Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2018/06/11 11:17 #121576

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13810
W identyfikacji host mam raczej więcej porażek niż sukcesów, ale zerknij na Curly fries lub Hacksaw. Może któraś z nich?
Zawołanie zapożyczone od Magdy Gałęzi, która na Fb ma coś w rodzaju bloga Miłozwierz. Lubię jej styl pisania i poczucie humoru :)
Mam nadzieje, że strumyczek z nosa wysechł! .
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/12 10:22 #121713

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43380
Zuza! Nie przejmuj się! Jeśli chodzi o hosty - uwielbiam je i mam nieco, ale nie mam spinki, żeby znać każdą po imieniu. Ta hostę dostałam od koleżanki, która ma setki host i innych pięknych kolekcjonerskich roślin. A ona też nie wszystkie nazwy ot tak pamięta. Dostałam, bo chciałam, bo była piękna. Może być to Hacksaw, ale może być to coś bardziej wyrafinowanego think: Nie mam pojęcia!
Strumyczek z nosa wysechł, bo spadł deszcz i wczoraj już mogłam wyjść do ogrodu. Po kilku godzinach pobytu w ogrodzie nie musiałam nawet się wysmarkać.

Szykują mi się zjazdowi goście na niedzielę hu_rra Trochę muszę posprzątać i jeden hamak naprawić gwizdac Wczoraj trochę popieliłam, już się dało! Najwyższy czas, żeby floksy sznurkiem obwiązać. Moje mają już spore kępy. Cześć mi się wysiała i rozrosła w liliowcach więc na jesieni czeka mnie rozsadzanie (odłożyć Zuza dla Ciebie do wiejskiego?) i porządkowanie. Teraz to fajnie wygląda więc nie będę szargać. Zaczynają kwitnąć liliowce, ale jakoś nie zdążyłam zrobić im zdjęcia. może dziś... think:

Na dziś:

Jeszcze jeden martagon mi zakwitł



Rutewka żółta


Róża New Zealand



Ostatnio zmieniany: 2018/06/12 10:25 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, zuzanna2418, Semper, zanetatacz


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2018/06/12 12:09 #121728

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9995
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Ty się tak nie spinaj bo goście nie przyjadą na kontrolę tylko żeby poznać Ciebie i z grubsza poznać Twój prawdziwy ogród a nie jakąś wypucowaną szkółkę teacher
Na taką alergię zdecydowanie polecam tabletki Hitaxa, rozpuszczają się w ustach i bardzo szybko przechodzą pierwsze objawy, mam ciągle przy sobie bo nigdy nie wiadomo co i skąd powieje zwyc
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie

Ogród takisobie 2018/06/12 14:07 #121743

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Miłeczko ślicznie u Ciebie więc bez sprzątanie wszyscy będą zachwyceni :) martagona szt jeden kupiłam ale nie wyszedł za to lilie w tym roku nawet te o których zapomniałam mają pączki wink-3 na rutewkę białą jeszcze czekam ciekawe czy w tymr oku zakwitnie bo w zeszłym strajkowała to zmieniłam jej wiosną miejsce,zobaczymy czy pomoże :tup
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/06/13 13:29 #121872

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43380
Danusiu! I jeszcze ja mam być zachwycona z wizyty wiec muszę trochę ogarnąć. Przynajmniej mam pretekst, żeby się wziąć do roboty.
Moje martagony po posadzeniu pierwszy sezon miały tak samo, rosły byle jak, nie kwitły i coś je zjadło think: A rutewke kupiłam w jakimś markecie zupełnie nieświadoma, ze to takie duże urosnie 2smiech

Majeczko! Mój ogród nigdy nie będzie wyglądać jak szkółka. Zupełnie to nie mój styl! Po katach rosną pysznie pokrzywy, jasnoty, glistniki! I oczywiście wszędzie się sieje melisa. Ale nie cierpię jak podagrycznik zjada mi dalie lub liliowce. Trzeba wyrwać chwasta!!! :angry:
A po deszczu alergia mi przeszła! jestem naprawdę szczęśliwa! Ale muszę się zaopatrzyć w ten specyfik, bo może mnie jeszcze dorwać.

Wczoraj było piękne popołudnie! Poszłam na 1,5 godzinki na kije i zaiwaniałam w promieniach zachodzącego słońca. Potem coś zjadłam i pobiegłam do ogrodu. Dziubałam sobie, dopóki komary nie zaczęły ciachać. Niestety pomimo deszczu, musiałam uruchomić podlewanie, bo już wszystko wyschło.

Na dziś:
Czosneczki kwitną!




