Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Strefa cienia

Strefa cienia 2019/06/29 09:13 #168836

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10064
  • Otrzymane podziękowania: 23176
Bardzo skromnie choć ładnie.
Jedźcie szczęśliwie.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2019/06/30 08:45 #168920

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2348
  • Otrzymane podziękowania: 5744
Zaległości miodzio i nawet nie przeszkadza Mi że zeszłoroczne recourse
Tegoroczne mogę być po następnym Zlocie.
A propos Zlotu nie będę się rozpisywał, powiem krótko: Brawo Ty :bravo :bravo :bravo :bravo :kocham
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th


--=reklama=--

 

Strefa cienia 2019/07/04 10:18 #169589

  • Isia
  • Isia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 169
  • Otrzymane podziękowania: 446
Moniko bardzo dziękuję za spotkanie i odwiedziny w moim buszu. Obiecuję, że wątek ogrodowy w Zielonozakręconych powstanie :)
W Isiowym Ogrodzie - Pozdrawiam ciepło Isia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, MarzenaSantaFe, nelu-pelu

Strefa cienia 2019/07/04 18:20 #169619

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
No to szerokiej drogi :buziak
Fotom, nie... roślinom się napatrzeć nie mogę, jakie soczyste i zdrowe! :kocham
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2019/07/06 23:41 #169844

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4700
  • Otrzymane podziękowania: 8602
Ja też nie mogę oderwać oczu od tych hostowych liści
Moje są jakieś takie matowe, wyblakłe
Zlot był super, mini zlot też,
Kiedy znowu przyjeżdżasz? rotfl
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2019/07/12 03:54 #170436

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5776
  • Otrzymane podziękowania: 15435
Ofkoz moje aktualności (nie)ogrodowe były formą żartu... tudzież ukłonem pod adresem miłośniczek zadbanych ogrodniczych paznokci, które mi się tu kiedyś w wątku ujawniły... :P no są zadbane i... jakże mnie to wkurza... 2smiech bo z chęcią bym je ubabrała w ziemi... :silly: ale ostatki ziemi i kory wykorzystałam w kwietniu czy maju i czekam... i czekam... a śpiewka jedna: ziemi brak i kory brak, bo auta brak... taa... krecigl desperacki transport kory rowerem zakończył się... wyautowaniem dwóch rowerów... gwizdac to teraz sobie jeżdżę rowerem syna... syn przerósł mamę, więc rower się nadaje... zwyc i pewnie jego też czekałby marny los (znaczy rower, nie syna), ale uratowało go, że bagażnika nie ma, więc worka zapakować na niego nie mogę... no co za pech... 2smiech a tu jedna rabata rozbabrana, druga... do rozbabrania... a i jeszcze trawnik... do zlikwidowania... gwizdac pewne światełko w tunelu się pojawiło... no ale zaraz wyjazd wakacyjny i... nowe paznokcie... 2smiech mam nadzieję, że w sierpniu jeszcze będę miała do czego wrócić i chęci, by robić krecigl



Gosiu... mówisz i masz... 2smiech wszystkim innym wyjaśniam :na_ucho że posta Gosi przeczytałam, siedząc sobie na ławeczce przed placem zabaw w... Płocku, gdzie śmigały moje dzieciaki... a jakieś 2h później byłam już u Gosi... :lol: ale tym razem tylko na mgnienie oka, bo zabierałam 2 wory sosnowych igieł, które Gosia dla mnie przechowywała od wiosny... dzięki :buziak

A hościska różne liście mają... i matowe, i błyszczące, i mega błyszczące... przykładowo (foty już lipcowe):

Matowa 'Abiqua Drinking Gourd'



I mega błyszczący 'Joseph'



Ja przyznaję, że hosty z połyskiem lubię... paproty zresztą też... więc takowych u mnie duuużo zwyc

Ale pamiętajmy, że i stanowisko - a nade wszystko dostęp słońca - też robi różnicę i ta sama hosta będzie inaczej wyglądać w cieniu i inaczej tam, gdzie tych promieni słonecznych dociera więcej :zdrowko

