Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/09/20 09:17 #85202

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
:slonko :slonko :slonko

Drodzy forumowicze
Zgodnie z zapowiedzią otwieram konkurs na
Kompozycję ogrodową z udziałem traw


:slonko :slonko :slonko


Warunki udziału w konkursie:

1. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy forumowicze, bez względu na staż na forum.
2. Osoby zgłaszające udział muszą posiadać przynajmniej 3 wpisy w wątkach merytorycznych dotyczących uprawy roślin. Jeśli takowych dotąd nie zrobiliście, należy wejść w wątek dotyczący rośliny, która rośnie
w Waszym ogrodzie, wstawić zdjęcie i podzielić się doświadczeniami na temat szybkości wzrostu, zimotrwałości, atrakcyjności w sezonie lub innymi Waszymi spostrzeżeniami. Chętnie widziane wpisy w dziale traw, ale mogą być też inne rośliny (drzewa, krzewy, byliny) ;).


A teraz więcej o konkursie.

Chodzi nam o to, aby podzielić się pomysłami na łączenie traw z innymi grupami roślin. Mogą to być rośliny cebulowe, krzewy, byliny, drzewa, wszystko co tylko przyjdzie Wam do głowy.
Każdy uczestnik wkleja w poniższym wątku 2 zdjęcia tej samej rabaty. Mogą to być zdjęcia z różnych ujęć tego samego miejsca, albo z różnych terminów (np. jeśli ktoś łączy trawy z wczesnymi cebulowymi, może wstawić zdjęcie wiosenne i potem jesienne). Napiszcie nieco o roślinach użytych w kompozycjach. Umieśćcie w opisach nazwy odmian, jeśli je znacie i kilka słów o stanowisku na jakim rośną rośliny (rodzaj gleby, nasłonecznienie).

Termin dodawania zdjęć minie 05.10.2017r o północy. Potem odbędzie się głosowanie, w którym każdy będzie mógł oddać głos na swojego faworyta. Zakończenie konkursu nastąpi o północy 15.10.2017 r.

Przyszła pora na kilka słów o nagrodach i sponsorze :lol: .
Sponsorem nagród jest Pan Artur Maj, właściciel Szkółki Roślin Ozdobnych Daglezja w Rykach.
Osoba, które zdjęcia otrzymają najwięcej głosów będzie mogła wybrać 3 dowolne trawy z aktualnie dostępnych w sklepie internetowym sklep.daglezjaryki.pl.
Przewidziana jest również nagroda dla głosujących. Z pomocą Sierotki ;) wyłonimy 1 osobę, która będzie mogła wybrać w wyżej mienionym sklepie 2 dowolne trawy .


Zdjęcia rabat z opisami należy wklejać w tym wątku, poniżej.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

:lol: :lol: :lol:
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2017/09/28 22:10 przez edyta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, Amarant, th, piku, Efkaraj, VERA, basik

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/09/21 11:50 #85365

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Konkurs rozpoczęty, zapraszam do wstawiania zdjęć :lol: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/09/21 16:33 #85384

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31830
Nie mam (jeszcze) cudownych trawiastych rabat. Ale jedną trawkę od kilku lat mam i ją właśnie daję na konkurs.

Hakonechloa macra 'Aureola'
Stanowisko mocno cieniste, pod lasem liściastym, wilgotne, mimo sąsiedztwa jakim są stare drzewa. Rozrasta się powoli. Rośnie tutaj chyba 4 sezon.
Posadzona wśród host: fortunei albopicta i Katherine Leiws (obie opisane w watkach bazowych) oraz dąbrówki rozłogowej nieznanej odmiany.

Wiosną prym wiedzie hosta Fortunei albopicta


Od lipca, to hakonechloa świeci w tym zakątku.


