Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2022/09/14 10:35 #276660

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44122
Nelu! Pewnie będą kaskadowo ale raczej średnie i małe. Rabata dużych jest obok. Pójdą tam hosty od Polci rezydujące w donicach od wiosny Navajo :kocham i jeszcze dwie inne, których w tej chwili nazw nie pamiętam. I jeszcze trzy mam kupione. Muszę wkoło te narcyzy i krokusy posadzić, żeby ładnie było zanim hosty wylezą. Cebulowe lubią żyzną, choć przepuszczalna ziemię.

Żanetko! Ten poszarpaniec to Mingus Wayne S. Cebulowych nigdy nie za dużo. Ja zaczęłam sadzić w miejscach nieoczywistych, np krokusy w zakamarkach drewutni. B)

Halinko! Ja nie wiem, czy będę zamawiać w necie. Może poczekam na jakąś drastyczna przecenę np w grudniu. Nie widzę spektakularnych nowości, a zakupy w Lidlu mnie całkiem zadowoliły.
A dalie to tak nie mają, ale sezon jest taki dziwny. Upały letnie powstrzymały wzrost i ugotowały pędy (zauważyłam karłowacenie, jakby chciały zmniejszyć powierzchnię parowania). Potem puściły zieleninę, a teraz raczyły puszczać pąki.
W sobotę zresztą zobaczycie (Halszko, może wlecisz ok14-15, bo będą u mnie zlotowicze).
Dalii nie można nawozić nawozami z dużą zawartością azotu. Co najwyżej nawozem pomidorowym, a teraz jesiennym, bez azotu.

Aniu! Ty za to masz gdzie sadzić! hu_rra Ja co roku kupuje ok 200 cebul. W tym jeszcze nie mam tylu, raczej dopiero połowę. Ale Ty sobie nie żałuj! wink-3 Narcyze dokupuję co roku, bo mi zanikają. Nie wiem, czy coś je zjada, czy cebule na tej mojej pustyni karłowacieją. Pisałam, że ten poszarpaniec to Mingus Wayne S, nowicjusz w moim ogrodzie, ciekawe na jak długo.

Maluję trawę na zielono, bo w sobotę goście hu_rra Baaardzo się cieszę, zwłaszcza że sama na zloty nie jeżdżę, ale zloty czasami przyjeżdżają do mnie :zdrowko

Na dziś:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, halszka, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/09/14 20:12 #276682

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2047
  • Otrzymane podziękowania: 6213
Miłko, w sobotę będę i to nawet w charakterze zlotowicza :P . Jestem bardzo ciekawa tej nowej rabatki. Narcyzy i krokusy na niej, żeby zdobiły wiosną, to świetny pomysł!
A chcesz kawałek hosty Phantom ? Ona jest w średnim rozmiarze.
Pozdrawiam
Halina
Ostatnio zmieniany: 2022/09/14 20:14 przez halszka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2022/09/14 20:27 #276684

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44122
Widzisz, nawet nie sprawdziłam, czy jesteś na zlocie 2smiech Ja chyba mam Phantoma, nie jestem pewna. Bo od Majeczki dostałam w zeszłym sezonie kilka i coś w tym stylu sobie od niej wykopałam. Więc specjalnie dla mnie nie kop. :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/09/14 20:51 #276689

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21006
Miłeczko a chcesz pierwiosnki ząbkowane one u mnie nawet na suchych miejscach rosną a lisciory robia prawie jak hosty rotfl rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/09/14 21:09 #276692

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44122
Danusiu! Jesteś kochana, ale najbardziej pierwiosnki podobają mi się u Ciebie :buziak Jakoś u mnie się nie trzymały, co kupiłam, zanikały po sezonie. jedynie lekarskie żyją własnym życiem u mnie w charakterze miłego chwasta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia

Ogród takisobie 2022/09/14 21:12 #276693

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21006
Miłeczko to wezmę wink-3 to są siewki mam ich coraz więcej więc nawet jakby padły to żadna strata :przytulam
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/09/15 11:16 #276730

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44122
Halszka! Napisałaś, że jesteś ciekawa nowej rabatki.Ja też jestem jej ciekawa. 2smiech Jesienią, po wykopaniu dalii będę miała nowy areał, bo dla dalii tam za dużo cienia. Pokaże Ci. Pewnie pójdą tam rodki lub kolejne hosty, zobaczymy... gwizdac

Już się nie mogę doczekać sobotnich gości. Mam nadzieję, że pogoda dopisze, zamówiłam.

