Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis'

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/05/16 21:37 #294827

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13700
  • Otrzymane podziękowania: 32434
'Bevis' już jest dobrze widoczny na rabacie, wspaniała paproć :kocham

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, nelu-pelu, ewacz, dultom, ewakatarzyna

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/05/16 21:53 #294831

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2928
  • Otrzymane podziękowania: 12743
Rzeczywiście piękna, tylko strasznie trudna do focenia, szczególnie z bliska, jest taka koronkowa.

Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, Efkaraj, nelu-pelu, ewacz, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/05/17 20:13 #294952

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26156
  • Otrzymane podziękowania: 69238
Mój Bevis będzie trochę niesymetryczny- po usunięciu przemarzniętych frondów z jednej strony kępy, wydaje się być nieco koślawy.


fot. 12.05.2023r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, Efkaraj, jugo, ewacz, dultom, ewakatarzyna

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/05/17 21:40 #294975

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6451
  • Otrzymane podziękowania: 25581
Może z tego stresu wyprodukuje kilka zarodni? :silly: Jutro sprawdzę :lol: ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dultom

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/05/23 13:16 #295375

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 7844
  • Otrzymane podziękowania: 40660
fot. 20.05.2023, Oranżeria w Parku Mużakowskim















Ostatnio zmieniany: 2023/05/23 13:20 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, Efkaraj, jugo, nelu-pelu, basik, ewacz, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/05/23 14:02 #295377

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4275
  • Otrzymane podziękowania: 16642
i tem sam Bevis w moim szkiełku...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, Efkaraj, jugo, nelu-pelu, ewacz, wojtek, ewakatarzyna

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/05/29 22:01 #296152

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6451
  • Otrzymane podziękowania: 25581
A to już inny 'Bevis' w moim szkiełku...a właściwie Bevisowisko ;)

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Efkaraj, jugo, nelu-pelu, basik, ewacz, a.nia, dultom, ewakatarzyna

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/05/30 19:14 #296206

  • ewacz
  • ewacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1092
  • Otrzymane podziękowania: 5159
Na pierwszym zdjęciu 'Bevis' z ubiegłego roku. Wiem, mały - ale był. Była nadzieja, że będzie duży.



Tegoroczne przymrozki nie ominęły go :placz
W takim stanie wegetuje już od długiego czasu. Ani drgnie. Raczej nie poradzi sobie.

Stał sobie jeszcze jeden taki duży liść. Przedwczoraj leżał. Odpadł przy samym ;sercu;
Pozdrawiam, Ewa
Ostatnio zmieniany: 2023/05/30 19:19 przez ewacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, jugo, basik, dultom, ewakatarzyna

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/05/30 20:57 #296213

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16726
  • Otrzymane podziękowania: 57174
Ewuniu :przytulam jak nie odbije to ci wykopie mojego z zeszłorocznego podziału.
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewacz

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/06/01 19:19 #296398

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4305
  • Otrzymane podziękowania: 15263
Piękna paproć, od razu zwraca na siebie uwagę.Stanowisko z popołudniowym słońcem.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Efkaraj, nelu-pelu, ewacz, dultom, ewakatarzyna

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/06/04 21:04 #296639

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6802
  • Otrzymane podziękowania: 15114
Mój w tym roku trochę 'niekompletny'... podmarzły mu pierwsze frondy z jednej strony, ale i tak
zachwyca mnie jego widok :kocham

20230604
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, basik, ewacz, dultom, ewakatarzyna

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/06/29 21:16 #298441

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16726
  • Otrzymane podziękowania: 57174
Najstarszy, niedzielony 'Bevis' rośnie na stanowisku cienistym, zacisznym. Cieszę się, że posadziłam go przy wejściu do do domu, bo mogę co rusz napawać nim oczy :kocham

fot. 29.06.2023




pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, nelu-pelu, ewacz, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/06/30 09:56 #298461

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4275
  • Otrzymane podziękowania: 16642
Od zeszłego roku rosną u mnie dwa egzemplarze paprotnika 'Bevis' z dostępem do porannego i wieczornego słonka.

