Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2018/04/15 22:06 #112493

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Pozbieraj proszę ze swojej niebieskiej Jefersonii nasionka recourse
Lampiony fajne, kuszą mnie też takie do ogrodu ale mój M nie lubi takich ozdobników i nie potrafię go przekonać :dry:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/16 06:38 #112527

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7002
Miłko wspomniałaś o opryskach, a konkretnie co będziesz pryskać?
Ja pryskałam Previkurem rododendrony na fytoftorozę i agrest na mączniaka. Zamierzałam jeszcze zrobić oprysk miedzianem, ale jakoś przegapiłam, teraz chyba już za póżno. question
Zdjęcia jak zwykle wyjątkowe, a ta różowo- czerwona kokorycz za każdym razem kiedy ją pokazujesz, powoduje, że gęba nie może
mi się domknąć. :kocham
Ostatnio zmieniany: 2018/04/16 06:40 przez Elżbieta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2018/04/16 10:05 #112566

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43402
Elu! Topsinem wiśnie i śliwy na choroby grzybowe będę pryskać. Powinnam teraz, ale albo silny wiatr albo deszcz. Czekam na odpowiedni dzień. Może jutro, jak nie będzie padać. Miedzianem pryska się jakoś wcześnie, kiedyś robiłam regularne opryski, ale ostatnio zawsze się zagapię.
Dziekuję! :buziak Cieszę się, że zdjęcia Ci się podobają. Dla Ciebie pewnie jedne z ostatnich zdjęć kokoryczy.



Wiesiu! W zeszłym roku też chyba prosiłaś think: Ale chyba nic nie znalazłam, albo za późno patrzałam. Postaram się vishenka
U mnie tez małżonek stwierdził, ze te zielone lampiony mu się nie podobają. Może się przyzwyczai, a może nie, wtedy ściągnę.

Danusiu! Weekend sprzyjał pracom. Ale już wyhamowałam i tylko lekkie prace robię, ciężkie pozostawiłam panom. Ja tak trochę jak jaśnie pani się przechadzam i trochę wysiewam. Potem będzie robota z wysadzaniem tego co zeszło w doniczkach (takie tam cynie, aksamitki, kosmosy i słoneczniki).

Wczoraj planowałam krzątaninę w ogrodzie do wieczora. Kaczka miała być na obiad (tylko wrzucić do piekarnika, niewiele roboty), ale nie kupiłam pyzów do niej (chodzi o tzw kluski na parze - info dla nie-Wielkopolan). Wyszło na to, że powinnam zrobić własnoręcznie, ale już tego mi się nie chciało. Na szczęście kuzyn zaprosił nas na obiad i trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno. Ale też się zrelaksowałam i wypoczęłam podczas popołudnia.

Na dziś:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, edulkot, VERA, inag1, zuzanna2418, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz

Ogród takisobie 2018/04/16 10:34 #112570

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7002
Miłeczko, dziękuję za odpowiedż odnośnie oprysków i za kokorycz. :buziak
Twoje zdjęcia nie mogą się nie podobać. Na widok przylaszczek w zestawieniu z zawilcami aż się uśmiechnęłam, a w duszy zrobiło mi
się tak ciepło i jasno. Ostatnie zaś, to chyba zbliżenie szafirka ? - niesamowite. recourse
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/16 20:45 #112685

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Miłeczko śliczne fotki zawilców a szafirków :bravo jak nie będzie padało to jutro muszę fotki porobić bo przez te ostatnie wieczne prace to nawet nowych nie robiłam a tyle się dzieje :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/17 19:50 #112884

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10514
Bierzesz się za sadzenie dali ? Powinnam być 01.05. w botaniku ale bliżej południa ,
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/17 20:05 #112894

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13811
Kaczka z pyzami... mniam mniam! Taki nieogrodowy komentarz, ale Ty wiesz, że my to danie bardzo lubimy :)
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/17 20:39 #112907

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Kaczka nie ale pampuchy z Wielkopolski chętnie :mniam dawno temu zdarzało mi się jadać w Poznaniu, sama robic nie będę :nie byłyby podkarpackie wtedy a nie wielkopolskie 2smiech
Co z sadzeniem dalii? zawsze pakowałam w doniczki w marcu, hartowałam a teraz czekam, nawet nie patrzę w jakim stanie są, trudno za 2 tygodnie posadzę karpy w gruncie gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/18 09:57 #112993

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43402
Ewa! Dalie sortuję, dzielę i przygotowuję do sadzenia i wysyłki.Ostatnio mało mam na to czasu więc idzie mi to jak po grudzie.

Zuza! Kiedy będziecie w Poznaniu? Dajcie znać kilka dni wcześniej - będzie kaczka!!!

Dla Was moje pyzy:




Olusiu! Powoli się biorę! Ja w Botaniku będę od rana wczesnego, bo paprocie chcę obfocić, ale będę na pewno kilka godzin, póki się tłum nie zrobi!