Na dziś



Ostatnio zmieniany: 2022/09/17 15:00 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, piku, edulkot, VERA, Semper, nowababka, Franusiowa, a.nia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/09/18 14:34 #276886

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44122
Wczoraj w moim ogrodzie gościłam cudownych Gości! Dziękuję Wszystkim za odwiedziny, że mogłam ich osobiście uściskać, niektórych pierwszy raz zobaczyć na żywo, a niektórych dopiero poznać. Niestety wiele zdjęć mi nie wyszło, już tłumaczyłam, że mój podstawowy sprzęt jest w naprawie, a ten zastępczy też nie działa prawidłowo. Ale mam miłą pamiątkę, choć na kilku fotkach:

Olusia z Verką rozpoczeły imprezę

Halszka witając się z innymi, tłumaczy, że ona tu często bywa i nic ciekawego nie ma tu do oglądania. B)

Swietka zastanawiała się, co wsypałam do kawy ...

Andrzej z Waldkiem ze spokojem czekali, aż towarzystwo obiegnie ogród trzy razy i będzie można jechać...;-)

Tomek z Anią pogodzili się po sporze, czy dalie Coriallo Furioso są ładniejsze w naturze, czy na moich zdjęciach... gwizdac

Ania spokojniuchno spożywa placek a Asia malowniczo opowiada, jak tu kiedyś ładnie było...

Majeczka zachwycona szarłatem... zwisłym ;-)

Nelcia pokazuje (dokazuje?) wink-3

Ciąg dalszy placka spożywania

Monia w tym czasie kontempluje

Rozmowy w podgrupach (jak tu się zwinąć szybciutko do Jukki) 2smiech


Ostatnio zmieniany: 2022/09/18 14:35 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Efkaraj, edulkot, Olusia, VERA, Pani Bestia, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/09/18 14:37 #276887

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44122
I kilka migawek z ogrodu:



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Efkaraj, edulkot, Olusia, VERA, Pani Bestia, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/09/18 14:52 #276890

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31921
Miłko, dziękuję za te zdjęcia. Z przyjemnością oglądnęłam i zazdroszczę Wam tego spotkania :)

Rudbekie-słoneczka teraz pięknie rozświetlają ogród, zwłaszcza, że kolory robią się już bardzo stonowane :)
Ostatnio zmieniany: 2022/09/18 14:53 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz, Danusia

Ogród takisobie 2022/09/19 08:53 #276916

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44122
Ewka! Ja zawsze zazdraszczam wszelakich spotkań, bo rzadko na nich bywam. Ale czasami sama robię daliowe spędy ( tym roku nie będzie osobnego) i już drugi raz odwiedził mnie zlot. Ja chyba najbardziej lubię te porę roku, bo ogród się wypełnia właśnie takimi ciepłymi kwiatami. Pozbyłam się np astrów, bo one mi ze swoimi fioletami nie pasowały (poza tym zabierały miejsce pod dalie;) )

I jeszcze zostały mi zdjęcia grupowe. już we forumowym wątku stwierdziłam, że już taka ślepa jestem, że nie zauważyłam krzeseł w kadrze. :mur









Ogłoszenie dla moich kochanych Gości, którzy przygarnęli u mnie moje bohomazy i zgodzili się przekazać drobne kwoty na UTRZYMANIE FORUM.

