Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2018/05/29 22:18 #119851

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21019
Miłeczko przepiękne fotki recourse
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/05/30 11:32 #119909

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14620
  • Otrzymane podziękowania: 44180
Danusiu! Dziekuję! :buziak

Żanetko! Dziękuje również! Bardzo mi miło, ze tak piszecie, bo mnie to bardzo motywuje.
Trzeba przyznać, że kamienny grzyb udał się mężowi mojemu

Ewka! Nie znam natury tych współczesnych odmian, ale mama zawsze mi mówiła, ze piwonia musi mieć czas na zakwitniecie. mam jedna kilka lat i jeszcze nie kwitła, ale muszę ja trochę podnieść, bo chyba jest za głęboko. A dwie pozostałe kwitną, choć tez odczekały chwilkę po zasadzeniu.

Wczoraj musiałam się zająć podwiązywaniem pomidorków. ma padać więc wszystkie te w skrzyniach by mi się poprzewracały.
Zrobiłam tez pierwsze różane żniwa. Niestety róże ledwie zipią na tym upale i płatki są niezbyt jędrne. za to aromat cudowny. Konfitury wyszły bardzo smaczne. Z dużej papierowej torby wyszły mi ... 4 małe sloiki wink-3
Nacięłam tez czarnego bzu i suszę na herbatkę. Nalewka już nastawiona! hu_rra

na dziś:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, inag1, nowababka, Elżbieta, Olga1234, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2018/05/30 19:07 #119966

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4246
  • Otrzymane podziękowania: 16469
Witaj Miłko pierwszy i z pewnością nie ostatni raz... nie dałam rady przeglądnąć całego Twojego wątku, tylko początek i rok 2018 :) Twoje zdjęcia przepiękne !!!
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/05/31 12:55 #120050

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2646
  • Otrzymane podziękowania: 7005
Miłeczko, na widok tej pierwszej, różowej różyczki zamurowało mnie. :bravo recourse
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/01 13:25 #120199

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14620
  • Otrzymane podziękowania: 44180
Elu! To bodajże Lacre! Piękna romantycznie wyglądająca róża. Zawsze kwitła pod koniec czerwca. W tym roku przez upały już zakwitła,przekwitła i po rózy! I tylko jeden kwiat. Zaraz po deszczu (którego zapowiadają i zapowiadają), przytnę ją i będę czekać na drugi rzut.

Aniu! Witaj w moim ogrodzie! :witaj Cieszę się, że podobają Ci się zdjęcia! To zawsze mnie motywuje! :buziak Zapraszam zawsze!

Straszny upał! rano poszłam na kije, ale jak wracałam ok. 9.00, to już było ponad 30 st. i nie szło wytrzymać. Schowałam się w domu i nawet nie marzę o wyjściu na zewnątrz przed godz. 19. Zdechnąć idzie! Pranie robię i inne takie tam w domu.
A w ogrodzie sucho, niewypielone, dalie rosną powoli, bo podgryzane są przez ślimaki i dręczy je susza (chociaż wieczorami je podlewam). Nie podoba mi się to, trawa żółknie. Ale zauważyłam, że na śliwach nie ma mszyc, no są ale mało. Akurat dla sikorek. Nie muszę sikać na szkodniki. hu_rra
I wczoraj zauważyłam, ze mam pierwsze w życiu owoce derenia jadalnego i to całkiem sporo! hu_rra
Warzywa dzielnie znoszą suszę, ale dygam wieczorkiem z konewkami. Do paproci też :angry:

Na dziś:

Moje róże:

Felicite Parmantier - rośnie w spartańskich warunkach i trzyma się dzielnie. Może kiedyś się rozrośnie... think:

Biennenweide Rose :kocham

Mrs John Laing

Bonica

First Lady

Zakwitła pierwsza dalia - Topmix red! hu_rra


Ostatnio zmieniany: 2018/06/01 13:30 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, VERA, inag1, Elżbieta, zanetatacz, a.nia

Ogród takisobie 2018/06/01 21:17 #120266

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21019
Miłeczko cudne masz te rózyczki a szczególnie ta druga :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/01 21:30 #120273

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8428
  • Otrzymane podziękowania: 25230
O, już masz dalie :woohoo: , ale co ja się dziwię, tak jak u Majki pierwsze kwitną róże tak u Ciebie dalie :woohoo:
Biennenweide Rose jak zwykle piękna :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/02 14:28 #120368

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14620
  • Otrzymane podziękowania: 44180
Wiesiu! Bienneweide koniecznie sobie spraw! Nie ma co czekać na siewki lub przygięcia. Można zamówić w szkółce! Raz- dwa będziesz miała festiwal kwiatów!
Dalia się pyszni, a pozostałe są podjadane przez ślimary. Już zaczynam się martwić o ich przyszłość think:

Danusiu! Róże są piękne, ale nie wszystkie mi się udają. Są mniej i bardziej wdzięczne, tych pierwszych najchętniej bym się pozbyła. Nie mam do nich cierpliwości.

