Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Domek pod Dębami w różanym ogrodzie

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/06 22:13 #240219

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10034
  • Otrzymane podziękowania: 23037
Miłko tych irysów syberyjskich mam dość dużo i po kilka mniejszych kępek, musiałam je odmłodzić, podzieliłam i jesienią sadziłam na nową rabatę, teraz muszą się dobrze zakorzenić więc czekam cierpliwie. Kwitnąć będą moje stare niebieskie nn.
Dalia od Wiesi Tricolor cośtam prawie dzisiaj rozkwitła, jutro pstryknę jej zdjęcie, ale nie wiem kiedy pokażę bo mogę tylko z komputera.
Moje rodki jeszcze kwitną, ostatnie dopiero rozkwitają więc ciągle mam co podziwiać.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, zanetatacz

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/06 23:50 #240236

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1600
  • Otrzymane podziękowania: 4802
edulkot napisał:

Elu Single Cherry na żywo jeszcze piękniejsza, nie strzela batami do góry, ona nawet nie widziała w tym roku sekatora. Ale nie myśl jej sadzić.

.

Maju, zaintrygowałaś mnie. think:
Czemu miałabym jej nie sadzić?????
Przez kwieciaka??????
Czy z innego powodu????
Tyle pytań, a wieczór taki późny ... :diabelek
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot


--=reklama=--

 

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/07 08:17 #240245

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10034
  • Otrzymane podziękowania: 23037
Elu przez kwieciaka właśnie, jego nie da się wybić żadnym sposobem, tylko będziesz się denerwować niepotrzebnie. Przecież nie chcesz sadzić róży tylko po to żeby szkodniki miała sposobność się rozmnażać, są letnie róże o podobnych kwiatach, jest w czym wybierać.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/07 14:17 #240272

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1374
  • Otrzymane podziękowania: 3586
Mnie się też spodobała ta różyca think: Ale mam maliny, więc chyba odpuszczę.
Cudne masz te kępy orlików, takie duże :bravo
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/07 22:30 #240323

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4665
  • Otrzymane podziękowania: 8503
A ja własnie posadziłam maliny :dry: Będę musiała obsewrować
Jaka szkoda tej Twoje rabaty azalkowej.
Jest przepiękna.
Ale rozumiem powód. Kiedyś żałowałam, że nie mam większego ogrodu
Teraz się cieszę, że jest taki jaki jest.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/08 22:13 #240412

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10034
  • Otrzymane podziękowania: 23037
Żeby podsumować temat kwieciaka malinowca i uszkodzonych pączków pokażę tego maleńkiego drania. Udało mi się go złapać w trakcie podcinania pączka i razem z nim został mi w ręce pączek.

to maleńki chrząszcz z rodziny ryjkowcowatych wielkości 2-4 mm


nie miałam do czego go przyrównać bo wciąż trzymałam go w palcach, chwyciłam torebkę z jakimiś nasionkami, chyba każdy widział jakie są te otwory do zawieszania

Jest on dość twardy że w palcach trudno go zgnieść, tego tylko przydusiłam palcami żeby mi nie zwiał, po zdjęciach przycisnęłam mocno do stołu aż strzeliło.
Ponieważ ten maluch zapędził się też na róże z innych grup niż róże spinosissima i rugosa to wkurzył mnie totalnie i użyłam chemii. Z Cornelii zbierałam garściami malutkie pączki, czasami całe bukieciki, alby też im się spodobały.