26.04.2023


17.05.2023


05.06.2023


27.06.2023

Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, jugo, nelu-pelu, basik, ewacz, DorotaZ, ewakatarzyna

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/08/03 16:07 #300407

  • ewacz
  • ewacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1092
  • Otrzymane podziękowania: 5159
ewacz napisał:
Tegoroczne przymrozki nie ominęły go :placz
W takim stanie wegetuje już od długiego czasu. Ani drgnie. Raczej nie poradzi sobie.

Stał sobie jeszcze jeden taki duży liść. Przedwczoraj leżał. Odpadł przy samym ;sercu;

A jednak dał radę. Choć liście wychodzą bardzo nierówno i niektóre nie za dobrze wykształcone. Wytworzył też malutką drugą koronę. Na chwilę obecną to zaledwie cień ubiegłorocznego 'Bevisa', jeszcze niedużego ale kształtnego.
Natomiast dzisiaj zobaczyłam / albo wydaje mi się /, że jest jedna rozmnóżka na dole jedynego liścia, który ocalał po przymrozkach. Ale przecież 'Bevis nie daje rozmnóżek :nie_wiem





W przyszłym tygodniu spodziewam się Basi, która albo wybije mi z głowy rozmnóżkę albo powie, że nie mam zwidów 2smiech
Pozdrawiam, Ewa
Ostatnio zmieniany: 2023/08/05 22:13 przez th. Powód: Edycja cytatu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, nelu-pelu, Franusiowa, basik, DorotaZ, ewakatarzyna

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/08/03 19:50 #300420

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6451
  • Otrzymane podziękowania: 25581
ewacz napisał:
Natomiast dzisiaj zobaczyłam / albo wydaje mi się /, że jest jedna rozmnóżka na dole jedynego liścia, który ocalał po przymrozkach. Ale przecież 'Bevis nie daje rozmnóżek :nie_wiem
Słyszałem od angielskiego miłośnika paproci, że na 'Bevisie' trafiają się rozmnóżki...może tak rzadko jak zarodniki. Ja na swoich nigdy nie znalazłem. Podobno czasem na młodym 'Green Lace' można znaleźć.
Ewo, u mnie po takim podmarznięciu, główne serce wcale nie wybiło, ale pojawił się z boku nowy odrost, który dzisiaj jest piękną, delikatniejszą formą 'Bevisa'...może u Ciebie będzie podobnie?

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, jugo, nelu-pelu, basik, ewacz, DorotaZ, ewakatarzyna

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/08/03 20:33 #300427

  • ewacz
  • ewacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1092
  • Otrzymane podziękowania: 5159
Tomek, będę cieszyć się z czegokolwiek co wyrosłoby z 'Bevisa'. Czy to będzie znany mi 'Bevis' czy coś w typie 'Green Lace'. Ten pokazany przez Ciebie jest inny ale piękny. Dobrze, że napisałeś o możliwości pojawienia się rozmnóżki. Będę starała się ją ukorzenić ale w domu, po odcięciu liścia, który jest tak sztywny, że nie ma mowy o przygięciu i przyszpileniu go do podłoża.
Pozdrawiam, Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/08/05 18:57 #300509

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13700
  • Otrzymane podziękowania: 32434
U mnie 'Bevis' rośnie cały czas w cieniu, szeroko rozkłada się na boki, ale miejsca ma sporo :)


Ostatnio zmieniany: 2023/08/05 19:11 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, jugo, nelu-pelu, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/08/05 22:05 #300522

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6451
  • Otrzymane podziękowania: 25581
I u mnie w cieniu, 'Bevis' mocno się wykłada. Wolę go jednak trochę bardziej na baczność ;).
Ten na fotce ma trochę słońca i świetlisty cień.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, mieciak49, jugo, nelu-pelu, basik, ewacz, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/08/08 19:51 #300751

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4305
  • Otrzymane podziękowania: 15263
Paproć,obok której nie można przejść obojętnie.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, nelu-pelu, ewacz, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna, Borislava.Kirilova

Paprotnik szczecinkozębny (Polystichum setiferum) 'Bevis' 2023/08/11 19:59 #300982

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2928
  • Otrzymane podziękowania: 12743
Całkiem już spora paprota. :diabelek

Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, Efkaraj, jugo, nelu-pelu, ewacz, DorotaZ, ewakatarzyna
Moderatorzy: Poll, Tomek Mr
Czas generowania strony: 0.188 s.