Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2017/06/29 08:41 #73590

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Co prawda jestem nie daliowa, ale ta którą pokazałaś jest śliczna flower I cudne są takie tam widoczki. Uśmiechnęłam się jak napisałaś o chwastach, bo i ja w pewnych miejscach mam je całkiem świadomie i jakoś trudno mi je wyrwać wink-3 Uwielbiam wiklinowe koszyki i nie tylko koszyki, dają klimat ( i ja mam , a jak! ) i ta fotka parapetowa jest cudna :bravo
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/06/29 14:29 #73673

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
takasobie napisał:
Miłka, co to jest? Jakie to wysokie?
Bo aż mi oczy wypadły :mniam . Chyba będę żebrać przy okazji, jeśli to bylina :P .

Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/06/29 14:30 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2017/07/02 17:28 #74260

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14722
  • Otrzymane podziękowania: 44560
Gosiu! To deinathe! Pewnie da się podzielić więc molestuj mnie wczesną jesienią! Rozrosła się dość więc no problem! :buziak

Aniu! Właśnie zjadły mi ją ślimaki :mur Ale będą następne kwiaty, a ze ślimakami poszłam na wojnę i trup się ściele! :angry:
Cieszę się, że parapetowa fotka i widoczki Ci się podobają. Wiklina wrosła w nasz krajobraz i bardziej ją lubię niż nowomodne z angielska latarenki, ptaszki itp duperele. :)
Chwasty nadal zdobią mój ogród i tylko tam, gdzie zbrzydną, wyrywam.

Dziś pierwszy rosół z ogrodową włoszczyzną hu_rra Marchewka nareszcie urosła tak, że ją widać 2smiech W ogrodzie zmieniają się kolory, jedne ustępują drugim.

Zaczęły liliowce, nie znam nazw odmian, nie kolekcjonuję ich, ale posadziłam 2 lata temu swoje siewki, potem dostała jednego od kolegi, i kupiłam jednego, bo nosił takie samo imię, co ja. I tak zrobiła się mała rabatka.








Moje ukochane powojniki włoskie
Polish Spirit

Mikelite



I niezawodna Sir Lancelot (inne nazwy miewa także)



Fajne nasturcje mi wyszły, czekam jeszcze na kwiaty

Ostatnio zmieniany: 2017/07/04 10:00 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Gosia1704, Ness, Dagusia, zanetatacz

Ogród takisobie 2017/07/02 17:51 #74263

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9950
  • Otrzymane podziękowania: 21887
no faktycznie fajne te nasturcjowe listki i inne kwiatki też fajne -tylko ta pogoda nie daje się nacieszyć ogrodem ,ech -szkoda gadać
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/07/02 22:37 #74348

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3036
  • Otrzymane podziękowania: 6072
Jak się cieszę, ze wreszcie masz wątek clap Przeczytałam i obejrzałam 10 stron... To spora dawka jak na takiego świeżaka jak ja, muszę odetchnąć!!!
CUDNIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2017/07/03 22:35 #74499

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14722
  • Otrzymane podziękowania: 44560
Siberko! Nawet nie wiesz, jak się cieszę, że się u mnie pojawiłaś! hu_rra Wrzucam sporo zdjęć, bo dużo zdjęć robię więc jest co oglądać. W końcu gdzie je mam pokazywać jak nie na forum 2smiech Oglądaj do woli! Będę się cieszyć! :mniam

Żanetko! U nas nie jest źle: czasem słońce, czasem deszcz! Wszystko pięknie rośnie, tylko hamaki muszę zwijać, czego mi się nie chce robić :mur

Jeszcze dodam dla Gosi deinathe:



Hosteczki moje cukiereczki"



I kanny moje ukochane w tym roku takie tłuściutkie, choć ziemia od lat najgorzej przygotowana:









Ostatnio zmieniany: 2017/07/04 10:01 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Gosia1704, zuzanna2418, Dagusia, zanetatacz

Ogród takisobie 2017/07/03 22:50 #74505

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Nadrobiłam zaległości, warto było..... :) masz sporo róż a każda pieknie kwitnie. Fotki Karepanowa wymagają wpatrzenia, nie da się ich ot tak w biegu, trzeba wczuć się w nastrój....
Te powojniki są moimi ulubionymi i niezawodnymi, choc w tym roku nie cieszą mnie, jakies niewydarzone...... :dry:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/07/04 20:55 #74611

