Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2018/04/21 23:12 #113563

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14460
  • Otrzymane podziękowania: 43373
Inuś! :buziak Nie każdy pamięta i oglądał te zdjęcia! Im starsza jestem tym śmieszniej to wygląda, a ja pozycje wybieram coraz bardziej niesamowite. 2smiech
Wąż fajny! Lekki i pod wpływem ciśnienia się wydłuża... wink-3 A potem świgasz w kąt bez zwijania i fajnie jest! Żałuję, ze nie kupiłam go wcześniej.


Żanetko! :buziak Chwasty są naszą zmorą, ale co byśmy robili, gdyby ich nie było!!! 2smiech

Ewka! :buziak Zawsze można polać sosem ... malinowym! :mniam

Cieszę się Zuza, że zdjęcia się podobają! No i zlew też! Muszę powiedzieć Maciejowi, będzie się cieszył!
A na pyzy jesteśmy umówione!!! cook

Wiesiu! :buziak Wąż jest cudowny, lekki i się sam zwija. Koleżanka ma kilka lat i nic się z nim nie dzieje. Polecam!


Dziś kończyłam sortowanie i zaczynałam sadzenie dalii, jestem zmordowana! Napisze więcej po weekendzie, bo padam na pysk.
Zostawiam kilka zdjęć:










Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, Krzysia, edulkot, Semper, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa

Ogród takisobie 2018/04/22 14:57 #113598

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20834
zdziwko zdziwko zdziwko -to zdjęcie z pajęczyną ,a poskrzypki znowu sex uprawiają krecigl ,jakby ich mało było 2smiech
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2018/04/22 14:58 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2018/04/22 20:44 #113707

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14460
  • Otrzymane podziękowania: 43373
Żanetko! Mają chociaż miłe okoliczności przyrody! 2smiech Już wszystkie ze zdjęcia są na wiecznych łąkach! :burza

Cieszę się, że zdjęcia Ci się podobają! Zawsze się cieszę! :buziak

Dziś ciąg dalszy sortowania i sadzenia dalii.Jutro zamykam konkurs Miss Cebula 2018 i uruchamiam ankietę do głosowania więc będzie trochę roboty. Musze przypomnieć sobie, jak to się robi.
Pokazany wcześniej zlew nabrał dziś urody, bo małżon znalazł jakieś haczyki, okucia po dziadku i poprzykręcał. Zawisły na nim też takie małe doniczuszki z rozchodnikiem i dąbkiem, ale po wsadzeniu podwiędły więc były niefotogeniczne. :( Jak będą ładniejsze, zrobię im zdjęcie.

Jestem skonana, posadziłam tylko 20 dalii, a już ledwie żyję. To planowanie więcej pochłania energii i czasu niż samo sadzenie a i tak potem okaże się, że źle coś posadziłam.

Na dziś:

Kupiłam paprocie, nie pamiętam jakie, ale ładne są!





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Krzysia, edulkot, zuzanna2418, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa

Ogród takisobie 2018/04/22 21:06 #113716

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Miłeczko przepiekne wszystkie fotki ajk zwykle :bravo węża takiego mam od zeszłego roku i jestem nim zachwycona :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/04/22 21:58 #113738

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
No widzę, że tym razem poskrzypce nie darowałaś :lol: . A paprociowanie bardzo mi się podoba, pokaż jak będą już na miejscu docelowym :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/04/23 09:57 #113784

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14460
  • Otrzymane podziękowania: 43373
Wiesiu! Rozłożyłam jakiś papier pod koroną i jednego po drugim zgniatałam. Żal strasznie, ale co zrobić! Ale ja tu z poskrzypka walczę, a sama podczas wyrywania podagrycznika jedną koronę sama wyrwałam. :mur

No właśnie Danusiu! Nie plącze się, nie łamie, nie trzeba zwijać, mało miejsca zajmuje. Jestem zadowolona. Brakuje mi jednak paru metrów, żebym mogła do końca ogrodu z nim przejść, ale i tak to cudo!

Dziś po południu znów zapowiadają deszcze i burze. Może jednak się prognoza zmieni, bo muszę dalie dalej sadzić. Z 70 sztuk mi jeszcze zostało think:
Od wczorajszego popołudnia głowa mnie boli i przymulona strasznie jestem, cięzko się mysli i pracuje. Kawa nie pomogła, tabletki też. Musze czekać cichutko az mi przejdzie! :(






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, inag1, Elżbieta, zanetatacz

Ogród takisobie 2018/04/23 14:05 #113808

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
To reklamę tego właśnie węża oglądałam, jak jest taki dobry to muszę poszukać , pewnie w jakimś markecie dostanę.
Jak nie chcesz dzisiaj deszczu, to dmuchnij w moją stronę, bo wyraźnie widać , że chmury sobie idą prościutko do Poznania a mnie jak zwykle ominą. :angry: wink-3
A zdjęcia ... :bravo
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/04/24 08:53 #113957

