Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Było ściernisko...

Było ściernisko... 2021/09/21 16:43 #249570

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4290
  • Otrzymane podziękowania: 15149
Aniu,dziękuję za przepisy :przytulam ,już niedługo zostaną prze ze mnie przetestowane.Mam nadzieje,że czegoś nie spapram. :nie
Cyklamen mus kupić,bo strasznie mi się spodobał.Dzisiaj pochodziłam po ogrodzie i stwierdziłam,ze jednak trochę dziur do zapchania jest. gwizdac
Niedługo i u mnie może zrobić się gąszcz. :kawa
Fajnie,skomponowałaś traw z innymi roślinami.Muszę nad tym pomyśleć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Było ściernisko... 2021/09/21 19:47 #249579

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4246
  • Otrzymane podziękowania: 16469
Gosiu u Was do gąszczu jeszcze daleko.... :P swoją drogą ciekawe czy dalibyście radę patrzeć na rośliny przeplatające się i przechodzące jedne w drugie, częściowo pozasłaniane. think: Każdy z naszych ogrodów ma swój urok...U Was uderza właśnie to, że każda roślinę widać i każda ma swój kawałek podłogi. W sadzawce jest sporo różnych Cyklamenów- jedne kwitną jesienią, inne wiosną. A trawy robią jesienną robotę, nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich. Mam to szczęście, że w mojej ciężkiej glinie miskantom nie tak łatwo sie rozrastać i nie muszę ich dzielić za mocno... Zupy i jogurtu nie spaprasz ... no chyba, że przesolisz albo przesłodzisz 2smiech Mam adzieję, że zobaczymy się szybciej niż w maju gwizdac jeżeli będziecie w okolicy to zawsze zapraszam na kawę. A nawet jak nas nie będzie, to furtka otwarta i spacer po ogrodzie możecie zaliczyć. :P

Miłka muszę wypróbować jogurt z ciasteczkami , brzmi smakowicie. Jeżeli myślimy o tym samym zdjęciu` to to jest dalia Hawaii - u mnie jakoś mniej hawajska :P A górkowy, czekoladowy kosmos przezimował razem z daliami w gospodarczym, Miałam połowiczny sukces- jeden przetrwał drugi padł. Ale jak jeden pączek u Ciebie? Posadziłaś go w słonku? W nowym też mam dwie sztuki i całe są w pączkach... Może one lubią gliniastą, ciężka ziemię think: bo nawet ich zbytnio nie nawożę jakoś regularnie - tylko obornik granulowany przy sądzeniu.
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, Elżbieta, jugo, Danusia


--=reklama=--

 

Było ściernisko... 2021/09/23 09:47 #249671

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4290
  • Otrzymane podziękowania: 15149
Aniu,nie myślałam o takim totalnym zagęszczeniu,bo chyba nie potrafiła bym tego zrobić. :nie
Potrzebuję trochę takich wypełniaczy,bo pod niektórym iglakami trochę pusto.
Za zaproszenie bardzo dziękujemy :przytulam .Ale nie ma to jak spacer po ogrodzie razem z gospodarzami. :zdrowko
Traw już trochę mam,chyba nikt nie zrobił zdjęcia,ale one rosną w szpalerze,i chyba nie ma takiego efektu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/09/23 11:00 #249678

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14620
  • Otrzymane podziękowania: 44181
Rzeczywiście to może być Hawaii, ale bez tego żółtego fajnie wygląda.
Nie wiem, dlaczego jeden pączek. Może ma więcej, albo będzie miał. Nie zamierzam go chować, co najwyżej liśćmi z jabłonki przysypię. gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/09/29 09:35 #250100

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4246
  • Otrzymane podziękowania: 16469
Milka Hawaii pisało na etykiecie a co wyrosło to juz Ty musisz ocenić fachowym okiem.. 2smiech zółty się pokazywał od środka wiec chyba zgodna...

