Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2?

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/02/26 19:43 #227194

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 669
  • Otrzymane podziękowania: 1480
środa - działka przed pracą, czwartek tak samo - śniadanko i kawusia bosko smakuje na powietrzu, pogoda ładna to czemu nie skorzystać, ja do pracy potem, troszkę tam pomagałam mamie i coś się tam pozmieniało na działce znowu gwizdac jak tak dalej pójdzie to nas sąsiedzi przeklną polewkamax polewkamax

zagadka....co się zmieniło?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, takasobie, VERA, Semper, Ave

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/02/26 20:34 #227202

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1391
  • Otrzymane podziękowania: 3657
Zmiany:
Śniegu nie ma hu_rra
I mebelki do wypoczynku wyniesione na zewnątrz clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/02/26 20:37 #227204

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5997
  • Otrzymane podziękowania: 24979
Drzewka pobielone, meble na tarasie, kawusia (?) na stole i wietrzony domek :slonko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/02/26 21:13 #227210

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 669
  • Otrzymane podziękowania: 1480
Meble - tak,
drzewka pobielone - tak,
śniegu niet - też tak,
kawusia na stole - też racja gwizdac

No domek wietrzony to fakt, ale coś jeszcze tam widać - jeszcze jest ukryta jedna zagadka 037
Ostatnio zmieniany: 2021/02/28 01:50 przez basik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/02/27 16:53 #227289

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 669
  • Otrzymane podziękowania: 1480
no dobra, nie będę taka - tutaj lepsze ujęcie i widać zmiany 037


tak, tak, wiem, skrzynie też zmieniły kolor, ale tak to jest jak się kupi impregnat i zostawi Szkodnika samego na działce w czwartek polewkamax
mi się podoba bo i tak musiałabym je zabezpieczyć bo to surowe drewno było a tak mamy wszystko dopasowane kolorystycznie :woohoo:
zaś co do tej szarości to we wtorek malowanie reszty domku - została ta ściana co jest tylko pas na dole pomalowany no i tył B)

zaś dziś to było takie zajęcie :diabelek :diabelek




zaś po zastanowieniu się i wściekliźnie Szkodnika, połączonej z prawie wywrotką tejże osóbki powstała nowa rabata czy raczej zniknął kawał trawnika - zaś ja teraz lecę przeglądać oferty z różami bo jest miejsce na kilka sztuk, oczywiście będą tam też trawy, jeżówki i werbeny - ulubienice Mamy gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, takasobie, VERA, Ave, zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/02/27 21:16 #227339

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26173
  • Otrzymane podziękowania: 69307
Martuś, z Twoich relacji bije taka energia, ze chciałoby się już lecieć do ogrodu i robić.... cokolwiek. :slonko :slonko :slonko
Kciuki trzymamy za piękne zagospodarowanie się!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/03/02 20:40 #227647

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 669
  • Otrzymane podziękowania: 1480
Polluś, dzięki :buziak :buziak

dziś kolejny pracowity dzień - domek zmienił wreszcie kolor na docelowy, na razie jedno tylko malowanie, druga warstwa dopiero po założeniu rynien no i jeszcze wokół okna będzie grafitowy pas ale i już widać zmiany - kocham ten kolor! :kocham


powstała ścieżka z płyt - powód bardzo prosty, trawa była tam wydeptywana na potęgę, bo to akurat droga do kompostownika, WC więc wpadłyśmy z mamą na taki oto pomysł i tada......
zaraz został wykonany rotfl


dodatkowo podziałałam już w warzywniku, pod tą włókniną jest już posiana rzodkiewka oraz pietruszka zaś powstała dodatkowa skrzynia na cukinię.....będzie też zabezpieczona ale akurat skończył się już impregnat rotfl

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, Semper, Ave, zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/03/07 16:25 #228073

