Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wśród starych sosen

Wśród starych sosen 2017/11/03 16:04 #92055

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1251
Ewcia, sama sobie przypatelniuję :patel :patel , nie ma usprawiedliwienia na to gapiostwo :oops: Bariton głodny potasu i magnezu, tak mi się wydaje po przeczytaniu książki P.Czekalskiego. Będę jutro pryskać siarczanami, ryzyk-fizyk, jest ciepło, soki jeszcze krążą /taką mam nadzieję!/, może biedak coś podje przed zimą. Magiczną siłą pryskałam cały sezon i wszystkie są ładne, no, może prawie ładne, a ten to sama widzisz. Jest mozliwe, że miejsce było trefne /po budowie na przykład/, zmierzę ph, zamówiłam stosowny instrument :)
Hosty dobrze kupować u nas na forum. Ceny ok, sadzonki pewne odmianowo i zdrowe. Liczę na jakieś oferty wiosną, trzeba pilnować; teraz przestrzeliłam zakupy u Mirki :mur
Buziaki :buziak :buziak
P.S Jutro ma być piękna pogoda, nie mogę się doczekać :slonko

Aspera

Ostatni zieloniutki liść siewki /Pikutku :buziak / Cesarzowej

Morwa

Pontyjka

Miskant Rotsilber z brzozą krecigl Oj, będzie zabawa z przesadzaniem!
Ostatnio zmieniany: 2017/11/03 16:05 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Krzysia, chester633, zanetatacz

Wśród starych sosen 2017/11/03 16:07 #92057

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26146
  • Otrzymane podziękowania: 69067
hanya napisał:
A wiesz, że i mnie zaczyna brakować słońca? Generalnie lubię raczej cieniste klimaty, ale ostatnio mam wrażenie, że w ogóle nie ma dnia, normalnie rodzinny grobowiec. ]

Hejka Hanuś :przytulam
Ależ na nas spadły egipskie ciemnice krecigl tyle złego pisze sie o brytyjskiej pogodzie a gdzie tam naszym jesieniom do ichnich krecigl Szczególnie odczuwamy to właśnie my-posiadacze cienistych ogrodów. Chociaz w wielu miejscach mojej Jedrzejówki musze jeszcze stosować sztuczny cien na patykach :dry: < sa i u mnie takie miejsca< gdzie musze już cień przerzedzać krecigl to na zimowe dni, ale późnym latem obeszłam moje królestwo i zapmiętałam, co i jak.Pamietam zwiedzany przeze mnie ogród Neila Timma w UK...Były tam tak cieniste miejsca, że wszystko dosłownie umierało w oczach...tylko bluszcz szalał.
Ostatnio zmieniany: 2017/11/03 16:22 przez Poll.
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

Wśród starych sosen 2017/11/03 16:12 #92058

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Haniu Twoja morwa śliczna ,moja o połowę cieńsza ,ale mam nadzieję ,że w przyszłym roku nadrobi .
Tej wiosny zmarzła cała ,a były to tylko dwa patyczki ,a trzeci złamany :nie_wiem A rodkowi teraz już daj spokój z jakimkolwiek nawożeniem .Rusz dopiero wczesna wiosną do korzeni .Być może ,że ma jakieś wapno w podłożu .Dobrze zgadłam ,że głodny :na_ucho
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2017/11/03 16:56 #92059

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1251
Ewcia :buziak , masz rację z nawożeniem, to już pora mocno dyskusyjna, ale spać spokojnie nie mogę, przez tego nieszczęśnika; wyczytałam, że jesienne nawozy można aplikować do końca pażdziernika, te kilka dni pózniej..... Jak go zmarnuję, to nie wiem, czy się przyznam 2smiech
Moja morwa ma chyba 4 lata, a może 5 think: , co roku mocno tnę, bo by chyba zarosła wszystko. Ma siostrzyczkę równie piękną, druga siostra po przesadzeniu marnie się prezentuje i mam nadzieję, że przetrzyma zimę; czwarta, kupiona w tym roku nie wygląda najlepiej: w sklepie stała w bardzo ciemnym miejscu, w malutkiej doniczce, dostała szansę i bardzo bym chciała, żeby ją wykorzystała :) Jestem zakochana w tych drzewkach! :kocham :kocham

Cześć Poluś :przytulam , generalnie sama się czuję, jak cieniolub, ale teraz naprawdę mam dość. Czekam na jutrzejszy dzień z utęsknieniem! Ja też co roku przycinam duże drzewa liściaste, z wyjątkiem brzóz, które cień dają piękny, za to zabierają wodę :diabelek Jeżeli wytną drzewa w związku z utwardzaniem drogi, będę miała dziurę w niebie od strony południowej, koniec świata zdziwko Na pewno mnie nieżle doświetlą :diabelek
Tokudama Aureonebulosa :buziak
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Krzysia, chester633, Nowinka, zanetatacz

Wśród starych sosen 2017/11/03 18:50 #92078

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21028
Haniu śliczna ta pontyjka cała w złotych listeczkach :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2017/11/03 19:35 #92099

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3088
No Kochana ,, pałka się przegła'' wink-3 odradzałem tobie dmuchawę z ,,łopatką'' bo taką mam i jest dobra do kilku liści i to suchych na ,,pieprz'' co by je mogło zmielić-rozdrobnić
:diabelek
tsza latać z kablem od maszyny a Kochana powiedz widziałaś kiedyś - kogoś z odkurzaczem w lesie polewkamax 2smiech zdziwko :diabelek
mam dwie sztuki, elektryczny i spalinowy plecakowy...jak go odpalę to wyrywa kostkę że ścieżki..... wink-3 ogólnie pogoda fajna na przesadzanie ja tam działam a Ty....?
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2017/11/03 19:41 #92102

