Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kwiatki bratki i stokrotki...

Kwiatki bratki i stokrotki... 2019/09/10 20:31 #176112

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31921
Iwonko, dziękuję za ten kursik, jest super clap recourse
Na pewno w takim koszyczku dadzą radę irysy syberyjskie. U mnie rosły cały sezon w doniczkach zanurzonych w ceberku z wodą.
W sadzawce podpatrzyłam taką pływającą wyspę z wywłócznika. Bardzo mi się ta roślinka spodobała.
Ostatnio zmieniany: 2019/09/10 20:45 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2019/09/10 20:40 #176121

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25226
Dziękuję i ja :buziak fajna ta wyspa, pomyślę co posadzić i może zrobię sobie wysepkę :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Kwiatki bratki i stokrotki... 2019/09/10 20:44 #176124

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4369
  • Otrzymane podziękowania: 8020
Zawodowy tutorial :bravo , szkoda, że nie mam oczka, ale może wyspę w mojej kałuży think: ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2019/09/11 10:47 #176188

  • GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Posty: 1176
  • Otrzymane podziękowania: 4113
Wreszcie udało mi się tu zawitać.
zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2019/09/11 11:27 #176190

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Iwonko, dziękuję za instrukcję. :buziak Zastanawiałam się , czy w środku wyspy nie jest przypadkiem styropian a to koszyczek z pianką. wink-3 Genialny pomysł. Marta, ja też taką wysepkę zrobię do mojej kałuży. ;)
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2019/09/13 10:05 #176300

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14610
  • Otrzymane podziękowania: 44145
Świetny pomysł! Nie mam oczka, tylko kociołek więc u mnie nie ma racji bytu takie urządzenie, ale jak jeżdżę w teren to najczęściej nad rzeczki i inne rozlewiska i tyle tam w strefie nadwodnej śliczności riśnie! Np mięta wodna, niezapominajka wodna. Na irysy to chyba za mały koszyczek, ale bobrek też by się nadał...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2019/09/13 18:08 #176317

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Ciekawy pomysł z tą wysepką teacher Jesiennie u Ciebie ,a trawy dają czadu .Wreszcie można popracować w ogrodzie ,szkoda tylko ,że ciągle tak sucho .Czy Twój karłowy wiąz nie wyłamuje gałązek ? ja miałam takiego ,to ciągle po zimie był połamany .W końcu tak mnie wnerwił ,że go wywaliłam .Może w złym miejscu rósł ,albo co think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2019/09/19 10:23 #176852

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 1213
Ewa dzięki. Wydaje mi się że irysy syberyjskie będą za wysokie do tak małego koszyczka, ale zamówiłam sobie na pobliskim złomie kolejne balie, wanny które w przyszłym roku będę chciała wykorzystać na kolejne mini oczka i napewno tam posadzę irysy. Wywłócznik na wyspie z pewnością fajnie będzie wyglądał, mam całą zimę na przemyślenia.
Wiesiu dzięki już jestem ciekawa jak Ci się uda ta wysepka.
Marta jak będziesz robiła w przyszłym roku wysepkę , to może mi się uda znaleźć jakieś ciekawe roślinki dla nas obu.
Gosia witaj i zapraszam częściej
Ina a wiesz że o styropianie myślałam ale uważam że dany do środka koszyka wysadzał by torf i rośliny zamiast unosić wyspę, trzeba było więc pomyśleć o czymś innym a że zostawiłam kiedyś te pianki , bo były nimi zabezpieczone niektóre części mebli, to teraz się przydały.
Miłko też myślałam żeby pojechać gdzieś nad wodę i coś poszukać ale mój czas mocno ograniczony, albo pogoda nie dopisywała, ale trzeba będzie się wybrać z pewnością po jakieś roślinki, bo w moich okolicach z zakupem ciężko.
Ewa jesiennie i sucho, to przez tą suszę trawy szybciej podsychają. Przedwczoraj trochę popadało ale jak dziś wyszłam do ogrodu to okazuje się że to niewiele, są miejsca gdzie nadal sucho a wydawało mi się że polało konkretnie. Mój wiąz nie wyłamuje gałązek, no może coś się zdarzy ale to są pojedyncze gałązki co nie wpływa w ogóle na jego wygląd i kształt.
Dziś pokazało się słoneczko choć na dworze zimno, wyszłam na krótki spacer po ogródku i potwierdziły się moje obawy dotyczące bliskości tamaryszka i oczka, już teraz jest w nim sporo maleńkich gałązek które trudno wyłowić, dlatego podjęłam decyzję jak tylko mąż wróci z pracy trzeba go będzie wyciąć, trochę szkoda ale nie mam czasu na wyławianie tego z wody.
Zostawiam Wam kilka dzisiejszych zdjęć






