Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-)

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/06 14:30 #143904

  • Hania
  • Hania Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 212
Witam na forum zielonozakręconych. Wreszcie dojrzałam do pisania bo zaglądać to zaglądam tu już od jakiegoś czasu. I pozdrowienia dla Poli i Tomka których poznałam osobiście, no i mam nadzieję, ze mój wkład w to forum nie zakończy sie tylko i wyłącznie na przywitaniu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, Roma, VERA, chester633, basik, Puszek, wojtek, Fiona

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/06 15:07 #143910

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66643
Halo Haniu, witaj nam, witaj vishenka
Dla pewności...czy to u Ciebie i S. spędziliśmy cudny dzień , w klimatycznym domu :kocham i ogrodzie, który położony jest w zadziwiającej miejscowości o cudownej nazwie? :lol: O Dniu Paproci nie wspomnę... :silly:
Ostatnio zmieniany: 2019/01/06 15:08 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/06 16:14 #143921

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6267
  • Otrzymane podziękowania: 24465
Witaj Haniu, ale mila niespodzianka :) Pozdrawiam serdecznie :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/07 01:07 #143974

  • Hania
  • Hania Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 212
Zgadza się Polu, u mnie i mojego męża w Paprociowej wiosce na końcu świata-bo przecież do mnie nawet z GPS-em trafić trudno. No a Dnia Paproci to dla odmiany my opuścić nie mogliśmy. Jakże by to wyglądało-Dzień Paproci bez delegacji z Paproci? A dezorientacja osób, kiedy się przedstawialiśmy- skąd jesteśmy była zabawna-więc tym bardziej warto było
Ostatnio zmieniany: 2019/01/07 14:51 przez Hania.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, chester633

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/07 12:13 #143993

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66643
Hania napisał:
Zgadza się Polu, u mnie i mojego męża w Paprociowej wiosce na końcu świata-bo przecież do mnie nawet z GPS-em trafić trudno.

Doskonale pamiętam, jak błądziliśmy :lol: i musiałaś nas eskortować do celu. :silly:
Ruszyliście już coś z pracami na wolnym poletku, czy to plan na potem?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/07 20:59 #144108

  • Hania
  • Hania Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 212
Poll napisał:
Hania napisał:
Zgadza się Polu, u mnie i mojego męża w Paprociowej wiosce na końcu świata-bo przecież do mnie nawet z GPS-em trafić trudno.

Doskonale pamiętam, jak błądziliśmy :lol: i musiałaś nas eskortować do celu. :silly:
Ruszyliście już coś z pracami na wolnym poletku, czy to plan na potem?


Weszłam, posprzątałam wyznaczyłam alejki utknęłam-sama nie dam rady. Mąż nie miał czasu-ja postanowiłam zabrać się za rabatę pod leszczynami-tę we wjeździe i zrobić ją z podnoszonymi rabatami. podobnie jak w Waszych ogrodach( przyznaję - rżnę idee od lepszych od siebie). A że wszystko robię sama to mi do jesieni zeszło. No i poletko zostało na później. Ale za to wjazd zdecydowanie zyskał na urodzie. I tak będę miała co robić przez najbliższe dwa lata-jesli nie dłużej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/07 21:16 #144114

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
To może by nam tak koleżanka Hania, nieco przybliżyła temat... bo sobie z Polcia dyskutujecie tutaj ciekawie, we dwie wtajemniczone... a mybyśmy też chcieli wiedzieć wink-3

Witaj Haniu welcome
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/07 21:55 #144125

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66643
No to może ja nakreslę temat....
Hania obejrzała ogród Tomka w Mai i zapadła na nieuleczalną chorobę zwana miłością 2smiech ...Znacie to? Znacie!

Poprosiła Tomasza, by w drodze na nasz zlot w Wielkopolsce, zajrzał do niej i doradził, jak może zbudowac ogród w stylu tomkowego. Ponieważ Tomasz zasady jest nieśmiały a Hania, to piękna kobietka :mniam , poprosił, bym mu towarzyszyła, jako przyzwoitka (i tak oboje na zlot jechaliśmy).