Ziemia jest tutaj gliniasto-próchniczna, w głębszych warstwach, czysta glina. Jednak naturalny spad terenu niweluje zastoiny wodne.
Ostatnio zmieniany: 2017/09/21 16:34 przez Efkaraj.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, piku, edulkot, VERA, zuzanna2418, beatazg, dobra nuta, mymysteryy ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/09/24 19:36 #85852

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Przypominam o konkursie gwizdac .
Czy nikt nie robił zdjęć w weekend :czarownica ?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/09/24 21:05 #85893

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4362
  • Otrzymane podziękowania: 7988
Moja propozycja konkursowa :)

Początkowo rabata miała być sucholubna i z taką myślą wybierałam trawy na nią. Potem jednak posadziłam z tyłu sadźce i trzeba było rozciągnąć linie kroplujące 2smiech .
Oprócz sadźców trawom towarzyszą świerk biały Conica, bylica, krwawniki, rozchodniki okazałe, bodziszki i werbena patagońska. Gatunki traw to miskant chiński Purple Fall, ostnica Pony Tails, rozplenica Black Beauty, palczatka Little Tower, miskant chiński Saturnia.
Rabata położona jest na lekkim spadku, wystawa południowa, słońce cały czas. Gleba piaszczysto-gliniasta klasy 5-6 ;). Większość roślin rośnie tam 3-4 lata, rozplenica od zeszłego roku.

Pierwsza odsłona: czerwiec



Druga odsłona:wrzesień:

Ostatnio zmieniany: 2017/09/24 21:06 przez markita.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, piku, Efkaraj, VERA, zuzanna2418, beatazg, beatrix+, dobra nuta ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/09/24 21:35 #85905

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3348
  • Otrzymane podziękowania: 10467
To ja będę druga . Rabata z agrotkaniny i kamieni . Rośliny sadzone w 2015 . Przeważają iglaki , kilka kloników palmowych , w tym roku doszło kilka berberysów , jedna kalina japońska i jak widać na zdjęciu bez czarny Black Tower , kupiony za 10 zł w tamtym roku :) . Iglaków nie widać bo większość jest od góry . Są też rozplenice i kilka kęp miskantów . Rabata powiększona została o następne iglaczki i trawy , ale jeszcze niedokończona . Stok południowy , więc w lecie słońce jest od rana do wieczora .






Beata

Mogę być i trzecia :)
Ostatnio zmieniany: 2017/09/24 23:36 przez beatazg.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, piku, Efkaraj, VERA, zuzanna2418, dobra nuta, jugo, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/09/26 14:27 #86115

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Dzisiaj chyba w całej Polsce świeci :slonko , więc zachęcam do spożytkowania warunków pogodowych i zrobienia fotek konkursowych :fotka .
Czekamy na kolejne pomysły i inspiracje, jak łączyć trawy z innymi grupami roślin wink-3 .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/09/26 15:40 #86119

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13857
Moja kompozycja nie jest może póki co spektakularna. Trawy dopiero nabierają masy.
Rabata ma ksztalt półkolisty, trudno jej zrobic zdjęcie w całości. Teren trochę trudny z uwagi na lekkie nachylenie w stronę ulicy, przez co woda deszczowa spływa i szybko robi sie sucho. Dodatkowo dosć długo operuje tu słońce.Rabata nie jest też regularnie odchwaszczana, ponieważ znajduje się w naszym ogrodzie wiejskim, który odwiedzamy nie częściej niż raz w miesiącu i który jest wciąż w fazie tworzenia.
Kompozycja składa się z traw wysokich i niższych, nie mam niestety spisu wszytkich gatunków i odmian, ale z pewnością sa tu mistkanty: giganteus, poza tym Zebrinus, Silberfeder, Rotsilber oraz kilka innych odmian m. chińskiego. Poza tym kępa mozgi trzcinowatej, trzcinniki, molinie.
Jako "towarzystwo" dla wyższych traw mamy posadzone pomiedzy nimi cebulowe wiosenne: tulipany i żonkile, liliowce, astry-marcinki, aster bocznolistny Lady in Black słoneczniczek szorstki o pelnych kwiatach, kilka odman floksa wiechowatego, karaganę w formie piennej . Niższe trawy rosną m.in.z mikołajkiem, ostróżkami, dzielżanami, szałwią omszoną.

Widok w listopadzie ubiegłego roku

i początek września tego roku
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, piku, VERA, beatazg, dobra nuta, zanetatacz, mymysteryy

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/09/26 20:29 #86164

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31830
edyta napisał:
Dzisiaj chyba w całej Polsce świeci :slonko .

Dlaczego ja nie mieszkam w całej Polsce :deszcz
Temat został zablokowany.

