Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2018/05/21 23:08 #118711

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6799
  • Otrzymane podziękowania: 15102
Trzy strony zaległości odrobiłam!
W końcu kawałek ogrodu pokazałaś, nie tylko 'impresje'... rotfl
Zielono i soczyście.
Hamaka można Ci zazdrościć... :zielony
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/05/22 09:28 #118753

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14722
  • Otrzymane podziękowania: 44566
Nelu! Obiecuję, że będzie więcej ogrodu, jak tylko dalie się rozwiną. teraz tylko zieleń i niektóre zakątki nawet nieładne są, bo daliowisko np muszę wypielić think: Hamaki to najważniejsze meble w moim ogrodzie. Jak młodzież przybywa do syna, to rzuca się na nie z radością. To taki substytut wakacji na Dominikanie 2smiech

Dobre Wiesiu! Ja się nawet nie zastanawiałam, tylko złapałam! Na morwę i kolejną hortensję nie mam miejsca, a na tacę mam! :P

Danusiu! Powojnik jest moim ukochanym, dziękuję! mam jeszcze powojniki włoskie Polish Spirit i Mikelite, ale na inne się nie odważę, bo mam dość szarpania się z uwiądem. A róże zaraz wybuchną, nie mogę się doczekać żniw! Skończyły mi się konfitury!

Marysiu! To dwa otoczaki z górskiego potoku. Pobrane poza parkiem narodowym 2smiech Małżonek pięknie je ułożył i tak już zostało. Nie są połączone, w każdej chwili mogą runąć, ale stoją już jakiś czas więc może im tak dobrze ? think:
Wyobraź sobie, ze przywrotniki kupiłam w celu robienia im zdjęć. One lubią wilgoć, a ja je posadziłam w bardzo suchym miejscu. Musze w takim razie je podlewać.
Mój synek jest taki dowcipny, czasami coś fajnego powie lub wymyśli... krecigl

Wczoraj popołudnie z wężem, ale takim martwym 2smiech Całe szczęście, że mam ten lekki rozciągliwy. Już zapomniałam, że wąż może się złamać, wygiąć lub być ciężki. :lol: Nadaje się również do rozpylacza wiec robotę miałam z głowy! Może dziś wreszcie posadzę kobeę i nasturcje. Najwyższy czas!

Na dziś:

Nigdy nie wiem, jaka to hosta! Ale nazwami host już się nie interesuję od jakiegoś czasu. Maja być piękne! wink-3

ventricosa Aureomarginata

W krzewuszkowych zaroslach

Owocnik jeffersonii

Zaczynają moje piwonie

takie irysy znalazłam u mnie w kącie!


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, inag1, Dagusia, nowababka, Elżbieta, Olga1234, zanetatacz


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2018/05/22 15:39 #118792

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13687
  • Otrzymane podziękowania: 32394
Piwonia śliczna. Moja taka sama rosła przy różowych i zmutowała na kremowo różowo :)
Iryski z kąta bardzo wdzięczne :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/05/22 18:55 #118814

  • Ness
  • Ness Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1915
  • Otrzymane podziękowania: 2881
O "petuniach" i "piwoniach" już kiedyś słyszałam. To są najpospolitsze balkonowce :lol:
Bardzo ładny jest ten znaleziony irys. Taki subtelny
pozdrawiam
Jaguś

Jeśli nie wiesz co masz dalej zrobić, zrób sobie kawę

Nad rzeczką, opodal krzaczka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/05/22 22:52 #118868

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25405
Widzę że nasionka jeffersonii tuż, tuż :woohoo: . A znaleziony w kącie irysek bardzo elegancki flower
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/05/23 10:30 #118934

  • Olga1234
  • Olga1234 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 264
  • Otrzymane podziękowania: 412
Dzień dobry :witaj

Zdjęcia robisz piękne :fotka , tak samo ogród piękny, piwonia faktycznie ładna , azalie, iryski, żarnowiec , tylko podziwiać. Ja też tak mam że nie pamiętam imion kwiatów , host jest tyle że trudno je spamiętać krecigl

Pozdrawiam :hejka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/05/24 08:53 #119038

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14722
  • Otrzymane podziękowania: 44566
Olga! Dziękuję Ci bardzo! Ogród też Ci dziękuje :-) A nazwy? Fajnie je znać, jak się coś kolekcjonuje, ale potem i tak wszystko jedno ;) Fajnie, ze do mnie zajrzałaś! :witaj

Wiesiu! Jak je zobaczyłam, pomyślałam o Tobie! :buziak A w kącie znalazłam cztery irysy! One tak różnie kwitną! Tam jeszcze takie żółte powinny być jasne i ciemne, ale chyba już mają dość 2smiech