Miejsce - piękne, nazwę wsi już Hania zdradziła...Paproć :kocham Strasznie zawikłana, nie sposób było trafic, więc Hania po nas wyjechała i doeskortowała do siebie. Częśc ogrodu już okazała się megusta i tomkogusta - cienista, z hostami pod bardzo, bardzo starymi leszczynami. Ile Haniu one lat mogą mieć? Dom klimatyczny, cudny.... Spędziliśmy z Tomkiem większość część dnia, podziwialiśmy gospodarstwo, przecudne hafty Hani, poznaliśmy tez męża, którego częśćz was mogła poznać w Wojsławicach na Dniu Paproci, bo oboje z Hanią przyjechali taaaaaki kawał.

Tomek zaprojektował rabaty po drugiej stronie domu, zarówno słoneczne, jak i cieniste. i własnie o te część ogrodu zapytałam Hanię. Obszar dość spory, więc dziewczyna męża zrujnuje, jak wszystko kupi i posadzi, bo wiadomo, Tomasz projektował w swoim stylu a on uznaje tylko rarytasy.

:slonko :slonko
Ostatnio zmieniany: 2019/01/07 21:56 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Hania

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/07 22:18 #144131

  • Hania
  • Hania Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 212
Polu-dzięki, bo ja przeglądając inne zakątki forum nie zauważyłam posta z pytaniem. Rzeczywiście ogród Tomka oczarował mnie do tego stopnia, ze gotowa byłam polecieć do Kielc, gdyby Tomek
(razem z Polą) nie pofatygował się do mnie. Ale, ze ja tak niebezpieczna kobieta jestem i przyzwoitki potrzebuję-no popatrz-sama bym na to nie wpadła (dobrze, ze napisałaś-od razu moja samoocena wrosła-może przy okazji też się kompleksów pozbędę) W ten sposób trafiłam na blog Poli-gdzie obejrzałam jej ogród z każdej strony. Dlatego też uważam, ze Pola grzeszy śmiertelnie nie chcąc pokazać swojego ogrodu w tv, bo przecież jej ogród -jak z bajki - też zainspirowałby niejedną duszę. I ileż ogrodów bez wyrazu zyskałoby na urodzie. Internet internetem, ale ile czasu trzeba by znaleźć coś naprawdę fajnego. A przecież ja naprawdę niemało czasu spędzam zimą przy kompie-a do Tomka trafiłam dopiero po Mai (leszczyny liczą sobie około 100 wiosen podejrzewamy, ze po zbudowaniu domu zostały posadzone więc po 1894
Ostatnio zmieniany: 2019/01/07 22:21 przez Hania.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/07 22:23 #144132

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66643
Haniu, swój blog porzuciłam przed 2-3 laty, bo dla mnie, to strasznie nudne. Pisanie samemu sobie, bez kontaktu z kimś, kto pochwali, ale przede wszystkim i skrytykuje i dopyta o szczegóły. Tak więc, traktuję go, jako kawałek historii ogrodu i dlatego nie usuwam.Lubię patrzyć, jak rośliny rosły, zmieniały się, jak zmieniała się cała Jędrzejówka. Rób i Ty sporo zdjęć, bo nie ma niczego lepszego na chandrę, niż oglądanie tego, co się zmieniło.

Kompleksy???? Ty masz kompleksy??? No matko i córko! 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hania

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/07 22:45 #144137

  • Hania
  • Hania Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 212
A co myślałaś-ja dopiero teraz powoli pozbywam się kompleksów i nabieram śmiałości. Jeszcze kilka lat temu to była makabra, najchętniej nie wychodziłabym z mysiej dziury.
A co do bloga to cieszę się, ze go nie usunęłaś bo nie tylko cudne zdjęcia, ale i świetnie się go czyta (zdecydowanie masz łatwość pisania)
A co do ogrodu sprzed lat to patrząc na zdjęcia starego ogrodu niestety muszę przyznać, ze kiedyś wcale nie był gorszy-czasami może nawet ładniejszy-ale to jednak doping do tego by przysiąść i zastanowić się co zmienić. Już po Waszym wyjeździe ruszyłam do boju i rabat pod leszczynami i i wzdłuż wjazdu. I muszę przyznać że już jest lepiej. Ale fotki z nowego dopiero wiosną. Chciałam utworzyć wątek z moim ogrodem, ale nie chciało mi się załadować mimo wielokrotnych prób więc choć to topic z powitaniem to na razie piszę tu. Jutro spróbuję utworzyć jeszcze raz nowy temat i tam będę kontynuować
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/07 22:49 #144140