Przykładowo 'Playmate' w ubiegłym (a swoim pierwszym w moim ogrodzie) sezonie rosła w cieniu pod borówką, szybko zrzuciła barwy wczesnowiosenne i generalnie już w maju wyglądała jak kopia matczynej 'Striptease', tyle że w mniejszym rozmiarze



W tym sezonie przesadziłam ją tam, gdzie słonko całuje mocniej i... jest różnica B)







Tak czy siak... cieszę się, że moje hościska się podobają... znaczy fajne odmiany mam :silly:


Lukrecjo... dziękuję... komplementa cieszą... patrz wyżej... ;) ale po prawdzie żadna to moja zasługa... majowe roślinki zwykle takie są a potem zostają... nieco nadgryzione ;)


Isiu... ja z kolei dziękuję za pokazanie ogrodu i czekam na wątek, bo chciałabym zobaczyć Twe utrzymane w ryzach kolorystycznych rabaty w pełni ich kwitnienia... no i ciekawa jestem czy zdecydujesz się na przemiany a jeśli tak, to w jakim kierunku się one potoczą :)


Jurku... postaram się jednak z tegorocznymi fotami zdążyć w tym roku... może się uda... do grudnia kupa czasu... 2smiech tyle, że... w zeszłym roku też tak mówiłam :glupek


Majko... zajechaliśmy, przyjechaliśmy i tak teraz będziem krążyć wakacyjnie... a maj zeszłoroczny, bo obiecałam Neli, że go pokażę... z tegorocznym też mam nadzieję się wyrobić, choć akurat teraz będzie trochę aktualności... dla odmiany :)


Danusiu... trochę trwało, ale się dało 2smiech


Nelu... radości z mego metrażu mam i owszem... ale wkurw ogrodowy też zaliczam... nawet nader często... gwizdac a czasem jedno przechodzi w drugie cakiem niespodziewanie i... mnie zaskakuje 2smiech

Co do 'Polarnachta' podtrzymuję swoje zdanie... nie ma między nami 'chemii' i już... :nie_wiem choć muszę Ci opowiedzieć, że... :na_ucho jak późnym majem byłam w Powsinie i weszłam sobie w pewien rodkowy zakątek, to.. zobaczyłam cosik takiego ładnego, ciemnego i w fiolet uderzającego... podchodzę, patrzę na tabliczkę a tam... 'Polarnacht'... 2smiech 2smiech 2smiech także widzisz, jaka to jestem konsekwentna... 2smiech niestety fotek z tego spotkania brak, bo po 3h włóczęgostwa wysiadła mi bateria w aparacie (zaczyna to być tradycją krecigl )... a reasumując... podoba mi się kolor 'Polarnachta, nie podoba zaś rozmiar i kształt kwiatów a nade wszystko dysproporcja w stosunku do liści... zresztą liście też takie se 037


No to może jeszcze trochę fot późnoczerwcowych z pory wieczorowej

Moje ulubione kłębowisko paprotne... :kocham czyli nerecznica czerwonozawijkowa 'Prolifica' w (u)ścisku z cytromium Fortune'a z jednej strony, z paprotnikiem 'Shiny Holly' u stóp i z wietlicą uszkowatą 'Okanum' z drugiej strony









Kapitalnie pasuje mi tu hosta 'Snake Eyes' (kolejna udana córa 'Striptease') i jej piękne, podkreślone grubą, białą krechą liściorki :kocham (Nelu raz jeszcze :buziak )







Na koniec drobny (nomen omen) lipcowy przerywnik jarzmiankowy flower

'Sunningdale Variegated'



'Primadonna'




Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2019/07/12 05:13 przez th.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, Gabriel, halszka, takasobie, edulkot, chester633, Semper ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Strefa cienia 2019/07/12 09:01 #170445

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
Monia zdjęcia super. Twoja strefa cienia zawsze mnie zachwyca :)

Co do paznokci - poszłam Twoim śladem i od jakiegoś czasu mam hybrydy (pierwszy raz w życiu). Jestem zachwycona tym rozwiązaniem :)
Tak więc potwierdzam - można grzebać w ziemi i mieć zadbane paznokcie ;)

Po przeglądnięciu zdjęć na listę: "co by sie jeszcze przydało" - wpadły: hosta "Great Escape" i "Devon Green". Zwłaszcza ta druga mi się podoba. Tylko u mnie cienia brakuje :(.