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Ale sobie sprawiłaś szalonego węża ,chyba sam będzie podlewał wink-3 mój stary też przydałoby się wymienić ,bo już wysłużony bardzo .Piękne tulipany ,te białe papuzie ,strasznie lubię takie :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/04/24 10:36 #113968

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14460
  • Otrzymane podziękowania: 43373
Nowinko! Prawie tak jest! Jest tak lekki i ten pistolecik taki fajny, że jakby sam podlewał... ;)
Nawet nie wiem, jakie to tulipany te papuzie. Miał być Apricot Parrot, a wyszło coś zupełnie innego! Jak zwał, tak zwał! Podoba mi sie i jest dość fotogeniczny!



Ina! Dzięki! :buziak Deszczu chcę! Teraz fajnie pada, niegwałtownie, wieczorami i nocą, w dzień pogodnie i ciepło, wszystko rośnie jak głupie! U mnie tez czasami tak bywa, ze wszędzie pada, tylko nie u mnie. Okoliczne jeziora rozwiewają chmury i 3 km ode mnie pada, a u mnie susza. Taki mamy klimat...;)

Wczoraj posadziłam pierwsze pomidorki hu_rra Dziś kolejne będę sadzić. I dalie jeszcze będę dzielić. Zostało mi ok 70 sztuk, ale dam radę w kolejnych kilka dni. Muszę zweryfikować miejsce, bo nie wiem, czy mam sadzić luźno, czy ciasno. Zawsze się z tym miotam!

Na dziś:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, edulkot, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz

Ogród takisobie 2018/04/24 13:11 #113980

  • Łodyga
  • Łodyga Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 298
  • Otrzymane podziękowania: 721
Miłeczko jak widzę Twoje zdjęcia to popadam w coraz większe kompleksy :bravo :bravo

Chyba przygotowujesz się na upalne lato i nowa linia kroplująca i nowe węże, Wąż fajny, też taki oglądałam a kupiłam jakieś ciężkie ustrojstwo, jedyny plus, że nie załamuje się tak jako poprzedni. Teraz żałuję :glupek ale bałam się, że będzie się przecierał i dziurawił na betonowej kostce.
pozdrawiam Krystyna :)
ONZ czyli Ogród Na Zielono
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/24 14:55 #114000

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13810
Czyli sadzimy dalie? Właśnie się zastanawiałam kiedy można ruszać z tym koksem...
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/24 19:36 #114027

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2766
  • Otrzymane podziękowania: 7327
Miłko, zdjęcia bossskie :bravo rośliny na nich ujęte też :kocham zwłaszcza tulipany. Właśnie odkryłam, że nie mam jasnych, a one szczególnie wpadły mi w oko.

Z wężem ogrodowym chyba wszyscy mają jakieś historie 2smiech nasz stary był idealny, ale mąż go pociął na kawałki, bo wtedy takich potrzebował, po mojej reprymendzie stwierdził, że można kupić nowy, niestety ten nowy, mimo podobieństwa, okazał się wyjątkowym bublem. Kiedy więc zaczął sikać w kilku miejscach nawet się ucieszyłam, kupiłam gruby, sztywny, taki, który się nie załamuje i nie dam rady nim manewrować :diabelek . Znowu go pocięliśmy, jeden ułożyliśmy pod tujami, drugi z drugiej strony domu i podłączam się do nich, albo ze studni, albo z wodociągu. Potrzebuję jednak czegoś wygodnego do biegania między roślinami. Leszek już mnie namawiał na taki rozciągliwy, ale się opierałam.
Miłko, po Twojej rekomendacji pewnie go nabędę recourse .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/24 20:55 #114041

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Miłeczko ale ślicznie a te fotki z tulipanami no normalnie mnie załamujesz ni jak mi nie chcą ładnie wychodzić.
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/25 11:59 #114157

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14460
  • Otrzymane podziękowania: 43373
Danusiu! Jak się zobaczymy, to zdradzę Ci kilka sekretów, ale na ucho Ci powiem! wink-3 Ala ja mam sprzęt profesjonalny i siłą rzeczy zdjęcia przy tej optyce wychodzą bardzo dobrze. Czasami mi wstyd, ze wyjdzie coś nie tak, bo tu już muszę mieć wysokie wymagania do siebie. Trochę tak jest, że mając sprzęt, znając zasady, trzeba się nieco skupić. Nie ma taryfy ulgowej! I podpatruj! Koniecznie! Spróbuj zrobić takie zdjęcia, jakie Ci się podobają. Kilka ujęć, nie żałuj! Pamiętaj! Zdjęcia "same" nie wychodzą!!! :buziak

Krzysiu! :buziak Dzięki!
Mój mąż właśnie miał taka argumentację, że potrzebuje starego węża, żeby go pociąć na kawałki i mam sobie kupić właśnie te, bo są leciutkie. Więc się nie opieraj! (no może o szafę albo pralkę) I kup sobie właśnie taki!