Single Cherry dzisiejsze zdjęcie

Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/08 23:59 #240435

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5756
  • Otrzymane podziękowania: 15330
Wkurzający ci amatorzy dobrego... ja - tradycyjnie rzekłabym - przegapiłam termin, gdy mogłam użyć Larvanem, bo ciągle było zimno i zimno, a jak w końcu nastało i ciepło i deszczowo, to była końcówka maja... i teraz przygotowuję się psychicznie na opuchlaczą nawałnicę w lipcu i chyba też spróbuję chemii wieczorami, bo serce mnie boli, jak wiosną patrzę na te wgryzy w masowej ilości :(

A tymczasem donoszę, że moja jedyna róża w donicy odeszła po starciu z Bestią ze Wschodu... :( ale do niej już w zeszłym sezonie dobierało się coś pod skórą(?) łodygi i tak cięłam jeden jej pęd aż cały wycięłam... i teraz zastanawiam się, czy sprawiać sobie kolejną, czy jednak poprzestać na podziwianiu ich w różanych królestwach jak Twoje :kocham A może zamiast do donicy kupić sobie jakiegoś różanego potfora terminatora wink-3 i kazać mu się wspinać na płot... think: dylematy wink-3

Majko... żal, że rabata azaliowa przestaje istnieć, ale nic na siłę... niech azalie cieszą Twoje córki... :) a poza pontyjką i 'Jack'iem' zdecydowałaś się jeszcze jakieś wkomponować w rodkowe rabaty?

'Picobello' prześlicznie Ci zakwitł... :kocham mój kolejny rok bez kwiatów, ale stanowisko ma trudne, u stóp dużego i zasiadziałego rodka... zobaczymy w przyszłym roku... taa...

Poddębowa jest cudowna... :kocham a jeszcze i ta krzewuszka zrobiła tam dobrą robotę zwyc

A Twoje jakuszimańskie nowinki z zeszłorocznych zakupów kwitły czy pauzowały, bo nie wyłowiłam?

A jak królewskie w tym roku? Powiem Ci, że jak zobaczyłam królewskie w Powsinie to aż mnie zatchnęło... niestety w negatywnym sensie... :( trawione fytoftorozą albo już usunięte albo kwitnące na ćwierć gwizdka... :blink: jedynie 'Królowa Jadwiga', 'Bolesław Chrobry' i Jan III Sobieski' się obronili

I jeszcze mam pytanie, czy fociłaś w tym sezonie 'Fridoline' i 'Estrellę'? Usiłuję wyłapać różnice między nimi i ciężko mi idzie, Ty je dostrzegasz? Byłabyś w stanie odpowiedzieć, którą z nich posiada Tomek dultom, (zdjęcia w wątku identyfikacyjnym)?

A teraz czekam już na rozkręcenie się u Ciebie święta róż :kocham


Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/09 08:53 #240457

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1600
  • Otrzymane podziękowania: 4802
Maju, wydawało mi się, że problem kwieciaka mnie nie dotyczy.
Zazwyczaj wchodzę do ogrodu bez okularów i na dodatek częściej mam głowę bliżej ziemi wink-3 .
Wzbudziłaś we mnie podejrzenie, mam przedstawicielkę grupy narażonej, czyli zwykłąą różę gęstokolczastą.
Pięknie teraz kwitnie i pachnie, ale po przyjrzeniu się z bliska.... zebrałam dwie garście pąków :mlotek .
Tyle będzie mniej w przyszłości tych ryjkowców.
Dzięki za czujność i informowanie :przytulam .
Wydaje się się , że róże to tylko wdzięk i czar :kocham , niby tak powinno być.
Żeby jednak takie były trzeba twardo stąpać po ziemi.
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/10 21:57 #240657

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10034
  • Otrzymane podziękowania: 23037
Monia nie płakusiaj, azalki będę przesadzone bliżej nowego domku, dzisiaj była Ania i zamówiła jedną Bouquet de Flore i kto wie może przyjedzie pomagać, jakbyś miała czas jesienią to też zapraszam na wykopki. Na poddębowej już nic nie wcisnę, ale mam plan na nową rabatę po starym kompostowniku. Azalie planuję jako szpaler pomiędzy dwoma szpalerami róż i na miejscu gdzie teraz stoi klatka dla Mili, spory kawałek i już Ania planowała ile tych azali się zmieści.


