Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/03/11 08:28 #52516

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Ostatnio zmieniany: 2017/03/11 08:30 przez Olusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, zielonajagoda, Ness, zanetatacz, nelu-pelu

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/03/11 10:18 #52537

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Próba




Tak są teraz transportowane wszystkie materiały budowlane , kiedyś wciągali na linach....
Tak samo duchowni byli wciągani.... teraz,jak udostępniono dla turystów , można podjechać i potem piąć się po schodach .

OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Ostatnio zmieniany: 2017/03/11 10:24 przez Olusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, Ness, zanetatacz, nelu-pelu


--=reklama=--

 

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/03/11 20:44 #52672

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Do ciekawych miejsc , które zwiedziłam , mogę zaliczyć ŚCIANĘ PŁACZU W Jerozolimie .
Z daleka można się przyglądać bez ograniczeń ale jak chcemy dotknąć to już trzeba przejść kontrolę jak na lotnisku .
Panie i panowie modlą się oddzielnie.... panowie muszą nałożyć jarmułki .









OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ness, zanetatacz

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/03/11 21:25 #52701

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Jeszcze uzupełniam to co awaria zabrała ...

PIRAMIDY W GIZIE pl.wikipedia.org/wiki/Piramidy_w_Gizie

Można tam dojechać autokarem , wielbłądem lub osłem....





Piramidy są oddalone od miasta 8 km a stojąc obok nich widać na horyzoncie miejskie zabudowania .
Pustynia robi wrażenie !!!















Ta po prawej to Piramida Cheopsa a to po lewej to Piramida Chefrena




Sławny Sfinks

OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ness, zanetatacz

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/03/12 13:54 #52839

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Jeszcze jedno ciekawe miejsce KANAŁ KORYNCKI Pięknie opisany ze zdjęciami z lotu ptaka : www.geotekst.pl/artykuly/historia/kanal-koryncki

Znowu wracam wspomnieniami do Grecji . Zrobiłam zdjęcia przez okno w autokarze i potem przechadzając się po moście .
Kanał ma ponad 6 km dł. most był mniej więcej w połowie a na jedną i drugą stronę widać ujścia do morza .
Z jednej strony do Morza Egejskiego z drugiej strony do Morza Jońskiego . Kanał ten daje statkom 200 Mm oszczędności .
Obecnie , dla większości statków stał się za wąski . To wielka atrakcja turystyczna .
Zamysł budowy powstał już w p.n.e. a budowę ukończono w XIX w.n.e.





















Zakochani też zostawiają tu swój ślad....

OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fabiola, Ness, zanetatacz, nelu-pelu

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/03/15 18:21 #53446

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Cudze chwalicie swego nie znacie ..... tak , dużo jest w Polsce ciekawych miejsc , których jeszcze nie poznałam .
Ale staram się , co roku coś nowego odkryć .

NARWIAŃSKI PARK NARODOWY

atrakcjepodlasia.pl/atrakcje-turystyczne/kurowo-siedziba-narwianskiego-parku-narodowego/

Teren ten przyrównuje się do Amazonii .... to tzw POLSKA AMAZONIA

www.slonecznepodlasie.pl/atrakcje/narwianski-park-narodowy---polska-amazonia-13.htm

Woda , słońce i zieleń . Cisza i spokój . Relaks i nauka - liczne ścieżki dydaktyczne i tablice informacyjne .






























OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, takasobie, Zielona Ania, zanetatacz, nelu-pelu

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/03/17 12:11 #53848

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6697
  • Otrzymane podziękowania: 14592

(fotka z netu)

Kiedy dochodziliśmy do tej płaskiej skały - ryczałam. Ryczałam z zachwytu...
Preikestolen czyli właśnie płaska skała lub ambona, wisi nad Lysefiordem (Norwegia).
Byliśmy tam w 2004 roku, ledwo trafiliśmy, ludzi zero, dodam, że nasza wyprawa miała miejsce
pod koniec września. Trafiliśmy fajną pogodę, na dwa tygodnie tylko dwa dni z deszczem.
Kiedy w zeszłym roku przejeżdżaliśmy w pobliżu, już na wiele kilometrów wcześniej duże banery
informowały jak tam dotrzeć. Ponoć teraz chodzą tam całe tabuny ludzi.
Polecam serdecznie, jak ktoś będzie w Norwegii, to tylko 604 metry od lustra wody, ale wrażenia niesamowite.
Jak patrzę na następne fotki (te już są nasze :) ) to widoki wydają się zupełnie nierealne,
jak teatralna dekoracja. A jednak udało się wleźć! :hejka







Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Ostatnio zmieniany: 2017/03/17 12:12 przez nelu-pelu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Zielona Ania, sierika, zanetatacz

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/03/17 20:51 #53936

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6697
  • Otrzymane podziękowania: 14592
Przeczytałam co napisałam i dodam: Udało się nie spaść!! wink-3
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/03/17 21:27 #53947

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Patrząc na Twoje zdjęcia zakręciło mi się w głowie ....ja chyba nie spojrzałabym w dół !
Jeszcze nie zwiedzałam Skandynawii .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Ostatnio zmieniany: 2017/03/17 21:28 przez Olusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/03/18 00:23 #53978

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25995
  • Otrzymane podziękowania: 68173
Olusia napisał:
Patrząc na Twoje zdjęcia zakręciło mi się w głowie ....ja chyba nie spojrzałabym w dół !
Jeszcze nie zwiedzałam Skandynawii .