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/09/27 10:51 #86232

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Efkaraj napisał:
edyta napisał:
Dzisiaj chyba w całej Polsce świeci :slonko .

Dlaczego ja nie mieszkam w całej Polsce :deszcz
2smiech 2smiech 2smiech
To może chociaż dzisiaj doszło do Was :slonko ?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/09/27 10:56 #86234

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31830
Podobno jest w Krakowie, koleżanka dzwoniła. Ja jestem w domu a za oknem mgła i szaro :mur
Temat został zablokowany.

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/09/27 20:28 #86313

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20941
Szału u mnie nie ma w trawach ale może taka rabatka jakoś się obroni :)
Wiosną trawy są podsadzone cebulowymi i pierwiosnkami ,koło nich są hortensje i dwa derenie kwieciste.Rabata jest w pełnym słońcu i oczywiście w gliniastej glebie.Rozplenice w tym miejscu rosną trzeci rok.

Wczesna wiosna kiedy trawki dopiero co przycięte.


Jesienny widoczek

Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Ostatnio zmieniany: 2017/09/28 22:27 przez edyta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, VERA, zuzanna2418, beatazg, dobra nuta, jugo, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/09/28 09:17 #86390

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Moja trawiasta rabata jest zrobiona w tym sezonie. Zaczyna się rozplenicami za którymi rosną miskanty, dalej mam byliny, które łączą się z niskimi trawkami tworząc łączkę. I ta łączka wypełnia łuk tej rabaty a jej koniec to prosa. Co tu rośnie? Z trawek: trzcinniki ( tył łączki, mało jeszcze widoczne ), za trzcinnikami graby ( kompletnie niewidoczne :diabelek ) , perłówki orzęsione, sporobolusy różnołuskowe, kostrzewy, ostnice, śmiałek darniowy, prosa ( Squaw i Praire Sky )... byliny w trawkach to pojedyncze sztuki : werbena, gaura, mikołajki ( tych jest więcej ), przegorzany, jeżówki, ożanka hyrkańska, szałwie, kłosowiec itp. czyli sucholubne rośliny.
Sierpień, widok od rozplenic, podgląd na całość



i może ostatnio zrobiona fotka kawałka łączki

pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Ostatnio zmieniany: 2017/09/28 22:03 przez edyta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, VERA, zuzanna2418, beatazg, zanetatacz, nelu-pelu, mymysteryy, Danusia

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/09/29 23:23 #86624

  • mymysteryy
  • mymysteryy Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 53
  • Otrzymane podziękowania: 110
Bardzo lubię trawy, dlatego wciskam je na wszystkie rabaty w moim ogrodzie. B) To jedna z rabat .... a właściwie ścieżka koło domu. Zasadziłam wzdłuż niej kostrzewę miotlastą 'Teddybar' , tzw. futro niedźwiedzie, kostrzewę siną, Zebrinusa i jeszcze jakieś NN-ki. Obok traw rośnie szpaler lawendy ( bo lawendę też wciskam, gdzie tylko się da, a na moich piaskach wyjątkowo jej się podoba, więc i ona i ja zadowolona ;)). Na rabacie koło tych traw rosną jeszcze jeżówki i ostróżki (nie załapały się na tych zdjęciach).
Po lewej stronie widać fragment największej trawiastej "rabaty", czyli trawnik wink-3




Ostatnio zmieniany: 2017/09/30 08:13 przez mymysteryy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, VERA, zuzanna2418, beatazg, dobra nuta, zanetatacz, Danusia

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/09/30 20:37 #86709

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8395
  • Otrzymane podziękowania: 25039
Trawy zajmują główne miejsce w ogrodowej części mojego serca :kocham . Najbardziej chyba lubię miskanty, bp wspaniale radzą sobie w glinie ale w przydomowym ogródku nie ma dla nich zbyt wiele miejsca. Zastąpiły je więc rosplenice :) . Trawami obsadzam wszystkie zakątki a to jeden z nich oglądany z tarasu.
Wiosną gdy trawy dopiero startują króluje tu tamaryszek, przed nim rozłożysty jałowiec a pod nimi falując trawy, byliny i nieco wiosennych cebulowych.



