Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Miejska i wiejska dżungla

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/06 20:03 #148390

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3595
  • Otrzymane podziękowania: 14000
Aniu następnego dnia walnęło śniegiem, ale na posprzątane :D Taaa... strażnik ogrodu, bo systematycznie teren zaminowuje :)
Teraz ją nazywamy Daremny Futer, bo koleżanka z Opolszczyzny mówiła, że u nich tak się mówi na daremny trud czy coś w tym stylu. 2smiech


Wiesiu no sama byłam zaskoczona, bo ziemia jeszcze zmarznięta na rabatkach.
Miłeczko powojniki jakoś wcześnie startują. Olkusz kocham, ten taki emaliowany z tradycyjnymi wzorami, bo teraz mają takie nowoczesne, indukcyjne...
Danuśku u Ciebie najpierw solidne roztopy potrzebne, ale wiosna w górkach jest przepiękna. Ja zawsze marzyłam o krokusach w Chochołowskiej...
Nelu piękny taki sklep. Mnie nigdy nie ciągnęły sklepy z ciuchami, a tym bardziej z biżuterią, tylko właśnie tego typu asortyment :D No, do butów słabość mam :oops:
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, Danusia, a.nia, Maggie

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/06 20:17 #148393

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4276
  • Otrzymane podziękowania: 16649
Zuziu teraz jak stopnieje to będziesz miała mniej roboty :) a zaminowywanie terenu to sposób takich wilków na obronę terenu wink-3
Na opolszczczyźnie to nie wiem ale .... u nos sie godo darymny futer dziołcha 2smiech znaczy trza odpuścić bo i tak nic nie zrobisz :)
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418


--=reklama=--

 

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/06 20:22 #148395

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5997
  • Otrzymane podziękowania: 24979
Piękny ten daremny futer zdziwko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/06 22:12 #148413

  • Maggie
  • Maggie Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 377
  • Otrzymane podziękowania: 677
O, jest mój ulubiony ogrodowy szkodnik... 2smiech U mnie powojnik 'Multi Blue' też już ma pąki, a niektóre róże mimo kilkunastostopniowych mrozów mają cały czas zielone liście :blink:
Po ostatnich filmikach Marka postanowiłam zainwestować w filtry prostokątne do swojego szerokiego kąta. Trochę przeraża mnie używanie ich, bo mam obawy, że zanim nabiorę wprawy to je wcześniej połamię krecigl
Pozdrawiam
Czereśniowa 17
Ostatnio zmieniany: 2019/02/06 22:41 przez Maggie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/07 08:47 #148420

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14740
  • Otrzymane podziękowania: 44663
Oj! Mam Ci Olkusz tradycyjny, niektóre z wzorami, niektóre bez! Musze wystawić i obfocić. Chyba jednak kupimy ta angielkę do altany, bo już mi się chce w nich gotować! :tup
No właśnie to kolejny powód, dla którego piesków nie mam. Min nie cierpię i żadne czułe psie oczy tego nie zrekompensują! :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/10 14:25 #148817

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3595
  • Otrzymane podziękowania: 14000
Aniu śliczna godka :D Gwara warszawska już praktycznie wymarła, a ja bardzo lubię wszelkie językowe regionalizmy!
Verko i gruby! :D
Maggie Szkodnictwo to ulubiony sport Wańki :-)
Dziś zauważyłam, że White Prince Charles puścił listki!
jakie filtry kupiłaś? Ja nabyłam Cokin jako że jeszcze nie powaliły mnie ceną (komplet trzech połówkowych plus holder). Ceny Nisi czy Haida letko mną wstrząsnęły. Choć moi doradcy twierdzą, ze warto zainwestować w szklane, bo te z żywicy dają zafarb.
Póki co nie wypróbowała jeszcze, bo okazji nie było.
Miłko pokaz Olkusze koniecznie!
Kocham moje pieski i nawet jak niszczą ogród to nie mogę się długo wnerwiać. Ale słusznie z Twojej strony, że skoro nie lubisz to nie masz.

W ogrodzie już po pierwszym cięciu. Pod piłę poszły wilki na jabłonkach.

Iglaki też wygolone, zredukowana śliwa wiśniowa Pissardi
Oczar w pełni kwitnienia




Trzmielina oskrzydlona

Suchelce jeszcze są





Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Ostatnio zmieniany: 2019/02/10 14:27 przez zuzanna2418.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, edulkot, VERA, katja, nowababka, Elżbieta, nelu-pelu, a.nia, Maryna44

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/10 15:15 #148821

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14740
  • Otrzymane podziękowania: 44663
Oczary są takie nadziejodajne!!! hu_rra
Olkusze obfociłam i pokażę u siebie. Część pójdzie do altany, a część będę używać w domu.
Piękne zdjęcia! zwyc
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/10 16:29 #148830

