Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/09 13:03 #19010

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Uśmiałam się czytając wpis Dorci..bo dokładnie ta sama myśl nasunęła mi się na wspomnienie o koleżankach, doradzających usunięcie trawnika. Jak doradziły, to niech trawę drzeć pomogą 2smiech
W podobnym stylu śmiałam się z Hani, doradzającej nowe nasadzenia i remonty rabat.. że po kolejnym pomyśle zrobię zamach na Jej świnkę- skarbonkę, bo ja już trace oddech wink-3

Pięknie prezentują się rabaty w pełni lata..a rozpleniusia :woohoo:

Ściskam i wiele sił życzę w związku z chorobą Babci :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/09 15:01 #19035

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10054
  • Otrzymane podziękowania: 23110
Pięknie trawy wyglądają z rozchodnikami szykującymi się do kwitnięcia :lol:
Trawnik niech wydrą te co to wymyśliły a Ty zrobisz piękne nasadzenia z traw i dzielżanów 2smiech
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/09 21:15 #19140

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7510
  • Otrzymane podziękowania: 16516
Dorciu, bardzo mi się Twoja ajdija podoba polewkamax . I sama zobacz, ile osób podpisało się pod zrywaniem trawnika:
Markitko, Agunia, Asiu, Wiesiu od piątku biorę urlop - mamy tydzień na demolkę hu_rra .

Aguś, te zdjęcia są piękne, ale to jest jednak niewielki fragment trawnika, który połączy różankę z liliowcową. Dodawanie nowych gatunków raczej wprowadziłoby chaos. Dla mnie połączenie zółto - pomarańczowo - czerwonych liliowców i różowych róż (bo takie rosną na tej rabacie) jest już sporym wyzwaniem krecigl . Ponadto, jak wspomniałam powyżej, rabata będzie miała trudny do zagospodarowania kształt. Elementem łączącym abie rabaty na dzień dzisiejszy są trawy i hortensje.

Asiu, matko chrzestna moich ścieżek vishenka . Teraz masz szansę zostać matką chrzestną mojej rabaty rotfl .

Wiesiu, kiedyś kupiłam dzielżany, ale jakoś nie umiałam wkomponować ich w ogród i poszły w lepsze ręce. Teraz znów się nad nimi zastanawiam think: .

Moniczko, najwyrywniejsza jest rozplenica Hameln, ale jej większe siostry też powoli się szykują:

Black Beauty:



Herbstzauber:



Maju, lubię rozchodniki w każdej fazie wzrostu: i jako małe różyczki i teraz w jasnych zieleniach i wtedy, kiedy kwitną :lol: .


Rabaty do połączenia to liliowcowa:






z tą różanką:




W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edulkot, Baba z psami, zanetatacz

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/09 21:57 #19159

  • dorciaj
  • dorciaj Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 159
  • Otrzymane podziękowania: 99
Edytka, ja bym poszła w biel i róż z pomarańczem/brzoskwinią . Mam nawet taką jeżówkę, która jest niby pomarańczowa, ale z dodatkiem różu i pasuje zarówno do różowych sąsiadek, jak i do pomarańczowych :lol: . Biel to wiadomo wszędzie wcisnąć możesz i ze wszystkim Ci zagra :woohoo: . Rozchodniki jakby co to białe są ;) . Zdecydowanie nie wprowadzałabym tam nowych gatunków, tylko bazowała na tym co jest na tych dwóch rabatach, które chcesz połączyć. A jakbyś szukała berberysa, który fajnie wygląda z różowym i pomarańczowym to polecam Nataszę vishenka .
Zresztą co ja tu się wymądrzam :oops: , Ty i tak na pewno świetnie to wszystko dobierzesz :kocham .
Ostatnio zmieniany: 2016/08/09 21:59 przez dorciaj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/09 22:14 #19166

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Jeżówkę Dorci widziałam na żywo- extra jest..negocjuj podział kępy 2smiech

Rozplenicę Herbcośtam mam..jeśli jej drugie imię to Autumn Magic think: Słabiutko mi przezimowała (nie dziwne, we wrześniu przesadzałam :silly: ) a że wypuściła tylko kilka liści, to w tym roku w czerwcu ją poszarpałam dość mocno, wyrzucając suche części a żywe pędy zebrałam razem i zrobiłam nową sadzonkę.
Ku mojemu zaskoczeniu nowa rozplenica żyje, nawet końcówki liści nie zaschły..więc zrobiłam to samo z Little Bunny :silly:
Raczej w tym roku poszarpane nie zakwitną ;) ale mam nowe kupione i one sie na szczęście kłoszą.
Proso, molinie, carexy..wszystkie trawy fajne, ale to rozplenice i miskanty najbardziej rozgrzewają serce..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/09 22:15 #19167

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7510
  • Otrzymane podziękowania: 16516
Dorciu, jeżówki mam przy liliowcach, więc będą pasować. A czy znasz może nazwę tej odmiany pomarańczowo - różowej?