Ale najbardziej rozczuliło mnie zdjęcie z fiołkami :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2019/07/12 19:28 #170483

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21168
Monisia no widzi dało się 2smiech hosty cudne paprocie tez szczególnie ta ostatnia jak woskowana :bravo jarzmianki mi cos w tym roku strajkują oprócz jednej najjaśniejszej oczywiście nn :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2019/07/12 22:55 #170529

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7512
  • Otrzymane podziękowania: 16528
Moje paznokcie nie tolerują hybrydy, więc pozostają zaniedbanie 037.
Polarnacht zachwycił mnie na zdjęciach, ale jak zobaczyłam kwiaty w realu, to się odkochałam :P.
Co to znaczy, że nie będzie trawnika :blink:?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2019/07/13 09:25 #170561

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13702
  • Otrzymane podziękowania: 32475
Moniu, udanego wypoczynku :buziak

Do rowera kup sobie przyczepkę rowerową i nie będziesz musiała na bagazniku wozić ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Isia

Strefa cienia 2019/07/15 13:45 #170850

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4276
  • Otrzymane podziękowania: 16649
Monik busz imponujący :P Moja jedyna jarzmianka strajkuje, chyba do przesadzenia jest think:
Obyś z majowymi fotkami do maja zdążyła. polewkamax
Do zobaczenia mam nadzieję... :buziak
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2019/08/27 22:40 #174796

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4700
  • Otrzymane podziękowania: 8602
Już chyba wróciłaś z tych wojaży?
Czas do szkoły gwizdac
Co nowego słychać?
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2019/11/01 03:53 #181407

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5776
  • Otrzymane podziękowania: 15435
Wakacyjne wojaże minęły... szkoła wdrożona... reset w postaci wypadu do Rogowa zaliczony... a by do siebie zajrzeć, czasu wciąż brak...

To jak to było... think:

th napisał:
Mój zapał do prowadzenia wątku ogrodowego jest niewiarygodny... :glupek całkiem niedawno pomyślałam sobie, że jak tak dalej pójdzie, to będę się w nim pojawiać jedynie przy okazji świąt oraz pierwszego dnia wiosny, lata, jesieni i zimy...

Niech zatem będzie... Halloweenowo w Strefie cienia zwyc









Dynię wydrążyłam i placki z niej poczyniłam ja... artystyczny zaś wyraz nadała jej i nożem własnoręcznie wyrzeźbiła córa lat 9 zwyc


Co poza tym? Zmiany, zmiany, zmiany... wciąż nieskończone... :silly: ale jak mają być skończone, skoro w sierpniu dopadła mnie ogrodowa depresja zwana teraz ładnie przerwą w radości ogrodowania... ;) (Sierika... moje słowa uznania :zdrowko) następnie po tejże, wyczytanej w wątku Sieriki, diagnozie (o! to przecież o mnie! :woohoo: ) radość natychmiast wróciła, by nie powiedzieć wybuchła, więc... zaczęłam kopać... 2smiech ale przyszły upały więc... znów wzięłam i klapłam... a nawet klapnęłam B)



A potem wrzesień przyniósł choroby... zaś... większość października spędziłam, wgapiając się w przebarwiające się liście winobluszcza gwizdac



No ale dziś... znów poczułam power... znaczy od poniedziałku kopię dalej 2smiech


I... jeszcze na koniec moi ulubieńcy... jedni z wielu ulubieńców... :silly: i wyjątkowo nie paproty tym razem 2smiech