i ostatnie kwiatki na moich różach











Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, inag1, Nowinka, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, a.nia

Kwiatki bratki i stokrotki... 2019/09/20 08:09 #176956

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14610
  • Otrzymane podziękowania: 44145
Zakątek ze stoliczkiem uroczy i romantyczny! Tylko nie zapomnij czasami usiąść przy nim z kawką! :slonko
Róże mają jeszcze zgrabne kwiaty! Można się nimi nacieszyć!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2019/09/20 09:56 #176986

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Iwonko, docieram wreszcie i ja! Jakoś nie pamiętam tego miejsca kompletnie, ale chyba dlatego że tyle się zmieniło! Rośliny roślinami, wiadomo, a ja się odniosę do oczka. Swoje mam niedługo, ze 2 lata może, a już sobie nie potrafię wyobrazić ogrodu bez wody! To najlepsze co się może przytrafić, to wgapianie się na żyjące stworzenia. Sama się na tym przyłapuję, że idę coś wyrwać, a siadam na ławeczce i patrzę w ciurkającą wodę. Wcześniej tez miałam taką pompkę na solar, ale oczko powiększyłam i już nie wyrabiała. Teraz mam prąd na dworze i mogłam wreszcie zrobić mini kaskadę ze spływającą po kamieniach wodą, ależ tam się kąpią kosy!
Widzisz, dla ptaków żeby mogły pić wypuszczałam kamienie robiąc jakby tarasik, a tu taki genialny pomysł z wyspą! Mam nadzieję, że się nie obrazisz jak skopiuję na wiosnę. Dziewczyny pisały o irysach... do oczka chyba jednak za duże, no chyba że pływająca wyspa po stawie :mniam
Muszę eMowi pokazać, koniecznie!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2019/09/22 21:41 #177237

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8490
Usunięcie tamaryszka może być problemem.
Ja próbowałam i się nie udało, więc został.
Może Twój m. sobie jednak poradzi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2019/09/24 08:34 #177366

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 1213
Miłko stoliczek i krzesełka to nowy nabytek, a że z odzysku to trzeba je jeszcze wypiaskować i pomalować na jeden kolor, ale to zadanie na zimę zapewne, na razie więc to tylko przymiarki, ale odo dawna chciałam mieć takie miejsce w ogródku żeby właśnie usiąść i wypić kawkę i nawet już kilka kawek zaliczonych.
Nelu możesz nie pamiętać mojego ogródka, bo nie wiem czy do mnie zaglądałaś bo ja najczęściej to zaglądałam po cichutku nawet tam. W 100% zgadzam się z tym co piszesz o wodzie w ogrodzie ja też bardzo lubię przesiadywać nad oczkiem i sporo mojego czasu tam spędzam, zresztą nie tylko ja bo mój M też lubi tam posiedzieć. W przyszłym roku też będę coś myśleć nad fontanną na prąd jak na razie to ta daje radę, wstawiłam ją dodatkowo w dwa wiaderka wypełnione keramzytem to pełni rolę takiego niby filtra. Cieszę się że pomysł z wyspą Ci się podoba, więc kopiuj jeśli tylko chcesz.
Gosiu a czemu miałaś problem z tamaryszkiem, czyżby po wycięciu odbijał? Mój już wycięty prawie do ziemi i to mi na razie wystarczy, w wolnej chwili będę musiała go troszkę dookoła podkopać i zostanie więcej wycięty, a potem to miejsce będzie przykryte włókniną i zasypane kamykami, jak zacznie odbijać to trzeba będzie mu pomóc uschnąć.
Na dziś zostawiam kilka ostatnich floksowych kwiatuszków