Dziś znów upał, myślałam, ze po burzy zelżeje. Trochę z rana popieliłam, ale na więcej nie mam siły.

Na dziś:

Piwonia od koleżanki. Chyba zidentyfikowałam w zeszłym roku, ale nie pamiętam

Chwast nad chwasty, ale jaki malowniczy - podagrycznik

Kolejny odnaleziony w chaszczach irys

Goździczki takie drobne, nie mam pojęcia jakie

Moje ukochane naparstnice

Serduszka

Jack Cartier
Ostatnio zmieniany: 2018/06/11 12:27 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Dagusia, a.nia

Ogród takisobie 2018/06/02 19:27 #120406

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8428
  • Otrzymane podziękowania: 25230
Zamawiałam w tym roku kilka róż, ale tej akurat w szkółkach nie mieli :( . Ale podobno na zjeździe są chętni na wypad do różanej szkółki, może tam się uda :)
U mnie po burzy zrobiło się jak w saunie i też weny do ogrodowych prac brak :unsure:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/02 20:23 #120416

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Piękne róże ,ale dalia u Ciebie mnie zaskoczyła ,bo myślałam ,że będę pierwsza :zielony a tu już kwitnie :omg A ta czerwona pojedyncza róża ,to jak duża rośnie ? wygląda cudnie :jupi
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/02 21:32 #120434

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10032
  • Otrzymane podziękowania: 23017
Dotarłam, zachwyciłam się oczywiście różami hu_rra zaskoczyła mnie pierwsza dalia clap no i jak zawsze zauroczona jestem klimatycznymi zdjęciami clap clap clap
Czerwona różyczka Bienenweide Rot maleństwo ale jakże urocze :kocham mam siostrzyczkę Bienenweide Gelb, też urocza ale chyba ma większe kwiatuszki think:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/02 22:38 #120455

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14620
  • Otrzymane podziękowania: 44180
Wiesiu! Tą różę własnie można kupić w Radlińcu. Najlepiej do nich zadzwonić, czy maja w sprzedaży właśni teraz. Mam jeszcze żółtą, ale ona się jeszcze nie rozhulała.

Majeczko! Dziękuję! :buziak Biennenweide Gelb też mam i czekam niecierpliwie aż się rozrośnie. Jest urocza, ale kwitnie na razie mizernym kwiatkiem więc nie pokazuję.

Nowinko! Biennenweide rot jest płożąca po wielu latach ma 50cm wysokości w porywach i ok 1m powierzchni. Faktycznie jest urocza!

Na dobranoc:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, beatrix+

Ogród takisobie 2018/06/03 12:00 #120525

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8428
  • Otrzymane podziękowania: 25230
Jak są w Radlińcu to bardzo się cieszę i zaraz w poniedziałek zadzwonię i zamówię i czerwoną i żółtą bo bardzo lubię takie zestawienie barw :lol: , tylko muszę poszukać telefonu :)
Czy to już babie lato u Ciebie zdziwko , piękne ujęcie flower
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/03 16:41 #120594

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14620
  • Otrzymane podziękowania: 44180
Wiesiu! Można zadzwonić albo napisać e-mail. Jest na ich stronie. Inne róże też są od nich bardzo udane. Tylko kilka mi wypadło, ale to z mojej winy think:
To nie babie lato, ale pajęczyna lejkowca na mojej jedynej tui.

Dziś pielenie, pielenie, pielenie. Nawet syna zatrudniłam, bo już miałam dość. A i tak mnóstwo zostało roboty. Dziś znów upał więc czekam na wieczór z dalszą robotą, a teraz zostawiam kilka zdjęć i idę podyndać z piwem na hamaku!






