Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Magda w ogrodzie .

Magda w ogrodzie . 2019/01/25 19:05 #146556

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21017
Magdo ja pod tujami mam posadzone żurawki i hosty i dają sobie świetnie radę :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): magdala

Magda w ogrodzie . 2019/01/29 10:05 #147083

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14603
  • Otrzymane podziękowania: 44126
Nie mam pojęcia co może u Ciebie gwizdać! Gdyby to była wiosenka - stwierdziłabym, ze to kos. Ale gwizdać też potrafią sikory. Nie jestem mistrzem od głosu ptaków, niektóre głosy znam, niektóre nie. Może jakbym usłyszała... think: ..
Świetne zdjęcia! Grubodziób też raczył! U nas nadal brak czyży!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Magda w ogrodzie . 2019/01/29 20:38 #147141

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Czyżyki u mnie przylatuja dopiero w końcówce zimy, luty najwcześniej więc może juz niedługo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/01/30 19:03 #147325

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Danusiu
Dziękuję za opinię :)

Miłka
Właśnie kos jest najbardziej podejrzany , przylatuje ich masa do ogrodu i ostatnio ten głos tak od ich strony szedł. Wiosną , mówisz? Słońce u mnie wiosenne , to może już ? rotfl
Byłam w lesie z psem , to powiem Ci , że ptaszyska śpiewają na całego :)

Ewo
To prawda, u mnie też pod koniec zimy przylatują całe stada czyżyków , nieraz wygląda to jak rój wielkich owadów zdziwko Tyle ich bywa.
W tym roku przylatują jakoś od grudnia , ale to małe stadko , może kilkanaście sztuk.

Mam piwoniowe pytanie , ale akurat tej piwonii nie ma w bazie . Chodzi mi o piwonię Lemon Chiffon - czy ma sztywne , niepokładające się pędy , czy raczej jest z tych leżących?
Zaraz to pytanie zadam w odpowiednim temacie, ale może ktoś z zaglądających tutaj wie? :)

Skoro już w temacie piwoniowym ...

Itoh Yellow Crown , którą przesadziłam i podzieliłam , trochę się obawiam ,że mogę nie zobaczyć kwiatów w tym roku .






A to stara piwonia , którą bardzo lubię , ale nie wiem jaka to odmiana. Jest podobna do Bowl of beauty .


Ostatnio zmieniany: 2019/01/30 19:13 przez magdala.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, takasobie, edulkot, VERA, inag1, zanetatacz, Danusia, a.nia

Magda w ogrodzie . 2019/01/31 09:49 #147402

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14603
  • Otrzymane podziękowania: 44126
Piwonie cudowne! ja mam jakieś, nawet ładne, ale niezbyt dobrze je traktuję i kwitną tak sobie.
Ja też zauważyłam,z e ptaki rozpoczęły gody. To jest związane z długością dnia. zawsze z początkiem lutego świergoliły wiosennie. ja na mojej stacyjce kolejowej obserwuję już od kilku dni świergolenie i ganianie parek po krzakach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/01/31 10:20 #147405

  • dodad
  • dodad Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 686
  • Otrzymane podziękowania: 1833
Magda i u mnie już słychać świergotanie, dobrze jest :)
Ładna ta piwonia, mimo, ze żólta :lol: Nastawiam się na zakup kilku odmian, ale to dopiero w sierpniu. Nieustajaco zachwycają mnie te o pojedynczych płatkach. Wybrane kilka odmian, będę szukać :)
U mnie przy tujach rosną azalia i po kilku latach zaczynają marnieć, w tym roku wyjazd. Tuje są żarłoczne i prędzej czy póżniej zdominują inne rosliny, nie ma sie co łudzić. Odstęp musi być teacher
Pozdrawiam
Dorota
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/03 21:11 #147887

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Miłko , Dorota :)
Słyszałam w piątek lub w sobotę coś na kształt piosenki kosa - takie pierwsze wprawki , często w lutym już zaczynają śpiewać. Od razu milej na duszy :P

A piwoniom wyraźnie przypasowała ziemia w moim ogrodzie , bo ja tez specjalnie nic przy nich nie robię , a kwitną niezawodnie.

W temacie dokarmiania ptaków stwierdzam , że przysmakiem numer jeden są orzechy . I małe i duże ptaki jako pierwsze skubią orzeszki ...
Potem zabierają się za tłuste dania, zarówno z oleju kokosowego jak i ze słoniny .






















Ostatnio zmieniany: 2019/02/03 21:24 przez magdala.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, takasobie, VERA, Zielona Ania, Margo2, nelu-pelu, basik, Danusia

Magda w ogrodzie . 2019/02/03 21:37 #147895

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1597
  • Otrzymane podziękowania: 4795
Ależ rozpieszczasz te pierzaste, nawet koszyczki dla nich wydziergałaś zdziwko .
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/03 21:43 #147899

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5952
Dla takiego towarzystwa :woohoo: warto clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/03 21:54 #147902

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25225
Nawet dzięcioł się skusił na orzeszki z koszyczka :woohoo: . Fajnie to zrobiłaś :woohoo: , podpowiedz więc z czego to wydziergasłaś?
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/03 22:50 #147918

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6728
  • Otrzymane podziękowania: 14726
Ale fajni goście..! clap
Ciekawie jak one się zwiadują o takiej dobrej wyżerce.. :lol:
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/03 23:09 #147921

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4245
  • Otrzymane podziękowania: 16456
Ptaszyska świetne, ale koszyczki fiu fiu :)
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/03 23:47 #147926

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Aniu, Nelu, Wiesiu, Iwonko, Elu :witaj

Obserwuję sobie jak ptaki dobierają się do jedzenia, komu jest trudniej itp Głównie tak gapię się w weekendy.
I potem latam po ogrodzie, tu podwyższam, tam obniżam, przywiązuję, obracam ...Żeby miały jak najwygodniej .
Przeczytałam to, co dziewczyny napisały chyba w ptasim wątku, że siatki plastikowe mogą być niebezpieczne dla ptaków, no to wydziergałam ze sznurka miseczki.
Wiesiu, to jest sznurek chyba ze sklepu z akcesoriami szewskimi (fleki i takie podobne rzeczy).

