dry:
On stoi na dworzu?
Hamak też wyjęłam, ale myszy sznurki przegryzły, bo mąż schował do altanki w lesie. Albo może on ponacinał zdziwko rotfl
Ale przeżyłam to :kibic
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/10 17:34 #111708

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25075
E tam siedzi sobie, tylko pozuje a jak się odwrócisz to Ci pokaże co potrafi B)
Sezon hamakowy powiadasz think: , muszę wobec tego swój odkurzyć :lol:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/10 20:16 #111731

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Oooooo jest mój ulubiony widoczek z hamakiem u Ciebie :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/11 10:10 #111833

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Danusiu! To tez mój ulubiony widok! Wszystkim polecam hamak jako doskonałe miejsce wypoczynku po pracy w ogrodzie! Nigdzie tak nie wypoczniesz!

Wiesiu! A wiesz, że jej nie zgniotłam? Będę żałowała :mur Hamaki odkurzyć najwyższy czas! Ja już kiedyś zima chciałam sobie rozwiesić, bo trochę cieplej się zrobiło.

Mondfa! ten tez jest spaskudzony, bo ktoś go pomalował na braz po bokach. Stoi na zewnątrz, bo to taki zegar już brzydkawy, ale pod daszkiem. Ładne zegary mam w domu i ich nie wystawiam. Hamak koniecznie napraw, albo nowy sobie kup! ;)

Nela!
Dzięki! :buziak Hamakować będę do października! Takie to przyjemne! hu_rra

Wczoraj pracowity dzień! Po pracy rozwinęliśmy i wstępnie uruchomiliśmy nawadnianie kroplujące na zachodniej ścianie ogrodu. Tam rosną sosny i inne iglaki sąsiadki (zresztą malownicze i pożyteczne). Moje hosty i paprocie maja tam stanowczo za sucho. Teraz to brzydko wygląda, ale jak się wszystko wyłoni i zakryje liśćmi, to ładnie będzie. resztę przysypie igliwiem i będzie git!
Powalczyłam tez z podagrycznikiem. Nikt z Was nie chciałby słyszeć tego, co z siebie wyrzucałam, kopiąc tą cholerę! Zamierzam wygrać w tym roku. Najpierw zamierzam maksymalnie wykopać, a potem pójdzie odpowiedni środek :burza .
Potem poszłam jeszcze na basen, dawno nie byłam, jestem z siebie dumna! Najgorzej zacząć, potem pójdzie!

na dziś (niestety wczorajszych nie ściągnęłam jeszcze przez brak czasu)




Ostatnio zmieniany: 2018/04/11 10:11 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, VERA, Dagusia, zanetatacz

Ogród takisobie 2018/04/11 10:29 #111835

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6694
  • Otrzymane podziękowania: 14574
Miłko trzymam kciuki za walkę z tym...wrkvmjfiuwo... nie powiem głośno! :angry:
Ja sie poddałam, wyrywam tylko miejscowo, jak za mocna wlezie w roślinę.

Fotki jak zwykle 'niezwykle zachwycają'...
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/11 20:14 #111874

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
No to już teraz rozumiem dlaczego M tak często w nim sie buja nawet Mu sie chrapnie czasami rotfl fotki miodzio :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/11 20:23 #111878

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Miłeczko , może tak na tym hamaku podumasz nad swoją obecnością na zjeździe .....?
Czy będziesz w piątek na ognisku czy w sobotę na biesiadzie , sama czy z osobą towarzyszącą ......
Chciałabym już ustalić dla wszystkich koszt pobytu w Zaniemyślu .
Zapraszam do wątku zjazdowego .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Ostatnio zmieniany: 2018/04/11 20:23 przez Olusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/12 09:32 #111951

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Olusia! Ano myślę cały czas! Na pewno się pojawię, ale nie wiem kiedy! Może w piątek, może w sobotę! Reszta na PW.

Danusiu! Jak zauważyłaś - hamaki mam dwa! Możemy dyndać w dwójkę! Mam w planie jeszcze trzeci, bo mam takie możliwości - jeszcze kilka starych dużych drzew, gdzie można powiesić.