Aktualnie trawy już pokazały na co je stać :lol:
Od lewej rozplenica 'Medium Boy', żurawki i bodziszki, Rozplenica 'Red Head', za kamieniem niewidoczna hakonechloa gatunek, hosta NN, niewidoczna cieszynianka, kokorycz żółta, hakonechloa 'Aureola' i miskant 'Memory'. Dalej fala zawija z powrotem i tam już niewidoczne kolejne dwie rozplenice z miskantem, przetacznikami i floksami :)



Słońce panuje tam raczej rankiem bo później cień daje tamaryszek. Ziemia gliniasta do sadzenia dodaję piasku i kompostu.
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Efkaraj, VERA, zuzanna2418, beatazg, dobra nuta, annawu, zanetatacz, mymysteryy ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/09/30 20:48 #86716

  • mirdem
  • mirdem Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2373
  • Otrzymane podziękowania: 5818
Kompozycja to za duzo powiedziane ................ ot takie tam trawki wczesnym latem






.......... i z drugiej strony to samo miejsce wczesna jesienią




Miejsce półcieniste(słońce do południa), dość wilgotne. Rośliny, które towarzyszą trawom to głównie hosty i bodziszki . Z traw , które są zidentyfikowane to posadzony tu jest owies wieczniezielony i trzcinnik (chyba gatunek), reszta trawki NN.
Pozdrawiam wiosennie przez cały rok - Mirka - :P
Ostatnio zmieniany: 2017/09/30 21:28 przez edyta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, VERA, zuzanna2418, beatazg, dobra nuta, mymysteryy ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/10/01 11:02 #86784

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2770
  • Otrzymane podziękowania: 7373
Nie mogę się pochwalić wspaniałymi miskantami czy rozplenicami, więc pokażę co u mnie robi kolor w ogrodzie 2smiech .

Kwietniowe trawki giną wśród wiosennych cebulowych.




A teraz uwagę przykuwają rude turzyce: sztywna 'Bowles' Golden', prawdopodobnie petriego 'Milk Chocolate' i Buchanana ‘Red Rooster’ .

Ostatnio zmieniany: 2017/10/01 11:10 przez Krzysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, VERA, zuzanna2418, beatazg, dobra nuta, krzysztof.k, mymysteryy, basik

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/10/01 19:36 #86843

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Jest to trawiasta raba , którą zakładałam przed firmą . Mój ogród jest za mały na tak duże trawy.
Właściciele firmy chcieli wtopić budynki w zieleń......
Są tam miskanty , rozplenice , proso.....



OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, VERA, zuzanna2418, beatazg, dobra nuta, Franusiowa, mymysteryy ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/10/02 16:06 #86946

  • andrzej
  • andrzej Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 519
  • Otrzymane podziękowania: 1150
Wczesną wiosną na rabacie królują krokusy i tulipany, a potem ich miejsce zajmują, trawy, rozchodniki i szałwia. Rosną na niej też katalpa, dwa buki i hortensje. Stanowisko słoneczne/pół-cieniste w zależności od pory dnia.


Ostatnio zmieniany: 2017/10/06 13:10 przez andrzej.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, VERA, Hanka, basik, Danusia

Konkurs na kompozycję ogrodową z udziałem traw 2017/10/02 19:27 #86954

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 1212
Moja ulubiona rabata, prawie wszędzie pełne słońce i glina. Miejscami nawieziona, ziemia ciężka, ale jakoś rośliny dają radę. W centrum rabaty rośnie Miskant Memory, 2 śmiałki darniowe, Miskant Mornig Light, Wiąz Camperdowni, Miscant Ferner Osten, 2 molinie nn, Floks Peppermint Twist, Hortensja Magical Sweet Summer


i ta sama rabata z drugiej strony, na brzegu Sambucus Tenuifolia, panicum virgatum Rotstrahlbush, z prawej floks Sweet Summer Fantasy, z lewej floks Goldmine, Buk purpurowy, Hortensja Magical Flame, Miscant Gracillimus a wśród nich jeszcze piwonie, liliowce i wiosenne cebulowe

Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Ostatnio zmieniany: 2017/10/03 22:33 przez edyta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, markita, VERA, zuzanna2418, Hanka, basik, Danusia
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: edulkot, beatazg, Puszek
Czas generowania strony: 0.204 s.