Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2024/03/01 18:15 #313786

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10054
  • Otrzymane podziękowania: 23112
W słońcu wszystko fajniej wygląda choć przy jego braku krokusy stały na baczność jak żołnierze.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/03/01 18:51 #313792

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2919
  • Otrzymane podziękowania: 12692
Ależ Ty masz fotograficzne oko i wyjątkową umiejętność podglądania natury, że o cierpliwości i wytrwałości nie wspomnę! Zaniemówiłem, oglądając te zdjęcia. Prawdziwa uczta dla wrażliwej duszy.
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, e-genia


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2024/03/01 21:20 #313833

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14711
  • Otrzymane podziękowania: 44546
Tomku! Może i tak, ale przy robieniu zdjęć oprócz sprzętu (a to też b. ważne) jest określenie tego, co chce się potem na tym zdjęciu zobaczyć. Trochę w tym prawdy, że cierpliwość potrzebna. Ano do tego, żeby zanim zrobi się zdjęcie, dokładnie się przyjrzeć temu, co się widzi w wizjerze i odpowiednio skadrować. Czasami wystarczy przesunąć aparat o 10 cm, a czasami trzeba przejść 100 m. Poza tym patrzymy na czystość tła oraz można stosować zasady kompozycji. Warto o tym wiedzieć, bo najlepsze zdolności nie wystarczą.
Dziękuję bardzo, to motywujące :buziak

Majeczko! Jak ja na te słonko czekałam!!! 2smiech

Wiesiu! Natura maluje najpiękniejsze obrazy! A słońce dziś mnie bardzo ucieszyło, bo na skraju załamania byłam. Tyle posadziłam cebul, a tu ciemno i mokro, i zanim kwiaty się rozwinęły i otworzyły, zwiędły lub kos je obciął :mur

Marysiu! Dziękuję! :buziak Uwielbiam to miejsce z wierzbami. jak jest sucho, to spaceruję wzdłuż nich po drugiej stronie Warty. Tam latają wilgi, kukułki, dudki. A najpiękniejsze jest to, że jestem tam sama i to wszystko jest dla mnie...
To duże stado jeleni widuję od kilku lat. One są bardzo daleko i ściągam je teleobiektywem i lekko kadruję. Te stadko bliżej to fuks. po prostu stały na łące, jak tam jechaliśmy. Ale emocje były.















Ostatnio zmieniany: 2024/03/01 23:22 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, th, piku, halszka, edulkot, VERA, chester633, Semper, Ave ten użytkownik otrzymał 10 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/03/02 07:05 #313861

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3036
  • Otrzymane podziękowania: 6071
Wielkie dzięki za zwierzęce foty recourse Człowiek, jako ten kret, ryje w ziemi i zapomina, że świat taki piękny i bogaty w inne życia :witaj
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

Ogród takisobie 2024/03/02 13:14 #313884

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14711
  • Otrzymane podziękowania: 44546
Iwonko! Kiedyś Wiesia stwierdziła, że kocham ptaki bardziej niż ogród. Szlajanie się po ugorach to moja pasja. Chyba mam dość ludzi i miast. Mieszczuchem jestem z urodzenia, a kiedy możemy uciekamy od cywilizacji.

Dziś miałam iść w regały, ale rano po przechadzce z kijami, wzięłam się za domowe porządki, potem porządki w ogrodzie, a potem focenie:












Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, th, piku, edulkot, VERA, chester633, Semper, Ave, nowababka ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/03/02 16:07 #313890

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1382
  • Otrzymane podziękowania: 3604
Cudowne fotki, i te z wyjazdu i te z ogrodu.
Masz oko i fart... gronostaja to ja widziałam tylko w zoo :oops:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/03/02 18:24 #313899

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25398
Tego że kochasz ptaki nie trzeba stwierdzać B) , to widać i dzięki temu możemy tak wiele pięknych ptaków podziwiać :buziak :kocham
A co do ogrodu i cebulek to odpuściłam sobie krokusy bo albo zjadły je myszy albo obdziobały kosy :( . Zachwyciłam się przebiśniegami bo nic ich nie jadło i nasadziłam w każdym kącie ogrodu i co? W tym roku coś mi zjada przebiśniegowe kwiatki i nie zlokalizowałam co za zakała krecigl
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/03/02 19:41 #313912

  • Rozalia
  • Rozalia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 233
  • Otrzymane podziękowania: 778
To ślimaki zjadają przebiśniegi
Rozalia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/03/02 19:57 #313914

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14711
  • Otrzymane podziękowania: 44546
Cześć Rozalko! To zależy jakie są uszkodzenia. Ślimaki już grasują, ale kosy potrafią chwycić za łodyżkę i ja przeciąć. U mnie biega zawsze kilka sztuk i nie mają litości :(

Wiesiu! To trzeba było posadzić krokusów jednak, żeby szkodniki dały spokój przebiśniegom 2smiech

Ewa! Dzięki :buziak Zawsze to fart, jak zobaczysz zwierza! One tak się starają, żeby nas nie zobaczyć wink-3

Udało mi się dziś przyciąć róże, bo moja forsycja zakwitła. Trochę traw przycięłam i paproci. Zaczęłam porządki w szklarni, ale zostawiłam sobie trochę na później.














Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, VERA, chester633, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/03/02 21:39 #313925

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1382
  • Otrzymane podziękowania: 3604
o rany... muszę poczytać, które paprocie się ścina think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/03/03 17:52 #313967

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14711
  • Otrzymane podziękowania: 44546
Ewka, w zasadzie wszystkie, bo nawet te zimozielone mają stare liście poszargane. Nie obcinam paprotce zwyczajnej i adiantum. Trzeba popatrzeć co dobrze wygląda i to zostawić wink-3

Dziś posiałam trochę warzyw, takie tam pietruszki, rukolę i rzodkiewki. Zlikwidowałam jedną skrzynię z truskawkami, bo nie najadłam się ich ostatnio, a miejsce zajmują. Może ja nie umiem uprawiać truskawek think: Mam dodatkową skrzynię na zieleninę. Posprzątałam jeszcze dalej w szklarni. Trzeba tylko karcherem w środku wypłukać.
Słonko świeciło, ptaszki śpiewały.











Ostatnio zmieniany: 2024/03/03 18:42 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, th, piku, halszka, VERA, chester633, Semper, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/03/03 18:25 #313974

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3036
  • Otrzymane podziękowania: 6071
Krokusy pięknie zapozowały :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/03/03 18:47 #313980

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2063
  • Otrzymane podziękowania: 6293
Piękna wiosna w Twoim ogródku! I kokorycz już zaraz zakwitnie zdziwko . U mnie objawiła się na razie jedna, chociaż może i więcej, ale nigdy nie pamiętam dokładnie, gdzie ich szukać. Czekam na te od Ciebie :tup :buziak
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/03/03 22:38 #314012

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1601
  • Otrzymane podziękowania: 4817
Miłko i u mnie coś wyżera kwiaty przebiśniegów, ale sądzę, że to ptaki.
Dzisiaj zobaczyłam przez okno bardzo wielki ruch w ogrodzie; na świerku, rabatach i trawniku były stada sikor bogatek, wydaje mi się, że co najmniej setka, nigdy czegoś takiego nie widziałam. Pewnie były na trasie przelotu i dowiedziały się, że tutaj była ptasia restauracja wink-3 .
Pooglądałam zdjęcia z ptasiego wyjazdu, piękna pasja i super efekty czatowania.
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/03/05 07:52 #314132

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14711
  • Otrzymane podziękowania: 44546
Elu, też tak uważam, skubią z ciekawości i podczas poszukiwań jedzenia. Nie mają zmysłu estetyki i krokus nie stanowi dla nich wartości. wink-3 Ptaki faktycznie mają wzmożony ruch, sikory wszelakie widać w przelotach, czyże też widuję. Nie robię zdjęć w karmnikach, ale może wreszcie w sobotę usiądę, jak będę miała chwilę. Cieszę się, że podobają Ci się zdjęcia z wyjazdu. Pięknie było, szkoda, ze nie mogę przekazać z obrazami dźwięków i zapachów.

Halszka, mam ich tyle, że kwitną jak głupie. Kokorycz , jak już pisałam, występuje u mnie w charakterze chwasta. Już myślę, jak toi by się jej pozbyć. Strasznie się rozsiewa. Jeszcze możesz dostać, jak chcesz.

Iwonko! Dziękuję w imieniu krokusów!

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, th, piku, VERA, chester633, nowababka, zanetatacz, Danusia, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2024/03/05 07:58 #314134

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3036
  • Otrzymane podziękowania: 6071
Z tym pozowaniem krokusów to była tylko taka figura stylistyczna ;-) W gruncie rzeczy zrobiłaś im zjawiskowo piękne zdęcia :kocham

Kokorycz w moim pierwszym ogrodzie też utworzyła różnobarwny dywan. Coś tam usiłowałam delikatnie przenieść do obecnego, ale potem było tyle grzebania w ziemi przez kury i ludzi, że pewnie nic nie przetrwało. W tym roku przeniosę kilogramy tego "chwasta", bo piękny niemożliwie :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/03/05 21:27 #314186

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11405
  • Otrzymane podziękowania: 21139
Cudowna wiosna Miłeczko :kocham
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/03/06 13:04 #314253

  • e-genia
  • e-genia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2394
  • Otrzymane podziękowania: 7786
Miłeczko podobnie jak Tomek zawsze jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich artystycznych zdjęć, dobrze że masz już co fotografować, gratulacje
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

Ogród takisobie 2024/03/07 10:26 #314332

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14711
  • Otrzymane podziękowania: 44546
Geniu!Bardzo ci dziękuję, to motywujące! :buziak Kwiatów coraz więcej i więcej, będzie co oglądać i focić! :fotka

Danusiu! :buziak

Iwonko! Lubię widok dywan kokoryczy, ale potem jest to uciążliwe, jak schną i pozostawiają po sobie kompost :blink: Poza tym zagłuszają mi zawilce, które kwitną w tym samym czasie.

Dziś piękne pogoda, zamierzam wejść na chwile do ogrodu. Prac nie planuję jeszcze. wink-3














Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, th, VERA, chester633, Ave, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, e-genia ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/03/08 15:37 #314411

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14711
  • Otrzymane podziękowania: 44546
I kilka zdjęć z ogródka z dziś i wczoraj. Pochwale się tylko, że mam wreszcie oczary, przyszły dziś hu_rra



















Oczary:

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, th, VERA, chester633, Semper, Ave, zanetatacz, a.nia, Borislava.Kirilova
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.212 s.