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21164
Miłeczko cudne liliowce i powojniki a ta mała hosta cudny cukiereczek :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/07/05 09:37 #74672

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Ewo to tak jak u mnie w tym roku porażka z tym powojnikiem,ale to wina kaczek ciągle mi w nim buszuja w poszukiwaniu ślimaków i ciągle jakiś ped złamią.
Miłko u Ciebie wszystko rośnie szybciej bo masz cieplej,u mnie nocki zimne 6 st krecigl do tego sucho dalie od tygodnia nie moga sie rozkwitnac :mlotek choć dawno maja wybarwione pączki,jak pada to biegam z wiadrami aby ukapało mi trochę wody z rynny,bo jak przyjdzie mocniejszy deszcz to mija pojemniki,a pada góra 5 minut,i tak całymi dniami łapie kazda kroplę,pogoda raczej się nie zmieni trawa tylko ruszyła z kopyta i po dwóch tygodniach skarpę trza kosić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/07/06 08:45 #74852

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14722
  • Otrzymane podziękowania: 44560
Dagusiu! Dziś rano też było u nas ok. 10 st. To bardzo zimno jak na Wielkopolskę w lipcu. Ale ziemia wilgotna, bo ostatnio trochę padało. Dalie oprócz dwóch, no może trzech jeszcze nie kwitną. Ale to, co rośnie jest ładne i zdrowe. Wiem już, że kilka nie wyszło, ale w tym roku jakoś postanowiłam się tym nie przejmować.

Danusiu! Dziękuję! Muszę tej małej zrobić zdjęcia, jak ma kwiatki rozwinięte!

Ewa! Cieszę się, że obejrzałaś zdjęcia! Siergiej robi specyficznie, jest kilka, które mnie powalają, inne tylko mi się podobają. Na fb (jak kto ma) można obejrzeć kolejne z kolejnych miejsc podróży. Jeszcze nie widziałam, bo nie mam konta na fb, ale pewnie gdzieś niebawem podejrzę.


Wczoraj pojechałam do centrum ogrodniczego celem zakupienia prezentu i oczywiście wyjechałam z dobrami, których kupić nie zamierzałam, ale marzyłam o nich do tej pory. Kupiłam krwawniki i jeżówki o kolorach moich ulubionych. Byłam dzielna, bo tylko 4 doniczki wyniosłam, a mogłam więcej! zwyc

Jeżówka Big Kahuna


Reszcie zrobiłam zdjęcia, ale coś się nie udały, bo na wyświetlaczu nie widziałam bez okularów 2smiech

Po zakupach oczywiście hamak! (no troszeczkę tylko popieliłam)

Moje siewki liliowców:


Eucomis raczył!

Krwawnica

Mikołajek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, inag1, Dagusia, zanetatacz

Ogród takisobie 2017/07/06 10:01 #74870

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3036
  • Otrzymane podziękowania: 6072
Jest trochę sprawiedliwości na świecie (nieważne, ze sama musiałam o to zadbać) u Ciebie kwitną jeżówki, u mnie masowo dalie 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Dagusia

Ogród takisobie 2017/07/06 20:26 #74953

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14722
  • Otrzymane podziękowania: 44560
Siberka! To jeżówki ze sklepu, dopiero dzisiaj posadziłam. :czarownica Czyli żadna moja zasługa! 2smiech




Krwawniki też posadziłam i będą miały do towarzystwa dziki biały krwawnik, którego nie pozwoliłam nikomu wyrywać!