Ja też Ola i tu owtwiera się przed nami nowy kierunek. :tup Źle znosze upały, więc Skandynawia, to świetny pomysł...Tyle,że troche drogo?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/03/18 10:02 #54028

  • majek2106
  • majek2106 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 547
  • Otrzymane podziękowania: 1269
Oto kilka fotek z najbardziej czarującego miejsca na ziemi jeśli chodzi o różnorodność roślin i klimatów na ziemi Himalaje.
Bylem tam pod koniec lutego - tamtejsze przedwiośnie, większość roślin jeszcze spala ale już różaneczniki zaczynały kwitnąć.
To stolica różaneczników i magnolii, pierwowzory naszych ogrodowych, wszelakich paproci, wspaniałych bylin.
Im wyżej tym surowiej i oczywiście zimniej ale w dolinach subtropiki.
Największą przeszkodą były ciągłe chłodne mgły - wiecznie zasłaniające i rozmywające obraz
Taki widok zarośniętych konarów wszelakimi storczykami, paprociami czy innymi epifitami to praktycznie norma w dolinach.

Trafiliśmy na takie święto 'noworoczne' cała okolica ściąga do klasztoru buddyjskiego.




Szkoły mają takie nasze rekolekcje, podawana jest mocna i bardzo słodka herbata z mlekiem ku pokrzepieniu.


To jest drzewo - takie przy drodze różanecznik i to raczej taki mały


Jeszcze trochę tamtejszej normalności - storczyki, szkoda ze nie był to ich czas na kwitnienie.





Ostatnio zmieniany: 2017/03/18 10:22 przez majek2106.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418, Zielona Ania, zanetatacz

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/03/18 10:17 #54031

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6697
  • Otrzymane podziękowania: 14592
Poll trochę drogo.
Jednak te widoki warte są wielu wyrzeczeń.
Jadąc przez Norwegię zachwycam się nieustannie.
Na pewno pojadę kolejny raz...
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Ostatnio zmieniany: 2017/03/18 20:40 przez nelu-pelu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): majek2106

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/03/18 10:26 #54032

  • majek2106
  • majek2106 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 547
  • Otrzymane podziękowania: 1269
Na balkonach zamiast pelargonii Cymbidium



A to słynne drogi w himalajach ta to prawdziwa autostrada. :oops:



Jedno co trzeba przyznać to prawdziwe święto dla paprociaży, różnorodność stanowisk i gatunków to prawdziwy zawrót głowy.


Te nitki to paprocie epifityczne rosną pod konarem.






Trzeba powiedzieć iż taka podróż to zagrożenie dla osób z chorym sercem i krążeniem. 3 km nad poziom może to norma no i oczywiście zdrowe nogi tu trzeba chodzić i mieć kondycję jeśli chcemy zobaczyć prawdziwe himalaje a nie tylko zabytki dla turystów i stragany.
Jednym mnie tylko zszokowali - brud - butelki, torby wszelakie nieczystości , wszystko za dom lub do lasu, kanalizacja płynie ulicami :( w okolicach domostw prawdziwe śmietniska.
nelu-pelu drogo - to pojęcie względne ,zależy to głownie od standardu jaki sobie wybierzemy, ja od wielu lat zwiedzam z plackiem a hotele to trzy gwiazdki podkreślam tamtejsze ( czasami to chyba ich brak hehe) :blink: ale ile przeżyć i wspomnień :zdrowko
Ostatnio zmieniany: 2017/03/18 10:51 przez majek2106.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olusia, zuzanna2418, Zielona Ania, zanetatacz

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/03/18 20:37 #54188

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6697
  • Otrzymane podziękowania: 14592
majek2106 - no pewnie że względne!
Głównie zależy to od zasobności portfela B)
My hotele omijamy, wynajmujemy domki lub mieszkanie wakacyjne np. na tydzień
w konkretnym miejscu i to jest nasza baza wypadowa. Na drugi tydzień przenosimy się
w inne miejsce żeby poznać inną okolicę. Nasi młodzi znajomi podróżują po Norwegii
z namiotem - my jesteśmy na to za starzy (czytaj za wygodni..)