Ruszaj Zuza! Ja na razie jeszcze w połowie nie jestem. Dziś mam zamiar kolejnych 10-15 posadzić. jeszcze muszę w międzyczasie dzielić i szykować paczki. :mur

Krysiu! Ino mi bez kompleksów proszę! Już powyżej Danusi wszystko wyjaśniłam. Łap światło i kolory! W zasadzie nie muszę Tobie mówić tego, bo łapiesz! :slonko A wąż możesz zawsze sobie kupić drugi! gwizdac

Dziś zamierzam sadzić kolejne dalie, ale zapowiadają deszcz i burze. Ma do mnie przyjechać Kluseczka. hu_rra Nie wyciągnęłam jeszcze mieczyków. Nie wiem, czy je posadzę, bo w zeszłym roku były kiepskie, jakiś grzyb je zaatakował. Nie dość,z e nie zaprawiłam cebul, to jeszcze było pochmurnie i deszczowo jak kwitły. Zakwitła jabłoń - jest taka piękna, ale było pochmurno więc jej nie sfociłam, może dziś zdążę przed deszczem.

Na dziś:






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, edulkot, Pani Bestia, zuzanna2418, Elżbieta, nelu-pelu, Danusia

Ogród takisobie 2018/04/26 10:26 #114365

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14460
  • Otrzymane podziękowania: 43373
Sadzenie dalii stoi. Na dziś też zapowiadają deszcz. Ale przede mną tydzień wolnego wiec ogarnę wszystko. Mam jeszcze do posadzenia kilka worków kann i karton mieczyków (zaprawić je muszę). Wychodzą hosty i trawa stała się soczyście zielona. Ten okres chyba wszyscy lubią najbardziej, a ja oprócz późnego lata, kiedy to dalie maja swój festiwal.
1 maja spotykamy się w ogrodzie botanicznym w Poznaniu. Będzie kiermasz i jeśli będzie pogoda, zamierzam porobić zdjęcia wychodzących paproci.
Wszystkich namawiam serdecznie do odwiedzenia botanika, choć zawsze w południe robią się dzikie tłumy. Ja jestem o poranku!

Na dziś:






Ostatnio zmieniany: 2018/04/26 19:17 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Krzysia, edulkot, Elżbieta, Danusia

Ogród takisobie 2018/04/26 17:12 #114409

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Jeżeli się wybiorę do botanika, to muszę pamiętać, żeby patrzeć pod nogi , coby Ci krzywdy nie zrobić. ;) Co sobie przypomnę Twoje pozy, to pękam ze śmiechu. wink-3
Zdjęcia jak zwykle .... :bravo
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/04/26 18:11 #114426

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9995
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Ach Ty artystko clap clap clap
Roboty z daliami Ci nie zazdroszczę nic a nic, mieczyki dawno sobie odpuściłam. Po ostatnim wykopywaniu wcale nie starych liliowców i z konieczności ich dzieleniu zaczęłam bardziej doceniać róże, człek raz posadzi i ma spokój na całe życie, albo róży albo swoje 2smiech
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/04/26 18:39 #114431

  • kluska
  • kluska Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 113
  • Otrzymane podziękowania: 227
Dziękuję Miłko za wczorajsze popołudnie :). I za dalie oczywiście! Jeszcze tylko jeden dzień i zaczynam najfajniejszy weekend roku - wyjątkowo długi. I przyjechały dzisiaj jeszcze róże z Floribundy. Będzie się działo! Ale tulipany masz naprawdę obłędne - zazdraszczam!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/04/26 19:52 #114454

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Miłko, choć ja zdecydowanie wolę pełnię lata, to właśnie dziś, po deszczu, patrząc przez okno na mojego najzwyklejszego klona, pomyślałam sobie, że zieleń nigdy później nie jest tak pięknie zielona jak teraz :)
Jak przeczytałam ile jeszcze masz do sadzenia, to aż się zmęczyłam ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/04/26 20:20 #114468

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7002
Miłko, powtarzam się, ale zdjęcia jak zawsze przecudne. recourse
Fantastyczne zestawienie białego lampionu i kwitnącej wiśni. :kocham
Powiedz proszę co to są te białe pełne kwiatuszki - nad lampionem. Czyżby to była gałązka jakiejś odmiany wiśni albo czereśni. think:
Tulipany najbardziej podobają mi się białe. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.210 s.