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 669
  • Otrzymane podziękowania: 1480
komu, ja się pytam, przeszkadzało słoneczko i ciepełko w marcu, hę? :angry: :angry: o wietrze nie wspomnę - brrrr.....zimny :angry: :angry:
wczoraj leciałam pierwsza na działkę ponieważ było znowu wędzenie a maszyna potrzebuje trochę czasu by się nagrzać no i przyszły roślinki i trzeba było już część posadzić :silly:
w jednym miejscu to prawie kilof bym potrzebowała - takiego nie mam - bo glina tam tak zamarzła czy stwardniała, że kopać się nie dało polewkamax polewkamax
zaś pod spodem to już ziemia była idealna, ba nawet dżdżownice tam szalały :P
zaś w warzywniku posadziłam cebulkę i następna skrzynia została przykryta włókniną, ciepełko tam jest, oj jest :woohoo:
no i mam ja.....ciemierniki, jeden to Camelot, poluje jeszcze na Merlina, bo w końcu róża obok zwie się King Arthur.......a ten zielonawy to NN - plakietka gdzieś się zagubiła gwizdac

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Asia2, VERA, Semper, Ave, jugo

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/03/09 09:51 #228185

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1391
  • Otrzymane podziękowania: 3657
Pęknie jest. Cudne te ciemierniki.
A czy te płyty chodnikowe nie mają za dużych przerw między sobą ? Wygodnie będzie sie wam tam chodziło ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/03/09 11:06 #228191

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 165
  • Otrzymane podziękowania: 668
Widzę , że dobrze wpadłam, na sam początek ciemiernikowej choroby, ja wiedziałam, że tak będzie polewkamax
Szkodnik niezwykle pracowity, ale niech uważa na siebie i nie szaleje zbyt mocno! podwyższone rabaty to jest to i my się na kaszubskiej ziemi do nich szykujemy. Krótki okres ciepła nie sprzyja hodowli warzyw, choć groszek zielony to cały czerwiec dzięki tym temperaturom jedliśmy i cały czas był chrupiący i bez łyka. Coś za coś jak widać
Róże, już je widzę w tym doborowym towarzystwie, jeżówki, trawki, mniam i mlask. Przesadzaliśmy spomiędzy Pawłowych iglaków parę, ciekawe jak przeżyły zimę.. No i fajnie by było dosadzić parę ;) Popatrzę sobie u specjalistki(czyt. Martusi) może mi jakaś wpadnie w oko ;P
Działajcie dziewczynki, bo idzie to Wam wyśmienicie <3
M.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/03/09 17:33 #228215

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 669
  • Otrzymane podziękowania: 1480
Ave :buziak a co do płyt to wygodnie się tam chodzi, układałam je pod chód Szkodnika i tak chciała to tak ma gwizdac

Marzenko :buziak :buziak
noooo.......Szkodnik zobaczył u kogoś na działce ciemierniki, w domu pokazałam i tak wyszło, teraz szukam ciemiernika Merlina gwizdac
spoko, Szkodnik się nie przemęcza, już ja go pilnuje :buziak :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/03/09 18:12 #228222

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 669
  • Otrzymane podziękowania: 1480
a tak poza tym to dziś znowu działka była - Szkodnik dziś ognisko rozpalił, jaka radość, tylko, że o ziemniakach to zapomniała, znowu polewkamax polewkamax
zaś tak poza tym to trzeba było rośliny posadzić, róże przyciąć - po zimie jedna róża wyleciała, zaś 2 są na warunkowym, zaś pozostałe całkiem, całkiem zwyc
nawet te przeniesione z działki na Łazarzu się przyjęły i mają pąki clap clap

a tak nowe to Szkodnika jałowiec......o tu:


to tutaj to piwonia drzewiasta Shimadaijin czdziura, nie powiem ile za nią zapłaciłam, ale tak to jest jak się człek zaczytuje w kulturze Japonii plus mangi, anime i widząc na zdjęciach te kwiaty.......
ma spoooro miejsca więc będzie mogła rosnąć i rosnąć :kocham


a dziś na szałwii, co prawda jeszcze ospale ale już się pojawiają.....
Ostatnio zmieniany: 2021/03/13 22:04 przez Shirall. Powód: kłopot ze zdjęciami
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, jugo, zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/03/13 21:43 #228617

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4700
  • Otrzymane podziękowania: 8603
Nie wiem dlaczego, ale ja nie widzę zdjęć. :placz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/03/13 21:54 #228618

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 669
  • Otrzymane podziękowania: 1480
oj......to zaraz podmienię :buziak jak tylko strona się załaduje, coś ostatnio garnek szaleje krecigl

PS. Już są :)
Ostatnio zmieniany: 2021/03/13 22:05 przez Shirall.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/03/21 20:51 #229540