I zaczęły liliowce:




Za domem w doniczuszkach:

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, Semper, zanetatacz

Ogród takisobie 2018/06/14 11:18 #122010

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
U mnie liliowce jeszcze nie zaczęły ,pączki dosyć ścisłe .Ale może to i dobrze ,tak szybko wszystko przekwita :( Rutewka żółta ,jak ma dobre warunki to rośnie do nieba ,olbrzymka .Ja musiałam taką oddać ,druga rośnie w piachu i jest o połowę mniejsza :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/06/14 14:27 #122022

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43380
Nowinko! Gdybym ja to wiedziała, posadziłabym ja inaczej, ale już wrosła w krajobraz i już nic nie będę z nią robić.
Liliowce lubię, ale bez entuzjazmu. Właśnie dlatego, ze kwiat taki nietrwały, czasami nie nadążam ze zdjęciami i potem widzę, że są takie, które nie mają w ogóle żadnego zdjęcia. 2smiech

Prawdopodobnie jutro będę miała kamień do rozsypania przed posesją. Straszne się robią tam kałuże, mamy wiecznie błoto w garażu, a tam przecież studio fotograficzne :mur Właśnie Majka Franusoiwa wymyśliła, że niedzielni goście ze Zlotu pomogą nam go rozrzucić! 2smiech jak nie zdążymy tego zrobić jutro i pojutrze, pewnie zaprzęgniemy siły! 2smiech

Na dziś:

Zaczyna kwitnienie makleja od Olusi. tepiłam ja w zeszłym roku i pewnie bede ja tepic i w tym roku, ale ona i tak wylezie. Ale fotogeniczna jest bestia:





Moje powojniki włoskie:

Mikelite:



Polish Spirit


i inne takie tam

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, Semper, nowababka, Olga1234, zanetatacz, a.nia

Ogród takisobie 2018/06/14 14:47 #122023

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9995
  • Otrzymane podziękowania: 22871
To dobry pomysł z tą robotą dla gości zwyc najpierw się napracują a potem mogą się gościć wink-3
Z liliowcami też tak mam, posadziłam bardziej dla liści niż dla kwiatków bo zbyt szybko przekwitają B)
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/06/14 17:48 #122029

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Miłko, nie spinaj, nie spinaj. Zobaczysz, będzie dobrze, a ja tylko mogę żałować, że mnie nie będzie wśród Was

U mnie liliowce tez już zaczęły kwitnienie, czekam teraz, żeby nowe się rozrosły.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/14 20:17 #122071

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Miłeczko to będzeimy Was duchowo wspierać przy tym rozrzucaniu rotfl a łopat sobie naszykuj w razie czego 2smiech
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/14 20:22 #122073

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13810
Tak tak! Odkladaj! Floksów w wiejskim nigdy za dużo! Dzięki, że pomyślałaś!
Miłej imprezki w zacnym towarzystwie!
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/14 20:57 #122085

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
I ja żałuję, że nie poznamy się w realu :( makleja trudna do wytępienia dlatego daj jej rosnąć i pokazać urodę a liście ma bejeczne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/14 22:27 #122099

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Miłeczko, jak wiesz, uwielbiam Twoje zdjęcia. Może kiedyś i mi uda się zrobić takie
Na razie zbieram na aparat. A potem pomyślę o kursie, bo sama raczej nic nie wymyslę
Pierwsza dalia zakwitnie u mnie lada gwizdek, ale nie mam pojęcia która, bo zapomniałam znaczników wstawić :mur
Będziesz identyfikowała :)
U mnie też część dali zeżarły ślimaki. Wytoczyłam wojne i wokół nich rozsypałam granulki. Żądnych innych roślin mi nie zniszczyły.
Tak samo toczę wojnę z mrówkami. Ile one mi piasku spod schodów wyniosły krecigl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/15 13:12 #122147

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2929
  • Otrzymane podziękowania: 5603
takasobie napisał:

Nie wiem jaka to hosta, ale się dowiem

Looknij tu: Pineapple Upsidedown Cake
Ostatnio zmieniany: 2018/06/15 13:12 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/15 22:39 #122183

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43380
Sibciu! Chyba aż tak wyrafinowana nie jest! 2smiech Rozmawiałam dziś z Majeczką, która mi dała ta hostę i raczej jest za Hacksaw. Ona, choć ma w kolekcji sporo host, jakoś już nie przywiązuje wago do nazw. :lol:

Gosiu! Na pewno zrobisz niejedno piękne zdjęcie! Wiesz, ze to zależy od sprzętu,a ja mam dość dobry więc wstyd było by robić złe zdjęcia. Ale cały czas się uczę. Z identyfikacjami to u mnie różnie. Kiedyś się w tym specjalizowałam, a teraz odpuściłam. wink-3
A ze zwierzyną jest tak : jak nie da się zwalczyć - trzeba pokochać! 2smiech

Dziękuję Ewa! Jestem tego samego zdania :buziak

Zuza!
U mnie strasznie się floksy rozbisurmaniły :mur Sporo do rozdania! A do wsi pasują jak ulał! Dzięki! Jutro trochę porobię w ogródku, ale pojutrze - będę się lansować na całego! wink-3

Danusiu!
Wszystko rozrzucone. Trochę zabrakło, nie przewidzieliśmy tego, ze jeszcze z 1m3 by się przydał :mur

Ewka! Nie martw się, potem nadrobisz! ;) Liliowce potrafią w dobrych warunkach rozrosnąć się błyskawicznie. Trzymam kciuki!

