Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2016/07/21 19:43 #14634

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66643
.

:slonko

Łączę w tym wątku źródła zakupów i wspólne, składkowe zakupy, gdyż nie przewiduję - póki co - wielkiej ilości wpisów.
Wątek przecież w każdej chwili można rozdzielić na dwa różne.


:slonko :slonko :slonko :slonko :slonko :slonko :slonko :slonko :slonko :slonko :slonko

Kochani, jutro będę w w Fern Nursery u Neila Timma. W tej chwili nie ma zbyt wielkiej oferty sprzedaży, ale jeśli ktoś z Was chciałby coś z przedstawionych pod podanym linkiem roślin, zapraszam na PW. Rośliny będą wysłane do Polski paczką kurierską, więc do ogółu zakupów trzeba sobie doliczyć 13 zł za tą przesyłkę z UK.


.
Ostatnio zmieniany: 2016/07/21 19:45 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baba z psami

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2016/07/24 20:55 #15296

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66643
Jak pisałam wyżej, odwiedziłam - wg mnie - jedno z najlepszych (godnych zaufania i dogodnych cenowo) miejsc zakupu paproci. Fern Nursery w Binbrook (UK). W internecie zamieszczona jest oferta paproci, ale z tego, co mogłam porównac na zywo, mocno zawężona i chyba dawno nieuaktualniana. krecigl Jechałam tam w zasadzie po 1 paproć, którą Neil Timm obiecał mi rok temu , ale przy okazji obejrzec też jego nieduży, pokazowy paprociany ogród.

Szkółka, to kilka tuneli foliowych, mniejszych i większych .W jednym z nich odbywa się sprzedaż - na ziemi i stołach stoją gotowe do sprzedaży paprocie. Inne tunele pełnią funkcję produkcyjną.





Namiot produkcyjny




W sumie, naliczyłam ok. 80 gatunków i odmian paproci gotowych do sprzedaży. Ja kupiłam m.in. Polystichum mayerbae





Dryopteris dilatata 'Jimmy Dyce'



Athyrium niponicum ''Regal Red'



Freak języcznika zwyczajnego 'Cristata group' z długimi gołymi lodygami i pomponami na końcach frondów



Onychium japonicum... ustawiłąm Polcię, aby było widać jego wielkosć - jest wyższe od mojej wnusi :woohoo:



Paprocie kosztowały od 3,8f do 4,40 f a jak widac, nie sa to maleństwa w P9! zwyc W sumie kupiłam 7 paproci a 2 malutkie wietlice (Athyrium filix femina) Plumosum Axminster, dostałam gratis. Prócz tego, rabat 10 f za determinację w tworzeniu kolekcji 2smiech Jestem baaaaaaaaaaaardzo zadowolona z tych zakupów. hu_rra

O ogrodzie pokazowym przy Fern Nursery, napisze w innym wątku.
.

.
Ostatnio zmieniany: 2016/07/24 23:09 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, tabaaza, piku, Krzysia, Baba z psami, elakuznicom


--=reklama=--

 

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2016/07/24 22:29 #15342

  • Baba z psami
  • Baba z psami Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Poznasz charakter człowieka tego po zachowaniu psa jego
  • Posty: 411
  • Otrzymane podziękowania: 721
Zazdroszczę takiego miejsca, byłabym częstym bywalcem. Może następnym razem uda mi się przyłączyć do Twoich zakupów? A jak jest z wysyłką roślin do Polski? Nie ma żadnych problemów? A sadzonki naprawdę na bogato,, nie to co mój ostatni zakup wrrr... :angry:
Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek (dodałabym jeszcze psy :-))
Joanna
Psia Ferajna od Baby z psami
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2016/07/24 22:52 #15355

  • Madziara
  • Madziara Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 239
Poll zakupy piekne :woohoo:
Szkoda,ze nie zajrzalam do tego watku wczesniej :mlotek ,bo moze spelnilabys moje marzenie o Athyrium filix-femina 'Plumosum Druery',ech..... :(
Ostatnio zmieniany: 2016/07/24 22:52 przez Madziara.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2016/07/24 22:54 #15357

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66643
Tak,byly piekne po 4,5 f. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2016/07/24 23:13 #15366

  • Madziara
  • Madziara Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 239
No to jeszcze na sama noc mnie zdolowalas krecigl
Zapewne juz nie bedziesz sie tam wybierala ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2016/07/24 23:45 #15370

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6267
  • Otrzymane podziękowania: 24465
W tej okrągłej misce to plumosum Axminster?.Dbaj dobrze bo też rzadkie okazy ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2016/07/25 19:12 #15511

  • tabaaza
  • tabaaza Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 615
  • Otrzymane podziękowania: 2270
Hejka! :)
To się nazywa brak refleksu! :mur Nie wlazłam na czas w ten zakupowy. krecigl
Pozdrówka otępiałe
Tabs :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2016/08/04 00:04 #17775

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66643
Madziara napisał:
Zapewne juz nie bedziesz sie tam wybierala ?