Nelu! Ten sam wyraz ciśnie mi się na usta. Codziennie wyrywam kawałek, walka nierówna! Trochę moja wina, bo zaniedbałam jesienią, miałam tam wkroczyś widłami, ale jakoś czasu nie było, potem zdrowia. Dziękuję w imieniu fotek i tego co na nich jest! :buziak

Wczoraj ciąg dalszy wyrywania podagrycznika. Słowa cisnące się na usta, nie nadają się dla ludzkich uszu. Wyciągałam zwoje korzeni, rozbisurmanionych jak dziadowskie bicze! Pomimo regularnego wyrywania, rozplenił się strasznie. Dagusia poradziła mi, żebym popiołem potraktowała. Już potraktowałam, a one nadal rosną. Ponoć nadaje się do jedzenia, zwłaszcza teraz jego młode listki, ale chyba bym nie potrafiła, taka wściekła jestem.
I wczoraj dalie przeniósł mi synuś z dziewczyną do altany. Trochę się przestraszyłam - tyle tego jest. Przezimowały doskonale, a miałam nadzieje, ze trochę się ich pozbędę! 2smiech Uprzątnęłam pomieszczenie do dzielenia dalii wiec mogę już działać. Najpierw ta kupę podzielę na części: te które chce i te, których już nie chcę.
Potem dam znać bliźnim, co mam do rozdania i zweryfikuję to z ich chciejstwami. Resztę będę dzielić, jak da radę i zaczynam sadzenie.
Czyli kupa do zrobienia!!! 2smiech

Najpierw obiecane zdjęcia techniczne: instalacja wodna (bedzie obudowana drewnianymi panelami)i rurka kroplująca:





Oraz sesja z ciemiernikami:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, inag1, zuzanna2418, Semper, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2018/04/12 18:31 #111981

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko wiosna nie chciała przyjśc a tu teraz mamy wszędzie lato nie wiem ile jest stopni u Ciebie jak w górach 25 think: sucho się zrobiło,przylaszczki cudne a ja ciągle nie mam musze sie wybrać w Pieniny tam rosną i zobaczyć to cudo na własne oczy,krokusów Ci u nas pod dostatkiem ale pszylaszczek brak :blink:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/04/12 18:41 #111983

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
Zawsze marzyłam o hamaku w ogrodzie. A u Ciebie aż dwa , a może i trzy ;) Będę musiała cosik pokombinować. Tylko drzew brakuje wink-3

Instalacja wodna robi wrażenie .

Miłko będziesz już sadzić dalie ??? Ja na razie dalie mam w donicach (tegoroczne zakupy) i w piwnicy (starsze). Ale może rzeczywiście już czas.
Temperatura powyżej 20 stopni :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/04/13 11:24 #112116

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Agusiu! Najpierw muszę je posortować i podzielić. Zajmie mi to kilka dni i jeszcze muszę przemyśleć gdzie i co. Oczywiście wszystko z notesem w ręku i labelkami. Zajmuje mi to dość dużo czasu więc muszę już się wziąć do roboty. Hamak polecam! Można kupić wolnostojące, ale to chyba dość drogie jest. Zawsze można poprosić o prezent ;)

Dagusiu! U nas przylaszczki w lasach nad Warta kwitną. Wygląda to pięknie, ale ja do Warty mam daleko i pracuję więc czasu brak na spacery. Krokusów u nas na nizinach jeszcze nie widziałam kwitnących na dziko więc jesteś szczęściarą! clap

Przede mną pracowity weekend. Zresztą wszyscy będziemy grzebać w ziemi. Ja planuję sortowanie i pierwsze sadzenie dalii oraz cd walki z podagrycznikiem. Muszę posadzić jeszcze rodka, którego wczoraj w biedrze kupiłam, bo rzucili kolejna partię nowych odmian. Nie mogłam się powstrzymać i dokupiłam jedna żurawinę i jedna jagodę kamczacką. Nie wiem po co! :nie_wiem
Kanny też pięknie przezimowały . Maja już piękne kły i można by już je sadzić, ale chyba się wstrzymam, bo boję się przymrozków.