  • Hania
  • Hania Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 212
Efkaraj napisał:
To może by nam tak koleżanka Hania, nieco przybliżyła temat... bo sobie z Polcia dyskutujecie tutaj ciekawie, we dwie wtajemniczone... a mybyśmy też chcieli wiedzieć wink-3

Witaj Haniu welcome
Ewuniu-dziekuję bardzo za powitanie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/07 22:58 #144144

  • Hania
  • Hania Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 212
Tomek Mr napisał:
Witaj Haniu, ale mila niespodzianka :) Pozdrawiam serdecznie :przytulam
Tomku dziękuję. Cieszę się, ze będę tu z Wami-zwłaszcza z Tobą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/07 23:03 #144147

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Witaj Haniu :witaj . Jak już tyle ciekawostek się dowiedziałam z niecierpliwością będę oczekiwać wątku z Twojego ogrodu :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/08 04:35 #144164

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5703
  • Otrzymane podziękowania: 15071
Przywitam się i ja! :witaj I co czytam... musiałyśmy się mijać w Wojsławicach :)

Haniu... ponieważ styl Tomkowy jest nad wyraz bliski i memu sercu, wyczekuję już Twego wątku niekoniecznie cierpliwie... :tup ciekawa jestem, jak przedstawia się Twój ogród i jak będzie się on prezentował po zrealizowaniu wszystkich Tomkowych planów i sugestii :)

Problem z wystartowaniem wątku być może spowodowany jest wielkością załączanych zdjęć... zalecamy ich zmniejszanie do rozmiaru 800x600... wtedy śmiało możesz ich zmieścić nawet 21 w 1 poście... przetestowane :zdrowko

.
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/08 11:11 #144192

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
th napisał:
Problem z wystartowaniem wątku być może spowodowany jest wielkością załączanych zdjęć... zalecamy ich zmniejszanie do rozmiaru 800x600... wtedy śmiało możesz ich zmieścić nawet 21 w 1 poście... przetestowane :zdrowko

.

W przeciwnym razie, wszystko ucieka w kosmos :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/08 11:34 #144199

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66643
Nie uciekło clap wątek Hani juz powstał. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Efkaraj

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/11 18:33 #144797

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2479
  • Otrzymane podziękowania: 2425
Witaj welcome Jestem szczęśliwą posiadaczką skrawka ziemi w środku lasu, ziemia to piach i nic więcej i z czystym sumieniem mogę Ci powiedzieć, że rośnie u mnie prawie wszystko i to całkiem dorodne potrafią być rośliny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kelowej

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/14 09:47 #145160

  • klaudia
  • klaudia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 59
Witam Was drodzy.Dziękuje za przyjecie mnie na Forum.Moja przygoda z ogrodem zaczęła się już 8 lat temu i wtedy zaczęła się moja pasja do host.Mam już 100 odmian host w tym 60 host mam w donicach w których pięknie się reprezentują miedzy innymi tez do donic sadzę by ustrzec się przed ewentualnym wirusem HVX.Wszystkich zdrowo zielonozakręconych serdecznie i gorąco pozdrawiam . clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, VERA, zanetatacz, Fiona

Witamy na najlepszym forum dla zielono zakręconych :-) 2019/01/14 11:25 #145177

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2479
  • Otrzymane podziękowania: 2425
Witaj Klaudio welcome Mamy tu spore grono hościarzy , będziesz miała co robić w tym gronie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: edulkot, beatazg, Puszek
Czas generowania strony: 0.186 s.