Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Było ściernisko...

Było ściernisko... 2021/08/07 22:08 #246409

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24702
Też mi się te liście skojarzyły z żeleźniakiem.
Ściernisko zmieniło się w zaczarowany ogród clap clap clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Było ściernisko... 2021/08/16 14:16 #246847

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4222
  • Otrzymane podziękowania: 16290
Dziewczynki z opóźnieniem i to dużym ale jestem...
Vera, Gosia :buziak może i żeleźniak think: w każdym bądź razie nie kwitnie, posadzony w sporym cieniu ale liście ma boskie :kocham zaczarowany ogród to dobre porównanie bo w pewnych miejscach ciężko przeleźć pomiędzy krzakami rotfl Wiele roślin zaczęło się siać jak nigdy... miałam sporo sieweczek kocimietki i szałwii, o gaurze i verbenie nie wspomnę bo te sieją się jak chwasty :mur ale wybaczam im bo są piękne... rok temu na wyprzedażach przygarnęłam biedną mała sadzonkę niziutkiej (20-30 cm)j rudbekii sama sadzonka prawie cała padła ostał sie jeden kwiatek i z niego w tym roku mam parę sadzonek... hu_rra, barbula i gillenia tez się wysiały hu_rra ale nie biorę okularów do plewienia polewkamax

Monia tym razem nazwy hostek zapisałam, chyba że zapomnę gdzie to jeszcze raz bee pytać 2smiech Maluchy rosną, a i w nowym mam dla nich przewidziane miejsce więc też będe rozsadzać, mam nadzieję, że się nie obrażą.

Żanetka w martagonach się zakochałam... pierwsze posadzone u mnie też wylazły takie rachityczne, a część wogóle, ale z roku na rok ładniejsze...

Edytka a ja mam wrażenie, że ciągle pokazuję to samo i tylko kolory się zmieniają... jakis taki przestój mam teraz.

Fakt, sporo się dzieje, bo w nowym walczę praktycznie dzień w dzień, a końca nie widać. Chwasty rosną jak oszalałe ale i to co świeżo posadzone też nieźle daje radę. Tylko dereń Kim- pamiątka z Warszawskiego zlotu- dostał mocno popalić i wygląda tak, że nawet fotek mu nie robię. :mur Posadziłam go w przed największymi upałami i , pomimo podlewania, liście prawie wszystkie do połowy przypalone. Na szczęście puszcza nowe listki i zawiazał paki na przyszły rok...
śmieje się, że teraz to lepiej nikt mi nie podskakuje, bo po wykopaniu nawet nie wiem ilu dołków to mi sie bicepsy porobiły rotfl ...
na szczęści jak przyjeżdżam do Górek to odpoczynek... tam już samo wszystko rośnie i tylko poprzycinam i wyplewię co niepotrzebne. I notuje co należy przenieść czy rozsadzić do nowego.
Aktualne widoczki, mam nadzieję, zapodam jutro bo ostatnie zdjęcia już deczko nieaktualne :)
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, edulkot, VERA, zanetatacz, nelu-pelu


--=reklama=--

 

Było ściernisko... 2021/08/18 13:10 #246975

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4222
  • Otrzymane podziękowania: 16290
I obiecane co nieco z ogrodu :P zaleglosci lipcowo sierpniowe




































Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2021/08/18 13:12 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, edulkot, VERA, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa, Danusia, GosiaM ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Było ściernisko... 2021/08/18 13:22 #246976

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4222
  • Otrzymane podziękowania: 16290
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, edulkot, VERA, Semper, nelu-pelu, Franusiowa, Danusia, ewakatarzyna

Było ściernisko... 2021/08/18 13:32 #246977

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4222
  • Otrzymane podziękowania: 16290
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, edulkot, VERA, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa, Danusia, ewakatarzyna

Było ściernisko... 2021/08/18 13:40 #246978

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4222
  • Otrzymane podziękowania: 16290
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, edulkot, VERA, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa, Danusia, ewakatarzyna

Było ściernisko... 2021/08/18 13:43 #246979

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4222
  • Otrzymane podziękowania: 16290










Koniec :) gwizdac
chyba przez kolejny miesiąc dostanę zakaz ładowania fotek :P
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Było ściernisko... 2021/08/18 15:58 #246981

