Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Śnieżyca wiosenna (Leucojum vernum)

Śnieżyca wiosenna (Leucojum vernum) 2024/03/03 12:09 #313954

  • CHRISSliverno
  • CHRISSliverno Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 2
Witam, piękne śnieżyce :) czy u was też spotykacie problem wiosennych zniszczeń przez ślimaki nagie zjadające śnieżyce i przebiśniegi?? Zauważyłem że ślimaki zjadają kwiaty potem liście czego efektem jest brak siewek w moim małym zadrzewieniu. Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Śnieżyca wiosenna (Leucojum vernum) 2024/03/04 01:57 #314024

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5753
  • Otrzymane podziękowania: 15326
Chris... ślimaki generalnie mają apetyt na pierwsze wiosenne kwiaty... pamiętam, że w zeszłym roku cokolwiek pojawiło się jako pierwsze w ogrodzie, padało ich łupem... pierwsza przylaszczka, pierwsza cieszynianka... 037 zastosowałam niebieską profilaktykę i dalszych, znaczących strat nie miałam... w tym roku zauważyłam ślady ich działalności również na krokusach i irysach, którym nie dane było się rozwinąć, bo zostały nadgryzione u nasady pąka... dziura w pąku ciemiernika to także ich sprawa... natomiast przebiśniegom konsumpcja została u mnie akurat oszczędzona, ale o zniszczeniach wśród przebiśniegów pisała na forum, o ile pamiętam, Wiesia
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Śnieżyca wiosenna (Leucojum vernum) 2024/03/04 06:35 #314028

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2762
  • Otrzymane podziękowania: 9159
Nowość w ogrodzie i wszystko dzięki Beacie :buziak :przytulam recourse flower , dziękuję! śnieżyca wiosenna przyjechała z Bieszczad. Wielka radość i mala piękność. Podziwiałam te kropeczki na brzegach powycinanego kielicha..Jest kilka kępek.



Ostatnio zmieniany: 2024/03/04 06:38 przez Katarzyna2021.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, beatazg, Danusia, wojtek, DorotaZ, ewakatarzyna

Śnieżyca wiosenna (Leucojum vernum) 2024/03/04 10:05 #314052

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3369
  • Otrzymane podziękowania: 10610
Właśnie podziwiam . Szum wody w Łobozewce , która zaraz wpada do jeziora w pobliżu zapory w Solinie i nasza śnieżyca bieszczadzka .Jest i potrójna .






Nowy most na Sanie


Zapora


I las przylaszczek


Beata
Ostatnio zmieniany: 2024/03/04 11:06 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, chester633, Semper, nelu-pelu, Danusia, DorotaZ, Katarzyna2021, SantaRispetto, ewakatarzyna

Śnieżyca wiosenna (Leucojum vernum) 2024/03/05 21:53 #314196

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21020
Snieżyca w pełnym rozkwicie

Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, beatazg, ewacz, wojtek, DorotaZ, ewakatarzyna
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: takasobie
Czas generowania strony: 0.156 s.