Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Warsztaty "Zieleń-Architektura-Krajobraz 2017"

Warsztaty "Zieleń-Architektura-Kraj​obraz 2017" 2017/06/19 14:30 #71695

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3595
  • Otrzymane podziękowania: 14013
Chciałam się tu podzielić informacjami na temat organizowanych już od kilku lat seminariów -warsztatów terenowych dla osób mających, na ogół zawodowo, coś wspólnego z zielenią, architekturą krajobrazu, ogrodnictwem.
Warsztaty obejmują jakąś wybraną część Polski i polegają na odwiedzaniu ciekawych miejsc pod względem "ogrodniczym". Są to arboreta, parki i ogrody pałacowe, ogrody rewitalizowane przez prywatnych właścicieli, szkółki roślin, miasta, gdzie zieleń zaprojektowana została w wart pokazania sposób.
Dzięki tym warsztatom można odwiedzić miejsca na co dzień nie dostępne dla zwiedzających, porozmawiać z fachowcami, podegustować lokalne potrawy :)

Cele warsztatów określił organizator w taki sposób: Celami Sesji szkoleniowej są: podniesienie kwalifikacji i poziomu wiedzy przez zapoznanie się kompozycjami i stylami ogrodowymi i architektonicznymi odwiedzanych obiektów, działaniami konserwatorskimi, historią polskiego ogrodnictwa, wybitnymi postaciami z kręgu sztuki ogrodów i ich dokonaniami, zagadnieniami ochrony przyrody oraz osobliwościami i dziedzictwem przyrodniczym, kulturowym, historycznym i gospodarczym, niezwykle cennych miejsc oraz obiektów, konweniujących z hasłem naszych Seminariów.
Organizatorzy zamierzają zaprezentować Uczestnikom osiągnięcia w zarządzaniu, utrzymaniu, kształtowaniu i restauracji zieleni, architektury, przestrzeni publicznej i prywatnej, z uwzględnieniem posiadanych walorów przyrodniczych i kulturowych oraz wykorzystaniu ich w kreowaniu atrakcyjności gmin, regionów, jak i przyjaznego środowiska mieszkańców.

W tym roku zaplanowano dwie edycje pod tytułem "Ogrodowe perły ziemi łódzkiej". Czerwcowa już się odbyła, obecnie zbierana jest grupa na wrześniową.

Jeśli kogoś interesują szczegóły, w tym program warsztatów na ten rok oraz nasze praktyczne spostrzeżenia po udziale w warsztatach w trzech ostatnich latach- zapraszam do kontaktu tutaj lub na PW.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Ostatnio zmieniany: 2017/06/19 15:16 przez zuzanna2418.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta
Czas generowania strony: 0.149 s.