Jaguś! O piwoniach powiedziałam synkowi, ale powiedział, ze z piwonii zebrał bukiet i go pięknie ułożył w ... worku na szkło! Biały irys był dla mnie zaskoczeniem, ale kto wie, co tam jeszcze wyrośnie, bo dostałam od koleżanki wiele odmian, a one kwitną albo nie. :dry:

Ewka! Czy nie wydaje Ci się, że to mało prawdopodobne, że piwonia tak zmutowała? :P Zawsze się nad tym zastanawiam, bo np ludzie mówią o tym, że dalie im się wszystkie zmieniły na czerwone, a prawda jest taka, że czerwone się namnożyły, a reszta poszła na wieczne łąki. think:

Wczoraj wzięłam się za sadzenie kwiatów jednorocznych z rozsady. Wiem, ze to bez sensu przy tych upałach i suszy, ale porządnie podlałam, a deszcz spadnie za 2-3 dni. Ja wyjeżdżam i w doniczkach by te kwiatki nie przetrwały! tak więc mam posadzone nasturcje, kobeę i część aksamitek. Pozostała reszta aksamitek, cynie, reszta kosmosu i reszta groszku pachnącego. Sadzenie planuje na dziś gwizdac

A na dziś:

Zakwitła moja ukochana róża Variegata di Bologna! Z powodu takiego widoku wybaczam jej, że kwitnie tylko raz:





Przywrotniki coraz bardziej malownicze:




Winchester Cathedral - myslałam, ze będzie silna i zdrowa. Od kilku lat ja mam, a ona ma 40cm i dwa kwiatki:
Ostatnio zmieniany: 2018/05/24 09:06 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, nowababka, Elżbieta, Olga1234, zanetatacz, Danusia

Ogród takisobie 2018/05/24 09:23 #119042

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25405
Na nasionka już się cieszę a irysy myślę że sfotografujesz :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/05/24 09:33 #119045

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3593
  • Otrzymane podziękowania: 13927
Widzę, że fotografujemy to samo, mam bardzo podobne (no, mniej wysmakowane) ujęcia przywrotnika i Variegaty di Bologna :D Tylko wstawić nie mam kiedy...
A taca jak raz na paprociowy event ZZ w Wojsławicach :D

U nas przedwczoraj polało, więc na razie nie jest źle.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/05/24 11:45 #119057

  • Ness
  • Ness Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1915
  • Otrzymane podziękowania: 2881
Ładna ta Variegata. Miałam taką miniaturkę. Miałam.... bo nie przeżyła mojego kwietniowego wyjazdu do Polski. Uschła biedaczka. Z irysami miałam podobnie, w ogóle nie kwitły. Przesadziłam je ale nie wiem czy kwitną po przeprowadzce bo mnie nie ma :lol:
pozdrawiam
Jaguś

Jeśli nie wiesz co masz dalej zrobić, zrób sobie kawę

Nad rzeczką, opodal krzaczka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/05/25 09:19 #119183

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2348
  • Otrzymane podziękowania: 5744
Szkoda, że nie zrobiłaś fotki oblizującego się winniczka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/05/25 11:58 #119208

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2647
  • Otrzymane podziękowania: 7005
Mnie także urzekł ten biały irys z kąta. :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/05/25 12:19 #119213

  • mondfa
  • mondfa Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 211
  • Otrzymane podziękowania: 291
Winniczki mają fajne szczęki :woohoo: Kiedyś wzięłam z córką na lupę. Nie pod a na polewkamax i położyłyśmy tam kawałek banana i byłyśmy w szoku jakie ma tam w środku niby zęby :woohoo: Fajna róża :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród takisobie 2018/05/25 12:36 #119223

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14722
  • Otrzymane podziękowania: 44566
Mondfa! Ja w dzieciństwie jeździłam do cioci na wakacje. Ogród wokół domu krył wiele atrakcji - zwłaszcza stado winniczków, które karmiłam codziennie sałatą i je obserwowałam. Czyli mamy wspólne pasje! 2smiech Dziekuję w imieniu róży! Polecam - róże urody niezwykłej!

Elu! Cieszę się, że Ci się podoba! :buziak

Jureczku! No nie miałam aparatu! 2smiech 2smiech 2smiech Szkoda!!!

Jaguś! Już tak jest, jak człowieka na miejscu nie ma! Wiele rzeczy nie może się udać! Pańskie oko konie tuczy!

Zuza! No widzisz, ciesze się, mamy podobne oko i gust! Aparaty tylko inne, ale nie ma to znaczenia! zwyc Deszczu zazdroszczę!

Wiesiu! Nie wiem , czy jeszcze sfotografuję, bo to moje wszystkie i puściły po jednym pędzie więc koniec spektaklu. Problem polega na tym, że one są w półcieniu i dlatego tak marnie kwitną think:

Wczoraj posadziłam resztę kwiatków z rozsady. Pozostały jeszcze byliny, ale je dobrze podleję i wytrzymają do wtorku.
Pomimo nawadniania musiałam wczoraj przelecieć się z wężem.

