Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Morwa ( Morus)

Morwa ( Morus) 2023/06/29 20:51 #298439

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 285
  • Otrzymane podziękowania: 1011
To znów ja - zjadłam pierwszy owocek - mikroskopijny ale zawsze - od Gerardi's Dwarf - słodki i smaczny - zatem warto było, drugi owoc zbiera się do dojrzewania. Myślę, że w przyszłym roku stworzenie zdecyduje się na obfitsze owocowanie :tup
Natomiast Full Seasons zdecydowała się odciąć od życia 2 puszczone pędy i ostała się z jednym, który za to przyrasta w tempie zadziwiającym. Ponadto, wypuściła gdzieś z przyziemia i kolejnego przyczajonego ale żywego pączka nowy pędzik. No zobaczymy, co pokaże.
pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Efkaraj, Krzysia, nowababka, ewakatarzyna

Morwa ( Morus) 2023/08/20 21:25 #301605

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 285
  • Otrzymane podziękowania: 1011
Wreszcie mam w miarę ok fotkę Gerardi's Dwarf. Krzew ma około 60 cm wysokości i rośnie dość rozłożyście. Jest taki zwarty w sobie. Ma krótkie międzywęźla, dużo soczyście zielonych listków rosnących bardzo blisko siebie. Tuż pod powierzchnią gleby ma sporo cienkich korzonków, myślę więc, że warto ją ściółkować, żeby nie traciła wilgoci. Z tego też powodu zupełnie niewskazane jest głębsze zruszanie zaskorupionej ziemi wokół krzewu. Ściółka zrobi tu lepszą robotę.



pozdrawiam Ewa
pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Krzysia, nowababka, basik


--=reklama=--

 

Morwa ( Morus) 2023/08/20 21:36 #301607

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 285
  • Otrzymane podziękowania: 1011
To jeszcze portret wspomnianej Full Seasons od Kalisiaka. Wypuściła w szybkim tempie taki dość wysoki (70 cm) pęd i teraz zastopowała. Listki są dużo większe od Gerardi's Dwarf, dłuższe są też międzywęźla, zatem widać, że roślina ma zadatki na wzrost taki jak w opisie (2 do 2,5 m). Bardzo podoba mi się kształt liści morwy - regularny i sercowaty, no i ten ciepły zielony kolor. A na jesieni złoto na każdym listku. Poza tym obie odmiany mają bardzo zdrowe listki, bez oznak chorób, żerowania, schnięcia itd. Przyjemnie jest na nie patrzeć, po prostu.

pozdrawiam słonecznie Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, nowababka, zanetatacz, basik, janka.p, ewakatarzyna

Morwa ( Morus) 2023/09/24 16:16 #303852

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2780
  • Otrzymane podziękowania: 7450
'Spirata' zdecydowanie za szybko rośnie, tak pięknie wyglądała na zdjęciach sprzed kilku lat, teraz to już jest duże drzewko i nic mi pod nią nie rośnie, a plany były inne. W tym roku cięłam dwa razy.








Ostatnio zmieniany: 2023/09/24 16:18 przez Krzysia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, nowababka, basik, ewakatarzyna, Willow

Morwa ( Morus) 2023/10/30 20:23 #306292

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16821
  • Otrzymane podziękowania: 57652
Morwa biała 'Pendula' powoli łapie jesienne kolory ...

fot. 30.10.2023
pozdrawiam Basia
Ostatnio zmieniany: 2023/10/30 20:23 przez basik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, nowababka, ewakatarzyna

Morwa ( Morus) 2023/12/10 09:22 #308456

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16821
  • Otrzymane podziękowania: 57652
Morwa szerokolistna Spirata w Wojsławicach jest mocno przycinana, a powiedziałabym, że nawet ogławiana, ale i tak na koniec sezonu jest sporych rozmiarów.

fot. 05.06.2023


pozdrawiam Basia
Ostatnio zmieniany: 2024/02/16 18:58 przez basik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, wojtek, ewakatarzyna

Morwa ( Morus) 2024/02/16 19:04 #312454

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16821
  • Otrzymane podziękowania: 57652
Znając zapędy w rocznych przyrostach morwy 'Spirata' przycięłam ją bardzo mocno ... od góry, od dołu i po bokach :P
Taki drapak teraz stoi :silly:

fot. 16.02.2024


pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, nowababka, zanetatacz, ewakatarzyna, Willow

Morwa ( Morus) 2024/05/06 22:47 #320148

  • Willow
  • Willow Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 285
  • Otrzymane podziękowania: 1011
Moją Gerardi's Dwatf, kiedy miała już puszczone listki, dopadł przymrozek w kwietniu, no i jest jak jest. Część pąków przemarzła, listki wraz z kwiatkami opadły, ale odbijają maruderskie paki i będzie przynajmniej kilka owocków. a zapowiadało się na bogato :placz :nie

pozdrawiam słonecznie Ewa
Ostatnio zmieniany: 2024/05/06 22:48 przez Willow. Powód: zdjecie się nie załączyło
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, basik, ewakatarzyna
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: basik, wojtek
Czas generowania strony: 0.174 s.