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21169
Witaj Martusia nie wiem jak to się stało że nie trafiłam do Twojego wątku :nie_wiem za to dzisiejszy wieczór spacerowałam i czytałam jak pięknie i szybko zmieniacie działkę :bravo :bravo będę wpadać i podziwiać Wasze dalsze prace trochę zazdroszczę takiego sadzenia na nowo duzo inaczej bym teraz zrobiła :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/03/21 20:59 #229541

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 669
  • Otrzymane podziękowania: 1480
Danusia, oj tam, oj tam, ważne, że trafiłaś :buziak :buziak
no zmiany, zmiany - choć już nas sąsiedzi wyzywają od wariatek polewkamax jak tak dalej pójdzie, to przyślą po nas karetkę, ale taką z kaftanem polewkamax polewkamax
jutro ma być pogoda to planujemy iść na działkę i coś porobić, no w końcu muszę ten groszek i sałaty posiać, część warzyw mam pod osłonami i przykrywane włókniną, to tam mają ciepło, ale w pozostałych skrzyniach to w sobotę ziemia była pod spodem zamarznięta, więc mam nadzieję, że jutro się uda a tak to jestem w domu bo nauczanie zdalne zaś świetlica to pozostaje w gotowości do pracy, więc pokorzystam troszkę z wolnego :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/03/22 17:49 #229585

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 669
  • Otrzymane podziękowania: 1480
ale piękna dziś była pogoda - słoneczko i nawet ciepło :slonko :slonko
baaardzo się nam nudziło i oto co dziś z Szkodnikiem zmalowałyśmy polewkamax :


z tyłu, na drugim zdjęciu już widać zbiornik na deszczówkę, tam będzie właśnie stał, teraz tylko czekamy na rynny, ja zaś muszę jeszcze tylko jeden przewieźć rotfl
4 skrzynie już obsadzone - pietruszka, rzodkiewki, cebula dymka, cebula szalotka, marchewka, koperek, sałata i groszek cukrowy - dziś jeszcze okrywałam włókniną, ale jak tylko miną nocne przymrozki to już zakrywać nie będę :silly:

a na działce już widać pomału wiosnę, baaa nawet trawnik się zieleni - Szkodnik już się koszenia doczekać nie może polewkamax



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, VERA, Ave, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/03/24 17:35 #229751

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 669
  • Otrzymane podziękowania: 1480
wczoraj i dziś działka, dziś dłużej bo trzeba było coś porobić - kanciki, warzywnik, kompost itp B)
wreszcie przyjechały powojniki - Błękitny Anioł i Betty Corning i zaraz trafiły na swoje miejsce, zaś w warzywniczku zmiany - wyszła rzodkiewka!! polewkamax polewkamax

Szkodnik myślał, że coś się stało bo taki wrzask radości wydałam jak podniosłam włókninę a ja tu się cieszę bo mi zielone wyszło polewkamax polewkamax
myślałam, że nie mam krokusów a tu niespodzianka - na trawniku powychodziło cuś takiego polewkamax

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, VERA, Ave, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/03/26 20:52 #229960

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 669
  • Otrzymane podziękowania: 1480
ale dziś pogoda - yaaaho clap clap
poleciałam dziś na działkę już przed 9, posiałam sobie buraczki i Szkodnika wymarzony pasternak, zaś potem podziwiałam moje rzodkiewki :kocham

tutaj mam akurat Sopel Lodu i Zlata, zaś wczoraj siałam odmiany kolorowe ale to już w innej skrzyni gwizdac
no i posadziłam róże, które przyszły - Artemis, Irina i Sherlock Holmes - jakby ktoś widział gdzieś róże Moriarty lub John Watson to mówić!!!! rotfl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, VERA, Ave, zanetatacz, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/03/26 21:31 #229969

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1391
  • Otrzymane podziękowania: 3657
Jejku, jakie ty masz wylizane te rabatki zdziwko
U mnie bałagan zdecydowanie większy. I mówisz, że już skrzynki obsiałaś ? to trzeba nasionek poszukać i siać, siać :)
Na razie posiałam cebulę na szczypiorek. Resztę posadzę może jutro,,,
Super masz na tej działeczce. zwyc
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.180 s.