Masz rację Danusiu! Czas teraz jakby szybciej leciał, a prac wiele. Ja też nie zawsze mam czas robić zdjęcia, a lubię mieć spokojny do tego czas... Dziękuję! :buziak

Elu! Opryski właśnie dziś rano zrobiłam. Wolę, jak małżonek to robi, bo ja często mylę proporcje, jestem słabsza i w ogóle, ale on ma też dużo pracy po robocie. Własnie kończy instalacje wodne w ogrodzie. Wczoraj zamontował programator do nawadniania. Fajnie! hu_rra

A zlewik za tują wygląda tak:



A tak mi przykleił poidełko do stalowego stojaka:




Tulipany Purissima w odmianach:





Exotic Emperor


Brunera
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, piku, edulkot, Olusia, VERA, zuzanna2418, Elżbieta, zanetatacz

Ogród takisobie 2018/04/18 18:01 #113018

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Ale dużo śliczności wypatrzyłam u Ciebie Miłeczko :kocham aż przyjemnie pooglądać .Poidełko bardzo gustowne ,też się rozglądam za jakimś fajnym ,ale jakoś nic mi w oko nie wpada .Póki co ,stawiam w ogrodzie stare konewki ,których nie używam i napełniam je wodą .Codziennie wodę wylewam pod rośliny a nową nalewam . Ptaki ja piją i nawet się kąpią ,widok bardzo zabawny :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/18 21:11 #113060

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Miłeczko super Ci M obił ten zlew a poidełko super :bravo mój w stawie porobił z kamieni takie tunele żeby rybki miały się gdzie chować a ja na wierzch położyłam konary co były przedtem w stawie i jeden kamień który troszkę ma kształt jak poidełko :) fotki tulipanów jak zwykle piękne u mnie w tym roku tylko niewielka ilość zakwitnie.
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/19 09:08 #113178

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43402
Danusiu! Fajnie że pomyśleliście, żeby rybki miały komfort. Będą miały jak w naturze. Ja w swoim kociołku miałam kiedyś gupiki, żeby wyjadały larwy komarów. Ale wstyd się przyznać, bo jak likwidowałam jesienią kociołek - już ich nie było... think: a chciałam je oddać na zimę koledze...
A z tulipanami poczekaj, bo na moich późnych dopiero liście wyłażą...

Nowinka! Uważaj tylko, żeby ptaszki się nie utopiły. Znam takie historie, zwłaszcza jak młodzież z gniazd głupiutka wyleci!
Cieszę się, że Ci się śliczności jakieś podobają. :buziak

Wczoraj byłam u koleżanki w ogrodzie. Było cudownie, pogoda dopisała, porobiłam zdjęć, ale pokażę później, bo jeszcze nie ściągnęłam.
Na dziś:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz

Ogród takisobie 2018/04/19 12:57 #113209

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Znowu napasłam oczy artystycznymi zdjęciami :woohoo: wykonanie cudna a i obiekty focone równie cennej urody clap
Buchty to mi się kojarzą z przetworami jagodowymi i masełkiem czyli na słodko, a do kaczki to kluski śląskie oczywiście i modro kapusta :mniam
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/04/20 08:03 #113320

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5589
Piękne zdjęcia, ale Ja to najbardziej chciałbym zobaczyć jak sie gimnastykujesz przy ich robieniu :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/20 09:26 #113334

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43402
Oj Jureczku! Pozy przyjmuję dziwne... Takie jak np TU.

Dziekuję Ci Majeczko! Bardzo się staram i sprawia mi to radochę. Póki jeszcze kucnąć i kleknąć mogę... gwizdac Na słodko jeszcze nie jadłam, ale od dzieciństwa jadam z kaczką lub innymi sosami z mięsem. A jako dodatek buraczki! kapusta tez pasuje, ale moi nie za bardzo chcą jeść, a mi nie zawsze chce się robić.

Wczoraj kupiłam sobie węża takiego, co się rozciąga. marudziłam, że drogo, ale mąż powiedział, że już dawno powinnam sobie kupić. Lekki, długi, sięga tam gdzie trzeba! Dziś idę kupić drugi! hu_rra
Wczoraj posadziłam pierwsze kanny, bo stały na tarasie w niebieskim worku i mnie strasznie wkurzały, fenszuj mi psuły. Dziś planuje cd sortowania i dzielenia dalii, ale obserwuję u siebie lekką niechęć do tej czynności. Chyba naprawdę mam ich za dużo :mur
No i oczywiście kolejna walka z podagrycznikiem, znów wyrwałam kilka dm2... 2smiech

Na dziś:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, VERA, Elżbieta, zanetatacz

Ogród takisobie 2018/04/20 11:19 #113351

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Tulipany prześwietlone słońcem jak lampioniki, po prostu cudne :kocham
A rozciąganego węża też chciałam kupić al mój M tak marudził że to tylko taki gadżet i na pewno zaraz się popsuje że dałam spokój krecigl . Ciekawa jestem jak u Ciebie będzie się sprawował think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/20 11:40 #113353

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13811
Urzekające fotki tulipanów. :woohoo:
A z rzeczy praktycznych ten zlew ładniejszy niż u mnie w kuchni 2smiech
Na widok pyzów mam ochotę dziubnąć widelcem w monitor :mniam
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/20 15:22 #113367

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Miłko, zdjęcia jak zawsze :kocham
A pampuchy też uwielbiam, ale jak Majka, na słodko. Twoje wyglądają tak apetycznie, że aż ślinka cieknie :mniam :mniam :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/20 22:50 #113441

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20853
Miłko -ach te zdjęcia-cudowne są zdziwko zdziwko zdziwko a podagrycznik to i moja zmora....
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/21 18:18 #113506

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Jak Jurek zapytał o pozy przy fotografowaniu, to zaraz mi się przypomniało właśnie to Twoje zdjęcie. 2smiech
Twoje zdjęcia już tyle razy chwaliłam, że tylko napiszę, że znowu och-ałam i ach-ałam. ;)
Napisz coś więcej o tym wężu. Gdzieś mi mignęła taka reklama pomarszczonego węża. O niego chodzi ? Też chciałabym zmienić wąż na jakiś bardziej przyjazny ogrodnikowi. wink-3 Mam taki zwykły, który się co chwilę łamie i woda przestaje lecieć. Możesz napisać, gdzie to cudo kupiłaś ? Może zdjęcie poglądowe ?
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.230 s.