Kiedy najlepiej przesadzać azalie żeby jak najmniej ucierpiały?

wczorajsza poddębowa


Hachmann's Picobello mój rośnie pomiędzy dwoma najstarszymi rodkami Hachmann's Charamt i Album Novum pokazanymi wyżej


Jakuszimańskie nowinki nie kwitną, powoli rozwijają liście, tylko jeden stoi i czeka, trochę zimowe wiatry naszarpały nim pewnie podrywając korzenie ale jest zielony i liczę że zauważy że czas puszczać nowe listeczki.
Królowie kwitną wszystkie tylko są niedożywione, warunki pogodowe całą wiosnę były paskudne i mimo że dostały nawóz pod korzenie to ciągle im brakuje koloru, jak skończą kwitnąć to będę je karmić dolistnie.
Rodki powoli kończą a róże się rozkręcają więc festiwal się zaczął hu_rra
rugosy

Trochę szkoda doniczkowej róży bo ładnie kwitła. Jak masz płot to posadź potwora bo trochę koloru zawsze rozwesela ogród.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Ave, zanetatacz, Danusia, a.nia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/10 22:07 #240661

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10034
  • Otrzymane podziękowania: 23037
Elsi napisał:
Maju, wydawało mi się, że problem kwieciaka mnie nie dotyczy.
Zazwyczaj wchodzę do ogrodu bez okularów i na dodatek częściej mam głowę bliżej ziemi wink-3 .
Wzbudziłaś we mnie podejrzenie, mam przedstawicielkę grupy narażonej, czyli zwykłąą różę gęstokolczastą.
Pięknie teraz kwitnie i pachnie, ale po przyjrzeniu się z bliska.... zebrałam dwie garście pąków :mlotek .
Tyle będzie mniej w przyszłości tych ryjkowców.
Dzięki za czujność i informowanie :przytulam .
Wydaje się się , że róże to tylko wdzięk i czar :kocham , niby tak powinno być.
Żeby jednak takie były trzeba twardo stąpać po ziemi.
Elu do dzisiaj zbieram pączki, wiem że nie mogę odpuścić bo namnoży się tego od groma, jak to gdzieś wspomniałam każdy ma swojego szkodnika do walki z nim to i cierpliwie walczę :mlotek
Teraz zaczyna się festiwal i będzie co podziwiać na tych różach które jakoś oparły się złym zapędom.

Frühlingsgold w tym roku jakoś dały jej spokój i ładnie kwitnie


Poppius nato miast bardzie zielona niż kolorowa
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, Ave, nowababka, zanetatacz

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/10 22:12 #240665

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21025
Majeczka cudnie kolorowo u Ciebie po przepięknych azalkach i rodkach teraz czas na Twoje cudne królowe i tu to sie dopiero będzie działo :tup u mnie cos dziwnego się stało róże szczególnie pnąca ładnie zimę przetrwały i zaczęły wszystkie pędy odbijać a teraz część pędów podsycha nie wiem czy to wina późnych przymrozków czy co i na dodatek wypadła mi Parole :placz
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/10 22:23 #240670

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8429
  • Otrzymane podziękowania: 25234
Majko, myślę że azalie najlepiej przesadzać zaraz po kwitnieniu, ja zwykle tak robiłam i znosiły to dobrze :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/10 22:32 #240674

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10034
  • Otrzymane podziękowania: 23037
Danusiu :przytulam Parole to delikatna róża. Uszkodzenia pędów róż bywają najczęściej właśnie na wiosnę kiedy różnice temperatur są duże, w dzień soki ruszają, nocą zamarzają i pęknięcia gotowe, a jak uszkodzenia były małe to róża ruszyła i dopiero z czasem te ranki dają o sobie znać. Ja ciągle chodzę z sekatorami i ciągle docinam bo nagle listki bladawe a pęd robi się brązowy. Pozostaje tylko docinać po kawałku aż przestaną usychać :przytulam

