Witajcie kochani Zakręceni
zakładam w tym roku ogród, ziemia ilasto-gliniasta, działka 1000 mkw, na razie robię żywopłot grabowy, a potem będziemy realizować dalsze plany - szklarnia, warzywniak, drzewka ozdobne i jakieś owocowe, krzaczory, kwiaty, słowem misz-masz
na ogrodnictwie znam się prawie wcale, mieliśmy działkę ROD jeden sezon (po czym postanowiliśmy się budować żeby mieć ogród pod domem) więc pozwólcie że będę Was podczytywać i pytać
na razie przywieźli mi 20kilka ton kompostu z kompostowni, pełno w nim śmiecia więc go niczym Kopciuszek przebieram, potem przekopuję z nim ziemię pod żywopłot, a po posadzeniu ściółkuję tym samym kompostem.
I tak to się kręci, paznokcie wiecznie czarne, ale odkryłam że fajnie się je doczyszcza zapomnianym przez członków rodziny irygatorem dentystycznym
No to miłego dnia a sama pędzę zapytać w odpowiednim wątku o świdośliwę