cyklamenki


i opuncjowe owocki

Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Ostatnio zmieniany: 2019/09/24 08:35 przez Iwona1311.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, takasobie, zanetatacz, a.nia, Maryna44

Kwiatki bratki i stokrotki... 2019/09/24 10:05 #177373

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14610
  • Otrzymane podziękowania: 44145
Gratuluję owoców opuncji! Moją ogrodową wydałam, a domowe nie kwitną think:
Floksy urocze, subtelne płatki , każdy inny! Cudowne, delikatne!
No i cyklamena zazdraszczam. Mi tylko liście wyszły a i tak dobrze, że nie zginęły na amen. A może mam takie, które kwitną wiosną? think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2019/10/10 21:51 #179247

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8490
Ja próbowałam wykopać tamaryszka. Niestety to mi się nie udało
Ale wydaje mi sie, że takie wycięcie samo w sobie nic nie daje, bo ja zrobiłam ze swojego drzewko wycinając dolne gałęzie, a on cały czas odrasta .
Przynajmniej 2 razy w roku muszę te odrosty wycinać.
Ciekawe, czy włóknina i kamienie cos pomogą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2019/10/12 12:03 #179401

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26132
  • Otrzymane podziękowania: 68949
Margo2 napisał:
Ale wydaje mi sie, że takie wycięcie samo w sobie nic nie daje, bo ja zrobiłam ze swojego drzewko wycinając dolne gałęzie, a on cały czas odrasta .
.

Ja borykam się z tym problemem od jakiś 20 lat i to jest najbardziej denerwujące w tamaryszkach. Dodam jeszcze, że polecany jest na suche stanowiska, tymczasem w ogrodzie przydomowym, na glinie super rośnie a na suchym, piaszczystym stanowisku od 10 lat wygląda, jak tegoroczna sadzonka....z setka odrostów. Szkoda, bo to jedno z najpiękniejszych drzew wiosną.

Oglądałam wyspy na stawach w Bolestraszycach - były to po prostu kawały drewana...deski? ale one słuzyły za siedlisko dla paproci wodnej - marsylii, która potrafi się ukorzenic w milimetrowej szczelince. Rosiczki powinny miec chyba zbudowane bagienko, czyli dziurka wyłożona folia, jak pod małe oczko wodne, ale zasypana torfem, lub mieszanina kwaśnej ziemi. Takie miejsce łatwo jest utrzymać w 'mokrości', bo folia nie wypuszcza wody.
Ostatnio zmieniany: 2019/10/12 12:07 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/04/03 21:30 #195836

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 1213
Witajcie
Dawno mnie tu nie było, wiosna już pełną parą więc czas wyjść czdziura . Cały czas zaglądam na forum i do Waszych ogrodów, ale jak do tej pory nie miałam weny do pisania.Ogródek już ogarnięty z suchych traw, bylin, hortensje i róże przycięte, teraz trzeba będzie brać się za jakieś poprawki i plewienie bo chwasty cały czas rosną od jesieni. Jak nigdy w tym roku nadal nie zamówiłam żadnych roślin, jedyne co to kupiłam w marcu 3 ciemierniki w LM i ostatnio przy okazji zakupów spożywczych jeszcze dwa, nie liczę oczywiście kilku bratków do donic. Ten tydzień ma być ciepły więc na pewno uda się trochę popracować w ogródku, a ewentualne zmiany postaram się relacjonować na bieżąco.
Zima jaka była każdy wie więc nie widzę jak na razie żadnych strat, poza cieszynianką Thor, choć ciągle liczę że może jeszcze się pokaże, tylko nawet nie bardzo wiem gdzie dokładnie jej szukać bo znacznik zniknął a ja zapomniałam w którym miejscu dokładnie ją posadziłam :patel