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16395
  • Otrzymane podziękowania: 55281
Aniu masz cudowny ogród :kocham a jaki porządek, ani jednego chwaścika :woohoo:
Fotki świetne :bravo
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/18 18:24 #246987

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6686
  • Otrzymane podziękowania: 14525
Niezmiennie podziwiam Twoje zdolności kompozycyjne... :) , ale nie tylko bo przecież znakomity wygląd i zdrowotność
roślin to też Twoja zasługa.. :) clap clap

Miło patrzeć na znajome rabatki choć w każdym sezonie jednak inne... jeno górki są niezmienne... :lol:

Gaura od ciebie zakwitła na różowo i właściwie to ledwo załapałam się na ten widok bo wróciłam 3 sierpnia...
Jakoś nie chce kwitnąć stale... B)

Edytuję by zakazać niepokazywania fotek...
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Ostatnio zmieniany: 2021/08/18 18:26 przez nelu-pelu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/18 22:08 #247015

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9798
  • Otrzymane podziękowania: 21148
Aniu -takie fotki to się ogląda niejeden raz :bravo :bravo :bravo i nigdy ich nie za dużo -cudowny ogród i świetne oko hu_rra clap hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/19 11:22 #247032

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4222
  • Otrzymane podziękowania: 16290
Żanetko :buziak to tym razem spokojne wystarczy fotek na miesiąc oglądania gwizdac


Neluś :przytulam dobrze, że gaura nie zrobiła wstydu i zakwitła, przyznaje bez bicia te sieweczki, które potraktowałm jako chwast i powyrywałam to tez była gaura wink-3 Nic to ... jak sie spotkamy to jeszcze Ci ukopię.. Ona potrzebuje maksymalna ilość słonka i wtedy fajnie kwitnie. Powiadasz zdolności kompozycyjne... think: Teraz to te kompozycje tworzą sie już same... pisałam u kogoś, że sieje mi się wiele roślin i pomału zaczynam tego nie ogarniać rotfl Dopiero co odgruzowałam ścieżkę za garaż i powyrywałam pole verbeny :mur za rok pewno będzie to samo bo na rabatach rośnie dalej- ładna bestia z niej. :P I melduje, że hortensja kwitnie clap

Basiu :buziak ... tia ...chwastów z daleka nie widać a na zbliżeniach omijam obiektywem...taka sprytna jestem polewkamax Za to w nowym chwast ścieli się gęsto i nie idzie go nijak ukryć na zdjęciach polewkamax ... tym bardziej, że obok chwastnicy i innego byle czego, rośnie 3 metrowa kukurydza, przywleczona z ziemią z pola polewkamax




Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2021/08/20 18:04 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, basik ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Było ściernisko... 2021/08/19 20:41 #247049

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7486
  • Otrzymane podziękowania: 16411
Jaki zakaz :blink: ? Możesz, co najwyżej dostać nakaz teacher .
Ja skopiowałam pomysł od Poli i nowe rabaty przykrywam tekturą i wysypuję korą. Świetnie się sprawdza zwyc . Na nowych rabach widzę mniej chwastów niż na starych :lol: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/19 21:14 #247054

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 253
  • Otrzymane podziękowania: 1102
Cudowny ogród i świetne fotografie :kocham
Pozdrawiam serdecznie, Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/20 09:53 #247080

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4222
  • Otrzymane podziękowania: 16290
Ewa dziękuje za wizytę. Cieszę sie, że fotki przypadły Ci do gustu ... to zawsze motywuje do zabrania aparatu do ręki.

