Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Słonecznik bulwiasty, topinambur (Helianthus tuberosus L.)

Słonecznik bulwiasty, topinambur (Helianthus tuberosus L.) 2018/09/19 07:30 #131736

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 986
  • Otrzymane podziękowania: 2258
Po warsztatach A. u Łukasza Łuczaja wiem, że zawarta ww topinamburze inulina, aby była w pełni przyswajalna dla organizmu wymaga rozłożenia do fruktozy. To następuje co najmniej w temperaturze 180 stopni (smażenie na rozgrzanym oleju) lub w wyniku długotrwałej obróbki termicznej (długie pieczenie lub gotowanie).
Hmmm...właśnie cała zaleta inuliny tkwi właśnie w tym, że nie jest przyswajalna, zresztą to mi się w niej najbardziej podoba ;)

"Dietetycy pokładają w niej duże nadzieje, ponieważ może stanowić narzędzie w walce z chorobami dietozależnymi i otyłością.
Inulina to naturalny wielocukier należący do grupy fruktanów, złożony z cząsteczek glukozy i fruktozy. Ze względu na swoją budowę i połączenia między cząsteczkami nie jest trawiona w przewodzie pokarmowym człowieka, dzięki czemu pełni funkcje błonnika pokarmowego."
www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/inulina-cukier-ktory-pomaga-schudnac-wlasciwosci-zastosowanie-inuliny_43748.html
Ostatnio zmieniany: 2018/09/19 07:37 przez zielonajagoda.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Słonecznik bulwiasty, topinambur (Helianthus tuberosus L.) 2018/09/19 08:51 #131742

  • Andzia
  • Andzia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 510
  • Otrzymane podziękowania: 801
Bardzo dziękuję za porady odnośnie nabycia topinamburu :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Słonecznik bulwiasty, topinambur (Helianthus tuberosus L.) 2018/09/29 22:42 #132711

  • Robson
  • Robson Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 236
Pisałem na początku, że będę miał zamiar wykopać i posadzić to owe cudeńko gdzieś z dala od zabudowań . Jednakże dwa dni temu poszedłem na spacer, by zobaczyć jak wyglądają kwestie grzybowe i ku mojemu zdziwieniu spotkałem kilka miejscówek z topinamburem. Jedyne co mnie ciekawi to to...jak się tam te rośliny znalazły?? Chyba wykopię kilka i skosztuję ;)









Popołudnia bezkarnie cytrynowe...;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.150 s.