Moniczko, moja rozplenica też tak przezimowała. Ta zima nie była dla roślin łaskawa :dry: . Jednak ja swoich nie ruszała i nie szarpałam. Kępa stopniowo odbudowała się do środka i teraz nie ma śladu uszkodzeń :lol: . Tak radził p. Artur Maj z Daglezji w Rykach :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2016/08/09 22:19 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/09 23:01 #19177

  • dorciaj
  • dorciaj Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 159
  • Otrzymane podziękowania: 99
No niestety nie znam odmiany :( . Ale będę mogła swoją podzielić ;) - tyle, że to chyba jesienią, albo wiosną się robi think: .
Mam jeszcze różę, która też ma taką różowawo-pomarańczową kolorystykę gwizdac - 'Easy Does It' :kocham .

Edit: jeszcze mi się przypomniał floks polewkamax 'Orange Perfection' :lol:
Ostatnio zmieniany: 2016/08/09 23:03 przez dorciaj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/09 23:14 #19179

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7510
  • Otrzymane podziękowania: 16516
Dzięki Dorciu, trzeba będzie jakoś stopniowo przeprowadzić te kolory. Lepiej nie dzielić jeżówki w czasie kwitnienia. Może uda mi się kupić ;) .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/09 23:38 #19185

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
dorciaj napisał:
Edit: jeszcze mi się przypomniał floks polewkamax 'Orange Perfection' :lol:

ten różowy :silly: ?

Edytko..a widzisz, ja nie dosłyszałam, żeby poczekać więc poszarpałam moją..upierać sie będę, że to było odmłodzenie kępy :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/10 07:14 #19199

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3263
  • Otrzymane podziękowania: 5573
Komponują się pięknie rośliny i trawy .To jest to czego ja w życiu nie osiągnę .A jak sprawy Edyciu ? idzie ku lepszemu ? :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/10 08:56 #19235

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25380
Już Ci się kłoszą rosplenice :woohoo:
No to pośpieszyłaś się z realizacją demolki :woohoo: Czekam więc na sprawozdanie z niecierpliwością :oops: i tak jak radzą dziewczyny myślę że barwy morelkowe będą dobrym rozwiązaniem by połączyć całość. Pomieszane np z bielą i fioletem :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/10 09:49 #19255

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13680
  • Otrzymane podziękowania: 32307
Edytko, coraz bardziej dojrzewam do wprowadzenia traw do mojego ogrodu... Patrząc na Twoje zdjęcia, właściwie już jestem pewna, że będą. Twoje rabaty będą moim wzorem do naśladowania :)
Pięknie masz skomponowane trawy z bylinami, pięknie :heart :heart :heart
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/10 11:27 #19274

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7510
  • Otrzymane podziękowania: 16516
Moniczko, skoro jednak już są odmłodzone, to w przyszłym sezonie możesz spokojnie zostawić trawy w spokoju :lol: .

Ewciu- Nowinko, masz przepiękny ogród, a że każdy ogród jest inny? To chyba lepiej ;) ?
Sprawy lepiej już raczej nie będą, ale kończę ogarniać wszystko. Trudne to dla mnie, bo pierwszym raz bezpośrednio towarzyszę komuś w umieraniu, a po drugie wszystkie sprawy formalne też są na mojej głowie krecigl . To bardzo obciążające, boję się, że czegoś nie dopilnuję, albo, że podejmę złą decyzję... Powoli jednak oswajam się z sytuacją. Dziękuję za troskę :buziak .

Wiesiu, do realizacji demolki, to jeszcze trochę, na razie planuję działania ;) .

Ewuś- Efkaraj, bardzo dziękuję za miłe słowa :buziak . Jeśli coś Cię zainspiruje będzie mi miło :lol: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/10 13:12 #19290

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2776
  • Otrzymane podziękowania: 7421
edyta napisał:
Sprawy lepiej już raczej nie będą, ale kończę ogarniać wszystko. Trudne to dla mnie, bo pierwszym raz bezpośrednio towarzyszę komuś w umieraniu, a po drugie wszystkie sprawy formalne też są na mojej głowie krecigl . To bardzo obciążające, boję się, że czegoś nie dopilnuję, albo, że podejmę złą decyzję...

Edyto, bardzo Ci współczuję, nie wiem czy to Ci pomoże, ale każdy ma takie obawy, a najgorsze, że jeszcze długo, długo po śmierci najbliższych myśli się czy zrobiło się wszystko co można było zrobić i czy najlepiej jak można było zrobić :przytulam .
Pamiętaj jednak, że teraz nie tylko babcia jest ważna i jej komfort, ważniejsza jest osoba zajmująca się chorym, jeśli teraz poświęcisz wszystkie siły opiece, potem może być dużo trudniej wrócić do rzeczywistości. Dbaj o siebie, o swoje zdrowie i znajdź choć chwilkę na przyjemności :heart .