Majeczko! Już nie ma roboty dla gości! :( Kamień rozrzucony! Pan był taki dobry, że zrzucił po kawałku więc roboty nie było wiele hu_rra Ale ramiona czuję!


Jak wspomniałam - kamień przed posesją rozrzucony. Trochę się dziś po ogrodzie pokrzątałam, ale tak spokojnie - miło było! Wzięłam wolne więc nie było problemu.
A dziś przyszedł pan i pokazał projekt przyłącza do kanalizacji. Mają w przyszłym roku zacząć budowę. Ciągnie się to od lat i już przestałam wierzyć, że kiedykolwiek to się stanie.

Trwa Zlot. Nie ma mnie niestety na ognisku, żałuję bardzo, ale nie wszystko można mieć :nie

Na dziś:




A tak wygląda mój licznik gazowy! Spróbujcie odczytać zużycie! 2smiech




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, Olusia, inag1, Semper, zanetatacz, a.nia

Ogród takisobie 2018/06/17 17:38 #122287

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10514
Miłko , czy najazd jeszcze trwa ? Czy żyjesz ? Powstało zamieszanie bo Admirał został pomylony z Komandorem : :mlotek .
Poruszyłam Majeczkę i Jolę :czarownica ale dobrze , że skończyło się dobrze !
Ale zrób coś z tym bo te dwie ostatnie panie nie znają Twojego adresu , wink-3
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/17 18:36 #122293

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43380
Panie trafiły szczęsliwie! Mam popsutego kompa. Usiłuję zapanować nad sytuacją, ale zdjecia ze spotkania nie wcześniej jak jutro.
Bardzo sie cieszę, ze mogłam gościć uczestników zlotu. Nieprędko będzie taka okazja. Wszystkim serdecznie dziękuję za prezenty, miłe słowa, za samą obecność w moim ogrodzie i jestem szczęśliwa, że mogłam poznać osobiście kilka nowych osób .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, nelu-pelu, e-genia

Ogród takisobie 2018/06/17 18:49 #122295

  • e-genia
  • e-genia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2349
  • Otrzymane podziękowania: 7559
MIłko dziękuję że mogłam poznać Cię osobiście . :buziak


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Efkaraj, takasobie, edulkot, inag1, Dagusia, zanetatacz, Danusia

Ogród takisobie 2018/06/18 09:46 #122342

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43380
Zdjęcia ze spotkania wrzucę potem do wątku zjazdowego. Tak chyba będzie lepiej! Zresztą nadal mam problem z kompem, gdzie zrzuciłam zdjęcia.

Po upalnej i dusznej niedzieli w nocy popadało! Taka jestem szczęśliwa! Nie wierzyłam sąsiadce i wieczorem jeszcze podlałam rodki (po przeglądzie przez Monikę th stwierdziłam, że muszę o nie bardziej zadbać).
W takim mokrym podłożu będę mogła posadzić prezenty! hu_rra
W ogóle wizyta Forumków nastroiła mnie bardzo optymistycznie! Taka podbudowana jestem! Kondziowi i Andy-emu podobały się moje szczecie, dziewczyny chętnie podyndały na hamakach, Wiesia popstrykała (bardzo jestem ciekawa tych zdjęć). Pod koniec, kiedy wszyscy prawie pojechali, a zostałyśmy z Wiesią i Majkami nastąpiła prezentacja węża!
Mam pytanie! Kto przywiózł ptasie mleczko!? Bardzo dziękujemy, bo uwielbiamy, a przy plackach jakoś nikt nie pomyślał, żeby je napocząć!

Na dziś:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zuzanna2418, e-genia, a.nia

Ogród takisobie 2018/06/18 10:14 #122347

  • e-genia
  • e-genia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2349
  • Otrzymane podziękowania: 7559
MIłeczko zazdroszczę Ci deszczu u mnie tylko miało padać , ale nie padało , susza okropna , wstałam o 5 i podlewałam 3 godziny , z sadzeniem roślin będę czekać do wieczora , M mi pomorze kopać dołki i nosić kompost bo mnie nadal bolą żebra i kręgosłup .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.209 s.