Marguerite Hilling


Futtaker Schlingrose


Therese Bugnet
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/10 22:38 #240677

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10034
  • Otrzymane podziękowania: 23037
piku napisał:
Majko, myślę że azalie najlepiej przesadzać zaraz po kwitnieniu, ja zwykle tak robiłam i znosiły to dobrze :)
Wiesiu a to mnie zmartwiłaś, nie mam miejsca dla nich naszykowanego, a roboty mam po pachy :ohmy: ale córka śmiało może brać japoneczki bo prawie kończą. Te wielkokwiatowe co mają trafić na szpaler pomiędzy róże to może powoli zacznę przesadzać.
Jeszcze usiłuję komuś wcisnąć malutkie sosenki z przedogródka.


Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Ness, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/10 22:42 #240679

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4254
  • Otrzymane podziękowania: 16509
2smiech 2smiech Halo …ja niczego nie zamawiałam…. 2smiech Na tym winklu wszystkie się zmieszczą… ale gdyby nie, to chętnie przygarnę…. :przytulam A z wykopkami chętnie pomogę- proszę ustalić termin…

I potwierdzam róże zaczynają spektakl, zapach już cudny w ogrodzie, nie tylko od róż…
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Temat został zablokowany.

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/10 22:51 #240684

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10034
  • Otrzymane podziękowania: 23037
a.nia napisał:
2smiech 2smiech Halo …ja niczego nie zamawiałam…. 2smiech Na tym winklu wszystkie się zmieszczą… ale gdyby nie, to chętnie przygarnę…. :przytulam A z wykopkami chętnie pomogę- proszę ustalić termin…

I potwierdzam róże zaczynają spektakl, zapach już cudny w ogrodzie, nie tylko od róż…
Jak nie zamawiałaś jak na jedną masz ochotę a że wszystkie trzeba wykopać to przecież nie wyrzucę tylko przekażę w dobre ręce :buziak
Dziewczyno kiedy Ty znajdziesz na to czas jak sama ledwie się wyrabiasz :przytulam
A malutkiej sosenki nie przygarniesz :buziak

Wasagaming
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, nowababka

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/10 23:00 #240689

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10034
  • Otrzymane podziękowania: 23037
Mary Rose



Roseraie de I'Hay



Eyes for You w piekielnym słońcu

Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia, Isia

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/10 23:01 #240690

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4254
  • Otrzymane podziękowania: 16509
Jak ustawisz termin w tygodniu to zamiast kopać u siebie przyjadę do Ciebie…. Tylko przyszły tydzień w sobotę mam urodzinową imprezę i muszę trochę ogarnąć ale po 20 spoko… serio mówię… tylko powiedz kiedy…
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/10 23:13 #240693

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8429
  • Otrzymane podziękowania: 25234
Majko jak nie masz czasu na kopanie teraz to możesz kopać do jesieni tylko im później tym mniejsza szansa na kwitnienie kolejnej wiosny :zielony, ale z tego co czytam to pewnie Ania to ogarnie :lol:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2021/06/10 23:14 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Domek pod Dębami w różanym ogrodzie 2021/06/10 23:19 #240694

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5756
  • Otrzymane podziękowania: 15330
Dziewczyny... z tym kopaniem, to nie tak hop siup! Aura musi być odpowiednia... jakieś pochmurzasto, deko wilgotno i na pewno nie w piekielny upał, na który się teraz zanosi... jeśli to nie jest kwestia nagląca, to proponowałabym jednak odłożyć wykopki do jesieni, gdy temperatury zelżeją.

Majko... no to teraz mi deko lepiej, że nie idą wszystkie out :silly:

Ja mogę na wykopki jesienne przyjechać, teraz w rozjazdach będę.

Dzięki za uwagi w wątku identyfikacyjnym :buziak
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.192 s.