Na dziś:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, VERA, inag1, Semper, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Ogród takisobie 2018/04/13 15:36 #112137

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
Miłko -ja jak doczytałam o podagryczniku ,że jest prozdrowotny- to jak wyrywam to przy okazji coś podjem polewkamax ,hamak pięknie się prezentuje hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/14 11:05 #112273

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
No właśnie wczoraj wieczorem spróbowałam,nawet smaczny, ale trochę piachu przy okazji się najadłam i zgrzytało mi w zębach. 2smiech
Miałam nadzieję, ze dziś podyndam w hamaku po robocie, ale dziś chłodno i wieje więc nici. :(

Od rana już sprzątam, sadzę, grabię w ogrodzie. Końca nie widać. Jagodę kamczacką muszę jeszcze posadzić. Dobrze, ze o niej poczytałam, bo już miałam ją sadzić w najmniej odpowiednim miejscu think: Słońce wychodzi - idę robić dalej.

Zdjęcia zostawiam:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, VERA, inag1, zuzanna2418, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, wojtek

Ogród takisobie 2018/04/14 17:24 #112298

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13858
Instalacja pierwsza klasa, będzie pani zadowolona.
Hamak to wynalazek ponownie odkryty przez nas w ubiegłym roku, uwielbiam!

Ja dziś dom odszczurzam, więc w ogrodzie tylko chwile na fotki i przycięcie róż.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/14 19:45 #112320

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31836
Miłko, chłodno??? U mnie cudownie ciepło :)
Ja walczyłam z podagrycznikiem przez jakieś trzy lata. Wyrywałam wszystko co się pojawiło. Teraz coś tam czasami się pokaże, ale to już ostatnie niedobitki.
Hamak... mam duże drzewa, ale albo jedno na drugim, albo znów za daleko :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/15 21:13 #112466

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Ewa! Już też u mnie ciepło, ale jak pisałam było zimno! Na szczęście pogoda się zmieniła, bo miałam dość! :mur Obiecałam sobie systematyczną walkę z podagrycznikiem, ale już od 2 dni nie robię nic, bo zawsze coś pilnego jest do zrobienia. :(
No tak! Może stojak jakiś postaw? think:

Zuza! No już jestem! Cały czas chwalę swoją połówkę! Jeszcze dołożył obudowę gratis! Będzie nagroda! ;) I zobacz, cały czas jest coś w chałupie do zrobienia! Nas dziś kuzyn wyciągnął z ogrodu, dopiero wróciliśmy! Ja róże przycięłam kilka dni temu, ale roboty jeszcze sporo zostało. Opryski zaraz trzeba zacząć, podagrycznik czeka, muszę trochę linię kroplującą poprzykrywać igliwiem. Cały czas coś. Na szczęście już ostatnia pryzma kompostowa rozsypana, a pozostałe przerzucone.

Weekend pod hasłem siania i dalszego porządkowania. Był też czas na zdjęcia, to dało mi największą przyjemność. Kupiłam nowe lampiony w Kauflandzie, ale kolory trochę neonowe... think:



Ogród galopuje! Przyznaję, że zdjęcia wczorajsze, dzisiejsze są bardziej rozwinięte, zresztą, co ja Wam będę pisać! Wszystko wiecie!

Zaczęła ułudka


Jefersonie (dziś już się rozwinęły)



Johann Strauss






Kolejny pierwiosnek, którego lubię!


Znalazła się cieszynianka hu_rra
Ostatnio zmieniany: 2018/04/15 21:16 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Elżbieta, zanetatacz

Ogród takisobie 2018/04/15 21:17 #112468

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Miłeczko cudnie u Ciebie i jeszcze te Twoje fotki :bravo my tez weekend mieliśmy bardzo pracowity a wieczorami grill :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.196 s.