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9875
  • Otrzymane podziękowania: 21480
Haniu -nadrobiłam zaległości i tak- jednego rodka mam z takimi objawami jak u Ciebie i jak pisze Ewcia podlewałam magiczną siłą a on dalej ma takie liście i jest to chyba flautando (jak dobrze pamiętam),ale kwitnie obficie co roku...a co do sadzenia cebul to ja któregoś roku po obejrzeniu Roku w Ogrodzie przygotowałam wielką donicę i warstwami posadziłam narcyzy ,tulipany , hiacynty, krokusy było tego jakieś 100 cebulek i nie mogłam doczekać się wiosny ,kiedy to zakwitnie...a na wiosnę okazało się ,że wszystkie cebulki zgniły :placz ,z mojej głupoty oczywiście bo donicy nie zabezpieczyłam przed mrozami ...ale rozczarowana byłam wtedy ogromnie teraz też sadzę w doniczki ,ale dołuję i jest ok
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2017/11/03 19:42 przez zanetatacz.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2018/02/08 18:54 #103694

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1251
Wstyd, wstyd i tyle. Nie wiem nawet, co napisać. Tak długo nie zaglądałam, nie odpowiedziałam na Wasze posty, teraz to już chyba za póżno mam nadzieję, że mi wybaczycie.
Żanetko, Paweł, Danusiu - dziękuję za odwiedziny i przepraszam za milczenie :przytulam :przytulam

Bardzo proszę moderatorów o zamknięcie wątku.

Byle do wiosny :buziak :buziak
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2018/02/08 18:59 #103695

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8435
  • Otrzymane podziękowania: 25244
Haniu, nie rób tego :( , napisz co u Ciebie , u Kubusia i Zuzi i oczywiście jak się wiórki mają. Pokaż zimowe sosny i nie zasypiaj jak niedźwiedź B)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2018/02/08 19:00 #103697

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10040
  • Otrzymane podziękowania: 23045
Haneczko nie rób tego, proszę recourse recourse recourse dla mnie możesz wpadać jak tylko Ci się wspomni a jak zamkniesz to nie ma pewności że jeszcze tu wrócisz :przytulam
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2018/02/08 19:02 #103698

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3088
Haloooo psze Paniom , jakie zamknąć wątek teacher , jakiej wiosny ,przebiśniegi i krokusy już wychylają szczypior na zimowy świat więc wiosna tuż, tuż. :slonko
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2018/02/08 19:08 #103701

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13640
  • Otrzymane podziękowania: 32081
Hanianieeeeeeeeeeeeee!!!!!!
Czemu chcesz zamknąć wątek????????? Przecież nie ma obowiązku bycia w nim dzień w dzień. Każdy ma takie chwile, że musi odpocząć od kompa, bloga, forum czy co tam jeszcze :)

Wszystko dobrze? Mam nadzieję, że to tylko zimowa niechęć do ogrodowania oddaliła Cie Haniu od wątku :buziak

A ja zakładam Poczet Królów Polskich. Znaczy mam zamiar takowy założyć. Mam plan, aby na rododendronwoej rabacie zagościły polskie Rododendrony Królewskie :)
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2018/02/08 19:48 #103717

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4370
  • Otrzymane podziękowania: 8027
Jak się już obudziłaś ze snu zimowego, to fotki jakieś wstawiać, wspominki odgrzewać, plany snuć, zakupy robić hu_rra , a nie wątek zamykać :patel
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Wśród starych sosen 2018/02/08 22:21 #103774

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21028
Haniu jakie zamykanie wątku toz wiosna juz za progiem rotfl poczekamy nie szukaj kluczy rotfl :przytulam
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Wśród starych sosen 2018/02/08 22:32 #103779

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9875
  • Otrzymane podziękowania: 21480
Haniu -aja właśnie przyszłam po poradę bo czytałam ,że tniesz swoją morwę -kiedy najlepiej to zrobić? bo swoją wyprowadziłam na drzewko i pień cienki ,więc chciałam ciachnąć koronę tylko nie wiem ile mogę -1/3 czy 1/2 przyrostu?
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2018/02/08 23:10 #103792

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2772
  • Otrzymane podziękowania: 7411
Haniu :buziak nawet nie wiesz jak się ucieszyłam, kiedy zauważyłam nowy wpis w Twoim wątku, ale kiedy go przeczytałam to mina mi zrzedła. Majka dobrze mówi, dopóki nie zamkniesz jest nadzieja, że choć czasami tu zajrzysz vishenka .
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2018/02/09 09:46 #103811

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3025
  • Otrzymane podziękowania: 5999
A może odwrotnie? Może zamknięty wątek przestanie ciążyć jak wyrzut sumienia i się nam Haneczka :buziak uaktywni na forum?

Zróbmy eksperyment :slonko
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 2018/02/09 09:55 #103816

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Siberko ja bym na to nie liczyła :nie prędzej zaglądnie jeśli nie zamknie .
Haniu odezwij się ,bo smutno na forum bez Twoich wpisów :nie_wiem Zobacz ,ja wątek zamknęłam ,ale zaglądam i ludzieńki odwiedzam .Może trochę radziej ale jednak .Tym bardziej ,ze kolejna odwilż już idzie ,a za nią wiosna ,która przyjdzie w lutym . Ja już myślę o cięciu róż :zdrowko
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.418 s.