Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/01/30 14:23 #285818

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4224
  • Otrzymane podziękowania: 16296
a.nia napisał:
GosiaM napisał:
Aniu na fotce są te ciemierniki mix. Po całe 15 zł.
Piękne mają liście... udało Ci się :buziak ... u mnie mixa nie było tylko Zymonowskie..
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/01/30 19:37 #285852

  • marta_st1
  • marta_st1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 33
  • Otrzymane podziękowania: 203
Mi udało się kupić HGC Ice N'Roses Dark Picotee w Leroy, ma piękne duże kwiaty.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, zanetatacz, Shalina, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/01/30 19:59 #285855

  • GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Posty: 1169
  • Otrzymane podziękowania: 4091
Na tego właśnie poluje.A w ktorymLM go kupiłaś?
zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/01/30 20:08 #285856

  • marta_st1
  • marta_st1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 33
  • Otrzymane podziękowania: 203
Kupiłam w Pile, już niewiele zostało. Może jeszcze dowiozą. W zeszłym roku udało mi się kupić 'HGC ® Ice N' Roses Red'

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Franusiowa, Shalina, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/01/30 20:22 #285858

  • GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Posty: 1169
  • Otrzymane podziękowania: 4091
Napisałam z producentem i właśnie wymieniał mi Red jako odmianę która będzie w nowych dostawach w czwartek. Ale tej Twojej obecnie kupionej nie bylo w nich. Szkoda może uda się jeszcze kupić. Ewentualnie tego White.

Na zdjęciu White i Champion.
zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Shalina, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/01/30 20:48 #285861

  • marta_st1
  • marta_st1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 33
  • Otrzymane podziękowania: 203
Widziałam na fb producent pisał jakie będą, może ten był jeszcze z poprzedniej dostawy?!
Czekam aż w LM zwiększą się stany magazynowe na stronie i pojadę zobaczyć.
Liczyłam, że może będzie Anja Oudolf ale producent napisał, żeby szukać na jesień :/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/02/02 21:15 #286009

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25958
  • Otrzymane podziękowania: 68002
Ciemierniki bardzo wolno się rozwijają, bo brak słońca, a i w temperaturach szału nie ma. W tej chwili kwitnie sporo ciemierników z HGC, a ciemierników ogrodowych, pochodzacych od Helleborus oreintalis, zaledwie kilka. Mają jeszcze czas...
Helleborus x 'VIV Teresa'



Kwitnie także kilka samosiejek sprzed kilku lat


fot.02.02.2023r.
.
Ostatnio zmieniany: 2023/02/02 22:06 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, zanetatacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/02/06 22:54 #286297

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5736
  • Otrzymane podziękowania: 15214
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, Olusia, VERA, zanetatacz, basik, GosiaM, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/02/06 23:10 #286299

  • basik
  • basik Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 16414
  • Otrzymane podziękowania: 55391
:woohoo: :kocham Wcale się nie dziwię, że poniosło :lol:
pozdrawiam Basia
Ostatnio zmieniany: 2023/02/06 23:10 przez basik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/02/06 23:48 #286302

  • GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Posty: 1169
  • Otrzymane podziękowania: 4091
Monia ten od dołu 4 i 8 najpiękniejsze. Reszta piękne. :)
zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/02/07 00:50 #286304

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1523
  • Otrzymane podziękowania: 4827
Cudeńka! :mniam :kocham :kocham :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/02/08 13:41 #286388

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25958
  • Otrzymane podziękowania: 68002
Jak wasze ciemierniki po mrozach? U mnie było -11C i całkowicie bez śniegu. Wszystko, co kwitło, czy też miało już wysokie pąki, leży plackiem drugi dzień.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzyna2021, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/02/08 14:02 #286389

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2748
  • Otrzymane podziękowania: 9061
To smutna wiadomość Polu, :( u mnie wszystko pod śniegiem i więcej jak -4 w nocy chyba nie było. Mam nowe nabytki, ale będą na razie w domu w doniczkach. Przesadzanie za kilka dni, niech dojdą do siebie po podroży.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, VERA, basik, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna, Kika, Monika83

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/02/08 14:33 #286391

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25958
  • Otrzymane podziękowania: 68002
Kasiu, fajne nabytki, ale będziesz je przechowywać chyba w nieogrzewanym/ chłodnym pomieszczeniu?

Co do moich przemrożeńców, trudno.... Co robić, skoro tak wcześnie wybiły. Gros kwitnień przypada jednak na marzec, a nawet początek kwietnia, kiedy nie ma już dużych mrozów. -5C, czy -7C, jeszcze nie uszkadza trwale kwiatów.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/02/08 15:42 #286394

  • Kika
  • Kika Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 282
Poll, u nas też mróz -7, wiele z nich już zakwitło, teraz główki im opadają :placz

Ale podziwiam ciemierniki, które masz u siebie w LM. Tutaj tylko Helleborus niger jest dostępny na rynkach hobbystycznych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/02/08 15:57 #286397

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
U nas jeszcze ciągle leży śnieg, więc na temat stanu ciemierników wypowiem się jak będą widoczne :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzyna2021, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/02/08 16:54 #286401

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2748
  • Otrzymane podziękowania: 9061
Tak Polu, mam tu pomieszczenie akurat dla nich, najchłodniejszy pokój, widać po innych, że im tam dobrze. Ponoć od piątku duże ocieplenie. :tup
Dobrze, że u Ciebie nie wszystko stracone. :buziak
Ostatnio zmieniany: 2023/02/08 16:54 przez Katarzyna2021.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/02/08 17:23 #286403

  • Monika83
  • Monika83 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 606
  • Otrzymane podziękowania: 2857
U mnie ciemierniki wszystkie są pod śniegiem a mróz był -12. Kasia bardzo ładne ciemierniki kupiłaś przez net? U Kiełkowskiego pojawiła się spora oferta ciemierników czy ktoś kupował z tej szkółki rośliny? Bo jak czytałam opinie o tej szkółce to jedni chwalą a inni nie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzyna2021, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/02/08 18:28 #286408

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2748
  • Otrzymane podziękowania: 9061
Dziekuję Monika. W Sadzawce.pl kupowałam, to co mieli z ciemierników w tamtym momencie. Wysyłka od razu, tylko kurier miał kłopoty.





Ostatnio zmieniany: 2023/02/08 18:31 przez Katarzyna2021.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, basik, Shalina, ewakatarzyna, Kika, Monika83

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2023/02/08 18:49 #286412

  • basik
  • basik Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 16414
  • Otrzymane podziękowania: 55391
Moje ciemierniki na ten moment całkowicie zasypane są śniegiem. Cieszę się, bo niektóre kwiaty już rozwijały, a było do - 13 °C

U Kiełkowskich również zainteresowała mnie oferta ciemierników. Dzwoniłam do szkółki. Uzyskałam informacje, że sadzonki pochodzą z Belgii, a te, które są dostępne w ofercie przesadzane były w marcu zeszłego roku z multiplatów do doniczek. Dostałam równocześnie zapewnienie, że rośliny są zgodne odmianowo.
Niestety nic więcej nie mogę napisać, bo nie robiłam tam nigdy zakupów.

Kasiu świetne zakupy clap
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): halszka, zanetatacz, DorotaZ, ewakatarzyna, Kika, Monika83
Czas generowania strony: 0.225 s.