A te orzechy tak szybko schodzą ... smakują im. :P

Nelu, największe zamieszanie robią sikorki i to one zawsze pierwsze znajdą nowe źródło jedzenia, nie wiem jak to robią .
Ciekawe, który zmysł mają rozwinięty ? Pewnie wzrok ? Ptak nie kojarzy mi sie z dobrym węchem :silly: :lol:

Z jednej strony chciałabym, żeby zrobiło się zielono, bo tęskno mi do pracy w ogrodzie, ale też dopóki trwa śnieżna zima ptaki będą przylatywać do jedzenia :P
Zima też uprzykrza życie, zwłaszcza rano, kiedy muszę jechać do pracy, ostatnio często jest lodowisko na mojej wiejskiej drodze .
W sobotę kiedy zamykałam bramę, auto zaczęło mi zsuwać się w dół (!!) po lodzie, mimo, że oczywiście zaciągnęłam ręczny....
Zdążyłam wskoczyć do samochodu i zahamować... masakra. A w środku siedział mój pies.

Ciekawe czy uda mi się do końca zimy zrobić kowalikowi ostre zdjęcie krecigl
Szybki on jak błyskawica. Mój mąż miał fajne skojarzenie, że kowalik ma takie opływowe kształty i sportową sylwetkę jak ...Porshe. 2smiech
Coś w tym jest...




Ostatnio zmieniany: 2019/02/04 00:31 przez magdala.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, VERA, inag1, Zielona Ania, sierika, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Magda w ogrodzie . 2019/02/04 09:19 #147940

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14603
  • Otrzymane podziękowania: 44126
Kowalik w tym roku do nas nie przyleciał :( Gratuluję!
A te woreczki na szydełku zrobione do orzeszków - piękne!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/04 18:00 #148031

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Tylko trochę małe zrobiłam te woreczki, Miłko . Wydziergam taki XL, żeby orzechów starczyło na dłużej.

Ostatnio przeglądałam zdjęcia i znalazłam taką śmieszną młodą jaskółeczkę, one miały gniazdo u nas na budowie, to znaczy w salonie :P
Kiedy nadszedł czas wstawiania okien, jaskółki właśnie uczyły się latać, cóż było robić - faceci wstawili same futryny, a skrzydła z szybami dołożyliśmy, kiedy jaskółki poszły w świat :)




Chciałabym już robić nowe, wiosenne zdjęcia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, VERA, Zielona Ania, Danusia, a.nia

Magda w ogrodzie . 2019/02/04 18:34 #148038

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5952
Kto by nie chciał rotfl

Coś czuję, ze i ja doczekam się wkrótce kowalików. Przecież to właśnie w suwalskim lesie widziałam je kiedyś po raz pierwszy i w ilości hurtowej. Biegały po sośnie w górę i w dół, a ja stałam jak oniemiała. zdziwko
A to ode mnie kilkaset metrów ta miejscówka :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/04 21:00 #148091

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
O, to na pewno przylecą do ogrodu, one bardzo często objadają się w moim karmniku, lubią słonecznik i orzechy.
Ale inne ptaki czują respekt przed kowalikami, pewnie z powodu jego silnego dzioba. Kiedy kowalik jest w karmniku, żaden ptak nie wchodzi mu w paradę,wszyscy grzecznie czekają aż skończy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/05 10:45 #148144

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21017
Magdo ślicznych masz gości u mnie w zeszłym roku był kowalik w tym nie widziałam ani razu :( tak samo jak gili a dzięcioła tylko udaje mi się uchwycić jak z budki szpaków wylatuje rotfl za to sikorek zatrzęsienie i mazurki zaglądają raz był tez rudzik ale zanim przyniosłam aparat to już odleciał.
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/05 14:29 #148176

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25225
Kowalika jeszcze u siebie nie widziałam ale u mnie do lasu kawałek drogi. Moje sikorki jakoś niechętnie jedzą arachidowe orzeszki, może dlatego że w plastikowej siateczce powiesiłam think: , chyba podpatrzę i zrobię im coś ze sznurka :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/05 17:49 #148202

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Danusiu, rudzika to i ja nie mogę złapać aparatem. On jest taki szybki...Ale za to bardzo fotogeniczny :)

Wiesiu Nawet nie dziwię się Twoim sikorkom, bo ja też najpierw kupiłam orzechy ziemne w siatce ( w Juli) i posmakowałam je...Nie wiem jak one są spreparowane, ale były ohydne w smaku.
Nie są kruche, jak to orzechy, ale jakieś takie namoczone (może sparzone?) i gorzkawe. Fuj!
Sikorki dostały je i zjadły, ale potem kupowałam takie w łupinkach i sama obierałam. Ale moje sikorki raczej jedzą wszystkie orzechy, ziemne też.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.184 s.