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10064
  • Otrzymane podziękowania: 23176
Dobrą robotę zrobiliście na jabłonkach, od razu lepiej wygląda taka poprzycinana zwyc jak patrzę przez okno na swoje to aż mnie ciarki przechodzą - no kto mi to przytnie, oj przydałby mi się taki prywatny W. wink-3
Wańkę nieustannie :kocham miny trzeba wyzbierać, ale u nas pełno śniegu to liczę że może trochę się ulotnią do czasu roztopów 2smiech
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/10 19:27 #148868

  • Maggie
  • Maggie Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 377
  • Otrzymane podziękowania: 677
Zdjęcia jak obrazy... zwyc
Też mam filtry Cokin i z tego co widziałam na filmikach w necie, można robić z ich pomocą całkiem przyzwoite zdjęcia :fotka Czekam tylko na ładną pogodę żeby je przetestować :silly:
Pozdrawiam
Czereśniowa 17
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/12 15:08 #149126

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21168
Zuziu oczar piękny i w tym roku już na pewno kupię :) Twoje suchelce są tak piękne że nawet o tej porze roku zachwycają :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/16 19:32 #149657

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3595
  • Otrzymane podziękowania: 14000
Miłko oczary tak! O tej porze widać krzew już z daleka. Olkusz widziałam, podziwiałam! Fajna kolekcja.
Maju pracę na wysokości wykonała ekipa firmowa :) Ale żeby nie było- W. popisuje się cięciem w sadku na wsi. Miny u mnie z rodzaju tych przeciwczołgowych, znikać same nie chcą...
Maggie ja też się już niecierpliwię, bo pogoda albo do kitu albo ja nie mam jak w plener się wybrać. Byłam przedwczoraj w Przemyślu i po drodze widziałam tyle pięknych miejsc do focenia, ale na tych szybkich drogach nie ma się gdzie zatrzymać.
Danusiu rozejrzyj się za odmianą Ametyst, ma piękny fioletowy odcień kwiatów.
Ja w o grodzie na razie nic. Rano 2,5 godziny w lesie z psami








Potem tylko kilka zdjęć w ogrodzie








A teraz mam tak



W. siedzi na wsi, urżnięty i narąbany (opał przygotowuje na kolejne sezony- żeby nie było :D )
Ponadto spotkał się ze zdunami, którzy już wszytko ostatecznie pomierzyli i zrobią wycenę. Wkrótce rusza z robotą.
Ponadto W. zawiózł do naszego tambylczego cieśli Janka pierwsze elementy drewniane do obróbki do budowy ganku.
Czyli sezon zapowiada się pracowicie.

W. uznał, że czas na usunięcie wiechci suchych traw i lata z wykaszarką. Jutro będzie tylko ciche prace wykonywał i już jęczy, że nie chce mu się wracać.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, edulkot, VERA, nowababka, nelu-pelu, Tamaryszek, Danusia, wojtek ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/16 19:47 #149661

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6812
  • Otrzymane podziękowania: 15153
Ha Ha! a już myślałam, że się.. urżnął ze zdunami..! polewkamax (sorki za tykanie..)

Ja dziś raczej udawałam, że skubię suchelce i raczej wystawiałam się na słonko a i tak
cztery wiadra się uzbierały.. Delikatnie zapachniało optymizmem.. :tup
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/16 19:56 #149664

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10064
  • Otrzymane podziękowania: 23176
Urżnięty W. 2smiech też pomyślałam że razem ze zdunami (takie skojarzenie mnie naszło po przeczytaniu instrukcji zdobyciu bimbru u Siberki) 2smiech
Oj będzie się działo, nowe piece, nowy ganek hu_rra
To już można przyciąć trawy question przyglądałam się dzisiaj miskantom ale jakoś z rezerwą B)

Jedna jabłonka przyrżnięta dzisiaj, z pomocą M. bo ja piłę tylko taką małą B) a miny zbierałam wczoraj :spacerek
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/16 20:14 #149671

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5997
  • Otrzymane podziękowania: 24979
Też planuję na jutro cięcie traw, dzisiaj czyściłam irysy syberyjskie, liliowce. Zostały sasanki, ciemierniki, irysy, piwonie i takie tam różne drobiazgi.Szafirkom amurskim czas przyciąć liście, bo już pąki kwiatowe się pokazują i za chwilę będzie za późno. Roboty huk!!!
Mam nadzieję, że nie za wcześnie................................... think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/16 20:34 #149684

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14740
  • Otrzymane podziękowania: 44663
Po rznięciu i rąbaniu, trzeba się urżnąć i narąbać! :heart Zasłużył zacnie, mam nadzieję, że choć się zrelaksował! zwyc
Zdjęcie oczarów - imponujące! Musisz przyznać, że to wyjątkowo fotogeniczne typy! :fotka
Ja dziś nie wytrzymałam. Podłubałam z pół godzinki, ale dlatego, ze godzinę na kijach byłam i nie miałam czasu i siły więcej wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/16 22:18 #149711