Gosia ogród zawsze otwarty :przytulam a na wykopki trawiaste zapraszam wiosną... chętnie sie podzielę

W ostatni weekend niewiele zrobiłam fotek bo łaziłam z Danuśką i Piotrkiem po lesie i ładowałam rydze do kosza... :kocham a potem trzeba było to wszystko obrobić i to już nie było takie przyjemne jak zbieranie polewkamax
I zaległości fotkowe...
18-19.09































25-26.09





Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2021/09/29 09:36 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, edulkot, VERA, Semper, Ave, nowababka, Elżbieta, jugo ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Było ściernisko... 2021/09/29 09:42 #250101

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4246
  • Otrzymane podziękowania: 16469
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2021/09/29 09:42 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, edulkot, VERA, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Było ściernisko... 2021/09/29 09:51 #250102

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4246
  • Otrzymane podziękowania: 16469


































Tyle na dziś... Miłego dzionka dla Was :przytulam
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, edulkot, VERA, Ave, nowababka, Elżbieta, jugo, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Było ściernisko... 2021/09/29 10:42 #250106

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16597
  • Otrzymane podziękowania: 56388
Aniu dzięki za ten wirtualny spacer po Twoim cudnym ogrodzie.
Miłego dnia i dla Ciebie :przytulam

Pogoda dopisuje, więc ide sadzić, to co nakupiłam :glupek
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/09/29 10:58 #250107

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14620
  • Otrzymane podziękowania: 44181
Nowe zapowiada się gęsto i obficie. Za 2-3 lata już będzie dojrzalej. A i tak miło popatrzeć na kwitnące dalie i nieśmiało rozrastające się drzewa :-)
Ta pomarańczowa to co to?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/09/29 12:16 #250109

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3908
  • Otrzymane podziękowania: 13662
Aniu :przytulam nowy ogród juz zapowiada się ciekawie . :mniam
Piękna ta budleja , czy to jakaś z "maluchów" question bardzo ciekawy kolor .
A ta pomarańczowa dalia cudowna vishenka jak Ci sie rozrośnie, to nieśmiało poproszę o jeno kłączę.
Aniu :buziak przesyłam pozdrowienia z nad morza i jeszcze raz dziękuję Ci za gościnę ,było cudownie :bravo :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/09/29 13:25 #250117

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4246
  • Otrzymane podziękowania: 16469
Majeczko patyczek budleji dostałam od Basi, ona swoją z kolei od Wojtak (oile dobrze pamiętam think: ) - jego trzeba by dopytać o odmianę.... i chyba jest wielka tylko u mnie na razie młoda i wiosną startowała z poziomu gleby rotfl ale fakt- kolor piękny :kocham.
Dalia pewno sie rozrośnie tylko czy przeżyje zimę... pamiętaj tylko proszę, żeby się upomnieć :przytulam

Miłka pomarańczowa dalia to Klio- mój nr jeden w tym roku. Kupiłam maleńkie kłącze w jakimś markecie, kwitnie pięknie i obficie, nie pokłada się, kompaktowa i śliczna. Nowy mam nadzieję, że szybko się zagęści bo ilości chwastów mnie przerażają :mur tym bardziej, że wyściółkowane mam tylko kawałki.

Basiu ja też dziś urwałem się z pracy , teraz kawa i idę walczyć. Też mam jeszce sporo sadzenia, ale chyba nie tyle co Ty 2smiech
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Było ściernisko... 2021/09/29 13:51 #250118

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14620
  • Otrzymane podziękowania: 44181
No to niech Ci się pięknie rozrasta, bo ja pomimo wielu fascynacji i tak najbardziej lubię dalie pomponowe i kuliste oraz dekoracyjne o podobnym pokroju.
Masz jeszcze gdzieś opakowanie? Bo Klio sprzedawał Legutko. think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Było ściernisko... 2021/09/29 15:22 #250122

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16597
  • Otrzymane podziękowania: 56388
a.nia napisał:
Majeczko patyczek budleji dostałam od Basi, ona swoją z kolei od Wojtak (oile dobrze pamiętam think: ) - jego trzeba by dopytać o odmianę.... i chyba jest wielka tylko u mnie na razie młoda i wiosną startowała z poziomu gleby rotfl ale fakt- kolor piękny :kocham.

