Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/03/31 13:08 #262432

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7513
  • Otrzymane podziękowania: 16532
Miłko, ciemierniki pod sosną robią teraz całą robotę w ogrodzie. Poza nimi, nie bardzo jest na czym oko zawiesić. Przyroda zatrzymała się w oczekiwaniu na cieplejsze dni.

Ponieważ wszelakie rezerwy energetyczne już mi się wyczerpały, postanowiłam wziąć na dzisiaj urlop. Pomyślałam, że pójdę do ogrodu, trochę odreaguję i może jakoś to będzie.
Wstałam rano i taki zobaczyłam krajobraz za oknem:



Już nawet się nie złoszczę. Chyba powoli przyzwyczajam się to tego, że jak tylko coś zaplanuję, to zaraz dzieje się na odwrót krecigl .

Verciu, wcale się nie dziwię, że trzymasz swoje w doniczkach. Moje przestałam już nawet przykrywać, bo nowe zakupy, po tylu mroźnych nocach nie są w stanie już podnieść kwiatów. Starsze egzemplarze lepiej sobie radzą, ale te kupione w tym roku, nie były odpowiednio zahartowane. Mam nadzieję, że przynajmniej liście wypuszczą ładne, a kwiatami będę się cieszyła w kolejnym sezonie :P .

Danusiu, dziękuję :buziak . Szczerze mówiąc, to mam nadzieję, że cudnie będzie - jak rośliny się rozrosną.

Zuziu, to faktycznie współczuję :( :przytulam . Mogę sobie tylko wyobrazić jaka to była dla Was frustracja krecigl .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, Krzysia, VERA, zuzanna2418, nowababka, zanetatacz, Danusia, ewakatarzyna

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/03/31 17:39 #262453

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10028
  • Otrzymane podziękowania: 22276
Edytko -Ty ciągle pracujesz jak mróweczka i zmiany wprowadzasz ,więc może trzeba troszkę odpocząć .....remontu nie zazdroszczę choć zapewne będzie pięknie -dla mnie to straszna rzecz jak kiedyś lubiłam zmiany tak teraz nie cierpię ....nawet malowanie odkładalismy od jesieni w końcu mąż się zmobilizował i wszędzie bałagan polewkamax ,oj tam marudzę strasznie przepraszam
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, GosiaM


--=reklama=--

 

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/04 20:24 #262804

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7513
  • Otrzymane podziękowania: 16532
Żanetko, ta aura za oknem, to chyba po to, żebym nie żałowała dni bez ogrodu gwizdac .
Fotki z dzisiejszego popołudnia:

wielkanocne przygotowania:










Jak już pisałam gdzie indziej, straty będę szacowała po stopnieniu śniegu. Jednak takich widoczków nie brakuje jak ta kulka (znaczy była kulka):


albo ten jałowiec:




W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2022/04/04 20:26 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Krzysia, VERA, zanetatacz, a.nia, ewakatarzyna

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/04 20:28 #262805

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7513
  • Otrzymane podziękowania: 16532
Aktualnie i tak sporo śniegu stopniało, choć nie powiem trochę dzisiaj znów śnieżyło gwizdac .
W weekend wyglądało to znacznie gorzej:













W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, Krzysia, VERA, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, GosiaM ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/04 20:33 #262807

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6825
  • Otrzymane podziękowania: 15280
Aż trudno mi uwierzyć w takie widoki bo u nas ani płateczek nie spadł... krecigl
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, zanetatacz

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/04 20:55 #262813

  • piku
  • piku Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25430
O, to zdecydowanie więcej śniegu masz jak u mnie zdziwko
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/04 21:28 #262815

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10028
  • Otrzymane podziękowania: 22276
Cudowna zima tej wiosny 2smiech ,ale widoki miłe dla oczu bo ja śnieg lubię bardzo ,szkoda tylko ,że tak późno -jak nam się chce już koloru
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/05 10:46 #262840

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13720
  • Otrzymane podziękowania: 32576
Też miałam zwały śniegu, w ciągu nocy padało po 25-30cm. Na szczęście dziś cała noc padał deszcz i duża część śniegu stopniała. Za to mogę sobie na materacu dmuchanym pospływać pod las...