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3037
  • Otrzymane podziękowania: 6101
Mąż pracuś, pies niemarznący - umiałaś się w życiu ustawić 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/17 08:28 #149727

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3595
  • Otrzymane podziękowania: 14000
Nelu urżnął się już wcześniej :D 3/4 ładunku na samochodzie to klocki na opał :)
U mnie tego słonka było niewiele rano, potem się wypogodziło. Suchelce jeszcze są tu i tam, ale ku mojemu przerażeniu stwierdziłam, że zawilce mieszańcowe nie dają znaku życia... A przecież zima była łagodna.
Maju no tak, facet sam, na wsi, z tambylczym ludem- musi się napić :D Skojarzenie jak najbardziej słuszne. Ale W. nie nadużywa. Choć i abstynentem też nie jest.
Na ten remont pieców to czekam od kilku lat. Zresztą nawet W. przyznał, że to już ostatni moment, bo mu kolejne dwie cegły wczoraj wyleciały.
W. ciachnął te trawy, bo potem będzie tyle roboty, że nie damy rady wszystkiego ogarnąć.
Verko No, u Ciebie też roboty mnóstwo, ja mam trochę luzu, bo po jesiennej rewolucji 1/4 ogrodu mam obsadzoną od nowa, więc do sprzątania nic nie ma, poza rozgrzebanymi zrębkami :spacerek
Póki co pogoda zachęca do porządków, ale czy zima już nie wróci to jak zwykle nie wiadomo...
Miłeczko teraz jest pełnia rozkwitu oczarów. Na tle szarości te rdzawe pędzelki widać z daleka. Ja się też nie rwałam do roboty w ogrodzie, bo psy mnie wykończyły w lesie.
W. na wsi relaksuje się na maksa, bo robi to co lubi :)
Sibi jest i druga strona medalu: mąż pracujący w ogrodzie = niepracujący w domu. A do niemarznącego psa mam i takiego, co w kubraku chodzi i wody się brzydzi :D

A to pnie wisterii z wrośniętym kabelkiem od ładowarki, który kiedyś służył jako umocowanie pędy do podpory. Tymczasowo oczywiście :D
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, takasobie, edulkot, VERA, inag1, nowababka, Elżbieta, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/17 15:44 #149753

  • Maggie
  • Maggie Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 377
  • Otrzymane podziękowania: 677
Cześć Zuzia :witaj Oczar jak zwykle czaruję swoją urodą na zdjęciu, a zdjęcie łysego... Jak dla mnie bomba :bravo Mnie udało się zrobić, tak na szybko, kilka fotek z balkonu. Nawet jestem zadowolona z efektów jakie dają filtry, a najbardziej przypadł mi do gustu połówkowy niebieski. Daje ładny kolor nieba w słoneczny i lekko zamglony od smogu dzień.

Ciekawa jestem jakie ostatecznie wybrałaś kafle do pieca :kawa
Pozdrawiam
Czereśniowa 17
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/17 19:02 #149791

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10064
  • Otrzymane podziękowania: 23176
Zuziu skoro piec zaczął się rozlatywać to widać najwyższy czas na odbudowę B)
Takimi kabelkami to i ja się posługuję choć jeszcze nie wrosły 2smiech
Mój M. tylko na wyraźną prośbę z piłą jest w stanie porobić w ogrodzie, choć proszę się już drugi rok o zrobienie łuków dla róż, a materiał leży i rdzewieje, ciągle nie mogę się doczekać, a w domu to on czeka aż po pracy w ogrodzie to ja mu zrobię obiad, nawet polegający tylko na podgrzaniu, ot taki tradycyjny Ślązak :mur
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2019/02/19 16:05 #150077

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3595
  • Otrzymane podziękowania: 14000
hej Maggie, a jak dzisiaj? Polujesz na superksiężyc ?
Niebieskiego filtra nie mam! Zastanawiałam się nad tabaczkowym do podbijania ciepłych barw.
Kafle do kuchni i pieca zwykłe białe proste, a jako dekor te, co pokazywałam. Tu nic z pałacowych nie pasuje :) No i umyć lepiej, jak nie ma tych stiuków :D Na ten nowy piec wybiorę jakieś bardziej dekoracyjne, ale też bez przesady, to tylko wiejska chałupa.
Maju no tak to jest, u mnie ekipa pracuje gdy nie mają nic innego do roboty u klientów. Choć ja wolę sama robić wiekszość rzeczy, no, poza cięciem drzew, bo nie wlezę na drabinę za żadne pieniądze!
W. jest mistrzem gotowania i robienia totalnego chlewu w kuchni i przyległościach. Koleżanki z Kompostownika chyba nie dowierzały moim opowieściom, dopóki na zlocie nie zaczął gotować u MaGorzatki w kuchni... 2smiech
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, a.nia, Maggie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.191 s.