Ta budleja jest u mnie wyższa ode mnie, czyli ma tak niecałe 2 m. Faktycznie mam ją od Wojtka, ale zdaje się pozostanie nn-ką, bo Wojtek nie wie jaka to odmiana. Majeczko będę w najbliższym czasie posyłać do Ciebie paczkę z magnolią, to mogę dołożyć patyczek tej budleji. :)
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Franusiowa

Było ściernisko... 2021/09/29 15:41 #250125

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2762
  • Otrzymane podziękowania: 9159
Pięknie flower !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Było ściernisko... 2021/09/29 20:28 #250145

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13611
  • Otrzymane podziękowania: 31925
Aniu, czy pod domkiem przy ścianie masz barbulę? Jakoś tak sobie zakodowałam, że ona w glinie nie da rady...
Widziałam kilka dni temu w ogrodniczym bardzo ładne sadzonki, ale właśnie ta moja glina mnie powstrzymała. A tak mi się podoba :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Było ściernisko... 2021/09/29 22:24 #250164

  • janka.p
  • janka.p Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 3999
Efkaraj napisał:
Aniu, czy pod domkiem przy ścianie masz barbulę? Jakoś tak sobie zakodowałam, że ona w glinie nie da rady...

Nie, barbula w glinie doskonale sobie radzi. Mam 4 różne i doskonale sobie radzą na moim gliniastym, wschodnim wygwizdowie. Więc sadź bez obawy. Jedyne, czego potrzebują, to przycięcia wiosną, tak, jak róże.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj

Było ściernisko... 2021/09/29 22:34 #250165

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4661
  • Otrzymane podziękowania: 8501
Twoja barbula w Górkach jest 2 razy taka jak moja. Zdecydowaniej u Ciebie jej lepiej
A pamiętasz nazwę budlei miniaturowej z Górek?
Miałaś sprawdzi, czy masz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Było ściernisko... 2021/09/30 11:25 #250179

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4246
  • Otrzymane podziękowania: 16469
Gosiu sprawdziłam... Budleja to Free Petite Tutti Fruitti. Barbula, odpukać, rośnie i kwitnie pięknie :kocham

Janeczko dziękuje za potwierdzenie... dokładnie tak jak piszesz. U mnie barbule rosną w glinie i świetnie sobie radzą, Górkowa przetrwała już zimę i tylko wiosną mocno ja przycięłam. W nowym mam tez posadzoną jedna sztukę z mocno srebrnymi listkami i juz kwitnie, a do posadzenia czeka jeszcze sadzonka żółtolistnej odmiany od Verki.

Ewuś w sprawie barbuli jak wyżej... kupuj i sadź- da radę, a pszczoły maja uciechę z kwitnących teraz kwiatów.

Kasiu dziękuję.

Basiu wiec budleja zostanie piekną NN - do kompletu chce jej posadzić w nóżkach niższą Prince Charming- chyba nieźle będą sie uzupełniać kolorystycznie.

Miłeczko opakowanie jest i dokładnie tak jak piszesz - Legutko. Mnie sie podobają różne daliowe kształty, byle się nie kładły bo nie mam nerw żeby je wiązać :mur W tym roku posadziłam Eveline, Klio, Lilak Shadow, twoja Crazy Love, wiatraczek od Neli- fajnie wyglądają, a inne rozkładają się okrutnie.


I wczorajszy puszek okruszek w nowym :kocham
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, takasobie, edulkot, VERA, nowababka, Elżbieta, jugo ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Było ściernisko... 2021/09/30 11:39 #250181

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6740
  • Otrzymane podziękowania: 14788
Aniu widzę, że prace w nowym pięknie postępują :)
Jednak powiem Ci :na_ucho że ten drapak co go wiozłam w czerwcu to raczej na jakiś trzeci plan bardziej
się nadaje :lol: a jeśli się nie mylę to rośnie 'na widoku'... będzie Cię straszył wiosną bo - jak to horka - późno
się zieleni, kwitnie owszem ładnie, ale starzeje się już mniej ładnie :silly:
No to Cię zachęciłam do uprawy.. rotfl

Gaura od Ciebie przeżyła moje wędrówki po kraju hu_rra oby jeszcze zimę zniosła B)
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Ostatnio zmieniany: 2021/09/30 11:40 przez nelu-pelu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/09/30 11:55 #250183

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4246
  • Otrzymane podziękowania: 16469
Neluś nawet mi nie mów o robocie w nowym... kopie i kopie , a końca nie widać. Najlepsze, że końca nie będzie widać jeszcze długo :lol:
Myślisz żeby ją jeszcze przeflancować... think: może i masz rację... musze to zrobić jeszcze jesienią... Wydawało mi się, że pod tym oknem będzie fajnie wyglądać... Te kwiaty zawsze jej tak brązowieją, czy to wpływ przesadzania?
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.204 s.