Pieniążki należy wpłacać na konto:
Pola B. Kijańska
MBank 46 1140 2004 0000 3402 5753 6958
W tytule proszę wpisać "obrazek - na utrzymanie forum" lub coś w tym rodzaju i swój nick
Ostatnio zmieniany: 2022/09/19 11:46 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Gabriel, piku, edulkot, Olusia, VERA, nelu-pelu, Franusiowa, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/09/20 14:16 #277031

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44122
Wrócił mój aparat i mój obiektyw z naprawy hu_rra

Wracam do tematu mojego balkonu. Przyjechała Verka i stwierdziła, że wiatr nawieje podłoża, a odpowiednie rośliny tam się zadomowią. Tomek natomiast potem stwierdził, że nie ma szans. 2smiech Tak tez bądź tu mądry. Ale ja jestem uparta. Pierwsze rośliny tam posadziłam - skalnica cieniolubna. Halszka mi nabyła w Sadzawce :buziak



Ostatnio zmieniany: 2022/09/20 14:16 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, Olusia, VERA, Pani Bestia, nowababka, zanetatacz, Franusiowa ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/09/20 15:51 #277036

  • piku
  • piku Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25225
Zapowiada się ciekawie Miłko :woohoo: , będę kibicować by się udało :witaj , ale może nie czekaj by wiatr Ci coś nawiał tylko sypnij tam odrobinę think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/09/20 19:17 #277041

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21006
Miłeczko Wiesia dobrze mówi możesz tam nawet trochę piasku sypnąć u mnie w szczelinach gdzie fuga betonowa się wykruszyła w piasku same wysiały się bratki
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/09/20 19:33 #277043

  • piku
  • piku Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25225
A na dowód że to prawda co pisze Danusia załączam zdjęcie :woohoo:

pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogród takisobie 2022/09/21 09:30 #277091

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44122
Dziękuję Wam Dziewczyny! Jednak we mnie wierzycie :buziak Czas pokaże, co z tego wyjdzie. Nie chcę podłoża dosypywać, bo nie chcę, żeby zasiało mi się coś nieodpowiedniego, co może zniszczyć beton.

Już odebrałam od Halszki zlotowe prezenty. Hortensje i pierwiosnki od Danusi, paprocie od Moni i Halszki. Jeszcze raz za wszystko dziękuję, jesteście kochani!

Mąż kupił mi maszynę do szycia. Tak chyba, żebym mu wszystko pozszywała, co mu się popruło. Mój ponad trzydziestoletni łucznik odmówił posłuszeństwa. Mam jeszcze Tułę mojej mamy, ale ta maszyna ma chyba z 60 lat, jak nie więcej. Jak zobaczyłam to nowe cudo, to oczy mi na wierzch wyszły. Nie mogę doczekać się długich zimowych wieczorów, wreszcie coś sobie poszyję, poprzerabiam hu_rra . No i poszyję poduszki do ogrodu, bo mam materiał, ale na samą myśl o plączących i zrywających się nitkach, miałam już dość.

Na dziś:
Hy Mom

AC Cougar

Hien

Vancouver

Be a Sport

Crazy Love

Woodland's Wildthing

Faberge

Provincinis
Ostatnio zmieniany: 2022/09/21 11:03 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Efkaraj, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/09/21 10:14 #277095

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10521
Piękne dalie !!!
Dobrze , że miałam u Ciebie ciszę i spokój na ich obserwację .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/09/21 10:58 #277096

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44122
Oluś! To dobrze wyszło, że przyjechałyście z Verką wcześniej. Trochę mi to pomogło , bo miałam stresa wink-3 A i widzisz, że ze spokojem chwilkę pogadałyśmy i obejrzałyście ogród. Dobrze jednak, że zaraz zjawiła się reszta wiaruchny, bo Vera by mi, nie daj Boże, ogród wypieliła. 2smiech




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maryna44 ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/09/22 21:57 #277231

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44122
W sierpniu się stresowałam, czy dalie zakwitną na wystawę, na początku września, że jak zlot będzie, to mizeria będzie w ogrodzie.
Teraz ze zdziwieniem patrzę, że większość dalii zaczyna rozwijać pąki. Kwiaty ma tak 1/3, ale pąki są na większości . Na dniach zacznie kwitnąć kolejnych 20 szt. Będę pokazywać.

na dziś






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, VERA, nowababka, Elżbieta, Danusia, DorotaZ, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2022/09/23 15:36 #277255

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1178
  • Otrzymane podziękowania: 3718
Miłko! Ja mam jeszcze hostę dla Ciebie, ale zabij mnie... nie pamietam od kogo :mur . Chyba od Neli... think:
Ostatnio zmieniany: 2022/09/23 15:37 przez Asia2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.220 s.