Na dziś:

jeszcze raz moje wszystkie irysy! 2smiech




Rose de Resht

Moje oczko z tatarakiem + Marjorie

Mariorje


I biały kosaciec syberyjski - raczył (od Olusi dostałam!)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, Olusia, Elżbieta, zanetatacz

Ogród takisobie 2018/05/25 13:22 #119225

  • mondfa
  • mondfa Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 211
  • Otrzymane podziękowania: 291
Ty Miłko przynajmniej chodziłaś do ogrodu :mur ja przytargałam z koleżankami karton winniczków do salonu, który latem był rzadko "uczęszczany" no i po nocy, w związku z tym, że karton rozmókł, winniczki sobie elegancko odpoczywały na ścianach polewkamax ślady ich śluzu wg mnie całkiem nieźle poprawiły wygląd ścian, ale mama była innego zdania :mur trzeba było myć.
Moja Córka też odziedziczyła po mnie to zainteresowanie wszystkim co się rusza i kiedyś w nocy w sypialni obudził mnie dziwny dźwięk. Takie głuche plask plask. Okazało się≤ że żaba sobie skakała pod łóżkiem. polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, zanetatacz

Ogród takisobie 2018/05/25 15:34 #119235

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13687
  • Otrzymane podziękowania: 32394
Oczko bardzo w mym guście :kocham No i mam bardzo podbne u siebie :)
Miłko, co do mutacji czy krzyżówek piwoniowych. W moich piwoniach kwiaty nie są ani różowe, ani białe. Dlatego nie myślałam o wyparciu jednych drugimi. One zmutowały całkiem inaczej. Dlatego myślę, że to jednak jakaś krzyżówka. Skądś się przecież te inne odmiany biorą?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/05/25 23:01 #119293

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4696
  • Otrzymane podziękowania: 8579
Nadrobiłam zaległości po miesięcznej nieobecności
Nie wyrabiam z czasem
Sporo róż u Ciebie kwitnie
U mnie powoli się rozkręcają.
Bardzo fajny pomysł na oczko
Chciałam kiedyś zrobić w takiej metalowej balii, ale niestety takiej nie znalazłam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/05/29 11:03 #119754

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14722
  • Otrzymane podziękowania: 44566
Gosiu! To jesteś dzielna! Mnie nie było 3 dni i zaległości mam ogromne! 2smiech Ja na szczęście balie i kociołek znalazłam w maminej piwnicy! Może trzeba szukać u seniorów w rodzinie i sąsiedztwie!

Ewka! Nie mam pojęcia co to jest z tymi piwoniami. Może tak mutują jak hosty - wypuszczają pędy z inna wersją? think:
W oczku przezywają mi jedynie tataraki więc ich się trzymam i zawsze na wiosnę wrzucam tam jeszcze miętę wodną. To moja forma aromaterapii.

Monika! Najważniejsze to kochać zwierzęta!!! 2smiech Ja teraz mam ich w domu całe mnóstwo, choć ich do domu nie przynosiłam: rybiki, mole, mkliki, pająki, mrówki itd! I można powiedzieć że je karmie i opiekuję się nimi w jakiś tam sposób... :P

Miałam parę dni przerwy, bo byłam na ptakach. Relację obiecuje później, a tymczasem kilka zdjęć sprzed wyjazdu. Jak wróciłam wieczorem, jeszcze wzięłam się za pielenie i podlewanie, wróciłam do domu jak się ściemniło. Dziś robię konfitury z róż. i będę suszyć kwiat czarnego bzu. za kilka dni rozkwitną lipy na mojej ulicy. Musze trochę pozbierać.









PS. Czasami więcej zdjęć i pewne podsumowania wrzucam na bloga. Ostatni temat : Zieloność wiosenna .
Ostatnio zmieniany: 2018/05/29 11:55 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, edulkot

Ogród takisobie 2018/05/29 11:24 #119756

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13687
  • Otrzymane podziękowania: 32394
Miłko, juz mi Orszulka wytłumaczyła, że piwonie nie mutują. Musiało być tam jakieś młode kłącze, które teraz dopiero zakwitło. No to jak tak, to nie opłaca się kupować młodych piwoniowych kłączy. Ja moją kępę wsadziłam jakieś 10 lat temu 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/05/29 19:07 #119797

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9950
  • Otrzymane podziękowania: 21892
Miłko -ach te Twoje fotki .........niesamowite ,a kamienny grzyb bardzo przypadł mi do serca i muszę przejrzeć swoje kamloty.. polewkamax
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.198 s.