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, Gosia1704, zanetatacz, Franusiowa

Ogród takisobie 2017/07/06 23:10 #74994

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3914
  • Otrzymane podziękowania: 13731
Jeżówki piękne teraz to już Twoje :mniam chyba z Juki.
Zdjęcia :bravo :bravo :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2017/07/07 21:49 #75122

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21164
Miłeczko cudna ta jeżówka u mnie na razie jedna zeszłoroczna sie wyrwała reszta powoli dochodzi rotfl krwawniki mam dwa ale drugi zaczął marnieć i zrobiłam mu miejsca więcej ,zakwitnie chyba jednym pędem ale najważniejsze że dał radę to może też się kiedyś rozrośnie :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/07/09 20:27 #75351

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14722
  • Otrzymane podziękowania: 44560
Danusiu! Jeżówki miałam do tej pory, ale nie była to jakaś kolekcja. ostałam dwie od koleżanki, jedną kupiłam i rosły bez szału. Dostałam teraz wiosną od koleżanki dwie sztuki i kupiłam kolejne dwie. Tak je lubię, a na kupno żółtej i pomarańczowej dopiero teraz się zdecydowałam :mur Jestem tylko ciekawa, jak będzie z krwawnikami. To w zasadzie mój debiut. Nie wiem, czy odmianowe nie potrzebują lepszego stanowiska i gleby jak dzikuski. :nie_wiem

Majka! A skąd wiesz, że z Jukki? 2smiech No fakt! Zawsze można tam kupić w dobrej kondycji zwyc

Dziś odpoczywałam wreszcie na słonku! Kilka ostatnich dni padał deszcz, nosa nie wystawiałam, no chyba, że po koper albo pietruszkę. A dziś i podłubałam, i powisiałam w hamaku + książka!

Na dziś:













Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Krzysia, zanetatacz

Ogród takisobie 2017/07/09 21:11 #75365

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Jakie cudne te siewki liliowca....... :kocham masz fajne kolory w aparacie, takie ostre, w ogole Twoje fotki bardzo mie sie podobają, czy Siergiej ma jakąs zasługę czy to Twój talent?
Też mama zwykły krwanik na rabacie, tzn., mam cały trawnik zarosniety nim ale tym na rabatce pozwałam zakwitnąć..... 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/07/09 21:13 #75366

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21164
Miłeczko fotki jak zwykle cudne :bravo ja dzisiaj popołudniu tez poleżałam sobie na leżaczku :) :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/07/09 21:49 #75389

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14722
  • Otrzymane podziękowania: 44560
Ewka! No przecież, że mam talent! 2smiech 2smiech 2smiech A tak serio, to Siergiej też trochę ma wpływ, bo zaczęłam się starać! Dostałam lekki ochrzan więc wzięłam sobie do serca jego uwagi. Mam bardzo dobry sprzęt, ale często zdjęcia robię na szybcika, z letka niechlujnie gwizdac
Co krwawnika, to dziś tyle fajnych owadów na dzikusie przesiadywało, że mąż stał przed nim i robił zdjęcia robalom. :fotka

Danusiu! To cudownie! Odpoczynek i chwila błogiego lenistwa w ogrodzie to jest to, na co zasługujemy! hu_rra Dziękuję! :buziak

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, edulkot, sierika, zanetatacz

Ogród takisobie 2017/07/10 10:42 #75464

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25402
Nasturcja fajne ma liście a kwiaty jakie?
Siewki liliowców przypadkowe czy siałaś z wybranych nasion, a może sam robiłaś krzyżówki? :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2017/07/12 09:49 #75820

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14722
  • Otrzymane podziękowania: 44560
Wiesiu! Nasiona liliowców dostałam od koleżanki, miałam nawet napisane z jakich odmian pobrane, ale celowo je wyrzuciłam i zapomniałam. Miało być ładnie, bez tabliczek! Nie miałabym nawet specjalnie z czego robić krzyżówki, bo co prawda miałam kilka liliowców, ale kwitły kiepsko i nie było nasion.
Nasiona kiełkowałam na przedwiośniu w torebkach strunowych z podłożem, potem wysadziłam do skrzynek z kompostem. Urosły duże i silne tak, że w kolejnym roku już obficie kwitły. Porozdawałam nawet trochę, bo nie miałam gdzie wysadzić! 2smiech

Liście ma takie, jak każdy widzi, a kwiaty takie:



Dziś warzywnik

Kwitnie uroczo zeszłoroczny por, którego nie zdążyliśmy zjeść!


Koper niby taki zwykły, ale jak moja koleżanka mnie odwiedziła, stwierdziła, że od lat nie widziała w żadnym ogrodzie rosnącego kopru!


Pomidorki Frodo
Ostatnio zmieniany: 2017/07/12 09:50 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, edulkot, Gosia1704, zuzanna2418, sierika, zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.198 s.