Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rośliny domowe i pies

Rośliny domowe i pies 2020/11/12 16:38 #217941

• dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 6554
Owszem, są takie (np. dracena, azalia, skrzydłokwiat, gwiazda betlejemska), zresztą w ogrodzie też. Bez trudu można znaleźć odpowiednie informacje w Internecie. Osobiście jednak uważam, że nie trzeba z tym przesadzać, wierzę, że zwierzęta same wyczuwają, co może im zaszkodzić. Oczywiście szczeniaki trzeba pilnować bardziej, ale i tak do końca się upilnować nie da. Gdybym nie wierzył w ich instynkt samozachowawczy, musiałbym się pozbyć połowy roślin z ogrodu, bo szkodliwy jest np. bukszpan, hortensja, funkia, a szczególnie cis. Tymczasem różne koty i psy są u mnie przez całe życie i jakoś żaden nie zszedł z tego powodu. Niektórzy weterynarze twierdzą nawet, że tak naprawdę żadna roślina domowa czy ogrodowa nie jest do końca bezpieczna (no może poza trawą). Tylko że zwierzę musiałoby zjeść jej sporo, żeby doznać poważnych dolegliwości. Jeśli zdarzy mu się ledwo coś uszczknąć, raczej nie powinno być problemu. W domu, w przypadku psa, wystarczy zabrać kwiaty z podłogi, przynajmniej w okresie szczenięcym. Z kotami jest trudniej, bo one wszędzie wlezą. krecigl
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Ostatnio zmieniany: 2020/11/12 21:12 przez dultom.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj

Rośliny domowe i pies 2022/02/28 11:27 #260574

• korczyk12
  • korczyk12 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 2
My gdy wzięliśmy psa, pozbyliśmy się wszelkich kwiatów w mieszkaniu. Tak na wszelki wypadek.
Ostatnio zmieniany: 2022/03/16 12:20 przez korczyk12.

--=reklama=--

Rośliny domowe i pies 2022/02/28 18:07 #260587

• Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1889
My mieliśmy w domu kwiaty ma parapetach i to było wystarczające . Pies był z nami 16 lat i w domu i w ogrodzie i nigdy nie zjadał roślin "niebezpiecznych".

Rośliny domowe i pies 2022/02/28 18:34 #260591

• piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Otrzymane podziękowania: 20218
Rośliny w domu mam na parapetach kwietnikach i na podłodze a moje psy nigdy nawet nie próbowały skubać czegokolwiek zielonego poza trawą w ogrodzie :zielony
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Czas generowania strony: 0.211 s.