Edytka też przykrywam kartonami, ale mnie łatwiej posadzić, a potem dopiero karton i kora. Przy tych ilościach nasadzeń to bym sie wykończyła. Do każdego dolaka dodaje co potrzeba ( ziemia z wora, piasek, torf ) W miejscu gdzie sadziłam pierwsze rośliny, pomału przykrywam przestrzenie kartonami i kora. Musze jeszcze kupić włókninę na ścieżki, ale ciągle nie wiem jaka szerokość think: 0,8m, 1m? Jak Ty masz?
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, ewakatarzyna

Było ściernisko... 2021/08/20 10:17 #247081

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14566
  • Otrzymane podziękowania: 43925
Nakarmiłaś moje oczy! Co za cuda! Nie wiem, czy podziwiać motyle, kwiaty, czy ogólny soczysty ogród. Mój wygląda jak psu z gardła wyciągnięty i czuje się bezsilna.
"Czekoladka" Ci zakwitła i pięknie prezentują się dalie. U mnie już jesień, drzewa powoli liście zrzucają. :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/20 10:37 #247083

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4222
  • Otrzymane podziękowania: 16290
Miłka :buziak U mnie ciągle mokro i dlatego ogród wygląda jak busz w tym roku. W Górkach podlewałam raz i to tylko dlatego, żeby podać magiczną silę kwasolubom, W nowym więcej, bo i nowe nasadzenia i jeszcze ściółki brak.... Na to niestety nie mamy wpływu, oby przyszły sezon był u Ciebie lepszy .. Jesieni jeszcze nie widać ale ją czuć. Ranki już mgliste i z rosą na trawie...
Czekoladka ( i tu mam na myśli czekoladową honkę :P )zakwitła i to w dwóch egzemplarzach, bo wiosna karpę ciachnęłam na poł clap ale nie tylko ona... po zimie dwie karpy wywaliłam, bo były całe mikkie i puste, ale pozostałe podzieliłam i posadziłam . Jedna zeżarta przez ślimory, startuje od nowa, ale reszta, o dziwo całkiem, całkiem. Moja ulubiona Crazy Love wynagrodziła mi ten jeden kwiatek w zeszłym roku i kwitnie jak szalona. Dwie maleńkie bulwy Havaii z biedry oszalały i kwitną bukietem. A w nowym posadziłam całe dwa wory darów i kwitną NN różne - fotki załadowałam do daliowego wątku.
Edit:
A czekoladowy kosmos, którego zapewne miałaś na myśli to, i tu niespodzianka, zeszłoroczny :woohoo: Jesienią wykopałam z bryłą gliny i postawiłam w donicy przy daliach... 50% skuteczności - bo drugi zdechł.

Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2021/08/20 17:59 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, edulkot, VERA, zanetatacz, ewakatarzyna

Było ściernisko... 2021/08/20 11:25 #247090

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31825
Aniu, w nowym ani się obejrzymy i będzie busz. Uwielbiam takie przemiany z niczego na cudo. Tylko ogrodnik wie ile taka przemiana kosztuje sił.
Ścieżki to bym raczej poleciła z 1,2m. Żeby dobrze było po deszczu chodzić jak się rośliny rozrosną.
Ostatnio zmieniany: 2021/08/20 11:26 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, a.nia

Było ściernisko... 2021/08/20 12:35 #247094

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4222
  • Otrzymane podziękowania: 16290
Ewa czy będzie cudo to sie zobaczy za parę lat dopiero. Na razie kopie i kopie prawie codziennie i końca nie widać. Wczoraj parę doniczek w tempie takim jak nigdy, bo komary chciały mnie żywcem zeżreć :mur Powiadasz 1,20 think: - musze poukładać kartony na taka szerokość i zobaczyć jak to będzie optycznie wyglądać think:
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2021/08/20 12:37 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, edulkot, VERA, zanetatacz, GosiaM, ewakatarzyna

Było ściernisko... 2021/08/22 23:14 #247222

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4633
  • Otrzymane podziękowania: 8387
1,2 to chyba ciut dużo.
Tyle miejsca zabrać roślinom? gwizdac
Jeszcze masz sporo pracy przed sobą, ale ile już zrobiłaś.
A trawnik wygląda rewelacyjnie.
Nie zazdroszczę walki w chwastami.
A Górki jak zwykle wyglądają przepięknie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/22 23:18 #247224

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6686
  • Otrzymane podziękowania: 14525
Aniu a co przewidujesz na te szerokie ścieżki..?

Czekoladowy kosmos trafiłam w którymś z dyskontów, ale źle go posadziłam i inne rośliny lekko go zarosły..
Może się wysieje..? think:

Roboty masz na lata.. nie szalej kobieto :lol: :zdrowko
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.228 s.