Piękną 'Nataszę' Mirka kupiła u Kurowskich, ach jak ja jej zazdroszczę, mogłam jeszcze wziąć na kolana :diabelek .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/10 17:28 #19329

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Edyta, trudny przeżywasz czas, współczuję z serca.
Mam nadzieję, że znajdziesz wystarczająco dużo siły, by zmierzyć się z ostatecznością.
Przesyłam otuchę...
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/10 20:26 #19367

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Przyszłam do Twojego pięknego ogrodu, za trawami. To moje ulubienice i bez nich już nie wyobrażam sobie ogrodu. Bardzo stylowo i elegancko u Ciebie, jeśli pozwolisz, będę Cię czasem odwiedzać.
W trudnym czasie, dla Ciebie, się wpisuję. Sił życzę, spokoju ducha, który teraz gdzieś daleko jest. To wszystko jest do przejścia, choć dopiero po czasie jesteśmy w stanie tak stwierdzić.I chyba nigdy nie nauczymy się, jak mamy sobie radzić z taką sytuacją. Trudne to chwile i choć się nie znamy, wspieram ile mogę, choć tylko wirtualnie. :heart
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/10 20:42 #19371

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Oglądam te liliowce i coraz bardzie żałuję że nie mam ich gdzie wcisnąć :( masz je urocze :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/10 20:43 #19372

  • bejka1970
  • bejka1970 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 151
Edytko kochana ja nie bardzo potrafię mówić o uczuciach,zwłaszcza tych trudnych :oops: więc tylko :przytulam mocno i dobre myśli posyłam :buziak
Pozdrawiam serdecznie -Beata
Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/10 21:32 #19387

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7510
  • Otrzymane podziękowania: 16516
Krzysiu, wracałaś z pustymi kolanami. Cóż za marnotrawstwo miejsca :diabelek . Przecież to brzmi niemal tak, jak abstynent bez prawa jazdy polewkamax .
Wiem, że wszyscy muszą przejść podobnie trudne chwile, chociaż mam poczucie, że w moim wypadku to za wcześnie. Wiem, wiem, nigdy nie jest w porę, ale babcią powinien zajmować się jej syn a nie wnuczka. Nie mogę poświęcić jej wszystkich sił, bo mam jeszcze 3-kę dzieci pod opieką, pracę zawodową, itd. itp. Forum pomaga mi oderwać myśli, można tu się często pośmiać, popatrzeć na coś ładnego :) .

Zastanawiam się jednak, jak to jest z tym losem. Od paru dni miałam poczucie, że zaczynam lepiej funkcjonować. Więc dostałam od straży miejskiej mandat, za "niszczenie terenów zielonych" :blink: . Wyjaśniałam to dzisiaj i okazało się, że ktoś zadzwonił ze skargą na straż miejską. Strażnik, który wypisywał mi mandat, długo oglądał zdjęcia, próbując dopatrzeć się, cóż to za wykroczenie popełniłam. Faktycznie jednak, koło mojego samochodu lekko schodziło na teren niezabrukowany. Podjechałam za blisko drzewa krecigl . Nawet nie chciało mi się dyskutować. W sumie, to Pan był miły, przyjęłam mandat i w drodze powrotnej do domu zobaczyłam błysk flesza krecigl . Wiem, że tam jest radar, od lat, zawsze zwalniam w tym miejscu do przepisowej prędkości. Jednak jechałam bezmyślnie, jak na sznurku, za jadącą zbyt szybko ciężarówką.
Tak się zastanawiam, jak to jest z tym szczęściem. Czy faktycznie przyciągamy złe wydarzenia?


Aguś, :przytulam .

Dorotko-DarkowO, miło mi, że zagościłaś w moim ogrodzie. Zapraszam, kiedy tylko zechcesz. Liczę na to, że otworzysz także swój wątek i wszyscy będziemy mogli podziwiać Twoje dokonania :lol: .

Celinko - Trzynastko, jak to, nie możesz wcisnąć liliowców :blink: . One zmieszczą się wszędzie rotfl .

Beatko :buziak .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2016/08/10 21:33 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2016/08/10 23:01 #19423

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Edytko, dziękuję za miłe przyjęcie.
Co do wątku, to może kiedyś będzie. Ogród mam już ze dwadzieścia lat, to coś tam w nim rośnie i coś pewnie by było do pokazania. ;)
Nie przyciągamy złych wydarzeń. W chwilach, kiedy mamy więcej stresu, jesteśmy zmęczeni, dotykają nas bardziej rzeczy, które nie miały by na nas takiego wpływu, w chwili relaksu, czy wypoczynku. A często mamy na barkach więcej, niż powinno na nich być. I musimy sobie radzić, bo przecież, musimy.
Serdeczności zostawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Gosia1704
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.191 s.