Miłko moje opuncje od chyba dwóch lat dopiero kwitną , u mnie rosną jako ciekawostka, nawet na zimę ich niczym nie okrywam, najgorsze jest jednak plewienie wokół nich. Cyklameny bluszczolistne rosną u mnie całkiem dobrze i w tym roku znalazłam kilka siewek w różnych miejscach. Te kwitnące wiosną też miałam ale posadziłam je na skalniaku i to był błąd bo zginęły, a teraz zastanawiam się nad kupnem nowych.

Gosiu tamaryszka obkopałam i mąż go wyciął ile się da, teraz przyłożony włókniną, jak będzie odbijał to niestety trzeba będzie go potraktować chemią.

Polu u mnie też glina i tamaryszek rósł jak głupi, też mi się on bardzo podoba wiosną.
Ciekawe co napisałaś o marsylii rosnącej w deskach, jeśli moja odbije po zimie to też może tak spróbuję zrobić. Posadzenie rosiczki na pływającej wyspie poradził mi chłopak od którego brałam rośliny. W doniczce była rozrośnięta roślina więc podzieliłam ją na dwie części, 1 posadziłam na wyspie , 2 właśnie w takim bagienku razem z innymi owadożerami, niestety w bagienku zginęła na wyspie jeszcze nie zaczęła wegetacji musi się zrobić chyba cieplej i wtedy zobaczę czy tam przetrwała.

na dziś zostawiam kilka zaległych zdjęć mojej wiosny



















Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, Maggie

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/04/03 22:54 #195857

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4369
  • Otrzymane podziękowania: 8020
A moja cieszynianka daje znaki życia, więc może i Twoja sie obudzi :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/04/04 16:49 #195903

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Calę krocie kwiatuszków ,dobrze że pokazałaś clap a wiesz ,ze z nasionek sasankowych od Ciebie mam kilka kępek roślinek .w tym roku zobaczę jak kwitną .Niesamowicie się z tego cieszę :zdrowko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/04/12 20:49 #196666

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 1213
Marta raczej z mojej cieszynianki nic nie będzie, chyba znalazłam miejsce gdzie była posadzona i tam tylko suche korzenie :mur nie mam szczęścia do nich zwykłą sadziłam trzy razy.

Ewa cieszę się że wyrosły Ci sasanki z nasionek teraz ciekawa jestem jakie u Ciebie rozkwitną. U mnie w tym roku nowych siewek nie widać, ale może w końcu uda mi się zebrać nasionka i wysiać.

Kochani życzę Wam w te Święta Zdrowia i Spokoju przede wszystkim. Powiem Wam że jak pracowałam w sklepie to zawsze marzyłam o tym żeby w święta nigdzie nie jechać i nie mieć żadnych gości, urobiona po pracy i przygotowaniach w domu po prostu nie miałam już ochoty świętować, a teraz jak siedzimy sami to jakoś tak smutno.

Dla poprawy nastroju dziś sasankowo
















Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Ostatnio zmieniany: 2020/04/12 20:58 przez Iwona1311.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Jola1, zanetatacz

Kwiatki bratki i stokrotki... 2020/04/12 20:57 #196669

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 543
  • Otrzymane podziękowania: 1213
I jeszcze troszkę










Dzisiaj udało mi się też uchwycić takiego gościa w ogródku, widziałam go dopiero trzeci raz ale nie mam pojęcia co to za ptak




zdjęcia niestety nie najlepsze bo z telefonu

a takiego "stwora" mieliśmy ostatnio na trawniku i nie do końca wiem co to za gość?
Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, takasobie, Jola1, zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.208 s.