Myślę, że kulki się zaokrąglą, tylko muszą troszkę odczekać ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/05 19:24 #262881

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6000
  • Otrzymane podziękowania: 25008
O nie, takiego śniegu to nawet podczas 'prawdziwej' zimy wolałabym nie mieć :nie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/07 13:56 #262994

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1617
  • Otrzymane podziękowania: 4881
Edytka, nie żałuj kulki i jałowca, gdzieś te nowe nabytki musisz posadzić. :diabelek .
Masakra z budowlanką, odwlekałam remont łazienki przez niechęć do bajzlu z tym związanym, to teraz ceny z kosmosu.
Mam nadzieję, że z czasem wszystko się jakoś ustabilizuje i zrealizujecie plany.
Wszyscy odczujemy skutki, tego co na świecie się dzieje, tylko inni bardziej.
Edytka, sama wiesz, że gdy na coś wpływu nie mamy .... to najlepiej ... w ogród iść. :buziak
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/07 14:22 #262995

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7513
  • Otrzymane podziękowania: 16532
Elsi napisał:
Edytka, sama wiesz, że gdy na coś wpływu nie mamy .... to najlepiej ... w ogród iść. :buziak

Elu święta prawda, tylko ostatnio się nie dało :P . Wczoraj panowie zaczęli układać terakotę w salonie i mając do pracy na 14-tą godzinę, nie miałam co ze sobą zrobić we własnym domu 037 . Kuchnia i główna łazienka odcięte, więc gotowanie, czy pranie nie wchodziło w grę. Jakiekolwiek prace porządkowe w sytuacji dziejącego się remontu - zupełnie bez sensu. W ogrodzie zalegał śnieg. Zdrzemnąć się, w sytuacji, gdy obcy faceci chodzą po domu, też jakoś niezręcznie - zresztą odgłosy zza ściany raczej nie dawały szansy na sen :silly: .
Powiem Wam, że snułam się zupełnie bez sensu, potęgując raczej uczucie zmęczenia niż wypoczywając.
Ale dość tego marudzenia. Z pozytywów, to widać światełko w tunelu. Jest szansa, że w poniedziałek zakończą się prace remontowe i będzie można zaczynać sprzątanie.

Verciu, podczas prawdziwej zimy to taki śnieg mógłby być. Tylko żeby tak leżał w miarę stabilnie, żeby nie trzeba było wyskakiwać co chwilę strząsać te czapy :P .

Efciu, a jak u Ciebie? Jak żyjecie? U mnie dzisiaj też już można pływać. Fragmenty śniegu pozostawały jeszcze w osłoniętych miejscach, ale większość zeszła. Wczorajszy deszcz skutecznie usunął pierzynę i sprowadził baseny :P .

Żanetko, widoki były faktycznie bajkowe, ale teraz liczę już tylko na kolor zwyc .

Wiesiu, dziwnie się ostatnio czułam jak oglądałam Wasze rośliny wstawiane na fotkach, a u mnie wszystko było osłonięte grubą warstwą zdziwko .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, VERA, Ave, zanetatacz, Danusia

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/07 14:47 #262997

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13720
  • Otrzymane podziękowania: 32576
Edytko, dajemy radę :) Zwłaszcza, że póki co, zwolnił nam się pokój, bo goście pojechali dalej :)
Na ogrodzie mokro, lepko, a dziś strasznie duszno. Będzie lało, bo powietrze krystaliczne i znów Tatry widać "na wyciągnięcie ręki"... Mam zapełnione dwie wanny i całego mauzera deszczówką :blink:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/07 19:05 #263006

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7513
  • Otrzymane podziękowania: 16532
Efciu, u nas też mokro. I zapowiadają opady.
A chętnie wyszłabym w weekend na ogród :( .
Dzisiaj wróciłam późno do domu, ale zrobiłam szybki obchód i :fotka :fotka :fotka . Światło już było słabe, ale coś tam widać :P :
Na początek resztki krokusów, które zaskoczyły mnie swoją trwałością:



irysy cebulowe też nadal walczą:



I niezmordowane ciemierniki clap . Jak ktoś będzie się Was pytał, dlaczego kochamy ciemierniki to możecie pokazać mu te zdjęcia (Wojtku, wiesz komu gwizdac ). Przypominam, że jeszcze 4 dni temu, rośliny były przykryte ponad 30-to centymetrową warstwą śniegu zdziwko . Dzisiaj wyglądają tak:











W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, VERA, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia, ewakatarzyna

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/07 19:10 #263007

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7513
  • Otrzymane podziękowania: 16532
Kulka prawie odzyskała kształt:



Mukdenia też prawie się podniosła:




zakwitł zawilec:



Najbardziej ucierpiały jałowce skalne, ale nimi się jakoś szczególnie nie przejmuję rotfl .
Ogólnie przyroda świetnie sobie radzi ze zróżnicowaną pogodą :lol: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, th, piku, Efkaraj, Krzysia, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/10 19:00 #263223

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3595
  • Otrzymane podziękowania: 14007
No tak, ja też patrząc przez okno w ubiegłym tygodniu przecierałam oczy. Ale faktem jest, że roślinność przetrwała praktycznie bez uszczerbku, choć sosnę musieliśmy otrząsać bo tak jej gałęzie przygięło, że baliśmy się połamania. Zresztą na osiedlu wielka sosna padła pod naporem mokrego śniegu.
Życzę szczęśliwego końca remontu :)
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/13 11:54 #263390

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7513
  • Otrzymane podziękowania: 16532
Dziękuję Zuzanno :buziak .
Tymczasem na szybko tylko jedna fotka (reszta w wolniejszej chwili).
10 dni temu leżał śnieg, a wczoraj w oczku wypatrzyłam zdziwko :



W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, VERA, zuzanna2418, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, ewakatarzyna

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/13 15:31 #263395

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14772
  • Otrzymane podziękowania: 44794
Krokusy są w tym roku dość trwałe, bo jest chłodno. W przeciwnym wypadku byłoby już po krokusach.
Skrzek już podziwiałam w żabim wątku! Cudownie!
Zawilec interesujący nad wyraz! :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/17 22:15 #263679

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 538
  • Otrzymane podziękowania: 2601
ooo będą małe żabki :kocham u nas nigdy skrzeku nie składają, idą do stawu za płotem, a potem przemarsz przez trawnik takich śmiesznych maluchów następuje - tabunami :D Krokusowo faktycznie świetny sezon jest, nie pamiętam by tak długo cieszyły oczy.
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/22 21:43 #263996

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4726
  • Otrzymane podziękowania: 8670
Edytka, wiem, że teraz zaczynanie czegokolwiek wiąże się z jeszcze większym ryzykiem, ale w końcu namówiłam m. do remontu.
Stwierdziłam, że jeśli tego nie zrobimy teraz to nigdy.
Kasy na koncie nie ma co trzymać, bo z miesiąca na miesiąc traci wartość, a myślę, że sytuacja na rynku nie bedzie lepsza przez długi czas.
Także jak nic się nie wydarzy zaczynamy na początku lipca.
Oczywiście dołączam do tych, którzy za dużo planować nie mogą, bo zawsze coś...
Ostatnio jak zaplanowałam remont wybuchła pandemia i m. przez rok nie pracował.
Cała kasa przeznaczona na remont została zjedzona
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2022/04/22 22:58 #264007

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7513
  • Otrzymane podziękowania: 16532
Gosiu, święta prawda teacher . Jakiś czas temu przemówiło do mnie motto, które zresztą umieściłam w stopce. Jak będziemy czekać na lepsze czasy, to może się okazać, że będzie to święte nigdy. Generalnie to remonty są męczące, ale lubię je :silly: . Lubię planowanie, wybieranie i patrzenie jak to wszystko się zmienia. Właśnie szukam tapety do salonu. Już mam cos na oku, ale czekam, aż komin będzie obłożony, żeby mieć pewność, że wszystko razem zagra. Przymierzamy się też do łazienki, która również ucierpiała przy zalaniu. Nie mam jeszcze do końca koncepcji. Jak mi się skrystalizuje w głowie, to pewnie się weźmiemy :P .

Brydziasiu i Miłko, od wczoraj obserwuję wylęganie się kijanek. Na razie gromadzą się wszystkie na górze skrzeku, tuż pod powierzchnią wody. Myślałam, że ryby szybko je pożrą, ale jakby ich nie zauważały :blink: .



Ale nie tylko żabki się mnożą. Błotniarki również wzięły się ostro do roboty :P :
(Zdjęcia mało wyraźne bo woda mętna, ale już kupiłam pożyteczne bakterie i będę zapodawać.)





A jak jesteśmy przy zwierzętach, to jeszcze pokażę Wam, jakie miejsce na trawie wybrał ostatnio mój pies rotfl :



I zbliżenie księciunia wśród stokrotek 2smiech :

W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2022/04/22 23:01 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Efkaraj, takasobie, Krzysia, VERA, zuzanna2418, chester633, Ave, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.206 s.