Z Neilem Timmem spotkam się jeszcze po połowie września, na jesiennym Flower Show w Harrogate. Gdyby napisac do niego, zeby zarezerwował Plumosum Druery a miałby jeszcze, to moge odebrać i przesłać z własnymi roślinami - bo zapewne coś tam kupie - do Polski. Jak napisałam, ewentualna składka na taka paczkę, to ok.15 zł tzn.3 funty. Ja za paczkę 20 kg płace 30 funtów. Potem przesyłka krajowa.

Obiecany wątek o pokazowym ogrodzie Neila powstał już , zapraszam pod ten link . :)

:witaj
Ostatnio zmieniany: 2016/08/04 00:07 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2016/08/09 13:14 #19013

  • Madziara
  • Madziara Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 239
Poll jezeli tak sie sprawa przedstawia,to prosze kup mi ta paproc.Jezeli jest taka mozliwosc,to prosze bardzo wyslij ja od razu do Belgii,bo niestety nie mieszkam w Polsce :(
Oczywiscie wszystkie koszta pokryje,jezeli chcesz moge przelew zrobic wczesniej teacher
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2016/08/09 13:58 #19019

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66643
Madziu, jeśli tylko Neil będzie ją miał, dostaniesz jesienią. Spokojnie. :witaj

A w belgijskich szkółkach niczego ciekawego nie ma?
Ostatnio zmieniany: 2016/08/09 13:59 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Madziara

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2016/08/09 14:23 #19022

  • Madziara
  • Madziara Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 239
Super,ciesze sie bardzo hu_rra
No wlasnie nie maja nic ciekawego :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2017/01/05 21:38 #42573

  • Lanca
  • Lanca Avatar
:slonko A gdzie w POLSCE MOZNA ZAKUPIC PAPROCIE POZA CENTRAMI OGRODNICZYMI GDZIE JEST ZALEDWIE KILKA ODMIAN?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2017/01/06 10:20 #42641

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1991
  • Otrzymane podziękowania: 5933
Ja kupiłam dwa lata temu i w tym roku paprocie w Sadzawce (paprotniki, małe sadzonki ale zdrowe, języczniki - całkiem fajne duże sadzonki - droższe), w Roślinowo.pl (paprotniki i języczniki), a ostatnio w szkółce w Pakości (paprotniki - dopiero zamówione) u Barcikowskich :P . Może nie są to kolekcje zadowalające wielkich kolekcjonerów, ale jak dla mnie, początkującego paprotnego maniaka, całkiem fajny wybór (zaznaczam, że interesują mnie tylko paprotniki i języczniki).
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2017/02/12 10:30 #49163

  • majek2106
  • majek2106 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 547
  • Otrzymane podziękowania: 1269
Mogę dodać jeszcze jeden sklep internetowy który przygotowuje dość dużą ofertę paproci - jeszcze brak oferty 2017 r
Będzie ponad 30 pozycji w tym dość rzadkich. Mowa tu o agaflora sklep jest na bazie szkółki specjalizującej się w produkcji szczepionych roślin iglastych i liściastych, sporo w nim również innych ciekawostek.
Zawsze coś ciekawego można również znaleźć w niemieckim sklepie wysyłkowym bluetenblatt.de to również gospodarstwo ogrodnicze a właściciel sam jest miłośnikiem paproci. W przypadku wizyty osobistej zawsze coś ciekawego ma dla kolekcjonerów ( sam tego doświadczyłem dwukrotnie :) ) Sadzonki dobrej jakości i dobrze rosną, oferta obejmuje również byliny. Szkoda tylko że przesyłka z Niemiec jest dość droga ale od czego są zamówienia zbiorcze.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Fabiola

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2017/02/13 15:57 #49286

  • majek2106
  • majek2106 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 547
  • Otrzymane podziękowania: 1269
Małe sprostowanie - oferta już wpisana ( odnośnie paproci )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): basik

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2017/02/18 17:01 #49940

  • basik
  • basik Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 16348
  • Otrzymane podziękowania: 54876
Zajrzałam na stronę agaflora Pomijając błąd w nazwie Adiantum stepowate Imbricatum Opis to A.stopowate a na zdjęciu A.venustum chyba, że się mylę question :silly:
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2017/02/20 16:28 #50192

  • basik
  • basik Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 16348
  • Otrzymane podziękowania: 54876
Nawiązałam kontakt z aga flora miło,szybko,kompetentnie.Zamówiłam 8 paproci. Zgodzili się poczekać z dostawą, aż będzie zielone widać :) Jak na razie bardzo polecam szkółkę......a i zdjęcie Adiantum zmienione na poprawne :slonko
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2018/10/09 09:40 #133818

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Takie trzy piękności kupiłam w niedzielę , po 16 zł za sztukę . Szkółka Wrzos z Krzemienicy . Zamówiłam jeszcze 5 innych , których na targach nie mieli i odbiorę przy okazji wyjazdu do dzieci .
Po prawej Narecznica szerokolistna ’Lepidota Cristata’ , po lewej Paprotnik wielołuskowy ’Jade’ , a na środku paprotka zwyczajna ’Whitley Giant’




Beata
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, Iwona1311, basik

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2018/10/09 15:55 #133838

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16256
Jakie dorodne sadzonki :woohoo:. Ale tej paprotki to już w ofercie nie znalazłam :dry:.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Poll, Tomek Mr
Czas generowania strony: 0.184 s.