Hosta terminatorka, która o jesieni zapomniała albo jesień o niej, 'Ripple Effect'... fota dzisiejsza, znaczy wczorajsza, żeby nie było wątpliwości :silly:



Łapiący piękne, bordowe smużenia, kiścień wawrzynowy 'Whitewater :kocham



oraz

mój najnowszy (no prawie ;) ), osypany kutnerem, rodeczek 'Koichiro Wada' :kocham





Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2020/02/21 04:23 przez th.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Gabriel, piku, halszka, takasobie, edulkot, chester633, Ave, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Strefa cienia 2019/11/01 09:46 #181414

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6812
  • Otrzymane podziękowania: 15153
Monik! Czy Ty na pewno mieszkasz na tej samej szerokości geograficznej..? :lol:

U mnie już tylko paprotowe się zielenią a i to ni w pełni.... Twoja 'Ripple Effect' zachwycająca..

O kopaniu pewnie coś więcej się dowiemy wkrótce.. gwizdac
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2019/11/02 07:40 #181462

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10064
  • Otrzymane podziękowania: 23176
Może nie w krótce ale przy okazji kolejnych świąt ...
Monia rzeczywiście masz całkiem zielono jeszcze, a tego rodka jestem bardzo ciekawa.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2019/11/02 11:42 #181484

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2071
  • Otrzymane podziękowania: 6323
Monik, Ripple Effect niesamowita clap clap clap I w ogóle uwielbiam Twoje zagęszczone paprociowe kompozycje :kocham . Chyba się będę nimi inspirować :)
Mam pytanie o te okrągłe jakby kawałki pni na rabatce na zdjęciach 1, 2 i 3 - czy to drewno (kawałek pniaka po prosu) czy cóś innego? Szukam właśnie inspiracji do wprowadzenia płyt umożliwiających wygodne poruszanie się po co głębszych rabatkach. Myślałam już o betonowych liściach hostowych (jak pokazywała Miłka), ale nie wszędzie by mi pasowały...
I jeszcze drugie pytanko - pamiętam hakonkę, którą posadziłaś do donicy z różą w zeszłym roku - przetrwała zimę? To była zdaje się jakaś nowa, delikatniejsza odmiana, taka biało-zielona?
Pozdrawiam
Halina
Ostatnio zmieniany: 2019/11/02 11:44 przez halszka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2019/11/02 12:18 #181486

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26170
  • Otrzymane podziękowania: 69283
Moniś, gdzie Ty jesz ze rodki mieścisz? Co prawda KW jest nieduzy, ale jednak. vishenka Widze, że jest ładnie zapączony, wiec będziemy podziwiać kwiaty clap Mój odpoczywał w tym sezonie, pewnie po intensywnym pędzeniu w szkółce.
Ostatnio zmieniany: 2019/11/02 12:20 przez Poll.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2019/11/04 23:59 #181658

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4276
  • Otrzymane podziękowania: 16649
Ja chyba się domyślam gdzie ten rodek trafi :P na były trawnik...
Widoki ogrodowe naprawdę jak z innej szerokości geograficznej zdziwko
tylko zrobiłabyś te kratki jakieś przesuwne albo podnoszone albo cuś bo widok jak z okna ciupy polewkamax ale i tak boski.
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2019/11/05 08:06 #181663

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14740
  • Otrzymane podziękowania: 44663
Widok z girami bezcenny! wink-3
Zaintrygowały mnie Twoje kaktusy, jakbym moją gromadkę widziała. Nawet w podobnych doniczkach posadziłam. Muszę się teraz powstrzymywać, żeby nie kupować kolejnych, bo dość już mam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2019/11/05 09:08 #181670

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
No takie halloween to ja lubię :diabelek
Ty chyba faktycznie mieszkasz w jakiejś innej strefie :zielony u mnie po hostach nie ma nawet wspomnienia!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.201 s.