Podziwiam ludzi, którzy zwiedzają świat na własną rękę, to jest prawdziwa przygoda
ale i wyzwanie!
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/05/27 17:41 #67817

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 293
  • Otrzymane podziękowania: 1000
Ja spędziłam w Norwegii dwa tygodnie, których nigdy nie zapomnę. Domek wynajęty na 5 osób był w przystępnej cenie, a po wcześniejszym sprawdzeniu jakie sklepy są dobre na codzienne zakupy dało się spokojnie wyżywić. Czasem drogo wychodzą płatne drogi z tunelami, albo promy. Niemniej jest to tak cudowny kraj, że naprawdę warto. Widoki, bogactwo przyrody, góry, lodowce, fiordy i też co ważne życzliwi ludzie. Można wędrować cały dzień i nikogo nie spotkać, ale nawet w zagubionej górskiej dolince jak się napotka pasterzy to zagadują dobrą angielszczyzną. Ważne jest też nastawienie na aktywne zwiedzanie niezależnie od pogody - wzorem miejscowych - deszcz nie jest powodem do pozostawania w domu. Tęskno mi też bardzo do pysznego karmelizowanego sera, którego nigdzie indziej nie widziałam.







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Olusia, zanetatacz, nelu-pelu, Tilia

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/06/09 20:41 #70182

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13858
Ja trafiłam przez przypadek na miejsce, o istnieniu ktorego nie miałam pojęcia.
Oto Groty Nagórzyckie kolo Tomaszowa Mazowieckiego.
Dzieło rąk ludzkich, pracowicie wybierających piasek do produkcji szkła. Kilka lat temu miejsce to uporządkowano, zabezpieczono i udostepniono do zwiedzania.
Tylko z przewodnikiem. Bilety 5 zł. Warto zabrac coś ciepłego na grzbiet latem ponieważ panuje tam w miarę stała temperatura około 10 stopni.
Czas zwiedzania 30 min.






Podziemne komnaty są delikatnie podświetlone i wyposażone w makiety ilustrujące wydobycie piasku








Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Ostatnio zmieniany: 2017/06/09 20:42 przez zuzanna2418.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, zanetatacz

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/06/09 20:45 #70183

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13858
W grotach zamieszkiwał podobno Zbój Madej


A także pojawiał się sam Szatan w otoczeniu nietoperzy, wodząc na pokuszenie prostych kopaczy.









Pokazano także stare metody wytwarzania naczyń szklanych czyli dmuchanie szkła



Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Olusia, Zielona Ania, Iwona1311, zanetatacz, nelu-pelu

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/08/11 08:19 #80059

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2327
  • Otrzymane podziękowania: 5650
Piękne miejsca pokazujecie i nawet trochę egzotyczne.Obawiam się , że z tym co pokażę to jestem cieńki Bolek,ale szefowa kazała.
Ja akurat mieszkam w takim miejscu, że zagranicę widzę przez okno i mam do niej dosłownie kilka kroków.Tym państwem są Czechy.
Państwo ze wspaniałą historią, kulturą, pięknymi miejscami i wspaniałymi mądrymi ludżmi.Lubię tam jeżdzić szukać nowych ciekawych miejsc i wracać we wcześniej
poznane.Dzisiaj pokażę Wam Moją ulubioną miejscówkę. To miasteczko to Nove Mesto n/Metuji.Metuja to rzeka, która ma dopływy również z Polski.Tutaj taka ciekawostka.Kudowskie rzeki to zlewnia Morza Północnego.Do NM mam spod domu 16 km.Miasteczko powstało w XVI w .Nie jest duże.Trochę ponad 10000 ludzi.
Budowniczy miasta i zamku nazywał się Jan Ćernćicky z Kacova. Zamek miał wielu właścicieli, którzy coś tam zmieniali, poprawiali.Tak więc jest mieszanką różnych stylów architektonicznych.Obecnie jest w prywatnych rękach, ale udostepniony do zwiedzania.
Najpierw centrum.Dojazd wąską uliczką i taki zaułek.





Jesteśmy na rynku.Dookoła kamienice z takimi podcieniami.Na sufice tych podcieni jest pełno jaskólczych gniazd.




Rynek czyli centrum








Takie czeskie poczucie humoru
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Olusia, Zielona Ania

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/08/11 08:31 #80060

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2327
  • Otrzymane podziękowania: 5650
Teraz idziemy na zamek.


Wejścia na zamek strzegą dwa niedżwiedzie.Tutaj z kamienia.Na zamku w Nachodzie są żywe, ale o ty innym razem.


Dziedziniec zamkowy i ściany porośnięte milinem.




Dla ogrodników trochę miejscowej roślinności

[attachment:5]20771755_734702630071096_2106495262_o.jpg[/attachme


Tym mostem przechodzimy do ogrodu


Figurek skrzatów w ogrodzie nie mam, ale te trzystuletnie czemu nie.





Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Zielona Ania, zanetatacz, nelu-pelu

Ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w Polsce i na świecie 2017/08/11 08:45 #80064

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2327
  • Otrzymane podziękowania: 5650
Za oknem grzmi i sie błyska, a ja z Wami idę do ogrodu.Na jego temat nie będę się wymądrzał.Jest minimalistyczny,prosty i w tym tkwi jego urok.








Tam w dole jest Metuja




Najbliższą niedzielę już mam zaplanowaną.Cały dzień w Czechach.Dvur Kralove i Zoo Safari.
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, Olusia, Zielona Ania, zanetatacz, nelu-pelu
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.241 s.