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot

Ogród takisobie 2018/06/03 16:56 #120597

  • Piotr-Sz
  • Piotr-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 204
  • Otrzymane podziękowania: 359
No ty robisz piękne zdjęcia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/06/03 17:39 #120602

  • kluska
  • kluska Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 113
  • Otrzymane podziękowania: 227
Miłko a co to za cudo na ostatnim zdjęciu? ja właśnie wróciłam z ogrodu, ale to masakra... Wszystko pousychane jak na koniec upalnego lipca. Woda od razu paruje, musiałabym podlewać rano, ale jakoś mi się nie chce. Niektóre dalie nawet z powodu suszy nie wykiełkowały.. ciągle niepopikowane jednoroczne, ale nawet nie mam co marzyć żeby to wysadzić, bo to co popikowałam dwa tygodnie temu to uschło.. kiepski rok jak dla mojego pola... U Ciebie jak zwykle pięknie! Krzesła rewelacja! Pozdrawiam już z radlerkiem, pewnie po nim już się nie ruszę,,,, :slonko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/06/03 20:50 #120638

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
Widzę, że nie tylko mnie zachwyciła Biennenweide Rose :). Generalnie nie przepadam za czerwonymi różami ale ta jest urocza .
Masz bardzo klimatyczny ogród .
A piwo (ewentualnie wino) i hamak to dobrany duet wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/03 21:57 #120662

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21019
Miłeczko u mnie trochę popadało więc jutro mam nadzieję że będę mogła się wziąć za pielenie i że M mi żadnego wyjazdu znów nie wymyśli rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/06/04 09:56 #120725

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14620
  • Otrzymane podziękowania: 44180
No tak Danusiu! na robotę trzeba mieć jeszcze czas! 2smiech Ja swojego pielenia nie skończyłam i pewnie nie skończę, bo urosną następne chwasty, ale miejscami jakoś to wygląda. think:

Aga! Po winie mogę spaść z hamaka! 2smiech Staram się piwo pić takie lekkie, bo przy tych upałach źle to może się skończyć. Ładnie to ujęłaś: "klimatyczny"! Jak jest z lekka dziki i zaniedbany można też napisać o nim "romantyczny" 2smiech Ale dzięki! :buziak

Kluseczko! To powojnik górski Mariorie!
Wiem, że u Was nie padało! U nas była ulewa, a kolejne pół godziny padało lekko i to wystarczyło, ze ogród odetchnął z ulgą, ale już ledwie zipał. U mnie z kolei dalie pożarte strasznie przez ślimaki. Wysypałam na szkodniki, ale nie wiem jak dalie dalej sobie dadzą radę :( Jednoroczne powsadzałam już do gruntu i podlewam miejscowo. Pozostały mi byliny i dwuletnie i je chyba muszę popikować.
Krzesła stare, kupione na alegro z jakieś włoskiej knajpy. Już brzydkie się zrobiły i nie są zbyt wygodne, ale wyglądają ładnie.

Piotrze! Dzięki! Ale już ustaliliśmy, że Twoje są też fajne i basta! wink-3

Wczoraj wieczorem jeszcze piłam mój domowy cydr! Aż cud, że się uchował! Ale był pyszny aromatyczny i niestety dość mocny. Niewiele go mogę wypić 2smiech
Powoli zaczynają kwitnąć letnie kwiaty. W pąkach mikołajki i szczecie. Naparstnice gdzieniegdzie i zaczynają lilie. Znów robi się kolorowo! hu_rra
Wszystkie historyczne różowe pachnące róże są z lekka ogołocone, bo w weekend robiłam konfitury. Wyszło mi 12 słoiczków dżemowych. Udoskonaliłam przepis. Płatki gotuje dłużej, tak, ze są miękkie! Do części konfitur dodałam kilka truskawek. Aromat truskawkowy i różany doskonale się komponują, ale truskawki nie są w stanie zagłuszyć aromatu róż. Po ugotowaniu do miękkości dodaję łyżkę żelfiksu, żeby dobrze związało i zapobiegło pleśnieniu.
Już chyba więcej róż nie zakwitnie. Poobcinałam przekwitłe róże, może zakwitną ponownie i wtedy może uda mi się zrobić jeszcze jedną partię (każda partia to ok 4 słoiczków z jednego zbioru)

Na dziś:
Jakiś bodziszek think:

Budka niezamieszkała

Felicite Parmantier

Dortmund

Serduszka

I jeszcze raz irys mój ulubiony

Dortmund

Dzwonek brzoskwiniolistny

Bonica
Ostatnio zmieniany: 2018/06/04 11:34 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, inag1, mondfa

Ogród takisobie 2018/06/04 21:23 #120785

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21019
Miłeczko ja za dużo jednak nie poplewiłam bo M stwierdził ze musimy zawieźć jakieś faktury i do południa spędziłam w samochodzie ,wpadłam na chwilę do ogródka po obiedzie a potem u siostry grabienie siana i tak dzień przeleciał :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.197 s.